PDA

Zobacz pełną wersję : Klej - plastikowa tablica do szkła



elanek
02-04-2015, 08:50
Szukam kleju, który pozwoli przymocować tablicę wielkości A4 do szklanych drzwi od środka w sposób niewidoczny. Coś w rodzaju kleju, którym przykleja się płyty CD (w okładkach) do gazet. Ma trzymać i być niewidoczne, czyli klej musi być przeźroczysty.
Ktoś, coś? Pomysł jakiś? Gdzie?

shaolin
02-04-2015, 10:10
Gadaj z Rafalem (rsz (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=7437)), z niejednej tubki klej wachal... :mrgreen:

waldek
02-04-2015, 12:49
Też jestem zainteresowany rozwiązaniem tego problemu.
Z prostym i tanim klejeniem czegokolwiek do szkła jest problem.
W większości sklepów proponowali mi taśmę dwustronną ale to nie jest zbyt dobre rozwiązanie.

Jeżeli jest jakiś patent to proszę o informacje w tym wątku.
Z góry dziękuję

Mamrot
02-04-2015, 13:33
Trzymać to będzie silikon przeźroczysty lub pistolet klejowy z odpowiednim wkładem,
ale żeby było idealnie niewidoczne, to musi być klejone na całej powierzchni, np Orabond 4040D.

elanek
02-04-2015, 14:42
Oczywiście tablica będzie przyczepiona od wewnątrz, "twarzą" do szyby, żeby od zewnątrz było widać, co jest napisane na tej tablicy...

Rafał_Sz
03-04-2015, 09:35
Klej zawsze będzie brzydko wyglądał. Możesz użyć takiej taśmy (http://neopak.pl/tasmy-specjalistyczne/tasmy-dwustronne/tasma-silikonowa-dwustronnie-klejaca-bezbarwna-50m12mm) - jest bardzo mocna i całkowicie przezroczysta, jeśli użyjesz jej po obwodzie tablicy, to mędzy nią a szybę nie będą dostawały się zanieczyszczenia. Ew. rozważ użycie przyssawek silikonowych do płaskich przedmiotów, wymagane małe otworki w tablicy.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/przyssawka_wieksza_2-1.jpg
źródło (http://www.autosiatki.pl/allegro/img/rozne/przyssawka_wieksza_2.jpg)