PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 1Ds Mark II



BartekIgnasiak
20-09-2004, 18:38
EOS 1Ds Mark II
http://www.eos-d-slr.net/1ds_mark2.html

cos takiego sie pojawilo w sieci...

pX
20-09-2004, 18:52
musi być wspaniały...
ciekawe kiedy będzie w sklepach??
jeśli kitowy 18-70 i SB-800 będą do niego pasowały to sprzedaję D70
pzdr

antonjo
20-09-2004, 18:57
zpomniałeś dodać

";)"

BartekIgnasiak
20-09-2004, 18:57
podaje tylko informacje a nie sie zachwycam... chyba mozna?

jesli to zart z tym MK II to sorry, nie wiedzialem

pX
20-09-2004, 19:00
podaje tylko informacje a nie sie zachwycam... chyba mozna?

icemaster - luz, przecież tylko sobie żartujemy ;)

poza tym ja nie mam 18-70 i SB-800 więc z dealu nici ;)
pzdr

BartekIgnasiak
20-09-2004, 19:01
spoko, wszystko jak najbardziej luzno :D :D

to w koncu to kit czy fakt?

admin
20-09-2004, 19:04
To wcale nie zart i jak rozumiem i jak zrozumialem Antek odniosl sie do wypowiedzi px'a o sprzedazy D70. Ta puszka jest najbardziej logiczna odpowiedzia Canona na D2x, wrecz oczywista. Nie ma w tym nic dziwnego. Mam nadzieje ze to zmusi Nikona do rozwazenia nizszej ceny startowej za D2x i to mnie cieszy... :)

BartekIgnasiak
20-09-2004, 19:06
no to w koncu wiemy wszystko...

wszystko zalezy ile canon zawola za niego... bo jesli tyle co za 1ds to raczej nikon nie opusci chyba

poza tym ciekawe jak parametry.... czy bedzie sie nadawal do sportu, czy tak jak 1ds bardziej do mody i reklamy...

BartekIgnasiak
20-09-2004, 19:17
jeszcze takie spekulacje...z forum C

- 32bitowy RAW
- 0.3 sekundy power ON
- E-TTL II
- karty CF i SD (2 gniazda z mozliwoscia jednoczesnego zapisu)
- 4fps, 32 JPG, 11 RAW w buforze
- zakres pomiaru swiatla 0-18 EV przy ISO100
- 21 pol czegos tam i 45 pol czegos tam (jedno to AF drugie to pomiar swiatla, nie skaplem co jest co )
- tryby pomiaru ostrosci: One-shot, AI Servo, MF ; (AI Servo? To w kocncu Servo czy AI Focus AF? )
- Wizjer: Magnification 0.7x (???), 100% frame coverage, Dioptric adjustment (-3 to +1.0)
- ISO 100-1600, rozszerzalne do 50 i 3200
- migawka 1/8000 - 30sek +B, z 1/3 increment, X-sync 1/250
- LCD TFT 2", 5 poziomow janosci, 12x playback zoom, 100% coverage
- nagrywanie notatek glosowych do zdjec, WAV do 30 sek
- wbudowany grip
- baterie trzymaja ok 1200zdjec 20 stopni, 800zdjec przy 0 stopni Celsjusza.
- release: 2004.11

Kaleid
20-09-2004, 20:59
Czy ja wiem czy raczej D2x ? Pelnoklatkowce Canona sa w zasadzie bez konkurencji bo nikt inny takowych nie robi (kodaka mozna pominac, bo to szajs) Cena pewnie bedzie oscylowac w granicach 8 tys $ (watpie by byla nizsza od obecnego 1Ds a jesli juz tak ro raczej niewiele) D2x bedzie znacznie tanszy...(w cenie 1DII) Poki nikt nie wypusci takiego aparatu ( o ile) ta sa one bez konkurencji. Niszowy aparat na niszowy rynek. Dla D2x stanowilby ogromna konkurencje...gdyby kosztowal podobnie.

BartekIgnasiak
20-09-2004, 21:11
ale w sumie poza matryca to parametrami nie powala...

Kaleid
20-09-2004, 21:17
Bo to raczej typowo "studyjny" sprzet. Ciekawym jak obiektywy poradzą sobie z tymi matrycami....jesli rodzielczosc matrycy przekracza rozdzielczosc szkla...zaczyna ona dzialać jak filtr AA zmiekczając obraz.
D2x ma rozmiar fotodiody 5.5 mikrona. Najdrobniesze kryształki najlepszych slajdów mają ok 6. Jesli poradzono sobie do tego odpowiednio z szumami jakosc powinna byc powalajaca a oddanie detali lepsze niz 1dsII mimo troche nizszej rozdzielczosci i braku pelnej klatki. Oczywiscie...jesli szkla dadzą radę.

BartekIgnasiak
20-09-2004, 21:20
wiec trzymamy kciuki za D2x ... wkoncu to nasza stajnia ;)

Czacha
20-09-2004, 22:17
ice, masz troche zle podejscie do sprzetu.. twoim zdaniem lepszy aparat to ten ktory robi wiecej fps i ma krotszy czas synchro z lampa? ;-)

sprawdz parametry nikona f5 albo canona 1v ... tych aparatow uzywaja zawodowcy i nikt tam nie narzeka na 1/300 czy 1/250s synchro z lampa ... bo jakby brac np. to pod uwage to te sprzety wypadaja cienko przy D70 ;-)


czas "dojzec" do tego ze szybkosc i tym podobne cechy to nie wszystko.. ;-)

BartekIgnasiak
20-09-2004, 22:23
i kolejny atak na moja osobe

powiedzialem tylko ze jeden sie nadaje do sportu a inny do mody, przeznaczenie jednego jest inne a drugiego inne.... chcialbym miec obojetnie ktory z nich..

Czacha prosze cie zrozum ze ja czasem porownuje suche fakty, ktore z moja prywatna opinia nie maja nic wspolnego..... jeste zwyklym amatorem i kazdy z nich to i tak o wiele za duzo jak dla mnie...
ale poporownywac sobie chyba mozna prawda?

wiele razy podkreslalem ze czuje sympatie do obu marek i ciesze sie jak wypuszczaja cos nowego... nie jestem fanatykiem nikona ... i nigdy nie bede

co do dojrzewania ...to dojrzewam do wielu spraw, np. ostatnio dojrzalem do nie podejmowania niektorych dyskusji ... i nie bede tego robil

Kaleid
20-09-2004, 22:27
Tylko sie nie pogryzcie :)

BartekIgnasiak
20-09-2004, 22:29
Kaleid... spokojna glowa
nie raz podkreslalem ze lubie Czache i nie zamierzam wchodzic w zadne konflikty......

Czacha
20-09-2004, 22:35
ice, teraz pora na dojzenie do traktowania moich postow jako posotow a nie pseudo atakow na twoja wielmozna osobe :roll:


nie "interesi" mnie czy piszemy o canonie, nikonie czy pentaxie.. po prostu zauwazylem u ciebie tendencje do fascynacji danymi, nie biorac pod uwage innych czennikow, naprawde waznych..

byc moze to u ciebie priorytety i stad to sie bierze.. i wtedy nic tego nie zmieni... i moze sie okazac ze F5 jest naprawde gorszy od D70 bo cos tam cos tam ;-)

tak czy siak postaraj sie spojzec na problem bardziej "globalnie" ;-)

BartekIgnasiak
20-09-2004, 22:39
patrze bardzo globalnie.......
zle mnie odbierasz poprostu
nawet wiem skad to sie wzielo.... z porownania D70 z 300D... i to jedyne porownanie w ktorym walczylem o swoje...
wierz mi ze podchodze do tego z wielkim dystansem i same parametry nie maja dla mnie wiekszego znaczenia... wszystko wyjdzie w testach i opiniach ludzi ktorzy maja z tym do czynienia...ja pewnie jeszcze dlugo nie bede mial

i podkreslam po raz 1000 ... nie ma dlam nie znaczenia canon czy nikon...poprosty w przedziale cenowym ktorym dysponowalem (6000) wybralem to co wydawalo mi sie lepsze... i ciesze sie ze tak wybralem

jedno sprostowanie... nie uwazam sie za "wielmozna osobe"

Kaleid
20-09-2004, 22:40
No ostanio jakis maniak udowadnial na pl.rec.foto ze EOS300 jest lepszy od F5, wiec czemu by nie :)

admin
20-09-2004, 22:43
Czacha, mam wrazenie ze Twoja opinia nieco Icemana krzywdzi. Spora grupa z nas, nie wylaczajac Ciebie, w jakims sensie fascynuje sie technika z ktorej korzysta, a odmowic Icowi (sorry za uproszczenie nick'a) robienia i dzielenia sie z nami zdjeciami, nie mozna... :) Przeciez pamietasz jakie gorace dysputy na pyryfycy toczyly sie onegdaj ;)

admin
20-09-2004, 22:44
Kaleid, no lzejszy jest. Jak kryterium ma byc waga to wygral... ;)

Kaleid
20-09-2004, 22:46
No wiec wlasnie, dlatego patrzac globalnie...zalezy jaki punkt widzenia przyjmiemy :) Dla mie D70 tez jest lepszy od D2x bo mnie na niego stac :P

BartekIgnasiak
20-09-2004, 22:48
czyzby jakas zmasowana niechec do mojej osoby?

admin
20-09-2004, 22:53
To ja Cie w obrone a Ty co?

Czacha
20-09-2004, 22:55
mydlem go.. mydlem..




ps. lekki aparat jest ql .. bo jak wpadnie do wody to nie utonie ;-)

BartekIgnasiak
20-09-2004, 22:57
sorry... robie sie przewrazliwiony...dzieki za wsparcie ;)

Kaleid
20-09-2004, 22:57
Ale akurat Icemaster ma tu troche racji...pewne korpusy nadaja sie bardziej do niektorych zastosowan inne mniej....i takie sa fakty..ot co :)

BartekIgnasiak
20-09-2004, 22:58
Kaleid... i tylko to chcialem zauwazyc...

admin
20-09-2004, 22:58
lekki aparat jest ql .. bo jak wpadnie do wody to nie utonie

Dobre... :) Ale w wojennym stylu piszac, po Canona to sie wszyscy rzuca i wyciagna, a Nikon polegnie. Nikt mu sie nie rzuci na ratunek... ;)

Czacha
20-09-2004, 22:58
ale czego nie odpuszcze? no dobra.. od dzis olewam twoje posty.. nie ma sprawy..


od-pu-szczam :P


.. bo to chyba jedyne wyjscie - ja do ciebie pisze, a ty ze na ciebie najezdzam... dzizaz... gozej niz w przedszkolu..

admin
20-09-2004, 23:06
Czacha, Iceman ja juz wiem. WY SIE PO PROSTU NIE ROZUMIECIE :) Dajcie sobie spokoj i postarajcie sie spojrzec na swoje posty z troche innej strony. Ja obu Was czytam z zainteresowaniem. Kazdy post z wyjatkiem poza merytorycznych, ktorych niestety sporo generujecie, KOSZTEM MIEJSCA NA MOIM DYSKU :)

BartekIgnasiak
20-09-2004, 23:07
od jakiegos czasu to samo proponuje....

adik
21-09-2004, 01:42
Ja chciałbym tylko dodać że Ice w poście D70 vs. 300D (zalozonym notabede przezemnie na cyber...) dosc ladnie sie zachowywal.Owszem bardzo obstawal przy swoim sprzecie ale jako obserwator ktory obserwowal ta cala konwersacje moge powiedziec ze nietyle co mnie naklonil co dal do myslenia.Wielki dzieki mu za to gdyz skierowalem sie na dobra droge.Ja to wogole nierozumiem.Chyba tylko Czacha pisze na forum Nikona.Czy ktos stad stuka u nich??NIedlugo dojdzie do tego ze niebedzie mozna wchodzic z pewnymi osobami w potyczki slowne bo bedzie to uwazane odrazu za obraze itd. itp. Szok.Pozdro Icemaster:)

Czacha
21-09-2004, 02:09
adik, napisz tego posta teraz w wersji dla canoniarza bo nie rozumiem puenty.. :P

adik
21-09-2004, 02:21
I o to wlasnie chodzi.

antonjo
21-09-2004, 06:35
To bardzo fajnie że nowe aparaty są coraz lepsiejsze, ceny Ido w dół, technikka do przodu, i jest Byczo.. kaczo i ślimaczo.

Nie trzeba się gorączkować, i robić wielkie Halo, z dyskusji, bo zamiast pisać na temat, zajmujemy się wątkiem Ice - czacha. A to imho bez sensu.

JEśli idzie o porównanie d2x i przyszłego 1ds mk II ... to ciężko cokolwiek mówić póki nie zobaczymy ceny obydwu modeli.

Kurna balas. :)

Anonymous
21-09-2004, 08:02
Witajcie,
trochę się dziwię, co robię w tym zakątku Klubu, bo jak do tej pory całe moje cyfrowe cykanie ograniczyło się do tygodniowej zabawy "5" minolty... Ale skoro się już zaczytałem, to wrzuce i swoje trzy grosze.
Grosik nr 1.: Po co licytować sie parametrami? Robiłem zdjęcia kilkoma body i dla mnie o wiele istotniejsze jest jak równo i konsekwentnie aparacik naświetla, a nie jego ekstremalne możliwości, które i tak rzadko się wykorzystuje.
Grosik nr 2.: Bardzo popieram Adminka w toku myślenia: "cieszmy się z coraz fajniejszych zabawek konkurencji - nikon szybciej będzie musiał zrobić nam dobrze..."
Grosik nr 3.: Cały czas mam nadzieję, że NIKON to nie sekta, bo zawsze warto poznać poglądy i wymienić doświadczenia z Czachowatymi i resztą świata.

PS:
Nie trzeba mnie traktować poważnie, bo człowiek który mnie zaraził fotografią to odwieczny Canonier. Bez komentarza.

zgredek
21-09-2004, 08:03
no i znowu wysmarowałem elaborat i pozostałem anonimowy...

To wyżej, to ode mnie.

admin
21-09-2004, 09:37
Skonczmy juz *******y ( ;) ) personalne. Ulubiony przez jednych i znienawidzony przez innych serwis, podal juz dane: http://www.dpreview.com/articles/canoneos1dsmkii/

Kaleid
21-09-2004, 10:22
No i jak mowilem ;)

http://www.dpreview.com/articles/canoneos1dsmkii/page2.asp


Czekajcie sobie na tanie full frame dalej :)

Tr0n
21-09-2004, 11:54
ale cena :shock:

Tr0n
21-09-2004, 11:55
aaa i jaz zwykle

• English
• German
• French
• Dutch
• Danish
• Finnish
• Italian
• Norwegian
• Swedish
• Spanish
• Simplified Chinese
• Japanese

Języki afrykańskie sa pomijane :evil:

BartekIgnasiak
21-09-2004, 13:30
http://www.canon.co.jp/Imaging/eos1dsm2/html/eos1dsm2_sample_4e.html
pierwsze sample... nie sadzicie ze jest troche miekko?? szczegolnie twarz?
moze mam tylko takie wrazenie

Kaleid
21-09-2004, 14:01
Są miekkie. Podobniez jak 1D II Prawde mowiac nie widze szczegolnej roznicy pomiedzy starym 1Ds..a nawet wydaje mi sie ze sa nieco mniej ostre

BartekIgnasiak
21-09-2004, 14:11
zgadzam sie... a juz myslalem ze mnie ktos zlinczuje...;)

Tr0n
21-09-2004, 14:23
A ja tam już chyba niedowidze bo jakiś specjalnych różnic pomiedzy najnowszymi aparatami nie widze - zwłaszcza że nie wiem najczęściej czy dane zdjęcie pochodzi prosto z aparatu czy jest dodatkowo obrabiane :?

idiom
21-09-2004, 14:27
Słuchajcie. Jak producent może wypuścić sample, które pokazywałyby mankamenty aparatu :wink:
Demo zawsze wygląda różowo :lol:

BartekIgnasiak
21-09-2004, 14:29
my tu wlasnie piszemy ze nie wyglada zbyt rozowo, a poprostu dosc miekko...

idiom
21-09-2004, 14:40
Zgadzam się z tobą w 100%, ale napewno jest duża grupa którym te zdjęcia się podobają i na ich podstawie wybiorą ten aparat. Z drugiej strony, jeśli byłyby bardziej ostre, podobałyby się nam (albo i nie :lol: ), a innym (może) nie.

Jak powiedział ktoś mądry "jak się nie odwrócisz i tak d.pa z tyłu"

BartekIgnasiak
21-09-2004, 14:46
masz racje... ja tylko stwierdzilem fakt na podstawie wlasnych obserwacji.. jak bedzie w praktyce zobaczymy, choc wydaje mi sie ze wlasnie bedzie tak jak na samplach

idiom
21-09-2004, 14:49
Oczywiście. Pojęcie ładny, brzydki jest względne i zależy tylko od nas :lol:

Anonymous
21-09-2004, 21:00
Nikon znowu dostaje po d...

Canon EOS-1Ds Mark II
Sensor • 36 x 24 mm CMOS
• 16.7 million effective pixels

nie spać , nie spać , co z tym D200?????????????

maroo
21-09-2004, 21:02
Póki co mam D70 i jestem baaardzo zadowolony i jeszcze długo będę.
Jak kiedyś będę zmieniał puszkę, to się wtedy będę zastanawiał, który ma więcej "effective pixels" i czy to będzie miało dla mnie jakiekolwiek znaczenie.

Kaleid
21-09-2004, 21:24
Nikon znowu dostaje po d...

Canon EOS-1Ds Mark II
Sensor • 36 x 24 mm CMOS
• 16.7 million effective pixels

nie spać , nie spać , co z tym D200?????????????

I tak i nie. 1Ds MII jest w swojej klasie cenowej bezkonkurencyjny. Podobnie jak D2x w swojej. Nie zapominajcie ze D2x kosztuje polowe tego co 1Ds MII a jest to w zasadzie korpus zdecydowanie bardziej "elastyczny" Na cos takiego wlasnie czekalem, zapowiada sie swietnie.

BartekIgnasiak
21-09-2004, 21:26
Kaleid... masz racje... w swojej klasiecenowej jest bezkonkurencyjny ;)
bo w tej klasie cenowej nic nie ma ;) oprocz 1Ds

i powiem teraz glosno i wyraznie... UWAZAM ZE TO SUPER APARAT !
tak na wszelki wypadek zeby ktos sie znowu mnie nie czepil

Tr0n
21-09-2004, 21:35
pierwsze sample... nie sadzicie ze jest troche miekko?? szczegolnie twarz?
moze mam tylko takie wrazenie

Dzieku icemaster - akurat potrzebowałem dzisiaj zdjecia z motylkami - a to mi bardzo przypasowało do moich potrzeb ;)
(I nie ma dla mnei znaczenia jakim aparatem jest zrobione) :D

BartekIgnasiak
21-09-2004, 21:36
wierz mi ze dla mnie tez...

chyba musze przestac wyszukiwac jakichs nowinek i przestac wypowiadac swoje zdanie , bo wszystko jest jakos dziwnie zle odbierane

Tr0n
21-09-2004, 21:42
wierz mi ze dla mnie tez...

Wierze kiedyś łykałem wszelkie nowinki komputerowe - to się nazywa głód wiedzy ;)

BartekIgnasiak
21-09-2004, 21:43
nie widze w tym nic zlego.... chce wiedziec co sie dzieje.....
przeciez nie mowie ze zbieram na 1ds mark II :D :D

Tr0n
21-09-2004, 21:57
nie widze w tym nic zlego.... chce wiedziec co sie dzieje.....
przeciez nie mowie ze zbieram na 1ds mark II :D :D

To nie jest nic złego. ja kiedys instalowałem co tydzień inny system na kompie, bo chciałem wiedzieć. Jak mowiłem to jest głod wiedzy - ale kiedys się najesz do syta ;)

BartekIgnasiak
21-09-2004, 21:58
napewno.... ale poki co ... mlody jestem ...;)

Czacha
22-09-2004, 02:33
hmm.. chcialem cos napisac, ale znow ice zaczal by pisac ze go atakuje (?)..

zadam retoryczne pytanie, nie wymagajace odpowiedzi od nikogo - czy aby robienie zdjec cyfrowka (do tego lustrzanka!) nie oznacza pogodzenia sie z pozniejsza obrobka zdjec? a co z rawem?

wiec ki czort zescie sie czepili ostrosci skoro najzwyklejszy unsharp mask z tych fot robi je takimi jakich nasze oczy jeszcze z zadnej cyfry nie widzialy.. i wiecie? wpadli na to nie ludzie od canona, a uzytkownicy nikona.. szkoda ze nie z tego forum :?

podobnie cena - co tak na rawde obchodzi nas cena D2X oraz 1DsMkII ? nowy nikon ma kosztowac 2x mniej... czyli co? rozumiem ze polowa uzytkownikow ktorzy napisali jako wade (?) canona jego cene, kupi nowego nikosia jak tylko pojawi sie w sklepach.. a 2ga polowa go ne kupi, bo D70 to i tak lepszy sprzet bo D2X jest zbyt duzy i ciezki...


kiedys czytalem masy komentow od uzytkownikow nikona ze CMOS to lipa a prawdziwe matryce to tylko te CCD .. no i masz ci los.. w nikonie siedzi CMOS (ale rym).. i co teraz powiedza osoby ktore psioczyly na CMOSa? pewnie cos znajda... ale juz nie bedzie to "CCD to CCD.. nie tam jakies CMOSy..." ... i tak w qlko...

podobnie back focus - kiedy dotyczylo to 10D, cale forum nikona grzmialo na tem temat, ze canon wydal bubla... ze to kiepski sprzet itp.. ale gdy problem dotknal masowo D70 nagle problem back focusa przestal istniec w sferze zmagan dslr canona kontra dslr nikona.. dlaczego wtedy nikt nie napisal "idz do serwisu, to przeciez zaden problem..." tak jak piszecie to u siebie na forum..? wtedy bylo to cos co pozwalalo smiac sie z aparatu firmy konkurencyjnej...

i gdziez tu kurcze obiektywizm i chec dyskusji o sprzecie skoro takie zagrania sie stosuje?


nie chce tego mowic, ale powiem.. gadacie na fanow canona, ale spojzcie jak sie zachowujecie (nie wszyscy.. niektorzy.. i nie.. nie do ciebie to pisze ice!) .. prawie jak nasza rzadowa opozycja.. nie wazne czy ktos mowi z sensem i robi dobrze.. opozycja jest po to aby byla opozycja... prawda?

zamiast szukac dziury w calym, postarajcie sie (nie ice, to ponownie nie do ciebie pisze..) patrzec na niektore rzeczy nie przez pryzmat nikona, a przez pryzmat sprzetu foto...

sorry, bedzie teraz ostro i krytycznie.. klepiecie sie, jak to sie ladnie zwylko mawiac, po pupciach, powtarzajac sobie nawzajem jakie to fajne macie aparaty a nikon ogolnie jest extra - a wszystko co wypuszcza canon i inne firmy to syf.. no a sami canoniarze to sekta..



doceniam wasz trud checi stworzenia forum bardzo user-friendly.. powtarzacie na kazdym kroku ze to forum jest wyjatkowe... i myslalem ze tak jest.. ale teraz zaczynam myslec troche inaczej.. bo to co widze nie przypomina tego o czym piszecie... a po prostu zamknieta grupe fanatykow sprzetowych - mocne slowa.. i pewnie zaraz przeczytam jakies docinajace riposty, pokrzakiwania i poburkiwania.. ale poczytajcie siebie sami... czy nie uprawiacie fantayzmu? ;-) taaa.. i mi sie tez czasem zdarzac stanac w obronie canona.. ale zeby nazwac kogos fantykiem, bedac nim samym... no to juz lekka przesada..


tyle w temacie - zeby go nie ciagnac... zajze tu za kilka dni dopiero... chociaz wydaje mi sie ze wiem czego mam sie spodziewac..

zaskoczcie mnie jakos... i obalcie mit nikoniarza...





dobrej nocy wam zycze
i mniej klepania po "pupciach", bo wtedy ciezko o rzetelna informacje, skoro kazdy kazdemu slodzi i przytakuje..



PS. PROSZE, NIE ODPISUJCIE NA MOJ POST... PO PROSTU SOBIE GO PRZCZYTAJCIE A POTEM OLEJCIE...

oxbow
22-09-2004, 03:46
Wybaczcie, ze sie wtracam, ale uwazam Twoja opinie Czacha za nieco krzywdzaca. Odnosze nieodparete wrazenie, ze ciut uogolniasz i przez to krzywdzisz znakomita wiekszosc ludzi z tego forum. Czytuje rowniez forum Canona i jako zupelnie bezstronny smialo stwierdze, ze w obu miejscach jest bardzo podobnie, z ta roznica, ze u nas jakby troche bardziej emocjonalnie, rodzinnie znaczy. Uwazam Cie za ponadprzecietnego fachowca w branzy, Twoje posty sa zazwyczaj bardzo meytoryczne, a wiedza ktora przekazujesz niezwykle cenna. To, ze masz tendencje do Canonizowania zupelnie mi nie przeszkadza, a wrecz przecienie, bo krytyka poparta wiedza i doswiadczeniem jest na wage zlota. Ja kupilem Nikona, bo migawka w EOS'ie 50-tce (ktorego mial kolega) chodzila glosno a w F80 cicho i obsluga w N. jakby bardziej intuicyjna (cos jak pomiedzy Nokia i Siemensem, w ktorym do dzis nie pojmuje zasadnosci zastosowania pewnych rozwiazan). Mysle, ze wszyscy wiemy, ze jak sie kupi BMW to juz malo prawdopodobne jest, ze sie przesiadziemy do Mercedesa i odwrotnie. Z tych wlasnie powodow po raz kolejny nabylem NIkona, bez wzgledu na to czy jest lepszy czy gorszy (300 D kulawo lezal mi w dloni, a 10D chyba ciut drozszy). Jesli moge wybiec troche przed orkiestre, to byloby milo, gdybys zachodzil i dzielil sie wiedza, bo w koncu gdzie ja mamy zdobywac jak nie od ludzi takich jak Ty i wielu innych, dzieki ktorym *******y jak ja moga sie czegos nauczyc. Pozdrawiam ...

zgredek
22-09-2004, 08:41
...Czacha... Odnosze nieodparete wrazenie, ze ciut uogólniasz

Zgadzam się z Oxbow. Moim zdaniem, przy wciąż absurdalnie wysokich cenach sprzętu foto, dla 95% fotografów manifestowanie swoimi wyborami [a tym samym i zakupami] przywiązania do danej metki jest po prostu chore.
Ja wybrałem F80 bo zdecydowana większość moich wypocin to obrazki statyczne - wygrała więc precyzja naświetlania i pasująca mi ergonomia. Zapewniam jednak, że gdybym bawił się np. w zdjęcia sportowe to mając tą samą kasę na zbyciu nabyłbym na pewno EOS 30 ze względu na lepszy system AF. Nie ma aparatu przewyższającego konkurencję we wszystkim. I bardzo dobrze, bo i po co mam płacić za elementy i opcje, których nie używam? [np. nie przypaminam sobie bym w ciągu ostatnich 2 lat zrobił coś szybszą migawką niż 1/2000, to na co mi 1/8000?].

Inna rzecz - o tym też pisał Oxbow - że jak już się wdepnie w jakiś system, to i racjonalnie i emocjonalnie prościej jest go modernizować aniżeli przejść do konkurencji...

Czacha
22-09-2004, 08:44
tak, zdaje sobie z tego sprawe, ze zawsze sa jakies wyjatki, ale nie sposob je opisac.. co wiecej, nie raz to o czym pisze jest marginesem a znaczna wiekszosc prezentuje postawe radykalnie inna niz ja opisalem... wiem o tym... ale musialem to napisac, bo bym nie zasnal ;-)

byc moze sposob w jaki postrzgam to i o wo jest bledny.. kurcze.. w koncu dlaczego ja mam miec racje a nie inni? ;-) ja to nie Kopernik i nic madrego nie pisze ;-) ot takie tam 3po3 pozna wieczorowa pora..

mysle, ze jesli bedziecie czytali post powyzej bez emocji, zrozumiecie o co mi chodzi.. ale z 2giej strony, nie oczekuje oceny na chlodno.. byc moze kilka osob zareaguje emocjonalnie... ale no coz... jestem na to gotow chyba..


PS. co do systemow - to chyba kwestia indywidualna... to moj 3ci system.. trzeci jesli by brac pod uwage spory zestaw osprzetu... i jestem swiadom tego, iz zapewne nie jest to ostatni system... zanim pojawil sie D7D myslalem sporo o nim.. bo mial to byc naprawde swietny aparat.. przynajmniej z zalozen... ale minolta nie zaszokowala mnie... wiec jest nadal co jest.. na 20D sie nie przesiadam bo nic mi to nie da.... wie czekam na wiosne... na D200 ;-)

Kaleid
22-09-2004, 08:59
Sorki Czacha ale.....mysle ze zle to odbierasz:) Zarzucasz innym brak obiektywizmu a sam nie masz go za grosz....niestety z coraz kazdym Twym postem przekonuje sie ze jestes niestety fanatycznym Canoniarzem (czemu dales niejednokrotnie na plrfc) a te cale pierdyfksy o obiektywizmie to tylko przykrywka i to dosc marną bo fundamentalizm wyplywa spod niej strumieniami, ale spojrzmy wiec w takim razie na FAKTY ale dobrze by bylo bys TY i czasem poczytał pewne nasze posty z wiekszym dystansem i odrobiną humoru: to co widzę i co mnie prawde mowia bawi to: CANONA NIE MOZNA W ZADEN SPOSOB SKRYTYKOWAC! Kazda uwaga, stwierdzenie czegos tam jest odbierane jako fanatyzm Nikoniarski. Do cholery jasnej.....czy na prawde tak musi byc? Nie moja wina ze po jednej i drugiej stronie sa uzytkownicy ktorzy nic innego nie robią tylko jezdzą po sprzecie. Tacy są po jednej jak i drugiej stronie...jednak czytajac fora globalne...np www.dpreview.com zauwazam znacznie wiecej Canonowych troli na forum Nikoniarskim niz odwrotnie choc tych drugi tez nie brakuje. Kazdy kto osmieli sie napisac najdrobniejsze slowo krytyki cyz tez dywagacji wlasnej i swierdzi niedajboze "ze D2h daje fotki wyraznie ostrzejsze" niz MkII jest natychmiast wdeptywany w ziemię. U kogo nalezy wiec swierdzic fanatyzm? Istnieje mit Canoniarza i Nikoniarza. Co do CCD vd CMOS to jest to paplanie o chlebie i wodzie....jedna i druga technologia ma swoje zalety jak i wady...jednak ta wlasnie dyskusja wyszla tez od uzytkownikow Canona ktorzy uwazają ze CMOS bije na leb CCD....pozniej odezwali sie nikoniarze ze CCD moze byc lepszy i tak sie zaczelo....problem w tym ze kazdy z nich ma troche racji. Napisalem z resztą jakis czas temu ze Nikon raczej tez pojdzie w CMOS (jak wiekszosc..glownei ze wzgledow kosztowych..jak widac nie pomylilem sie) U kogo zatem znow mozna dojrzec fanatyzm? Dojrzyjcie go tez u siebie....bo go niestety nie brakuje :) Co do ostrosci: nikt sie nie czepial, ktos zauwazyl tylko DO CHOLERY JASNEJ FAKT ze zdjecia są miekkie....czemu tak Cie to zabolalo?:) Niestety nie jestem w stanie wziac odpowiedzialnosci za roznych uzytkowników piszacych rozne rzeczy. Inna jest tez sprawa ze Nikon kalibrowal BF od reki a Canon czesto umywal od tego raczki...nie pamietasz? Wielokrotnie krytykowalismy tu sprzet Nikona...wiec nie wiem o co chodzi...a kazde jakiekolwiek slowo na Canona jest odbierane jako atak i fanatym. Ok niniejeszym obiecuje iz nie napisze juz nic na ten temat...a wszelkie uwagi bede zostawiac dla siebie :) Niech nikt nie odbierze mnie zle..to nie atak...ale po przeczytaniu Czacha Twego posta odnoze wrazenie ze sa dwie grupy ludzi...fanatyczni Nikoniarze i wspaniali obiektywni pod kazdym wzgledem Canoniarze ;) Nic nie poradzę na to ze nawet na to forum moga zawitac fanatyczni Nikoniarze...panuje wolnosc slowa.. ;)

Czacha
22-09-2004, 09:09
CANONA NIE MOZNA W ZADEN SPOSOB SKRYTYKOWAC! Kazda uwaga, stwierdzenie czegos tam jest odbierane jako fanatyzm Nikoniarski

heh.. to zupelnie tak samo jak ja postrzegam krytykowanie nikona - jak tylko cos napisze, to odrazu ze jestem fanatykiem ;-) wydaje mi sie ze interenet ma jedno wielkie ograniczenie - nie da sie wszystkiego powiedziec, zeyby ine bylo jakichs tam niedomowien czy tez zlego zrozumienia...

canon ma wiele wad, ale jak ktos pisze o nieostrych zdjeciach.. no kurcze.. litosci... to tak samo jak ja bym pisal o ciemnych z D70 ... przeciez i tak tzeba je w szopie potem poprawiac... wiec jaka to roznica czy robimy USM czy rozjasnianie? ;-) i widzisz... zmusiles mnie do podania czegos o D70.. i teraz bedzie ze najezdzam na nikona... i tak w qlko... ;-)

admin
22-09-2004, 09:18
Czacha, problem polega na tym ze w wielu kwestiach nie piszesz merytorycznie. Podobnie Ice gdy mowicie o sprzecie. Piszecie ogolnikami i stad Wasz problem. Jesli ktos napisal ze zdjecia z 300D sa mniej ostre niz z D70 to MIAL RACJE. Ktos inny odpisze ze dzieje sie tak bo Nikon ma slabszy filtr AA i zakonczy temat. Zaraz jednak znajdzie sie ktos kto napisze np. cos takiego "no i masz na kazdym zdjeciu more, buhahaha..." To jest Twoim zdaniem dyskusja merytoryczna? Sorka, ale dla mnie to bredzenie idiotyzmow. Jesli chcesz pisac o konstrukcji, odnies to do zdjec ktore przewidujesz nia robic. To wszystko, bez nadmiaru bagazu technicznego belkotu, ktory mnie potrzebny jest tylko do 145, 190 czy 250 strony instrukcji obslugi...

admin
22-09-2004, 09:22
Czacha i jeszcze jedno. Fanatyzm, tudziez obrona wlasnej postawy za wszelka cene, to cecha ludzi zaslepionych. Z tym sie zgodzisz mam nadzieje. Pokaz mi na tym forum zaslepienie nikoniarzy w kwestii BF'a, blumingu, krzywych matryc, naswietlania i innych przypadlosci Nikonow. Tematy widac jak na dloni. Wiekszosc jest przyklejona. Wiec jesli wpadles tu pogonic Ica z reprymanda za inne forum, to kto tu jest fanatycznie nastawiony?

Nie bierz tego do siebie, ale w kwestii Nikona zdecydowanie wiecej ma do powiedzenia od Ciebie kazdy praktyk, czyli posiadacz. A w koncu jestes na forum Nikona... :)

Czacha
22-09-2004, 09:25
nie no jasne :) w zasadzie nie chodzilo mi o to forum tylko, a powiedzmy o dpreview.. gdzie wyznwacy nikona potrafili wytykac wady innym sprzetom... a gdy takie same wady pojawiaja sie w ich sprzecie przechodza do tego jak do czegos normalnego i pisza "nie martw sie.. to normalka' ;-)

Kaleid
22-09-2004, 09:30
I tak rodza sie legendy.... bo na dpreview napisali... a dpreview to tylko forum dyskusyjne nic innego...i piszą tam rozni uzytkownicy...i ci fanatyczni jak i nie fanatyczni...ot tyle ;)

admin
22-09-2004, 09:35
Dlatego ja sobie darowalem tamto forum i postaralem sie o zupelnie inne, merytoryczne i przyjazne, lokalne i pozbawione bufonady ;)

Tr0n
22-09-2004, 09:42
Czacha nie widze tutaj większych uwag krytycznych do Canona - raczej wszyscy traktuja je (Canony) jako dobry sprzęt. Ja osobiście przylgnołem do tego forum nie z powodu posiadanego aparatu (teraz akurat Nikon D70) ale z powodu tego ze tutaj ludzie starają się nie prowadzić świętych wojen (znam takich kilka Intel kontra AMD , Linux kontra Windows).
Z Twoich postów widze że masz ogromną wiedze więc dlaczego marnujesz ja na próby takich wojen??? Canon to dobra marka (miałem EOS 300 i byłem zadowolony ;) ) i nikt tutaj nie twierdzi inaczej. Jedni wola Canona a inni Nikona i bardzo dobrze - dwie firmy konkurencyjne walcza o klientów. Dla jednych przewaha Canona 300D będzie cena bo tylko na tyle ich stać. Inni sobie napiszą że chcieliby Mercedesa ale że realia są takie a nie inne i nie stać ich na Merca to napisza że ma zbyt jasna tapicerke. Tak samo jest z aparatami. Ja te najwyższe modele traktuje jedynie jako ciekawostke bo foto to dla mnie nie jest sposób na zarabianie.

Co do oceny sampli cóż - gdybym pokazał moje perwsze próby robienia zdjęc w trybie manual to byście stwierdzili że D70 do niczego się nie nadaje. Komus sie może zdjęcie nie podobać a komus wprost przeciwnie i wcale moim zdaniem nie świadczy o aparacie

antonjo
22-09-2004, 09:57
Dokładnie.. ewentulane uwagi na teamt konkurencji, zawsze są ze smajlejami (;)) ale to czysto humorystyczno - żartownicze wstawki. Nie przypominam sobie żeby praktykowało się tu "jechanie" po Canonie.


Pozdrawiamy Team C ... :D

dido
22-09-2004, 11:12
Ja lubię Canona :) . To że mam Nikona to czysty przypadek, od czegoś musiałem zacząć (np: od rzutu kostką :D ) Ale najważniejsze jest to, że niezależnie jaki mam aparat, drogi czy tani, jednej firmy czy drugiej, staram się robić za pomocą niego, niezależnie od jego ułomności, jak najlepsze zdjęcia.

BartekIgnasiak
22-09-2004, 11:36
chyba musze cos napisac.....
dlaczego jak piszemu to o krzywych matrycach, backfocusach, palacych sie kartach , kiepskich obiektywach, niedoswietlaniu to nikomu to nie przeszkadza i wszystko jest ok.....
ale jak sie napisze ze canon ma cos nie tak to od razu jest wojna... nie rozumiem....
juz raz powiedzialem..... lubie obie firmy ....i nie widze nic zlego w wyszukiwaniu jakichs informacji na temat canona , czy minolty czy, pentaxa..... przeciez interesujemy sie fotografia ogolnie, a nie tylko nikonem .... co w tym zlego?????
a ze stwierdzilem ze fotki wygladaja miekko to jest to moja subiektywna opinia i mam do niej prawo.... ale to wcale nie znaczy ze atakuje canona, caniniarzy i ze uwazam ze D70 to najlepszy aparat na swiecie...... CHYBA LOGICZNE prawda?????


jeszcze jedno..... faktem jest ze jestem zarejestrowany na forum C ( z racji posiadania kompaktu C chociazby) i czytam rozne rzeczy.... ale jak ktos pisze cos o nikonach to nie wlaczam sie do dyskusji i nikogo nie atakuje, bo szanuje ze mozna miec takie a nie inne zdanie .....


ciekawe czy jakbym napisal ze jechalem nowym mercedesem i slabo sie trzymal drogi , to zaraz fanclub mercedesa wydalby na mnie wyrok??

jiro
22-09-2004, 11:52
Czesc!
A moze PAX miedy chrzescijany!!

Pnowie. A moze bardziej merytorycznie??I z wiekszym dystansem??
Bedzie to moja opinia. Kazdy ma do niej prawo:) Prawda?. Uwazm, ze prowadzenie wojen miedzy C i N jest jak udawadnianie sobie wyzszosci Swiat Boze Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy. Nie ukrywajmy... Kazdy z nas jest, mniej lub bardziej "onanista sprzetowym". Bo czymze rozni sie maly chlopczyk od doroslego faceta?....Wielkoscia i cena zabawek.
Uwazam, ze zarowno C jak i N robia bardzo dobre sprzety. Kazdy ma prawo do wyboru. Mialem nadzieje, ze na tym forum nie bedzie miejsca na takie wojny...ale coz. Moze Admin zrobi nam nowe forum HydePark?. Kazdy bedzie mogl sobie pokrzyczec...
Czacha, juz kiedys powiedziales (a moze sie myle), ze za aparatem stoi czlowiek....Dlaczego wiec, jestes "delikatna" konserwa:>;)? Ice, _WIECEJ_ dystansu....
Jak powiedzial Hesja, miewajacy talent;), nie tracmy czasu...tak malo go nam zostalo...Robmy zdjecia, dyskutujmy merytorycznie nie obrzucajac sie przy tym "miesem"...przeciez kazdy uzywa argumentow na jakie go stac....

Zdroofki 4All

PS.
A czyMinolta DiMAGE 7i to zly aparat?:>

BartekIgnasiak
22-09-2004, 12:25
przeciez ja tak caly czas uwazam... i napisalem to wyzej... moze troche w innej formie

jiro
22-09-2004, 12:34
przeciez ja tak caly czas uwazam... i napisalem to wyzej... moze troche w innej formie

Tak, ale jak ja pisalem to Twojego posta jeszcze nie bylo...;)

Zdroofki

BartekIgnasiak
22-09-2004, 12:38
hehe...
ja napisalem o 10:36 a ty 10:52 ;)

ale spoko, przeciez to nieistotne ;)

oxbow
22-09-2004, 16:50
Czacha napisal- ... ja to nie Kopernik i nic madrego nie pisze ;-) ot takie tam 3po3 pozna wieczorowa pora...

Kopernik byla kobietą ... (wiec to moze nie najlepszy przyklad) :lol:
Pozdro ...

adik
22-09-2004, 23:04
Hehe.No wlasnie.To moze wreszcie zacznijmy jakis inny temat bo to juz nudne.Chodzcie zaczniemy wystawiac fotki.Komentowac.Opowiadac o miejscach gdzie byly zrobione.Co nas natchnelo:)Calkiem mila sprawa:)

Saint
22-09-2004, 23:09
cholera... zadziwiajace jak duzo mozna pisac o canonie na tym nikonowym forum ;)

nevton
23-09-2004, 00:32
a ja mam pomysl!!
porownan sprzetowych nie da sie odpuscic tacy juz jestesmy wszyscy by chcieli byc najbardziej cwani i miec aparat najlepszy i jeszcze niedrogo
mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi (jak z tuningiem samochodowym - a moj golf ma 10 koni wiecej!! - leee ale ci sie silnik szybko zniszczy)
zazdrosc - to tez nami powoduje

no ale wroce do pomyslu (nie obrazcie sie Ice i Czacha ale tak mi bedzie prosciej pisac)
Czacha - nikon daje ciemne fotki
Ice -czepiasz sie to sobie mozna w rawie podciagnac
i jest niefajny spor

Ice - canon daje troche nie ostre fotki
Czacha - hmm no nie wiem dla mnie jest rewelka a na co ci wieksza ostrosc a jak za malo to mozna podostrzyc
Ice - pewnie ze mozna tyle ze wiesz jak sprzecicho tyle kosztuje i ma tyle pixeli to myslalem ze mi oczy potnie a tu lipa przeliczylem sie
Czacha - moze by i pocielo oczy ale dali filtr AA coby mora nie wychodzila
Ice - mora to nie problem mozna w sofcie zdjac
Czacha - no tak ale takim sprzetem to sie czesto modelki fotografuje i na sukienkach sa wzorki - a potem siedziec i tyle fotek obrabiac
Ice - no fotki to i tak w 99.9% sie potem na kompie obrabia ale masz racje zawsze ciut mniej roboty tylko czy warte to takiej kasy
Czacha - czasami tak po godzina pracy studja graficanego kosztuje a poza tym C przyja taka strategie ze woli AA moze wiekszosc jego klientow tez woli silniejszy AA
Ice - ja tam wole ostrzejsze fotki szkoda tylko ze ten moj kochany zlom na tajwanie robia bo ********y jest tylko potrafia cos spartolic
Czacha - to lecisz do serwisu i po klopocie tylko sie wywiedz co i jak bo w serwisie C to sie takie rzeczy dzialy ze !@#$%^&* !!


dobra starczy mysle ze wszyscy kapuja
jak ktos zarzuci naszemu sprzetowi jakas wade to nalezy sie dogadac jak on ja widzi i czemu/kiedy moze mu przeszkadzac i merytorycznie przyznac racje lub wytlumaczyc jesli sie ta osoba myli

patrzmy tez oczami innych - i zarazajmy takim podejsciem wszystkich do okola

ieszcze jednen przyklad
Czacha - sluchaj Ice ta twoja D70 niedoswietla (tak slyszalem) nie przeszkadza ci to
Ice - moje fotki niedoswietlone - czekaj wrzuce jakas fote zobaczymy
Czacha - no i sie potwierdza troszke ciemno
Ice - mi to ni przeszkadza ale i tak zbieram na lampe
Czacha - :) lampa sie przyda wiecej ladnych fotek zrobisz - patrz jaka ladna zrobilem C i to bez lampy
Ice - noo ale kadr troche bym dal w lewo
Czacha - w lewo w prawo - zawiany bylem nawet nie bardzo wiedzialem w co celuje
Ice - ;) ale mam nadzieje ze prosto do domu dotarles

oki to byl krutki instruktaz jak moim zdaniem dyskutowac o przewadze jednego nad drugim - zostac dla siebie przyjaznymi - i nie wpasc w fanatyzm

fanatyzm rodzi sie jak ktos nie slucha - a nieslucha jak nie stara sie spojrzec z perspektywy mowiacego

mam nadzieje ze nic nie poplatalem

Czacha
23-09-2004, 01:52
wszystko cacy - tylko ze ja lamp nie uznaje :lol:

admin
23-09-2004, 10:45
I dlatego zyjesz w ciemnosci... ;)

BartekIgnasiak
23-09-2004, 11:55
pomysl moze ciekawy (ogolnie jestem za pokojowym rozwiazywaniem klimatow)... choc niektore "moje" wypowiedzi (by nevton) nie przypadly mi do gustu, bo tak nie uwazam...;)

poza tym uwazam ze mamy prawo zauwazac pewne wady lub niedociagniecia i o nich mowic..... ale fakt faktem, robmy to w przyjazny sposob....

moj przyklad:
jak ja mowie ze wydaje mi sie ze 1dsmk2 rysuje miekko , to niech ktos odpowie "to twoje zdanie, mi sie wydaje ze sie mylisz"
a nie :
" no pewnie , bo twoj D70 to najlepszy aparat na swiecie"

i napewno bedzie milo i przyjemnie..... :D

pozdrawiam

idiom
23-09-2004, 12:01
moj przyklad:
jak ja mowie ze wydaje mi sie ze 1dsmk2 rysuje miekko , to niech ktos odpowie "to twoje zdanie, mi sie wydaje ze sie mylisz"


Ujął bym to troszę inaczej, co zresztą napisałem klikadziesiąt postów wcześniej, "To Twoje zdanie, mi się wydaje, że tak jest ładniej."

Pojęcia ładne, brzydkie są subiektywne i jeśli komuś coś się podoba, lub nie, nie mogę mu zarzucać, że się myli :wink:

c2h5oh
23-09-2004, 12:31
Heheh.. jeszcze troche to bedziemy to probowali zdefiniowac piekno a potem juz szybciutko przejdziemy do dyskusji o naturze dobra i zla ;-)

Proponuje zamknac watek.

Tr0n
23-09-2004, 12:33
Tez już sie nad tym zastanawiam ;)