PDA

Zobacz pełną wersję : jaki telekonwerter do 55-300



rumi971
02-04-2015, 19:17
Witam ,jestem początkującym nikoniarzem.posiadam d5100 z obiektywem Af-s dx 55-300.
Trochę brakuje mi ogniskowej przy zdjęciach dzikiej przyrody,zastanawiałem sie czy nie dokupić konwertera 1.4.
Proszę o poradę,jakiej firmy konwertery będą działać z tym obiektywem,czy będzie działał autofokus i do jakiej przysłony.
Czy jest wogóle sens kupywania tc do tego obiektywu, a jeśli tak to jaki?

Jacek_Z
02-04-2015, 23:48
Masz więc ekwiwalent 450 mm. To całkiem sporo. Większość przyrodników pracujących na FX nie ma wcale wiele dłuższych ogniskowych. Może zmień czasami technikę robienia zdjęć - zasiadka, poznanie zwyczajów zwierząt itd. takich zdjęć nie robi się przypadkiem na spacerze.
konwerter z ciemnym zoomem to słabe połaczenie - i ze względu na jakość (ostrość) i ze względy na AF i też przez ciemnicę - przysłona 8.
Odpuść sobie to.
Jak już musisz mieć jeszcze dłuższe szkło to zbieraj na 150-600.

TOP67
03-04-2015, 00:50
Żaden firmowy nie będzie działać. Kenko/Tamron?Vivitar x1.4-1.5 powinny działać w dobrym świetle, ale AF będzie bardzo niepewny. Na długim końcu zrobi się f/8, a D5100 pracuje tylko do f/5.6.

rumi971
03-04-2015, 11:54
Dzięki wielkie za pomoc.