PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze konie - wątek miłośników koni wszelakich



Strony : [1] 2

popi
28-03-2015, 18:25
Cześć, są dwa wątki wydzielone psom i kotom... a przecież pojeździć na nich się nie da ;)

Koń wpisuje się w prawie każdy rodzaj fotografii: portret, krajobraz, reportaż (ostatnio często ślubny), itp.

Proponuję wrzucać tu wszystkie zdjęcia związane, w jakikolwiek sposób, z tymi szlachetnymi zwierzętami (nie ważne czym robione :)).

Na dzień dobry: Sułtan (minimalistycznie):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xta1/v/t1.0-9/11075219_422690741226919_4610360532826751401_n.jpg ?oh=9987d040874870800e6784548cc45546&oe=55B50F90&__gda__=1438242841_2e68d3c1975f0c0506b61ab04c5bbed 7)

Pzdr, Piotr

am1974
28-03-2015, 21:00
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/8990371238_26779fa436_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/eGs19E)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/7670946166_638a073f42_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/cFRB3w)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/7675457610_4161ab77e3_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/cGfJ93)

foto4deg
28-03-2015, 22:21
Ale moment, wątki o psach i kotach są wypełniane przez właścicieli :twisted: Macie stadniny? :mrgreen:

spiritus
28-03-2015, 23:51
Ale moment, wątki o psach i kotach są wypełniane przez właścicieli :twisted: Macie stadniny? :mrgreen:

W górach na dziko ujeżdżają :D

PiKa
29-03-2015, 01:17
A to niby konie tylko bezpańskie albo w stadninach? ;)

thorcik
29-03-2015, 08:13
Można np. opłacać koniowi miejsce w stajni/stadninie.

popi
29-03-2015, 11:08
Ale moment, wątki o psach i kotach są wypełniane przez właścicieli :twisted: Macie stadniny? :mrgreen:

A myślisz, że każdy z tych właścicieli ma hodowlę? ;)


Można np. opłacać koniowi miejsce w stajni/stadninie.

Ponieważ ciężko trzymać konia, np. w bloku na balkonie :)

am1974, pierwsze koty za płoty... zostają tylko konie!

maniak666
29-03-2015, 13:39
a takie na biegunach, bądz mechaniczne też się nadają? :)))

freefly
29-03-2015, 14:11
2YpOZBHwpT8

popi
29-03-2015, 14:16
maniak666, pozostanie (w tym wątku) przy istotach żywych chyba nie stanowi dla Ciebie przeszkody ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/11099989_422390321256961_6903367726093955124_n.jpg ?oh=d7261bf6b4755683c13efc2011fee332&oe=55B1C4E6)

freefly, bardzo pomysłowe :)

am1974
29-03-2015, 16:41
Mam następne... ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/8016370063_b4ca16b95b_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/ddnZwX)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/8016338262_1ec70b441d_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/ddnQ5E)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/8016334091_c241db7a0c_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/ddnNQK)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/8016332320_d48c0b8659_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/ddnNjd)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/7670958704_46cab8e489_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/cFRELG)

popi
29-03-2015, 20:48
Widzę, że też lubisz "lekkie" przerysowania :)

Trzy oczka, trzy uszka, trzy słomki... Podsumujmy: 4x3=12 a 1+2=3 ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10675530_363238527172141_2149027436900829283_n.jpg ?oh=2ffc33da9798dae2944ebfb36af72d0a&oe=55AA18F2&__gda__=1433763118_d25e733f0f3549f3b322130192f3e34 7)
Straszny crop zrobiłem.

Arturze, a jak sprawdza Ci się X-T1 w boju? Przyznaję, korci mnie ten system ale obawiam się, że w "akcji" af mógłby nie zdążyć...
Używałeś go może na "Royal Cup"?

am1974
29-03-2015, 21:18
Jestem bardzo zadowolony, początki były trudne - trzeba było przestawić się na wizjer elektroniczny, ale teraz do lustra już bym nie wrócił. Mam obiektywy M42, które działają jak należy, focus peaking pomaga precyzyjnie ostrzyć. Wizjer jest naprawdę wielki jak stodoła. Po przesiadce z Nikona D600 mam w końcu mniejszy i lżejszy korpus, który daje dużą radość z fotografowania. Podoba mi się ten retro styl i ergonomia tego aparatu. Sterowanie smartfonem przez WiFi też się czasami przydaje. Po ostatniej aktualizacji jest to naprawdę świetny sprzęt. Minusem jest to, że trzeba pamiętać o dodatkowym zasilaniu, chociaż wielkiej tragedii nie ma. To tak w skrócie, bo dużo by jeszcze dobrego można napisać. ;)

popi
29-03-2015, 21:46
Hm, muszę pożyczyć na parę dni z jakąś jasną stałką i popróbować (coś czuję, że - w pewnych przypadkach - ostrzenie manualne może być szybsze i wygodniejsze niż gorączkowe klikanie/przeskakiwanie po pkt-ach af); ogólnie system fufu może stanowić jakieś panaceum na to by nie dźwigać "tony" klamotów.

popi
30-03-2015, 19:35
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/11080928_423347984494528_1500398757516509356_n.jpg ?oh=944aab090967bf24e51841b2ded65a58&oe=5575FD4A&__gda__=1436977915_1dd497c07d5b40bd98503a69f2b78fc 3)

popi
31-03-2015, 18:02
I co, nikt nie interesuje się konikami? ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtf1/v/t1.0-9/11076195_423818381114155_9121360221216627799_n.jpg ?oh=6afc2464bf922387763c26956b0f43a0&oe=55AFB84A&__gda__=1436641297_d5d5163c8ef03caed24197b5df41361 2)

skarcity
01-04-2015, 12:41
Ale moment, wątki o psach i kotach są wypełniane przez właścicieli :twisted: Macie stadniny? :mrgreen:

A ty żeby napić się piwa kupujesz cały browar? :-)

gniady
01-04-2015, 12:54
Kuba, koń nie mój, ale bardzo dobrze mi znany :-)


http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/kuba.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/kuba.jpg)

popi
02-04-2015, 12:15
Ładny profil.

Wrzucajcie więcej; może zamiast elektronicznego gadżetu na "zajączka" ktoś wykupi dzieciakowi kilka jazd, które (mniemam) mogą być dla niego z większą korzyścią :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/17209_424602967702363_2610106229189370283_n.jpg?oh =6a812e23868d894f164de8e0e3710f42&oe=559C8360&__gda__=1437417571_1267e6629162834d9e72ac83a49b81e e)

popi
02-04-2015, 12:34
Może rodzice dadzą dzieciom przykład ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/11067975_424606037702056_8856196906035680144_n.jpg ?oh=945d6a2333afd779b9e9bcad0d65e108&oe=55B7FE52&__gda__=1438161898_cfbc5b733eddaf4db06cc9ce9a22055 8)

gniady
02-04-2015, 14:25
Ładny profil.
W takim razie teraz będzie en face. Mirka, klacz arabska. Druga z ulubionych koni mojej córki.



http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/mirka.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/mirka.jpg)

am1974
02-04-2015, 15:48
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/7240582874_9306281b21_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/c2PT2L)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/13701606824_1a9d1f069f_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/mSLjmq)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/8990373154_d83a416eb4_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/eGs1HG)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/7334231310_a420dc239a_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/cb6RrY)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/7334237764_70147b47c5_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/cb6Tnf)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/7334240812_92b4ae2f6a_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/cb6UgN)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/7322111350_8d985f6c3e_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/ca2JB9)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/7334233302_bafabb132b_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/cb6S3j)

popi
02-04-2015, 22:32
Zdjęcia pierwsza klasa :)
Też chętnie wybrałbym się na jakieś zawody ale z moją najdłuższą ogniskową to ja se mogę...

gniady, czy "araby" (te czterokopytne ;)) faktycznie mają największy temperament ze wszystkich koni?

gniady
03-04-2015, 09:57
gniady, czy "araby" (te czterokopytne ;)) faktycznie mają największy temperament ze wszystkich koni?
Trudno mi się wypowiadać o wszystkich koniach, bo żaden ze mnie ekspert :oops:. Ale kilka arabów moja córka objeździła i mogę powiedzieć, że temperament mają :-). Nie trzeba ich zmuszać do biegania, a częściej trzeba je hamować. Są lekkie, zwrotne i dynamiczne. Galop z miejsca to żaden problem. Początkujący muszą uważać z łydką, a tym bardziej z palcatem. Klacz ze zdjęcia wyżej, przeszkody do jakichś 0,7 metra, skacze z kłusu...
Jednocześnie araby są łatwe w obsłudze, grzeczne i posłuszne, w przeciwieństwie do większości koni gorącokrwistych (z tego co o nich czytałem).



Też chętnie wybrałbym się na jakieś zawody ale z moją najdłuższą ogniskową to ja se mogę...
Z tą ogniskową to bym nie przesadzał. Coś się da zrobić i krótkim obiektywem. Poniższe zdjęcia (żadne cudo, ale pamiątka jest) zostały zrobione Tamronem 17-50


http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/cavaliada_1.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/cavaliada_1.jpg)


http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/cavaliada_2.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/cavaliada_2.jpg)


http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/cavaliada_3.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/cavaliada_3.jpg)


http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/cavaliada_4.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/cavaliada_4.jpg)

pozdrawiam

PiKa
25-04-2015, 22:41
"Koń przy pracy"


https://lh3.googleusercontent.com/-S45kLp-MqlM/VTv5ZYh2AiI/AAAAAAAAFJ8/cDpzWN9KrIo/s1800/DSC03556-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-S45kLp-MqlM/VTv5ZYh2AiI/AAAAAAAAFJ8/cDpzWN9KrIo/s1800/DSC03556-1.jpg)

popi
29-04-2015, 16:23
Nie dziwię się, że są jeszcze "rolnicy" którzy wykorzystują siłę czterech kopyt :)

Niedawno udało mi się "ustrzelić" tinkery:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1975175_438384619657531_3143746549279820491_n.jpg? oh=aa558d5ff4e30d92def71c8ac2f40418&oe=55D29076)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11161342_438390676323592_1643040371425835501_n.jpg ?oh=0af647373728ad5140e8f8135810b47f&oe=55DEC1BC)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10452422_438411952988131_8254443727302625516_n.jpg ?oh=8903536ba4d6f56cb35fc020cd2c565f&oe=55CF3077&__gda__=1439763198_de63d23113a9c49d6537700eacaccaa 5)

Takie "trochę większe" miłe pieski ;)

popi
01-05-2015, 14:58
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/11059490_439532969542696_1449993916826941967_n.jpg ?oh=3502609fc307ea3dbc421386bc0aa50a&oe=55CC5C07)

Mądrość i spokój... Za każdym razem gdy przebywam między końmi takie słowa przychodzą mi do głowy.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/11175027_439494806213179_8713011739541771077_n.jpg ?oh=36d65eb65d99d2160893fd3badbd617a&oe=55D2436F&__gda__=1439773875_123f5714f22b93e8372672a55e70054 c)

Jak widać deczwórka + portretowa stałka czasem nie nadążą z ustawieniem af (ostrość na oko gdzieś tam poszła się paść ;)).

nikoniarz
01-05-2015, 15:52
To może zapodam i coś od siebie ze swojego pierwszego repo z "końskich" zawodów...

1.

https://lh5.googleusercontent.com/-5Z1fpZi5EkM/U7Max5xEmZI/AAAAAAAAAY4/uCX8iuZjXWw/w1100-h869-no/DSC_4333_01.JPG
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-5Z1fpZi5EkM/U7Max5xEmZI/AAAAAAAAAY4/uCX8iuZjXWw/w1100-h869-no/DSC_4333_01.JPG)

2.

https://lh4.googleusercontent.com/-rn-Npf6bfLc/U7MavHZzqII/AAAAAAAAAYg/d_0PKTxOjSg/w1100-h862-no/DSC_4142_01.JPG
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-rn-Npf6bfLc/U7MavHZzqII/AAAAAAAAAYg/d_0PKTxOjSg/w1100-h862-no/DSC_4142_01.JPG)

3.

https://lh5.googleusercontent.com/-FgTnqXEkyqE/U7MZnNq3ttI/AAAAAAAAAXw/krxe-6p1vJI/w1000-h563-no/DSC_3976_01.JPG
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-FgTnqXEkyqE/U7MZnNq3ttI/AAAAAAAAAXw/krxe-6p1vJI/w1000-h563-no/DSC_3976_01.JPG)

4.

https://lh5.googleusercontent.com/-mHmCOGTBTBM/U7MZZ-gQNVI/AAAAAAAAAWY/1o0G6wvQD9U/w1182-h869-no/DSC_3741.JPG
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-mHmCOGTBTBM/U7MZZ-gQNVI/AAAAAAAAAWY/1o0G6wvQD9U/w1182-h869-no/DSC_3741.JPG)

5.

https://lh3.googleusercontent.com/-EnVjNXZ2gMY/U7MZk-wwTFI/AAAAAAAAAXg/-X9DvfJy2hY/w1061-h869-no/DSC_3945_01.JPG
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-EnVjNXZ2gMY/U7MZk-wwTFI/AAAAAAAAAXg/-X9DvfJy2hY/w1061-h869-no/DSC_3945_01.JPG)

popi
02-05-2015, 11:50
Świetny set, widać że słoneczko ładnie przygrzewało :)

Gdzie były zawody?

nikoniarz
02-05-2015, 12:20
Świetny set, widać że słoneczko ładnie przygrzewało :)

Gdzie były zawody?

Słoneczko było przeplatane chmurami. Jak je przysłoniły, to było dość chłodno, jak wyjrzało, to nawet dopiekało...
Zawody z ubiegłego roku- Gajewniki.

swider
03-05-2015, 06:55
Niedawno udało mi się "ustrzelić" tinkery:

Takie "trochę większe" miłe pieski ;)
O, coby są bardzo fajne… jako kosiarki. :D Do jazdy trochę zbyt niuniowate, choć czasem trafiają się fajne sztuki. :)

Mam i ja:




https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/DSC_3368-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/blog/DSC_3368.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/DSC_3380-1.jpg
źródło (http://i855.photobucket.com/albums/ab120/gumandark/blog/DSC_3380.jpg)

popi
04-05-2015, 21:22
Rewelacyjne :)

Ale fakt, koniki troszku takie...spolegliwe ;)

Notoryczna
04-05-2015, 22:38
Koniki trzeciomajowe.
D7100 + S18-35 A

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/17185585199_b00272c227_b-2.jpg
źródło (https://farm9.staticflickr.com/8808/17185585199_b00272c227_b.jpg)

popi
09-05-2015, 16:10
Fajnie złapane, zwłaszcza łby końskie :)

Choć pani spod ogona (nie wiem w co się tak kobita wptruje) jest "rewelacyjna" ;)

PiKa
13-05-2015, 23:55
https://dl.dropbox.com/s/7dvnjjer7n5oofi/DSC04234.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropbox.com/s/7dvnjjer7n5oofi/DSC04234.jpg?dl=0)

nikoniarz
14-05-2015, 21:50
Coś tu z ostrością nie trafiłeś...

PiKa
14-05-2015, 22:33
Z czego to wnosisz?
Może kwestia poruszenia (1/50s przy ekwiwalencie 70mm) plus ISO800?

nikoniarz
15-05-2015, 01:14
Mam wrażenie, że buty są ciut ostrzejsze niż łeb konia. Aczkolwiek faktycznie dodatkowo poruszone, bo nie sądzę by ISO800 dawało taką degradację obrazu...

PiKa
15-05-2015, 08:10
Może masz rację, z drugiej strony wąsy są dość ostre, a zdjęcie było na f 3.x więc GO dość duża.

Seś@
15-05-2015, 14:29
To i ja konika wstawię tu :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wrzucajtu.pl/wrz/96dcfdab81c3000b4beef8321e795cb6108.162.231.199N61 _1697.jpg)

Pawel92
23-05-2015, 08:48
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/C_20150517_0004-1.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Forum/C_20150517_0004.jpg)

popi
24-05-2015, 12:02
Muchi są (niestety) wszędzie; zastanawiam się jak je czasem odgonić.

Pawle, co to za rasa?

Pojawił się nowy narybek:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11263112_449303375232322_814471193562342280_n.jpg? oh=7537d20173d797ba9a6c0269ef1b8905&oe=560AED46)

Pawel92
24-05-2015, 17:05
Słyszałem, że mówili coś o "Camargue".

popi
24-05-2015, 18:36
Pooglądałem zdjęcia - wykapany Camarque :)

popi
09-06-2015, 18:22
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xat1/v/t1.0-9/11412222_455103104652349_3813141893369902588_n.jpg ?oh=c7c24368fbad836081bf07bc2ee6a41b&oe=5605C201&__gda__=1442895582_b45f7f26da88c1c5528e3bce08c066a 7)

PiKa
09-06-2015, 19:39
Ciekawe. Skoda, że powietrze nie drga :)

popi
09-06-2015, 20:12
No aż tak ciepło nie było ;)

nikoniarz
09-06-2015, 23:25
Jest i kolejny QŃ jak widzę... :)
Szkoda, że z racji problemów zdrowotnych ominęły mnie dwukrotnie zawody jeździeckie... :/ Dawno nie byłem, a pasowało by coś pstryknąć by nie wyjść z nabytej wprawy i nie uczyć się od nowa...

Pawel92
27-06-2015, 13:51
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/C_20150621_0845Edit-1.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Forum/C_20150621_0845-Edit.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/C_20150621_0834-1.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Forum/C_20150621_0834.jpg)

ASAHI
06-07-2015, 10:02
To i ja wstawię jakieś ogoniaste:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/XEnllVw-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/XEnllVw.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/07/UQLR5eQ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/UQLR5eQ.jpg)

popi
24-07-2015, 00:56
Pawel92, a gdzie takie wyścigi urządzają?! Ostatnie, podobne, powożenie widziałem w filmach "Asterix i Obelix - Misja Kleopatra" i "Ben Hur" ;)

Pawel92
24-07-2015, 06:06
Ma to miejsce podczas jednego ze spektakli proponowanych w ramach parku atrakcji "Puy du Fou" w Wandei.
http://www.puydufou.com/en/shows/grand-shows/triumphs-sign?season=summer

Kilka innych zdjeć z tej imprezy: http://lech.zenfolio.com/p194952141 i tutaj http://lech.zenfolio.com/p540229084

popi
24-07-2015, 10:40
O naiwności... Ludzilem się, że w Polsce organizują takie atrakcje ?

popi
07-09-2015, 00:46
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/11229410_491189724377020_7469261465884561830_n.jpg ?oh=b1ed78c2ba26dd7ccb407d7b990180bf&oe=56640576)

Tak dla przypomnienia o większych czworonogach ;)

PS. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć w lepszej jakości: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/t31.0-8/10900219_491188317710494_6508007286769830641_o.jpg .

PawelG
07-09-2015, 14:08
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/48ca535c2fc5f45077eacfd57dcc91a2-2.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/07/48ca535c2fc5f45077eacfd57dcc91a2.jpg)
Czamir w ogrodzie....:)

popi
07-09-2015, 19:56
Pawle, ja w ogrodzie psy trzymam... A Ty konia?! ;)

yarocz
07-09-2015, 20:04
Z rekonstrukcji w Komarowie 30.08.2015
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img537/6616/vh7j97.jpg)

PawelG
08-09-2015, 06:20
Psa i kota teże posiadam...:)

popi
09-09-2015, 19:29
Czyli masz 3in1: kosiarkę do trawy, dzwonek alarmowy i przytulankę ;)

yarocz, dawaj więcej zdjęć!

...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12004863_492315967597729_6580426044906886576_n.jpg ?oh=0cdcbcf2a7ea2e4cbd503315c6023eda&oe=5666AF1B)

PawelG
09-09-2015, 19:52
System alarmowy jest juz tak stary ze nie zauważył by kiedy by go wynieśli..a przytulanka to istny dzikus..:) nie daje się przytulać...a kosiarka na co dzień stoi na stajni..czasem tylko przyprowadzamy go do ogrodu..:)

yarocz
10-09-2015, 16:25
Jeszcze kilka z Komarowa

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img661/2765/FqnhGC.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img905/2959/Emg0Bo.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img661/4843/BxYop0.jpg)
więcej z pokazu reprezentacyjnej:
http://brepr.wp.mil.pl/pl/4_278.html

popi
12-09-2015, 10:24
Widać, że dawali czadu :)

yarocz
12-09-2015, 19:50
Kilka dni wcześniej kręcili rekonstrukcję dla Wołoszańskiego.
Emisja w październiku.

kajmakowa
14-09-2015, 20:00
Niestety mój koński wątek zniknął, więc czuję się zobowiązana podłączyć się tutaj. Podejrzane ostatnio na pastwisku:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/DSC_5996_zpsjicgcxmz-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_5996_zpsjicgcxmz.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/DSC_5965_zpsqjpf7dvt-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_5965_zpsqjpf7dvt.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/DSC_5932_zps455vnlfm-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_5932_zps455vnlfm.jpg)

abru
14-09-2015, 22:49
To i ja sobie kilka "okiennych" wstawić pozwolę ;-)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/DSC_2196a1_zpsifmpqhlu-2.jpg
źródło (http://s567.photobucket.com/user/aburkowa/media/kunie/DSC_2196a1_zpsifmpqhlu.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/DSC_2194a1_zps7totqa2b-2.jpg
źródło (http://s567.photobucket.com/user/aburkowa/media/kunie/DSC_2194a1_zps7totqa2b.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/DSC_2206a1_zpsleuxfz8r-2.jpg
źródło (http://s567.photobucket.com/user/aburkowa/media/kunie/DSC_2206a1_zpsleuxfz8r.jpg.html)

popi
20-09-2015, 22:37
Świetne; wrzucajcie dalej :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12002131_497064597122866_8976001833457034378_n.jpg ?oh=c2b8444c56ae4aed8f266ba33e8071c1&oe=569EA8EE)
No i koń nam prawie s... Uciekł.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12003012_497065323789460_6653322880242353525_n.jpg ?oh=d1cb8984cb0f7d2336d506ccfb8902c3&oe=56A3C16D)
;)

No i "na dobranoc" uśmiech Karoliny :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12009762_497067250455934_1931090370583344478_n.jpg ?oh=4e81f012977047a6ef7f588b2a6cb05d&oe=566B5073)

PS. Karolina to ta po prawej...

abru
21-09-2015, 11:52
Na ostatnim prawie jak koń Pippi Langstrumpf ;-)

popi
21-09-2015, 19:52
Nooo, tylko Pippi jakoś mało ruda i bez piegów ;)

mtu
21-09-2015, 20:52
To i ja konie wrzucę...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/09/DSC_9674.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/09/DSC_9677.jpg)

- - - - kolejny post - - - - - -

I jeszcze jedno

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/09/DSC_9608.jpg)

popi
22-09-2015, 06:40
mtu, "czytasz" w moich myślach ponieważ marzy mi się podobne zdjęcie pędzącego tabunu, jedno z samolotu (trwają negocjacje) i jedno z przodu pod katem 45st. No i potrzebowałbym jeszcze jakieś dłuższej lufy niż moje marne 85mm (tylko bez skojarzeń proszę ;)).

kajmakowa
22-09-2015, 21:00
popi, pierwszy portret jest genialny (i urodziwa modelka). Sama chciałabym taki :)
mtu - gdyby nie te barierki w tle, mogłyby uchodzić za jakieś dzikie stado (nieokiełznane, bo bez kantarów :D ), ale nawet z barierkami jest cudnie

popi
23-09-2015, 18:00
Pędzący tabun koni, dobrze złapany w kadr, zawsze robi wrażenie; mtu, masz dobre oko :)

Co do portretu: będę w Lublinie w przyszłym roku, gdzieś w okolicach czerwca (ślub córy znajomej) - reflektujesz na foto? :)

Ale może "uspokójmy nerwy" jak to powiedział Jacek Balcerzak ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xft1/v/t1.0-9/12033170_498402966989029_4191346303021677776_n.jpg ?oh=328093f79b1c307a5ce1e701f2a51c13&oe=56968462&__gda__=1453524968_050cde3f53dae71aea512dadf0b34cf 8)

kajmakowa
23-09-2015, 19:17
Jeśli nic nie pokrzyżuje mi planów, to bardzo chętnie :)

Skoro źrebak, to źrebak

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/09/DSC_5922_zpslio89mkk-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_5922_zpslio89mkk.jpg)

popi
23-09-2015, 19:38
Fajny "kropek" ☺

mtu
24-09-2015, 08:04
To jeszcze trochę w biegu
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/09/DSC_9622.jpg)
2. A tu trzech muszkieterów

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/09/DSC_9554.jpg)

popi
25-09-2015, 20:33
O widzisz, i tu (pomijając barierki na I planie; wspomniała już o nich kajmakowa) masz fantastyczny potencjał.
Jest tylko jedno "ale": konie, wg mnie, powinny biec "korytarzem" (tak mi się roi w łepetynie) a nie każdy sobie. Bo do czego to doprowadza? Fotografujący stara się (podświadomie) złapać cały tabun w jednym kadrze a powinien, w tym wypadku spupić się na kilku, biegnących za sobą, koniach.

mtu, jakim obiektywem robiełeś? Fajnie sprawdza się w takich ujęciach mocne tele ponieważ "spłaszcza" plany pozornie zbijając wszystko w kupę (sorki za mało fachowy żargon).

popi
26-09-2015, 14:15
Nie do końca tak jak chciałem... Ale nie ma co wybrzydzać :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12039732_499187403577252_110730394037769432_n.jpg? oh=40f4f9d06daeffd2688eef29de4ced5b&oe=569EA35F)

ralf
28-09-2015, 10:02
Niema nic piękniejszego niż konie w galopie :)

popi
28-09-2015, 17:58
Fakt.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/12046955_499740080188651_779564599886831052_n.jpg? oh=46e09a87a3116bc7144e4b42eb790896&oe=569C6CEF)

popi
04-10-2015, 11:04
To może jeszcze jedno:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12108130_501272843368708_8378831735619772774_n.jpg ?oh=3772d21e26d6d9e70b7d9bd477f8d559&oe=56D08ED4)

popi
04-10-2015, 12:00
To może jeszcze jedno:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12108130_501272843368708_8378831735619772774_n.jpg ?oh=3772d21e26d6d9e70b7d9bd477f8d559&oe=56D08ED4)

kajmakowa
05-10-2015, 18:34
Robi wrażenie (ciekawe, czy ominęły fotografującego? :) ) Czyste tło, objętość kadru idealnie wypełniona, chociaż ciekawe co takiego słyszały, że tylko dwa mają postawione uszy, a reszta się krzywi. Ciekawa jestem, jak to wygląda w czerni i bieli.

mtu
05-10-2015, 19:20
To ja też kilka dam z ostatniej sesji
1. (to bardziej selfie) :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/10/DSC_3589.jpg)
2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/10/DSC_3522.jpg)
3

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/10/DSC_3509.jpg)
4

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/10/DSC_3469.jpg)
5

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/10/DSC_3467.jpg)
6

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/10/DSC_3465.jpg)
7

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fototuta.pl/wp-content/uploads/2015/10/DSC_3461.jpg)

kajmakowa
05-10-2015, 20:02
Na szóstce trochę brakuje góry (ucięte uszy kasztana w tle), siwki na siódemce trochę u mnie niebiesko wyglądają i ostrość na tym zdjęciu chyba poszła na gniadosza po prawej, ale poza tymi drobnymi mankamentami świetne ujęcia, poprawne kadrowanie i pełna dynamika.
Gdzieniegdzie ciekawa gra światła z kurzem i końską sierścią.
Nie mogę się do niczego więcej przyczepić :)

mtu
05-10-2015, 20:31
Fakt ostatnie w niebieskie poszło... :)

PiKa
05-10-2015, 22:02
https://lh3.googleusercontent.com/-xXgKmIeXicA/VdpKGuBnKkI/AAAAAAAAJjo/Y9yXpphfxgM/s1024-Ic42/DSC09926.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-xXgKmIeXicA/VdpKGuBnKkI/AAAAAAAAJjo/Y9yXpphfxgM/s1024-Ic42/DSC09926.jpg)

popi
23-10-2015, 14:58
mtu, bardzo fajny set! Szkoda, że na 6 "biały" został zasłonięty.
pika, ośrodek wypoczynkowy? ;)
...
Jak myślicie, kantar bardzo przeszkadza w odbiorze zdjęcia?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10534703_507514722744520_62485336514283520_n.jpg?o h=d555683a09470e40a5939dd11a73b50f&oe=56BC72F4)

popi
27-10-2015, 22:44
Choć na dworze coraz chłodniej, koniki dalej wesoło brykają:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11220144_508834222612570_4451323386385168919_n.jpg ?oh=953d63e74feafca1ddd7fd0707c240d3&oe=56B4D393)

kajmakowa
28-10-2015, 20:44
Kantar nie przeszkadza (to do portretu), ale brakuje mi tu trochę dołu.

popi
28-10-2015, 21:42
No może tak, ale koń zamarł w tej pozycji dosłownie na chwilę a ja, mając stałkę na body, pomyślałem w tym momencie tylko o jednym: "Naciśnij spust!". Za mało było czasu na zoom-owanie nogami.
Odn.kantara: często słyszę od oglądających, że można go było ściągnąć. Niestety, właściciele niezbyt chętnie to robią ponieważ boją się, że jakby koń rozerwał ogrodzenie (które często stanowi tylko "drucik" pod napięciem z racji kosztów) to nie byłoby go za co złapać (choć ja im cały czas powtarzam "lassem go, lassem" ;)).

Marzy mi się możliwość fotografowania pół/dzikich koni ale to już chyba nie w Polsce...

kajmakowa
29-10-2015, 22:15
Takie są uroki fotografowania koni :) Bez względu na to, czy odległość pasuje, trzeba działać, kiedy coś się dzieje przez obiektywem.
Kantar do zdjęć można ściągnąć i zaraz po zdjęciach założyć, chociaż czasami można się przy tym nabiegać.
W Polsce da się. Zapraszam na podkarpacie do bezkantarowych koni arabskich i huculskich. Mogę się podzielić adresami :)

popi
01-11-2015, 19:39
O, fajnie! Odezwę się na priva :)

popi
26-01-2016, 23:32
Co z tego, że zimno; pasja to pasja ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/10273319_529359943893331_3866641500421844516_o.jpg )

kajmakowa
27-01-2016, 13:20
Ciekawy koń. Ma coś z "ziemniaka", a mimo tego wygląda bardzo lekko w tym pędzie :)
A już myślałam, że wstawisz coś śnieżnego.

popi
31-01-2016, 13:37
Jak porządnie posypie to baaardzo chętnie :)
...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12642675_542434815919177_2731552593855668093_n.jpg ?oh=690e1cfa34ae57e1af505dc6c978e2a7&oe=5736A535)

popi
02-02-2016, 23:07
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-mad1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12651005_542995115863147_8425625526151904658_n.jpg ?oh=a6d520e47c17006969a2fb561ff9432c&oe=5729E877)

Czyżbym został sam na placu boju? :(

Mam pytanie: robił ktoś zdjęcia na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych (Partynicach)? Chciałbym wybrać się na jakąś gonitwę ale brak mi rozeznania terenu; tzn.gdzie najlepiej stanąć i gdzie, w ogóle, można stanąć żeby złapać fajne kadry.

kajmakowa
03-02-2016, 11:43
Na tym forum chwilowo chyba rzeczywiście zostałeś sam w tej tematyce, ale na forum re-volty całkiem prężnie działa wątek o fotografii końskiej, a na fb ruszyła strona Polskich Fotografów Koni. Polecam :)
Ja póki co konie widziałam miesiąc temu :( Może na lubelskiej Cavaliadzie sobie to odbiję fotograficznie

popi
06-02-2016, 00:48
Mam nadzieję, że jednak koś do mnie dołączy; po Cavaliadzie koniecznie coś zapodaj :)

kolorowooka
07-02-2016, 17:58
Postaram się dołączyć, ale dopiero wiosną marzec-kwiecień bo wtedy startują zajęcia jazdy konnej mojego syna. Mam kilka fotek z poprzednich sezonów, ale bardziej wtedy skupiałam się na synku niż na kucach.
Dzisiaj mogę przedstawić wam Kinę ze Scottem

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/_DSC0310-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/_DSC0310.jpg.html)

i Tornaka

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/_DSC0176-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/-_DSC0176.jpg.html)

popi
09-02-2016, 22:32
Hej, witam/-y Cię bardzo serdecznie :)

Jeździsz razem z synem?

kolorowooka
11-02-2016, 16:34
Bardzo bym chciała, bo w średniej szkole należałam do klubu jeździeckiego, ale Scott chodzi na zajęcia dla osób z niepełnosprawnością. Ja tam tylko pomagam jako wolontariusz kiedy Scott jest w szkole.
W sobotę jedziemy trochę tam oporządzić, wiec jak będzie pogoda w miarę to może zrobię jakieś fotki.

Marta Baranowska
12-02-2016, 11:23
Na tym forum chwilowo chyba rzeczywiście zostałeś sam w tej tematyce, ale na forum re-volty całkiem prężnie działa wątek o fotografii końskiej, a na fb ruszyła strona Polskich Fotografów Koni. Polecam :)
Ja póki co konie widziałam miesiąc temu :( Może na lubelskiej Cavaliadzie sobie to odbiję fotograficznie

absolutnie nie :)
nawet nie ogarnęłam, że jest taki temat :)

- - - - kolejny post - - - - - -

uchodźcy halowi :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/5242_10201158328475630_1094392251469504694_n.jpg?o h=b79c2fc1c8e8de8c96ae9ad48d8c1cb7&oe=5723DA25)

moje konie :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/10433234_10201127480744456_5555351822051973833_n.j pg?oh=fd14fd3f5df921567a86789341bba745&oe=5761BDFC)

jako, iż szewc bez butów chodzi, to zdjęć z końmi swoimi mam jak na lekarstwo, w ogóle ja na zdjęciach to rzadkość
:(

ostatnia sesja- jakoś rok temu
fot. A. Kondraciuk

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/17629_802289116527339_4261621896441760696_n.jpg?oh =24df9d87110d1feb8eaf2ac8c76e4d3c&oe=57333EAC)

popi
15-02-2016, 22:55
[...] Ja tam tylko pomagam jako wolontariusz[...]więc jak będzie pogoda w miarę to może zrobię jakieś fotki.
+++ :)
...
Fajny ten "uchachany" halowy uchodziec ;)
Marto, a możesz tak wyciągnąć rękę/"patyk" nad głowę żeby cały koń z jeźdźcem znaleźli się w kadrze? :)
Zdjęcie Ani: piękny "dąb"!

Marta Baranowska
17-02-2016, 11:13
nie dam rady :)

kajmakowa
01-04-2016, 23:52
Coś spłynął nam wątek z nurtu nowości :(
Wiosna przyszła, a wraz z wiosną nowe kropeczki w stajni:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/DSC_0351_zpsex5ng96z-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_0351_zpsex5ng96z.jpg)

gniady
08-04-2016, 16:14
z profilu

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/kon_1.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/kon_1.jpg)

ekonet
08-04-2016, 17:25
z profilu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/kon_1.jpg)
Atramentowe płukanki już dawno niemodne. ;)

gniady
09-04-2016, 21:47
Atramentowe płukanki już dawno niemodne. ;)moda ma to do siebie, że lubi wracać :-)

kolorowooka
14-04-2016, 20:17
W końcu coś i ja wrzucę. W ubiegłą sobotę, miałam okazję odwiedzić znajomą mieszkającą na wsi, która ma swoje konie :D

Glenn - uwielbiany przez dzieci, za swoje łagodne usposobienie i anielską cierpliwość

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/kolorowooka1661-2.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-1661.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/kolorowooka1659-2.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-1659.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/kolorowooka1650-2.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-1650.jpg.html)


I Ustacia, przez wszystkich zwana Justysią, panna z charakterem, obecnie już nie używana pod siodło, bo w lipcu spodziewa się źrebaczka ;)

W takcie kąpieli

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/kolorowooka1663-2.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-1663.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/kolorowooka1683-2.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-1683.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/kolorowooka2-2.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka--2.jpg.html)

popi
14-04-2016, 22:59
Wykorzystałbym "anielską cierpliwość Glenna ponieważ widać, że dzieci częściej niż on czesane... a Ustacię całą na zdjęciu poproszę :)

A co do atramentowych płukanek - stajnie mają to do siebie, że oświetlenie występuje często "wstrząśnięte i zmieszane" ;)

kajmakowa, liczę na większą ilość kropeczek w tym wątku!

kolorowooka
14-04-2016, 23:28
Popi zgadzam się z tobą, Glenn na zdjęciach jest już z "grubsza" wyczesany... Nie chciałabyś zobaczyć jak wyglądał "przed" Byłam tam pierwszy raz i przyznam się, że zaskoczył mnie wygląd koni :(
Kuce w RDA gdzie Scott jeździ, wyglądają dużo lepiej chociaż cały rok mieszkają na łące. A tak w ogóle, to zaczyna się sezon jeździecki, więc jest szansa na więcej "podkutych" zdjęć :-D

kajmakowa
15-04-2016, 21:34
Piękny ten Glenn :)

Popi, mówisz - masz :) A swoją drogą, to też pokaż coś nowego.
Nawiasem mówiąc gratuluję publikacji na facebooku PFK :) Jakiś czas temu mignęło mi przed oczami Twoje zdjęcie.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/DSC_0312_zpszvtqubeh-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_0312_zpszvtqubeh.jpg)
Więcej kropek, czyli ostrożna Arizona

kolorowooka
15-04-2016, 23:00
Piękna Arizona :D
Od razu przypomniał się mi Alfonso od Pipi Langstrumpf :mrgreen:

popi
16-04-2016, 23:49
Jeszcze tylko papugi brakuje :)

kajmakowa:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12993594_843511942421403_2068117368008095989_n.jpg ?oh=d31ad6142294ccbefd96e64f4a1c58e0&oe=577B1291)

No widzisz, teraz na PFK już "byle co" publikują ;)

popi
17-04-2016, 17:13
A dla rozruszania wątku (to nie jeździec bez głowy, którego niektórzy na tym zdjęciu ponoć widzieli ;)):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/13015480_577706415725350_1931922726038714018_n.jpg ?oh=bf4e786da93625b6ee3e348e101d5bd1&oe=577A9FDA)

kajmakowa
17-04-2016, 19:20
Dynamicznie :D taka dynamika w błocie kończy się ciekawie. Ja Ci dam 'byle co'. Taka publikacja to wyróżnienie

popi
17-04-2016, 21:19
Żartowałem; wiele z publikowanych zdjęć na PFK jest na wysokim poziomie :) ale ja szukam czegoś innego, bardziej ekspresywnego. Np.zauważyłem, że nawet w skokach rangi światowej przyjmuje się bezpieczny margines zamrożenia danej akcji zamiast pójść o krok dalej i pokazać dynamikę stosując dłuższe czasy (oczywiście trzeba mieć opanowane "widzenie" danego przejazdu i dopasowanie czasu nawet do szybkości najazdu na daną przeszkodę) i właśnie wtedy możemy uzyskać to "łał").
Dobra, dość marudzenia :)

kajmakowa
18-04-2016, 15:04
Zamrażanie na krótkich czasach ceni się, bo z reguły daje ładne, nieskomplikowane rezultaty i często zawodnicy oczekują takich prostych ujęć, bez udziwnień.

Długie czasy niosą ze sobą ryzyko utracenia odpowiedniego momentu, choć czasami efekt jest wart ryzyka. Tylko w to raczej nie bawią się fotoreporterzy :)
Dla mnie nawet już panoramowanie przy długim czasie jest lekko nieciekawe, przynajmniej dlatego, że mój obiektyw zwyczajnie mi to utrudnia :)

Ale ciekawy efekt daje robienie kilku zdjęć ostrych, zabawa w photoshopie na warstwach i nakładanie ich na siebie.
Dla zaprezentowania; moje guru w tej materii - Milan Malovrh i jego przykładowe prace:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/sequenceincanterb27f8988c60e49b99e08a295-1.jpg?width=1000
źródło (http://img.fotocommunity.com/sequence-in-canter-b27f8988-c60e-49b9-9e08-a295e1d98cb8.jpg?width=1000)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/9a51425bf1b848cfb7929e91cce9642c-1.jpg?width=1000
źródło (http://img.fotocommunity.com/9a51425b-f1b8-48cf-b792-9e91cce9642c.jpg?width=1000)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/92582ee35b2e446eab5032db70fe0c76-1.jpg?width=1000
źródło (http://img.fotocommunity.com/92582ee3-5b2e-446e-ab50-32db70fe0c76.jpg?width=1000)

Czekam tylko na okazję do wypróbowania tego na moich modelach :)

kolorowooka
18-04-2016, 19:32
kajmakowa coś nie tak z linkami, bo zdjęć nie widać :(

kajmakowa
18-04-2016, 20:00
To spróbuję inne, mam nadzieję, że się wyświetlą.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.photoone.org/wp-content/uploads/2013/12/01-12-2013-PHOTO-by-Milan-Malovrh.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.photoone.org/wp-content/uploads/2013/11/27-11-2013-PHOTO-by-Milan-Malovrh.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/sekvencagalopamk-1.jpg
źródło (http://www.photographyblogger.net/wp-content/uploads/2012/09/sekvenca-galopa-m-k.jpg)

Lub link do portfolio, gdyby odnośniki znów nie zadziałały: https://500px.com/elfot (https://500px.com/elfot)

popi
18-04-2016, 21:17
Ja już kilka prac znalazłem... Chłop przesadza ;)
Choć właśnie wskoczyły podlinkowane przez Ciebie zdjęcia i 2 jest całuśna :)

kajmakowa, nie wiem czy już wspominałaś, ale jaki masz obiektyw?

A wracając jeszcze do "zamrażania" akcji na krótkich czasach: ile razy można oglądać słupy wychodzące z głowy zawodników lub nadzianych na nie koni? ;) Panoramowanie (stosowane z rozsądkiem) ma to do siebie, że skutecznie skupia wzrok na głównym temacie a nie pobocznych elementach tła (umówmy się, że nawet stosując jasne długie lufy to i tak odległość przedmiotowa, choćby podczas skoków, jest zbyt mała żeby odpowiednio rozmyć niepożądane elementy występujące często na kilku planach).

kajmakowa
18-04-2016, 22:24
Niektóre rzeczywiście przesadzone, ale mam kilka swoich ulubionych :)

Mam trzy szkiełka, ale przy koniach działam z reguły na N. 55-200 f/4-5.6G IF-ED VR. Mniej dynamiczne akcje (albo dynamiczne, ale w ograniczonym miejscu, gdzie wiem, że wyjdzie tak, jak chcę), zakładam N. 50mm. Marzy mi się 70-200 f/2.8 i jakiś szeroki kąt do naszych cudnych krajobrazów, ale to kwestia dłuższego czasu.

Niestety takie są uroki zawodów :) Jeśli wybitnie coś mi przeszkadza w takim reporterskim zdjęciu z zawodów (końcówka przeszkody wchodząca w kadr, bardzo nierówne podłoże, słup z głowy :) ), to to po prostu usuwam, jeśli się da. Ale na większych zawodach rzeczywiście się nie da i dodatkowo wszędzie wiszą wielobarwne bannery sponsorów i nie tylko.

popi
18-04-2016, 22:26
Mieszkam już kilkanaście dobrych lat w tym samym miejscu ale dopiero niedawno dowiedziałem się, że "niedaleko" stacjonuje jakiś fajny ogier/reproduktor o wdzięcznej nazwie Libero :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/v/t1.0-9/13062324_578181215677870_1923242091567540218_n.jpg ?oh=9144bfa477ee81ab684ea2f266dfcc1c&oe=5779C74F)

Ogólnie mówiąc: wielkie "bydlę" ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/13043444_578190932343565_1062303465688154858_n.jpg ?oh=904cf6e155d202a401fefb5ce7899f7b&oe=577AF3EE)

kajmakowa
18-04-2016, 22:33
Przystojniak :) Ogiery to wdzięczny temat do zdjęć. Czekam na więcej :)

popi
18-04-2016, 23:02
To może jeszcze pod drzewkiem i w kolorze:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtl1/v/t1.0-9/13051642_578288955667096_6829474014639878656_n.jpg ?oh=4c56b00555a48b0d758ab67516c715dd&oe=57BBC47B)

A dla przeciwwagi portret delikatnej pani ciekawskiej ;) :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/v/t1.0-9/13062288_578294625666529_969878782972595930_n.jpg? oh=9642eeedb330e8d1659ab97bb158362b&oe=57AC18BA)

kolorowooka
20-04-2016, 00:09
Nie mogę oderwać oczu o tych zdjęć Milana... Jest w nich tyle magii pomieszanej z niesamowitą energią, że aż dech zapiera.

popi śliczny ten portret pani ciekawskiej :grin: Libero też robi wrażenie :D

popi
20-04-2016, 22:34
Ten Milan faktycznie wymiata a jego obrazy uspokajają...

kajmakowa, masz bardzo fajny obiektyw (choć niezbyt jasny).

Poniższe z 70-200/2.8 vrII (na którego zakup już mi przeszła ochota):

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/13062486_579632078866117_3450259213814223696_n.jpg ?oh=c80997f71d1a054e94aadbb513975b0a&oe=57BA6818)

kajmakowa
23-04-2016, 09:52
Rzeczywiście, lubię go, ale w niektórych sytuacjach nie daje rady i często muszę się ratować podbijaniem ISO. A wtedy czasami jakość leci.
Oj, a na jakich parametrach to robione?

popi
23-04-2016, 11:56
iso100...1/100s...f16...200mm
A co, niefajne?

No to tutaj kucyk w galopie "zamrożony" :) :

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13015632_580606332102025_3230364125817597101_n.jpg ?oh=28dadb70c5217d16391df71fbf546281&oe=57BF0133)

Marzą mu się Partynice...

kajmakowa
23-04-2016, 14:10
Haha :D Taki tinkerowaty ten kucyk :)
Nie, że niefajne, ale chyba balans bieli nie ten, bo bryczesy na zawodach z reguły są białe, a nie szaro-niebieskie :)
Poza tym bałagan w tle (to chyba przydałoby się jeszcze bardziej wypanoramować :) ), ale te miejsca w których ostrość jest, rzeczywiście są fajne :)

popi
24-04-2016, 08:13
Haha :D Taki tinkerowaty ten kucyk :)
Nie, że niefajne, ale chyba balans bieli nie ten, bo bryczesy na zawodach z reguły są białe, a nie szaro-niebieskie :)
Poza tym bałagan w tle (to chyba przydałoby się jeszcze bardziej wypanoramować :) ), ale te miejsca w których ostrość jest, rzeczywiście są fajne :)

Kucyk jest adoptowany i słuch po jego rodzicielach zaginął...

Słuszna uwaga; tak się zapętliłem z tym wb, że bryczesy wypadły jakby je kto w "polskim" proszku wyprał ;)

Chcąc uzyskać bdb efekt pozbycia się/rozmycia bałaganu w tle (przy "szerszych" kątach czyli takich, że na zdjęciu będzie coś więcej niż tylko jeździec i koń) trzeba albo znaleźć nieabsorbujące tło albo używać jasnych tele (i tu przychodzi mi na myśl sigma sport 120-300/2.8 choć czytałem, że jej af nie jest zbyt szybki); zostają więc "rodzynki" typu 200/2, 300/2.8, 400/2.8...itd. Ew.pozostaje do dyspozycji N200-400/4 aczkolwiek wtedy warto byłoby mieć dwa aparaty (na jednym w/w, na drugim N70-200/2.8).

PS.1. Czekaj, jest ponoć kumulacja w totku... ;)
PS.2. Jest jeszcze jedna metoda "pozwalająca" na używanie ciemnych tele (raczej na dworze): panoramowanie i idealne wstrzelenie się w rytm galopu konia.

kajmakowa
24-04-2016, 10:45
Przeważnie staram się "wstrzelić", bo szkoda klatek na te "brzydsze" fazy galopu :) Totek by się przydał, to fakt...

Wstawiam kilka świeżutkich kadrów z piątkowego wypadu


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/hbjguy20_zpstbk9c8zn-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/hbjguy-20_zpstbk9c8zn.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/hbjguy75_zpsfl3ca4b3-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/hbjguy-75_zpsfl3ca4b3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/hbjguy130_zpssfc5frn3-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/hbjguy-130_zpssfc5frn3.jpg)

popi
24-04-2016, 11:21
Piknie Aniu :)
(choć 3 wolałbym w pionie - więcej góry, mniej boczków)

Robione o zachodzie słońca?

kajmakowa
24-04-2016, 11:36
2 godziny przed zachodem :) Czyli już w miarę dobre warunki.
Z tą 3 to wiem, próbowałam to jakoś wykadrować, ale wtedy zdjęcie traciło.
Sytuacja była zaskakująca, bo modelka nagle postanowiła zmienić kierunek jazdy, a zrobiła to szybko i niespodziewanie, więc cieszę się, że i tak udało mi się to uchwycić :)

popi
24-04-2016, 17:45
Czyli - masz refleks :)

A tu jedno z przygotowań przed zawodami w skokach:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13051504_581313605364631_4477145265196984250_n.jpg ?oh=0acee3f4bb7ddec4a449aaf992bcfafb&oe=57A46BD1)

PS. Napisałem, że przeszła mi ochota na N70-200/2.8vrII? Obawiam się, że pod względem obrazka jaki daje mogę mieć problem ze znalezieniem innego tele zoom-a o podobnej jakości obrazowania...

kajmakowa
25-04-2016, 00:01
Właśnie. Czemu Ci przeszła ochota Piotrze? Są jakieś Tamrony, Sigmy, ale to nie to samo już :(
Ładnie malowany konik i stara się :)

popi
25-04-2016, 22:22
Bo kończy się już na 200mm a z telekonwerterem daje obrazek do d... :(
Nikon mógłby pójść w ślady Sigmy i wypuścić szkło o podobnym zakresie ogniskowych/świetle do wersji Sport.

kajmakowa
25-04-2016, 22:49
Możliwe że wypuści, ale cena będzie adekwatna :) Pozostaje kombinować z tym, co jest dostępne.

kolorowooka
28-04-2016, 00:21
Piękne zdjęcia :D
U nas w końcu zaczął się sezon jeździecki, więc mam świeże fotki naszych kuców. Dzisiaj pogoda w kratkę, jak to w Szkocji ;) , więc przedstawię wam tylko trzy:

Fergus, największy z całej dziesiątki

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/kolorowooka1771-2.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-1771.jpg.html)

Tango, nowy w grupie, ale już pracuje z dziećmi :D

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/kolorowooka1755-2.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-1755.jpg.html)

Tornak i Scott

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/kolorowooka1762-2.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-1762.jpg.html)

popi
28-04-2016, 21:43
kolorowooka, profil "osobowy" już mamy także teraz zamieść zdjęcia jak pracują z dzieciakami; wszystkie trzy fajnie uszy nastawiają :)

A jako, że mokre ciapy na dworze zaraz pewnie znikną:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/v/t1.0-9/13118980_582905755205416_6657631188596243118_n.jpg ?oh=5dc108900632268d1bd62d2aa6fac88c&oe=57ABDCD0)

kolorowooka
29-04-2016, 01:38
popi cudne zdjęcie :)

Praca z dziećmi z pozycji obserwatora wygląda dość nudno - w większości to kuce są prowadzone stępem po wybiegu, bo większości są to dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami motorycznymi czy też neurologicznymi. Uczą się one jak ruszyć i zatrzymać konia czy skręcać. Krótkie dystanse kłusowania odbywają się pojedyńczo pod nadzorem trenera i osoby pomagającej które trzymają dziecko w stabilnej pozycji.
Ale w miarę możliwości postaram się i jakieś zdjęcia "w akcji" ;)

popi
29-04-2016, 07:11
Podziękował :)

Skup się na minach dzieciaków gdy jeżdżą.

kajmakowa
29-04-2016, 11:39
kolorowooka - Świetne kucyki :) Pierwszy to już chyba dziadeczek?
popi - Zawsze chciałam zrobić podobne zdjęcie. Pięknie zamrożone i w idealnym momencie, gratulacje :D

popi
30-04-2016, 14:57
Dzięki :) dwa zdjęcia (wraz z w/w)wrzuciłem jako propozycję na PFK jednak opublikowano to: https://www.facebook.com/polscyfotografowiekoni/photos/a.1713153238905986.1073741827.1713134895574487/1747772245444085/?type=3&theater

kajmakowa
30-04-2016, 17:29
Właśnie je widziałam, gratulacje :)

popi
01-05-2016, 09:28
No dobra, ja się pochwaliłem (Aniu, dziękuję za gratki) teraz moi drodzy kolej na Was !

PiKa
02-05-2016, 12:46
Czy można by przenieść wątek np. do Przyrody? W Cafe nigdy nie mogę go znaleźć ;)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26600797535_6ec988c87a_o-1.jpg
źródło (https://farm2.staticflickr.com/1686/26600797535_6ec988c87a_o.jpg)

popi
06-05-2016, 18:18
Ładnie :)

O przeniesienie to już moderator musiałby się zatroszczyć; ale popieram.

abru
06-05-2016, 20:52
popi- świetne zdjęcie! :)

popi
07-05-2016, 10:54
Thx Abru!

[
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13087295_586237574872234_1682190330624593660_n.jpg ?oh=0021338f83b682aa617cf0da0a22e765&oe=57E11058)

popi
08-05-2016, 20:36
Nadal ćwiczę dłuższe czasy:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13139222_586796034816388_8693382814257099600_n.jpg ?oh=4ea8c52b72eaddc6a0a21e06dcdabb05&oe=57DDB6F0)

madebyzosiek
08-05-2016, 21:21
Świetnie Ci idzie, super kadr :)

kajmakowa
08-05-2016, 21:28
popi, widziałam właśnie na Twoim (chyba?) fanpage facebookowym całą sesję. Świetnie wychodzi to panoramowanie (na jasnej maści koniach chyba łatwiej?) i ładnych masz modeli :)

Swoją drogą walczę od jakiegoś czasu z myślami nad założeniem swojej facebookowej "photography" strony, ale nie mogę się pozbyć pewnych wątpliwości,
czy jest sens to robić, kiedy aparat ma się w rękach raz na jakiś (dłuższy) czas.

popi
08-05-2016, 22:24
Dzięki madebyzosiek, robię co się da :)

kajmakowa, przekażę modelom (masz na myśli tych dwu czy czteronożnych? ;P)
Horse Photography? Miło, że wpadłaś w odwiedziny!
Ależ oczywiście, że zakładaj! Lepiej rzadziej ale w większym stopniu dopracowane; ja często muszę się spieszyć bo "oczekujący" na zdjęcia często robią tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bi.gazeta.pl/im/2/6219/z6219192X.jpg)
;)

kajmakowa
08-05-2016, 23:12
Dwu i czteronożnych mam na myśli :D
Skoro tak radzisz, to będę coś działać :)
Też tak mam z moimi oczekującymi, ale staram się wybrać kilka najlepszych zdjęć i obrobić je na glanc w miarę szybko,
a resztę przeważnie rozkładam sobie na kolejne 2-3 dni, żeby nie wykończyć oczu.

popi
09-05-2016, 17:55
Mi już lekko nawalają... Może to kwestia złego oświetlenia stanowiska pracy?

kajmakowa
09-05-2016, 19:35
U mnie to kwestia spędzania przed tym ekranem zbyt długiej ilości czasu. Złe oświetlenie na pewno nie pomaga

kolorowooka
11-05-2016, 01:02
Popi świetne zdjęcie :)
Dzisiaj w końcu miałam szansę zrobić zdjęcie najmłodszemu kucykowi.

Malutka ma 10 dni

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/kolorowooka2020-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-2020.jpg.html)

tu z mamą Coco Pops

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/kolorowooka2016-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-2016.jpg.html)

kajmakowa
11-05-2016, 14:38
Słodki pluszak :D Wygląda jak mułek

kolorowooka
11-05-2016, 18:19
Tu większość kucy taka długowłosa :-)

kajmakowa
11-05-2016, 22:00
I długoucha? :)

popi
12-05-2016, 16:08
Popi świetne zdjęcie :)[...]

Wiem wiem, koty z wielkimi oczyma robią wrażenie... ;)

Wrzuć zdjęcie na którym owe źrebię bryka wesoło!

kolorowooka
12-05-2016, 23:59
Wiem wiem, koty z wielkimi oczyma robią wrażenie... ;)

Wrzuć zdjęcie na którym owe źrebię bryka wesoło!

Chodziło mi raczej o te z długim czasem ;)
Jak tylko pozwolą mi znowu wejść na pole, to postaram się coś wrzucić.

Kaimakowa to żeś mi zabiła ćwieka, muszę dowiedzieć się dokładnie jak to było, bo ta klaczka trafiła do naszej szkółki w lutym tego roku.

kajmakowa
13-05-2016, 14:48
kolorowooka, dowiedz się, bo to szerokie czoło i wielgachne uszy wskazują na jakieś osłowate pochodzenie, ale jeśli to nie mułek albo osłomułek, to może wyrośnie z tej urody :)

popi
14-05-2016, 04:41
A propos osiołka to przypomniała mi się pewna tinkerka, Merida, której charakter można było właśnie określić jako "osłomułkowaty" ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13173708_857761454329785_3733542174838738528_n.jpg ?oh=75b44ad880053e0d6a90f505ff3cc35e&oe=57DA9371)

popi
14-05-2016, 22:12
A to może jeszcze dwa na Niedzielę :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13233093_857762137663050_7913951798406244601_n.jpg ?oh=3f988007a4c80019365a4ec7c2f7e0a2&oe=57DF54A7)
Tło do bani ale co tam, koń fajnie wyszedł :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13237589_858102604295670_6727208205410712109_n.jpg ?oh=a85c6ca226f7d05a1a9990f0bc1947e8&oe=57A8800A)
Baton (sylwetka psa w tle) wymiękł ;)

kajmakowa
14-05-2016, 22:52
Turbosiwek super wyszedł. Zapożyczyłabym tło z drugiego zdjęcia i czad :)
Merida wcale nie wygląda na osłomułka na tym zdjęciu. Ot, poczciwe konię.

popi
15-05-2016, 14:04
Merida na zdjęciach wygląda na Meridę Waleczną ale charakter ma, z tego co pamiętam...niuńkowaty ;)

Nigdy nie dorabiałem tła (ew.wymazywałem elementy odwracające uwagę) także "nie bijcie", bo to pierwsza taka niezbyt udolna próba:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13245503_589340481228610_2668851305513787758_n.jpg ?oh=372cfc18757291115213f3b419e6807d&oe=579F97C7)

kajmakowa
15-05-2016, 14:15
W sumie nieźle :)

popi
15-05-2016, 15:01
To jak w tej reklamie: stoi kogut i jest "prawie jak orzeł" ;)

kolorowooka
15-05-2016, 23:42
popi całkiem nieźle ci poszło :D model w każdym bądź razie swietnie zapozował

kolorowooka
17-05-2016, 16:53
Słodki pluszak :D Wygląda jak mułek
kajmakowa miałaś rację.
Do końca nie wiadomo, kto jest ojcem malutkiej, ale najprawdopodobniej osioł. Dzisiaj nie było za bardzo czasu na dopytywanie się jak Coco Pops trafiła do naszej grupy.

kajmakowa
17-05-2016, 21:33
Jestem ciekawa, jak się spisze w roli wierzchowca, kiedy dorośnie :)

popi
20-05-2016, 01:09
Jak dorośnie zostanie półdzikim rumakiem ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13241272_860682324037698_1336178305641186429_n.jpg ?oh=383934167839c41a6ae903b0b42e4437&oe=57D84F26)

popi
22-05-2016, 13:39
Byłem wczoraj na pewnej sesji i przypadkowo "ustrzeliłem" kilka fajnych kucyków szetlandzkich (w tym źrebaczki).

Poniżej Iskierka - jednotygodniowy "ssak" ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13238913_861951933910737_6099236462636775869_n.jpg ?oh=5944bc54f48b7e85bfd5f71b186dba96&oe=57E207AF)

kolorowooka, te maluchy są przemiłe :)

Andi74
22-05-2016, 20:13
chyba fotki pod aukcje konikow co ma byc w nowej "lepszej" odslonie

popi
22-05-2016, 22:43
Ale chyba nie myślisz o tym o czym ja myślę, że Ty myślisz? ;)

kajmakowa
23-05-2016, 13:56
To o czym myślicie? :)

popi
23-05-2016, 22:38
Lepiej "nie wywoływać wilka z lasu" tylko konia ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13240134_592684510894207_2922327504352145780_n.jpg ?oh=d25a6c3045f69e3eb20dfcc380df5852&oe=57E76D52)

kajmakowa
14-06-2016, 14:48
No nie. Znowu nas wcięło na drugą stronę w towarzyskim dziale forum? Reaktywuję.
Byłam w domu na dwa dni przed sesją trochę się odmóżdżyć i przy okazji wpadłam do koni na pastwisko. Wyniki poniżej :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/20160610DSC_1752_zpsebrzxuvg-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/20160610-DSC_1752_zpsebrzxuvg.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/20160610DSC_1887_zps77qpzjfh-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/20160610-DSC_1887_zps77qpzjfh.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/20160610DSC_1852_zpsojwnbemr-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/20160610-DSC_1852_zpsojwnbemr.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/20160610DSC_1801_zps8k8tgjrs-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/20160610-DSC_1801_zps8k8tgjrs.jpg)

Jak widać, fryzek zdominował sesję swoim urokiem :)

kolorowooka
18-06-2016, 00:36
popi śliczny źrebaczek :-)

kaimakowa piękne masz widoki, co do fryzka ( Fryzka?? ) jest niesamowity. Wcale się nie dziwię, że dominuje na zdjęciach, a pewnie też w sercu :-D

Ja wrzucam na szybko zajawkę z dzisiejszego dnia. Pogoda niestety nie dopisała, i wytrzymałam tylko 4 godziny w deszczu na Horse Trail w Hopetoun niedaleko mnie.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/kolorowooka3922-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-3922.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/kolorowooka-4126.jpg.html)

kajmakowa
18-06-2016, 14:44
W sercu nie dominuje teraz żaden kopyciak, bo z biegiem lat nauczyłam się nie przywiązywać się do czegoś, co nie jest moje. Ale swój urok fryzek ma i jest bardzo przytulaśny :)

4 godziny w deszczu, to dużo. Przypuszczam, że ciepło nie było. Ładne, czyste ujęcia. Masz więcej?
Horse Trail to konkursy ujeżdżenia i skoków w tym samym czasie? Czym taki turniej różni się od naszych zawodów?

popi
20-06-2016, 23:53
Druga strona? Za mało zdjęć wrzucacie ;)

kajmakowaq, masz n-i-e-s-a-m-o-w-i-t-y potencjał! Dajesz więcej zdjęć :)

kolorowooka, cztery h? Szacun! Ja juz po 20min zwiewam ;)
Następnym razem proponuję kwartet fotograficzny (postaraj się opowiedzieć historię za pomocą tylko czterech zdjęć).
Np.:
1) pan z grafikiem (półzbliżenie)
2) jeździec + rumak (plan pełny)
3) jakiś ciekawy detal (zbliżenie)
4) koń + przeszkoda (plan amerykański bądź średni)

kajmakowa
21-06-2016, 00:08
Miło mi, ale potencjał to mają moi modele :) Z takimi zdjęcia same się robią.
Ode mnie w gratisie jeszcze inna modelka chroniąca się przed upałem. :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/20160610DSC_1729_zpsyqxckyyv-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/20160610-DSC_1729_zpsyqxckyyv.jpg)

popi, a gdzie Twoje zdjęcia? :)
Bardzo ciekawy pomysł zapodałeś. Właściwie to rodzaj wyzwania. Postaram się znaleźć czas na wizytę na zawodach i coś podobnego też stworzyć :)

popi
21-06-2016, 00:43
No to czekamy :)

PiKa
24-06-2016, 00:27
Wrzucałem już do wątku obiektywowego, ale chyba regulamin nie zabrania wrzucać w kilka miejsc...


Zdjęcia z zawodów - inaczej ;)


1. 20mm, f/5.6


https://c2.staticflickr.com/8/7190/27747526761_874842f92a_o.jpg
źródło (https://c2.staticflickr.com/8/7190/27747526761_874842f92a_o.jpg)


2. 12mm, f/5.6


https://c5.staticflickr.com/8/7388/27545306780_05a7eb83e2_o.jpg
źródło (https://c5.staticflickr.com/8/7388/27545306780_05a7eb83e2_o.jpg)



3. 12mm, f/4.5


https://c1.staticflickr.com/8/7442/27545302520_f44666d5df_o.jpg
źródło (https://c1.staticflickr.com/8/7442/27545302520_f44666d5df_o.jpg)



I bonus ;)


4. 19mm, f/5.6


https://c1.staticflickr.com/8/7394/27788951256_aed20d83b3_o.jpg
źródło (https://c1.staticflickr.com/8/7394/27788951256_aed20d83b3_o.jpg)


5. 15mm, f/5


https://c7.staticflickr.com/8/7388/27788950286_d6684c5b00_o.jpg
źródło (https://c7.staticflickr.com/8/7388/27788950286_d6684c5b00_o.jpg)

popi
24-06-2016, 09:26
Takie bonusy lubię najbardziej!

Widzę, że na warsztat wziąłeś szeroki kąt :) A próbowałeś ustawić aparat pod przeszkodą i zdalnie wyzwolić migawkę? Przy takiej perspektywie wyszłoby zajefajne zdjęcie.

kajmakowa
24-06-2016, 14:16
Fajny eksperyment z tymi szerokimi kątami. Od razu przypominają mi się czasy, kiedy jeszcze męczyłam Olympusa i 14-42mm. Czasami coś ciekawego wychodziło :)
Bonus przeuroczy :)

popi
06-08-2016, 13:45
Korzystając z wolnej chwili podskoczyliśmy z Olivią do pobliskiej stajni:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13872863_901039296668667_1243633446794713858_n.jpg ?oh=77b76af31ef1f218d8828a1a74f7b4e4&oe=5825267E)

Ale nie ukrywam, że chętnie spróbowałbym doświetlić podobny temat mocną lampą w plenerze... Tylko takowej lampy brak ;)

PS. Trzeba korzystać ze sprzętu dopóki go jeszcze nie sprzedałem (w tym przypadku jak i w 99% pozostałych zdjęć: d4) ponieważ coraz częściej nachodzą mnie myśli odn. "zamiany" 35mm na średni format :)

kajmakowa
06-08-2016, 23:04
Fajnie tak na oklep pohasać :)
Na coś konkretnego chciałbyś zmienić?

popi
07-08-2016, 08:59
Myślałem o analogu (klisza uwielbia "chłonąć" światła, które cyfra nadal traktuje po macoszemu) ale chyba poczekam co pokaże fufu; liczę się też z jedną klatką/s :)

madebyzosiek
07-08-2016, 10:31
Myślałem o analogu (klisza uwielbia "chłonąć" światła, które cyfra nadal traktuje po macoszemu) ale chyba poczekam co pokaże fufu; liczę się też z jedną klatką/s :)
Polecam, pomysł któremu bardzo będę kibicować :) A ile klatek na sekundę będzie, to zależy od tego co wybierzesz, nie musi być jedna ;)

popi
07-08-2016, 21:06
Polecam, pomysł któremu bardzo będę kibicować :) [...]

No to już jest nas dwóch :)

popi
07-08-2016, 21:49
Gdzieś tam ustrzelony (wyglądał jakby przegrał walkę o przywództwo stada):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13912304_901897309916199_2971885797404071003_n.jpg ?oh=28c5d8d2473a43b1ea94ca51406d4cbb&oe=58517AA9)

popi
09-08-2016, 17:45
Ostatnio coraz częściej dochodzę do wniosku, że przy fotografowaniu koni zakres ogniskowych w "małym obrazku" mógłby dla mnie skończyć się na 85mm (a nawet nie wiem czy 58mm nie byłoby jeszcze lepsze); mam lepszy kontakt ze zwierzęciem :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13876638_903021956470401_3500946634298595451_n.jpg ?oh=ce61fc3fde51fecd936ac28f7898ae2b&oe=5818822F)

kajmakowa
09-08-2016, 19:56
Super jest ten deszcz na zdjęciu :)
Co do ogniskowych, to ja chętnie rozszerzyłabym zasięg mojego 55-200 do conajmniej 300mm, bo na tych ogromnych pastwiskach, gdzie bywam od czasu do czasu ciężko tak biegać za tymi końmi z jednego końca na drugi, a w międzyczasie poza zasięgiem obiektywu dzieją się czasem ciekawe rzeczy.
popi, to może jakaś "stałka" 85mm? :>

popi
09-08-2016, 22:08
Moja robi jeszcze całkiem niezłe zdjęcia ;)
Te 300 też przez pewien czas za mną chodziło ale "już" na 200mm tyłek konia w stosunku do jego głowy (jeśli ta jest na pierwszym planie) robi się taaaki wielgachny, że trzeba uważać jak model ustawia się do zdjęcia.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13872926_903164969789433_3867721451205752039_n.jpg ?oh=df4d1d9e5e9e527540b1c10fa6037f9f&oe=585E07D4)

Co do deszczu to dzisiaj trochę pokropiło i koniki zasuwały właśnie pod strzechę nie przejmując się, że stoję im na drodze :)

kajmakowa, a jak Ci się widzi optycznie nowa 105/1.4 (pomijając, że cena zabija)? :)

popi
10-08-2016, 17:15
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13912668_903711549734775_6242777987257099987_n.jpg ?oh=e256052900b668d37d8c3ef8e28865d0&oe=584D747E)

Przez chwilę mi się nudziło ;)

kajmakowa
10-08-2016, 21:12
Jestem w stanie wybaczyć te zaburzenia proporcji przy 200mm, bo ze stałką zoomować nogami to czasami zbyt wielki ból, kiedy model odbiegnie za daleko :) Zbyt duże prawdopodobieństwo, że nie zdążę.
105 wspaniały, ale nieosiągalny niestety (przynajmniej dla mnie).
Kusi mnie natomiast Helios 85mm f/1.5. i myślę, czy zachować się nieracjonalnie i ulec atrakcyjnej cenie i możliwości wypróbowania przed zakupem, czy też postawić na rozum i zakupić coś z listy potrzebniejszych, zaplanowanych wcześniej akcesoriów.

popi
11-08-2016, 08:08
A u mnie występuje czasem duże prawdopodobieństwo, że to one zdążą mnie dogonić niż ja zdążę zwiać przed nimi ;)

Manual? A jak poradzisz sobie z ostrzeniem? Ja próbowałem na "kropkę" ale przy przysłonach 1.6-2.0 i galopujących w poprzek kadru koniach...

kajmakowa
11-08-2016, 10:08
No właśnie... Byłby raczej do portretów. Mam już dwa manualne, ale nie zdążyłam jeszcze dokupić do nich przejściówki na Nikona. Fajnie sprawowały się z Olympusem.
Sęk w tym, że niezbyt dużo robię tych portretów, więc to raczej marna inwestycja. Ale oczarował mnie jego "wirujący" obrazek. (poczekam, przejdzie mi i kupię coś bardziej przydatnego w warunkach pastwiskowych) :)

popi
11-08-2016, 23:58
A może coś krótszego, np.Samyang 135/2?
http://forum.mflenses.com/lipican-horses-t73113.html

kajmakowa
12-08-2016, 18:33
Mimo kuszącej jakości obrazka za tę cenę wolę dozbierać trochę pieniędzy i kupić jakiegoś jasnego, używanego zooma z dwusetką na końcu :)

kajmakowa
17-08-2016, 15:36
U mnie nowości. W niedzielę spontanicznie udało się wypaść do Kołaczyc na VI Lato z Koniem i przy okazji sfotografować konkurs zręczności powożenia.
Impreza ciekawa, wrażenia niesamowite, cóż -zobaczcie sami.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/20160814DSC_3188_zpsfyyoietp-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/20160814-DSC_3188_zpsfyyoietp.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/20160814DSC_3630_zpsrgy71bcq-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/20160814-DSC_3630_zpsrgy71bcq.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/20160814DSC_3507_zpsnzce9lvb-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/20160814-DSC_3507_zpsnzce9lvb.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/20160814DSC_3523_zpsbduhp21f-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/20160814-DSC_3523_zpsbduhp21f.jpg)

i kolorowy gratis

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/20160814DSC_3632_zpsbenebtry-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/20160814-DSC_3632_zpsbenebtry.jpg)

popi
24-08-2016, 13:39
Fajnie - Twój obiektyw daje radę :)

kajmakowa
24-08-2016, 15:28
To prawda :) mimo trochę zmiennych warunków (chwilę słońce - za moment pochmurno) jestem zadowolona z tych zdjęć, nawet jeśli chwilami jakościowo leżą, to przynajmniej poćwiczyłam trochę odpowiednie kadrowanie i było miejsce na eksperymentowanie.
Udało się nawet dzięki uprzejmości jednego z powożących pojeździć chwilę i ogarnąć sytuację z innej perspektywy:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/08/20160814DSC_3206_zpsh6dy4ty2-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/20160814-DSC_3206_zpsh6dy4ty2.jpg)

Kilka dni później byłam jeszcze na zawodach skokowych, ale z tych zdjęć jakoś nie jestem zadowolona. Ot, poprawne kadry bez duszy.

popi
25-08-2016, 21:31
[...]Udało się nawet dzięki uprzejmości jednego z powożących pojeździć chwilę i ogarnąć sytuację z innej perspektywy[...]

Jak się utrzymałaś?? ;)

kajmakowa
26-08-2016, 12:32
Jedną ręką poręczy maratonki :D i liczyłam na farta, bo stępem nie jechaliśmy

popi
01-09-2016, 14:05
"Ot, poprawne kadry bez duszy."
Dłuższe czasy pokazałyby dynamikę, nawet kosztem delikatnych rozmyć gł.obiektów (koni, powożących) - przy krótkich czasach dynamikę widać gdy są jakieś rozbryzgi wody, ziemia spod kopyt lata dookoła, para bucha z chrap...

Z wczorajszej wycieczki:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14183905_919501814822415_4714917460191252779_n.jpg ?oh=9fde451a41006579e227781e017d7d14&oe=5847FF13)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14141645_919501821489081_6165893567995424162_n.jpg ?oh=a4f2cb0abe5e9edb2ab8044ebfa9d523&oe=5852AFA8)

PS. Fajnie było (atmosfera) ale nie jestem zadowolony ze zdjęć; 16ta i ani jednej chmurki na niebie.

ekonet
01-09-2016, 14:35
"Ot, poprawne kadry bez duszy."
Dłuższe czasy pokazałyby dynamikę, nawet kosztem delikatnych rozmyć gł.obiektów (koni, powożących) - przy krótkich czasach dynamikę widać gdy są jakieś rozbryzgi wody, ziemia spod kopyt lata dookoła, para bucha z chrap...

Z wczorajszej wycieczki:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14183905_919501814822415_4714917460191252779_n.jpg ?oh=9fde451a41006579e227781e017d7d14&oe=5847FF13)

PS. Fajnie było (atmosfera) ale nie jestem zadowolony ze zdjęć; 16ta i ani jednej chmurki na niebie.
Co temu koniu nałożyli na ryło? ;) Czy to ćwiczenia z nawigacji wg przyrządów/bez widoczności ziemi? ;)

popi
01-09-2016, 14:39
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14211979_919525578153372_587518047985646156_n.jpg? oh=6951f50251f163fba6ce18890049b58f&oe=583DD65B)

ekonet, to tzw. maska; też pierwszy raz spotykam się z taką praktyką; pewnie przeciw muchom albo słońcu (?). Zapomniałem spytać właścicielki stadniny.

PS. Ale "ryło" to raczej u świnek ;)

kajmakowa
01-09-2016, 14:58
popi, bardzo fajne te ostatnie zdjęcia :) O tej porze lato-jesieni na zdjęcia warto wyruszać koło 18.
Bardzo dobre te metody, które mi poleciłeś na nadanie duszy zdjęciom, ale pary buchającej z chrap nie uświadczysz przy 20< stopniach Celsujsza, profesjonalne podłoże piaszczyste ze specjalnymi ścinkami materiału i gumy nie unosi się tak malowniczo, jak to na Twoim zdjęciu powyżej, a na dłuższe czasy po prostu nie wzięłam statywu (a dobrze by było przynajmniej w poziomie dokładnie wypanoramować).
To już jest pora, że rankiem widzimy piękne mgły. Wybieram się w najbliższych dniach do pewnej większej stadniny na mały plenerek wschodowy i sama jestem ciekawa, czym mnie zaskoczą okoliczności :)

popi
01-09-2016, 21:23
Ja tam wolę wczesne poranki :)

Na parę to trzeba poczekać przynajmniej do października, wtedy i o 10tej można fajne foty strzelić.

Co do "malowniczego unoszenia podłoża" :): no i na co Ci była taka profesjonalna ujeżdżalnia? Trza było tak jak ja, na wieś... ;)

No i: na co Ci statyw do długich czasów? Wszak koń porusza się po bliżej nieokreślonej trajektorii ;)))


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14237469_919761474796449_7718986068203923340_n.jpg ?oh=0d1fdd4b50de2045b486a90db0192702&oe=58467A3C)

PS. Chyba chciał pajacyka zrobic...

- - - - kolejny post - - - - - -


[...]Wybieram się w najbliższych dniach do pewnej większej stadniny na mały plenerek wschodowy i sama jestem ciekawa, czym mnie zaskoczą okoliczności :)

Liczę na dobre foty!

kajmakowa
01-09-2016, 22:02
Ale śmieszny :) Dobry strzał

Trajkoterię ruchu przy skokach idzie w miarę przewidzieć, zwłaszcza kiedy koń przelatuje nad przeszkodą. Nie ma zbyt wielu opcji pofrunięcia inną drogą :)
A pewne oparcie i jak najmniej drgań są zawsze w cenie przy słabszych obiektywach

Takie podłoże zapodali na zawodach :) Rzeczywiście trzeba się wybrać na wieś.

popi
01-09-2016, 22:58
Na zawodach byłem raz.
Co mi się podobało: przeszkody ;)
Co mi się nie podobało: obowiązkowe foty.

Na tzw. "wsi" mogę robić robić co Ci się żywnie podoba (w ramach rozsądku, rzecz jasna aczkolwiek: to pan takim malutkim obiektywem robi zdjęcia? ... tak, i muszę blisko podejść... pojawia się mały zonk: ale nie będzie pan wchodził między konie?! ... raczej będę :) ... aha,... ale mogą stratować! ... ich strata ;) )

Jedno mnie tylko dziwi: nie mając porządnej długiej lufy latam za tymi czworonogami a w ogóle nie chudnę?! Chyba mam za długie przerwy na popas....


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14203264_637061459789845_8437361550135542642_n.jpg ?oh=461589242f4ebd85b98d2dbe6128792a&oe=58828220)

PS. Robiąc to zdjęcie popełniłem jeden kardynalny błąd - widać jaki?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14117926_919840684788528_6006682594724514443_n.jpg ?oh=2c1edcaf38a197ee4efc600cf3725060&oe=587EDF48)

kajmakowa
02-09-2016, 09:02
Z relacją długiego popasu do słabego chudnięcia to możliwe. Albo za krótko biegasz między tymi końmi :)

Żaden kardynalny błąd nie przychodzi mi na myśl, patrząc na to zdjęcie. Ot ciachnęłabym tu i tam, żeby było ciaśniej (zwłaszcza na dwójce), ale to moje odczucie.
Swoją drogą uroczy model :) i bardzo fajne miejsce do zdjęć

popi
02-09-2016, 19:40
Albo zamiast biegać - człapię :)

Myślę, że nie zachowałem odpowiedniego ustawienia osi obiektywu względem konia i skróciłem mu nogi.

Fajny fajny, wypuszczono mi później jeszcze 2 shire ale koniska wolały robić za kosiarki do trawy niż pozować ;)

kajmakowa
02-09-2016, 21:15
Nie jest tak źle :) Nie wygląda jak corgi.

Do shire-ów mogli wypuścić jeszcze poganiacza z jakimś straszakiem :D odkosiarkowałyby się

popi
03-09-2016, 14:12
Nie tym to następnym razem :)

Co do poniższego zdjęcia miałem wątpliwości czy nie powinno od razu wylądować w koszu (nie każdemu taka "wizja arthystyczna" ;) przypadnie do gustu) ale zamieszczam ze względu na profil twarzy, który wyłania się z kurzu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14212150_637818563047468_3576202328392923113_n.jpg ?oh=c2bd87906505ded19a351abcafde16ab&oe=587CDDFC)

kajmakowa
03-09-2016, 21:55
Ciekawe. Nie widzę żadnej twarzy, ale mimo to nie wyrzuciłabym tego zdjęcia do kosza.

Plener niestety przesunął mi się na drugą połowę września, ponieważ wymyśliłam sobie sprowadzić do swojego gospodarstwa konia. No i mam :)
Chodząc po górkach marzyłam, żeby je zwiedzać z wysokości końskiego grzbietu i przynajmniej na tę chwilę mogę powiedzieć, że bardziej mi ta perspektywa odpowiada.
Tylko aparatu już nie dam rady przytroczyć :( Zostaje telefon

popi
04-09-2016, 01:10
Ten wyżej to miał mieć raczej kolor jak na zdjęciu poniżej:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14100502_921436701295593_327402861885526707_n.jpg? oh=8777cf889bcd5ba5a0d341ab963e195a&oe=584DC461)

Nie widzisz twarzy? Tzn.że ostatni mój drink był za mocny... ;)


[...]wymyśliłam sobie sprowadzić do swojego gospodarstwa konia. No i mam :)
Chodząc po górkach marzyłam, żeby je zwiedzać z wysokości końskiego grzbietu i przynajmniej na tę chwilę mogę powiedzieć, że bardziej mi ta perspektywa odpowiada.
[...]

I to jest bardzo dobre posunięcie! Dajesz zdjęcie czworonoga :)

popi
04-09-2016, 01:56
I może dla odmiany jakiś portrecik:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC529196_ahnphhw-1.jpg
źródło (http://s2.ifotos.pl/img/DSC529196_ahnphhw.jpg)

kajmakowa
05-09-2016, 10:10
O taki gagatek:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/hbjguy20_zpstbk9c8zn-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/hbjguy-20_zpstbk9c8zn.jpg)

Na okazje takich portrecików mam wgrany na telefon dzwonek z rżeniem konia. Odpalam i stawia końskie uszy do pionu w sekundę :D Polecam

popi
05-09-2016, 21:59
To Ci gagatek :) Twój?

Z tym rżeniem z komórki to fajny pomysł, tyle razy zastanawiałem się jak przyciągnąć uwagę czterokopytnych, które mnie po prostu zlewały ;)

kajmakowa
06-09-2016, 09:33
Niestety nie mój, ale mogę się nim nacieszyć chociaż te kilka dni :)

Ostatnio znajoma poprosiła mnie o sesję. Średniowieczna suknia jest, ale niestety w pobliżu stajni brak zamku, pałacu, czy nawet ruin.
Na szczęście ocalało jeszcze jedno ściernisko :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4735_zpsih9kit4l-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_4735_zpsih9kit4l.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4648_zps3aivbfih-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_4648_zps3aivbfih.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4797_zpsd4ltzrp3-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_4797_zpsd4ltzrp3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4858_zpsk1ntelzp-2.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_4858_zpsk1ntelzp.jpg)

popi
06-09-2016, 11:42
Bardzo fajna sesja (zamiast zamku rycerza trza było skombinować ;))

kajmakowa
06-09-2016, 13:20
Tych jeżdżących to jak na lekarstwo :( W naszej stajni ani jednego.

kolorowooka
06-09-2016, 17:44
Cześć, dawno mnie tu nie było :roll:
Super wasze zdjęcia, Podoba mi się sesja w średniowiecznej sukni, tylko linie wysokiego napięcia bym wystemplowała, bo prądu w tamtych czasach nie było ;)

Pytaliście mnie czym się różnia nasze zawody od tych w Polsce - nie mam pojęcia, bo nigdy na żadnych w PL nie byłam. Te na których tu w Szkocji byłam trwały 3 dni - ujeżdżanie było pierwsze 2 dni - trzeciego tylko dekorowanie zwyciezców, skoki - pierwszego dnia eliminacje - główne zawody 2 i 3 dnia i cross country także w drugim i trzecim dniu. Jako że byłam pierwszego dnia, a dodatkowo padał zacinający deszcz to tłumów nie było i była szansa na zdjęcia bez bałaganu w tle. Jedno co mnie zasmuciło, to widok ogolonego konia :shock: koń jednego z zawodników ujeżdzania był cały wygolony, tylko na nogach miał sierść :cry:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_3913-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_3913.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_3929-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_3929.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_3945-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_3945.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4034-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_4034.jpg.html)

w ujeżdżaniu dominowały panie, więc to jeden z nielicznych mężczyzn

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4046-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_4046.jpg.html)

tu ta wygolona biedula :(

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_3976-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_3976.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_3981-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_3981.jpg.html)

kilka zdjęć ze skoków

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4173-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_4173.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4221-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_4221.jpg.html)

super widać, jakie kolce mają na podkowach

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4260-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_4260.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4269-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_4269.jpg.html)

w przerwie, w trakcie zmiany trasy

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4191-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_4191.jpg.html)

tu zwycięzca jednej z eliminacji. Na tym zdjęciu doskonale widać jaka była pogoda :(

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_4190-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_4190.jpg.html)

kajmakowa
06-09-2016, 20:22
kolorowooka, świetny reportaż! Bardzo ładne kolory (jak zielono!) i urzeka mnie to "mrożenie" deszczu. Mi nigdy nie wychodzi tak pięknie. Pokaż coś więcej, jesli masz :)
Widzę też, że we wszystkich konkursach podłoże trawiaste - to większe wyzwanie dla koni i zawodników przy takiej pogodzie, ale dużo ładniej wygląda, niż te profesjonalne piaskowe podłoża.
Co do golenia koni, to nie widzę w tym nic strasznego. Ot jeśli ma problemy z poceniem się, a przy tym jest w treningu, to bywa to uzasadnione. Już zaniedługo będzie widać więcej takich "gołych bidul" :) Koń na ddrugim zdjęciu nie był golony? Nie wiem, czy tak został zaczesany, żeby powstał ten wzorek na zadzie, czy może już trochę "zarósł" od czasu ogolenia.

A co do linii wysokiego napięcia na moich zdjęciach - mea culpa. Psioczyłam na te słupy podczas sesji, a obrabiając zdjęcia tak się wciągnęłam w mniejsze szczegóły, że zapomniałam te linki pousuwać.

kolorowooka
06-09-2016, 20:58
Na drugim zdjęciu to wzorek - chciałam go bardziej wyciągnąć, ale nie dałam rady więcej. Ostatnie zdjęcie to już bardzo krótki czas 1/1250s.
Nie wiem, mam mieszane uczucia co do tego golenia. Zrozumiałabym jeszcze tułów i szyję, ale ten biedak nawet głowę ma wygoloną, przy oczach nie widać ani jednego dłuższego włosa.

kajmakowa
06-09-2016, 21:10
Myślę, że przy oczach ma tak naturalnie "wytarte", czy jak to nazwać. Trochę tej sierści na głowie jednak jest (zwróć uwagę, jak się układa nad oczami), sądzę że co najwyżej ganasze mógł mieć wygolone. Z reguły konie z natury nie mają owłosionych okolic oczu :) zwróć uwagę, np. na araby.
Poza tym nie znam chyba normalnego konia, który dałby sobie jeździć maszynką do golenia po głowie :)

2pompony
06-09-2016, 22:52
Widziałem w telewizji - ludzie całe życie pomagali jakimś okaleczonym przez życie i sadystycznych ludzi zwierzętom, teraz sami potrzebują pomocy. Dajcie im tyle, ile wam sumienie dyktuje, link: https://pomagam.pl/budujemydom

Modzi, jeśli uważacie to za reklamę - zlikwidujcie posta, i miejcie to sami na swoim sumieniu.

popi
06-09-2016, 23:13
Poszło i mam nadzieję, że to nie kolejna ściema: "(Pomagam.pl nie ocenia, nie ma wpływu ani kontroli nad tym, czy użytkownicy (zarówno autorzy zbiórek jak i wspierający) są w stanie wywiązać się ze swoich wzajemnych zobowiązań (w szczególności zrealizować cel zbiórki)".

2pompony
06-09-2016, 23:25
Dzisiaj wszystko można zmanipulować, ale w telewizji widziałem skromnych (by nie powiedzieć mocno ubogich ludzi), trzymających w maluteńkiej kanciapie koty, psy, gołębie, podrzuconego żółwia i bóg wie co jeszcze. Zbierają na dom, ale w tzw. międzyczasie znaleźli gdzieś psa z wybitym okiem, więc zapłacili za jakąś drogą operację, bo tak im dyktowało serce.

Dziękuję Ci w ich imieniu, choć ich nie znam.

RobertMiernik
06-09-2016, 23:25
Modzi, jeśli uważacie to za reklamę - zlikwidujcie posta, i miejcie to sami na swoim sumieniu.

Nie jest to reklama, więc ciąć raczej nikt nie będzie, natomiast upominam Cię groźnym wzrokiem spode łba, za marny i niskich lotów chwyt. Sorry ale jeśli coś nie będzie zgodne z regulaminem czy niezasadne, to wywalając to w kosmos nic na swoje sumienie nie biorę, nie ja sfajczyłem im dom i moje sumienie jest w tym zakresie całkowicie czyste.

Pomijąc zasadność takich akcji, -niektórzy są niepoprawni z gruntu i nieprostowalni - dziś widziałem ten reportaż i sympatyczni to ludzie, źle im nie życzę.

2pompony
06-09-2016, 23:31
Bierzesz - obojętne, czy się z tym zgadzasz, czy nie. Można się zasłaniać regulaminami (np. w wojsku rozkazami i czym kto uważa), ale na końcu każdy zostaje sam z własnym zachowaniem i uczynkami.

popi
06-09-2016, 23:32
[...]upominam Cię groźnym wzrokiem spode łba [...] źle im nie życzę.

Chyba spod kapelutka ;) [...] więc tym bardziej nie ma co upominać :)

RobertMiernik
06-09-2016, 23:34
Bierzesz - obojętne, czy się z tym zgadzasz, czy nie. Można się zasłaniać regulaminami (np. w wojsku rozkazami i czym kto uważa), ale na końcu każdy zostaje sam z własnym zachowaniem i uczynkami.
Tak, uczynki.
A forum to nie miejsce pajacyki, bo miejsce pajacyków jest... na pajacykach...

Chyba spod kapelutka ;) [...] więc tym bardziej nie ma co upominać :)

dokładnie ;)

dlatego skończmy ten temat i nie wracajmy do niego więcej.

popi
06-09-2016, 23:53
Pax melior est quam iustissimum bellum.
...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14289832_923627471076516_4462320842126613656_o.jpg )

- - - - kolejny post - - - - - -


Cześć, dawno mnie tu nie było[...]

No hej, przegapiłem Twojego posta ale już odrobiłem zaległość i przyznaję Ci POCHWAŁĘ (bez czepialstwa odn.iso): bardzo fajny reportaż!
:)
PS. Uważaj na sprzęt przy takiej pogodzie.

kolorowooka
07-09-2016, 23:37
Świetnie złapany moment!

popi dzięki
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/blushingsmileyemoticon-1.gif
źródło (http://www.sherv.net/)
Wtedy nie miałam jeszcze żadnego pokrowca, za ochronę służył mi parasol. Na porządny mnie nie stać na razie, ale znalazłam na ebayu taki plastikowy, na razie będzie musiał wystarczyć.

Przyznam się wam, że czasem nie mam ochoty jechać i pomagać przy koniach. Ale widząc taki uśmiech, od razu zapomina się o niedogodnościach, bolących rękach, czy straconym czasie, kiedy można było być z rodziną.
Na zdjęciu jest mały Liam, 7-letni chłopiec z poważną dysplazją biodrową i potężnymi przykurczami mięśni. Na zajęcia zaczął uczęszczać w ubiegłym roku. Jesienią przeszedł kolejną operację. Niestety, powrót w tym roku okazał się bardzo bolesny dla niego - przykurcze mięśni nóg były tak mocne, że nie byliśmy w stanie usadzić go w miękkim siodle. Po kilkunastu metrach biedny płakał. Przez kolejnych kilka tygodni przyjeżdżał, ale odmawiał wejścia na kuca. W międzyczasie zaprzyjaźniona fizjoterapeutka pracowała z nim. Zdjęcie te zrobiłam w dniu, kiedy ponownie wziął udział w zajęciach.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_3544-1.jpg
źródło (http://s157.photobucket.com/user/kasiastas/media/DSC_3544.jpg.html)

popi
08-09-2016, 15:36
Czyż życie nie jest piękne m.in.ze względu na takie właśnie momenty? :)

PawelG
08-09-2016, 19:15
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/19c040c73bdfc219a4ce8515674ecc29-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160908/19c040c73bdfc219a4ce8515674ecc29.jpg)


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

kajmakowa
08-09-2016, 21:15
Pięknie wyhreczkowany ten siwek. Bardzo fajny portret :)

kolorowooka, hipoterapia to ciężka radość. Ciężko na sercu nieraz, ale radują te roześmiane buźki. Dobrze, że ktoś to wymyślił :)

popi
08-09-2016, 23:38
...

Fajny koń i ładnie uszy postawił.

Pawle, za rzadko tu zaglądasz :)

- - - - kolejny post - - - - - -


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14207774_640497239446267_6238835494702543139_o.jpg )

PawelG
09-09-2016, 07:35
Postaram się częściej coś wrzucić..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

kajmakowa
09-09-2016, 10:51
O, wreszcie się odkosiarkował :) Trochę zbija mnie w tropu ta krzywa perspektywa, ale domyślam się, że tak miało być

popi
10-09-2016, 09:34
Postaram się częściej coś wrzucić..

Trzymam za słowo :)


O, wreszcie się odkosiarkował :) Trochę zbija mnie w tropu ta krzywa perspektywa, ale domyślam się, że tak miało być

Tak mi się wpisał w zamysł kadrowy ;)

PawelG
12-09-2016, 07:37
Kilka z zawodów Western.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/b33dda43c27ab9e808795b95a7db38e0-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/b33dda43c27ab9e808795b95a7db38e0.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/805258c8d5b6babebeb4937b878e4f60-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/805258c8d5b6babebeb4937b878e4f60.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/708b701f926603ad8d577f1bc27ec2a3-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/708b701f926603ad8d577f1bc27ec2a3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/89ba3346ad479d50e9dc9a566fa7001c-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/89ba3346ad479d50e9dc9a566fa7001c.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/5037a3e1b746caca25a7d4842e534819-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/5037a3e1b746caca25a7d4842e534819.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/bb6c88175f7cd5df1b6d3392352ee42d-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/bb6c88175f7cd5df1b6d3392352ee42d.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/d8d26138fed6e4f4290ca8e8fe074476-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/d8d26138fed6e4f4290ca8e8fe074476.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/46202d6085b041414e768b0b3635641d-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/46202d6085b041414e768b0b3635641d.jpg)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PawelG
12-09-2016, 07:39
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/5be09ecbc04b23d5f57fd6005e4d4c83-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/5be09ecbc04b23d5f57fd6005e4d4c83.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/b85ff7870c5bae86147f5c9bedb997d5-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/b85ff7870c5bae86147f5c9bedb997d5.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/cb655c195ba1c368d359ad350eadaf58-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/cb655c195ba1c368d359ad350eadaf58.jpg)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

popi
15-09-2016, 22:57
Fajne te zawody; jest dynamika, coś się dzieje!

Na w/w wystarcza Ci zakres do 200mm?