PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze konie - wątek miłośników koni wszelakich



Strony : 1 [2]

PawelG
16-09-2016, 07:59
Dłuższego tele nie mam więc musi wystarczyć..zresztą to były pierwsze zdjęcia nowym d750 i 70-200 ten zestaw mam od 2 tygodni dopiero..kiedyś zawita u mnie coś dłuższego ale jeszcze nie teraz..:)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

popi
17-09-2016, 04:07
Niech Ci dobrze służy!

U mnie, jak na razie, stagnacja na zdjęciach ;):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14310326_930276930411570_5052317808683666820_o.jpg )

PawelG
24-09-2016, 18:47
Co tu taka cisza...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PawelG
24-09-2016, 18:48
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/31c9bb11d92c3e11f5991d9757a009f5-2.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/31c9bb11d92c3e11f5991d9757a009f5.jpg)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PawelG
24-09-2016, 18:49
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/76644a505fca9f221432dc58d7584acf-2.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/76644a505fca9f221432dc58d7584acf.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/4a087b3e2c6c6eaa47f8b5c44fa66dd9-2.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/4a087b3e2c6c6eaa47f8b5c44fa66dd9.jpg)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PawelG
24-09-2016, 18:50
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/1391e6742a941a9a103706b46a589351-2.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/1391e6742a941a9a103706b46a589351.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/d2db9ab4014f15b6a202931049eebf98-2.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/d2db9ab4014f15b6a202931049eebf98.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/d3d0541367859017adf10a7b1b0c8e65-2.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/d3d0541367859017adf10a7b1b0c8e65.jpg)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PawelG
24-09-2016, 18:50
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/9bf085e23b46ac2d2c5608391ebf81c7-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/9bf085e23b46ac2d2c5608391ebf81c7.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/1c238b84660dc7bcd1545368899c9aa6-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/1c238b84660dc7bcd1545368899c9aa6.jpg)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

popi
25-09-2016, 14:52
Fajne b&w :) A jakbyś jeszcze z profilu pokazał powiewające: włosy pani i grzywę konia... :) Tylko może nie aż tak ekstremalnie jak "Szał uniesień" Podkowińskiego ;)

- - - - kolejny post - - - - - -


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14445133_648933015269356_61297231554065194_o.jpg)

PawelG
25-09-2016, 16:22
Następnym razem zrobię z profilu w galopie..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

mirel
26-09-2016, 20:53
uwielbiam konie <3

popi
26-09-2016, 23:12
Niech zgadnę: masz ich mniej niż 3 szt?

Choć jeśli przechylę głowę mocno w prawo... Czy to końska d... koński zadek?

kajmakowa
27-09-2016, 00:01
popi, skoro znaczkowe serduszko kojarzy Ci się już z końskim zadkiem, to jesteś na najwyższym stopniu oczarowania kopytnymi :)

PawelG, pięknie przerwałeś tę ciszę. Bardzo ładna para. Szczególnie podobają mi się zdjęcia 1 i 3 (do twarzy Pani z rozwianym włosem :) )

Ja na szybko wrzucam wczorajsze koniki.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_5504_zpsvcic7qq5-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_5504_zpsvcic7qq5.jpg)
Grubaski spotkane przy drodze

Monika i Windsor:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_5838_zpspaa6rcm7-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_5838_zpspaa6rcm7.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/DSC_5735_zpssg0febdn-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_5735_zpssg0febdn.jpg)

popi
01-10-2016, 10:12
Chyba tak (lecz był to taki żarcik ;)); kajmakowa, fajne te koniki - kiedy wydajesz album? :)

kajmakowa
01-10-2016, 23:20
I znowu żartujesz :) daleka droga do tego :) Nie uważam swoich zdjęć za aż tak dobre.
Planuję na razie tylko jakiś kalendarz dla rodziny i przyjaciół, ale nie mogę zdecydować, czy postawić na krajobraz, czy na konie.

franz55
04-11-2016, 17:44
Korzystając z zaproszenia pozwolę sobie umieścić kilka moich zdjęć tych pięknych zwierząt..


1.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/5-2.jpg
źródło (http://przyrodaonline.pl/foto/2016/11/04/5.jpg)
2.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/6-2.jpg
źródło (http://przyrodaonline.pl/foto/2016/11/04/6.jpg)
3.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/7-1.jpg
źródło (http://przyrodaonline.pl/foto/2016/11/04/7.jpg)
4.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/8-1.jpg
źródło (http://przyrodaonline.pl/foto/2016/11/04/8.jpg)

kajmakowa
05-11-2016, 15:54
Franz55, fajne portrety :)

Mam informację nt. drugiej już ogólnopolskiej wystawy fotograficznej STADO.
Tym razem końskie fotografie skupiają się na detalu i taki też jest temat tegorocznej edycji.
Nadsyłać prace można do 15 listopada włącznie.

Szczegóły na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/fotostado/?fref=ts

Fajnie byłoby wystawić forumową "reprezentację", jeśli znajdą sie chętni :)

popi
20-11-2016, 18:10
Hejka, franz55 - 100mm od "cajsa"?
I drugie pytanie (jeśli potwierdzisz pierwsze :)): jak radzisz sobie z ostrzeniem manualnym?

kajmakowa, szkoda, że nie zajrzałem wcześniej bo chętnie bym wziął udział w takim konkursie.
Tylko jedno mnie ciekawi: połączenie słowa STADO ze słowem DETAL ;)

,,,

A może być stado włosów w detalu? ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15171223_680110392151618_1270257265117736015_n.jpg ?oh=3060a7cf5f1ccc34a95046e602ac5a8c&oe=588A3228)

kajmakowa
21-11-2016, 19:25
Nadałoby się chyba :)
Z resztą zobaczymy, co autorzy mieli na myśli, kiedy będą już wyniki.
Nic straconego. W drugiej połowie 2017 będzie kolejna edycja

kajmakowa
08-12-2016, 22:16
Jako, że udało mi się ostatnio na chwilke wpaść do stajni i szczęściem trafiłam na śnieg i na słońce, to prezentuję conieco poniżej.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/DSC_7737_zps51dii6wn-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_7737_zps51dii6wn.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/DSC_7655_zpsvljh589d-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_7655_zpsvljh589d.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/DSC_7759_zpsptgbzsfd-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_7759_zpsptgbzsfd.jpg)
(wybaczcie ten ogromny podpis. Dopiero teraz zauważyłam, jaki się dodał)

i gratisik "z zadka" wzięty


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/DSC_7688_zpsl7j9dpsz-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_7688_zpsl7j9dpsz.jpg)

popi
10-12-2016, 09:28
Bardzo fajne zdjęcia (dobrze, że wychodzisz z domciu z aparatem); 3ka: ustawiłaś czas czy aparat "decydował"?

Ja na razie tylko odkurzam dyski (i to bardzo stare bo z 2013r):

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15418502_692610894234901_4583319752248434529_o.jpg ?oh=1cbc58f9347bef659166606899ed791f&oe=58F3C04A)
D4 + N85/1.4

kajmakowa
10-12-2016, 13:16
popi, jak ja lubię ten Twój 85mm-owy obrazek :) Ładnie niebo zagrało.

Ustawiłam najniższą możliwą przesłonę, która i tak nie wyszła zbyt niska - f/4,8, najwyższe ISO przy którym ziarno nie sypie się ze zdjęcia w tych warunkach jak z kombajnu - 640 i kontrolowałam ekspozycję licząc na łut szczęścia, że uda się coś trafić.
Autofokus zwariował, więc na 122mm trochę musiałam pokręcić. I to wszystko z ręki :) Ale udało się!
Koń poruszał się galopem i kłusem, i tylko w dwóch miejscach padało na niego światło z okien. Nie zawsze miał głowę oświetloną.
Możliwych do pokazania zdjęć jest z kilkunastu tylko 3, ale to jest chyba najlepsze z nich.

kajmakowa
10-12-2016, 14:16
Nie widzę opcji edycji posta, więc dorzucę tylko, że czas ostatecznie wyszedł 1/320 s :)

popi
11-12-2016, 20:41
Fakt, nie wina czasu ale af (początkowo nie przyjrzałem się zbyt dokładnie); wrzucaj więcej, masz ciekawe spojrzenie na "temat" :)

popi
12-12-2016, 18:16
A to z "beznadziejnej" Nikkorowskiej 50tki :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15418385_694106200752037_5490499191575319269_o.jpg ?oh=d3de6d9cba41e02a3d6350212d033345&oe=58F19F05)

kajmakowa
12-12-2016, 23:08
O nie. Absolutnie nie pozwolę tego szkła nazwać beznadziejnym. Choć to nie moje ogniskowe w tej tematyce, to jednak 50-tka daje radę (jak widać i powyżej) :)
Może dla odmiany następnym razem na hali pójdzie w ruch ona i porównam rezultaty z kitowym zoomem. A przydałaby się tam taka 85-tka :)

popi
13-12-2016, 19:43
O nie. Absolutnie nie pozwolę tego szkła nazwać beznadziejnym.[...]

No popatrz, a niektórzy tak o niej mówią ;)
Oczywiście 85tka byłaby lepsza bo przy 50tce z takich odległości widać już przerysowania (ale zabrałem ją na padok żeby przekonać się czy af da radę z doostrzaniem).


[...]A przydałaby się tam taka 85-tka :)

Na hali wystarczyłaby już ze światłem 1.8.

kajmakowa
14-12-2016, 01:51
Przy celnym autofokusie to miałoby sens :)

popi
15-12-2016, 04:56
Jak najbardziej; poniżej 85 na 2.0 (1/640s, iso 180):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15578347_695401610622496_4391110756725073492_o.jpg ?oh=9e890ced76164f72da23f674d4462046&oe=58EBFEC3)

a tu na 1.6 (1/800s, iso100):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15540867_695151180647539_2981112353993698804_o.jpg ?oh=ea203d8f77c4b0711a096c9aac398bec&oe=58E9C5B2)

popi
16-12-2016, 20:59
Może coś innego (1/1600s, f2, iso100):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15591669_696255597203764_5553687021416860808_o.jpg ?oh=4d9c3cb85306c84fe9ee1a157faf7b3b&oe=58E29CD4)

kajmakowa
17-12-2016, 19:51
Wszystkie 3 dobre, ale mina konia na dwójce dla mnie decyduje, że to zdjęcie jest z nich najbardziej "trafione" :)

kajmakowa
04-01-2017, 00:07
Nowości mam. Zdarzyło mi się poczynić sesję zootechniczną i portretową, więc narazie poniżej ta ciekawsza wizualnie część.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/DSC_8429_zpsq0wbq7pt-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_8429_zpsq0wbq7pt.jpg)
ISO 500, 62mm, f/4,2 , 1/160s


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/DSC_8362_zpsgwdxwpzz-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_8362_zpsgwdxwpzz.jpg)
ISO 500, 55mm, f/4,0 , 1/60s


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/DSC_8283_zps3h9ptzfy-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_8283_zps3h9ptzfy.jpg)
ISO 400, 62mm, f/4,5 , 1/60s


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/DSC_8253_zpsfubuyevn-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_8253_zpsfubuyevn.jpg)
ISO 250, 82mm, f/4,5 , 1/100s

PawelG
05-01-2017, 19:17
Piękne zdjęcia..

PawelG
05-01-2017, 19:17
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/d30b04db0f4a076b0dd34b316542a111-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170105/d30b04db0f4a076b0dd34b316542a111.jpg)
Czamir i Zija...nowy domownik..:)

PawelG
05-01-2017, 19:18
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/949e419d1b669e917e254221f672a3e9-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170105/949e419d1b669e917e254221f672a3e9.jpg)

kajmakowa
06-01-2017, 21:55
Świetny maluch :D jak mu idzie zaprzyjaźnianie się z kopytnym?

PawelG
06-01-2017, 22:00
Nawet dobrze tylko czasem podgryza konia po nogach..:)

kajmakowa
07-01-2017, 00:19
Oby mu nie zasmakował, bo może maluch oberwać 'z laczka' :/

PawelG
07-01-2017, 18:01
Przykro to mówić ...ale za mlodego karmiony koniną....

czerwony3
07-01-2017, 19:22
Witam Was ;) chociaż amatorsko to i i ja pokaże te wspaniałe zwierzęta w różnych sceneriach. Konstruktywna krytyka zawsze pożądana ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_ZL6GpWCMSsjSLFishhnmqHD5iY6rx8hK9tDyNDcL2zYrw_rEn e1D7g15CRcdnKGUTkB5bz5Tn_Bvto=w1920-h940)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-BOjUYgId4paYKGJA6bZQ-o5qzY0R5cTLNJWXZMZ4Ug6VNtoukrPUeTrYGpMQZHbI2ZiWx5-IROmeME=w1920-h940)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/YomzZ_9cXiuYNgHLXfRb-s4fmoLMhD0WAD1vpu0rPwzV8ad3A57nn9ymhzlyz3VTX5RZLYz f2jc7rk4=w1920-h940)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/Q4v-l47WgNmYtxnh25OmDtAa6-PavjbzkS4pFiDQNm9E1VrI-ee2RT71CzCdRk8-tdzyVZmc1mzoog4=w1920-h940)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/xXT98cNCvu8M1nA1J5rchB1n_0VwaPK7FSuIvJ0PERPcyfw6rd oasDzWWwh9XMe9TCQuPI-Woi00Ogk=w1920-h940)

czerwony3
07-01-2017, 21:06
Jak wstawiam zdjęcia, to po chwili znikają, jaki może być tego powód?

popi
07-01-2017, 22:49
czerwony3: masz za szybkie konie... ;)
PS. Opisz, jak wstawiasz te zdjęcia.
...

kajmakowa, za sesję portretową daję Ci "cztery kopytka" :)

PawelG, a co to za piesio?

czerwony3
07-01-2017, 23:19
czerwony3: masz za szybkie konie... ;)
PS. Opisz, jak wstawiasz te zdjęcia.
...

heh, zdjęcia wrzucam na dysk google, otwieram w nowym oknie, kopiuje link i zamieszczam pomiędzy
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (...). Na podglądzie zdjęcia są, nawet przez chwilę po ich wstawieniu je widzę ;p, ale po dłuższej/krótszej chwili znikają

kajmakowa
07-01-2017, 23:51
Nie mam pojęcia. Przez chwilę widziałam je wcześniej na telefonie, a teraz już ich nie ma

OjTam
07-01-2017, 23:56
Google coś chyba z linkami do zdjęć miesza.
Możesz zdjęcia np tu dać: imgur.com

popi
08-01-2017, 15:44
Trochę inne spojrzenie na temat:

Mr Mysterious


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15665819_701698446659479_2601823656159873516_n.jpg ?oh=497780a7526ab2c9ca092eb74f14bc18&oe=5918D8F7)

kajmakowa
08-01-2017, 18:12
Tutaj jakościowo w okolicy czoła i niżej jakaś masakra, ale na Facebooku już pisałam i powtórzę się - zdjęcie miazga :) Bardzo mi się podoba

PawelG
09-01-2017, 00:10
Owczarek niemiecki długowłosy.

Seś@
09-01-2017, 07:10
Piekny fot a i zwierz zacny :-)

WyTaptane

popi
16-01-2017, 23:30
Tutaj jakościowo w okolicy czoła i niżej jakaś masakra, ale na Facebooku już pisałam i powtórzę się - zdjęcie miazga :) Bardzo mi się podoba

Bo "tutaj" (tzn.na forum) wszystko wylezie :) Też widzę tę maskarę; ciągnąłem, ciągnąłem...aż przeciągnąłem "te cienie" ;)

- - - - kolejny post - - - - - -


Owczarek niemiecki długowłosy.

Bardzo mi się podobają owczarki w typie staroniemieckim; to co się teraz widzi na wystawach wśród owczarków niemieckich (kątowanie) to jakaś chora wizja psa długo-dystansowca :(

...
Tęsknię za wyższą temp. niż obecna za oknem:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15936961_714123005417023_341641136872527417_o.jpg? oh=b3a03bd9e5a674965a0c04adc33cfc47&oe=58D89091)

popi
02-02-2017, 20:39
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/16403027_723272114502112_4232369627536286825_o.jpg ?oh=d3a5cf47a490b6da9a830127729d52a1&oe=5902BB83)

kajmakowa
02-02-2017, 21:00
I dlatego lubię ten "mrożący" efekt. Świetna dynamika!
Ja jak zwykle zarzucę hurtowo

1.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/DSC_9748_zpswueqgzcz-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_9748_zpswueqgzcz.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/DSC_94392_zpspihsnfbp-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_9439-2_zpspihsnfbp.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/DSC_9717_zpskdrbdb8z-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_9717_zpskdrbdb8z.jpg)

4.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/DSC_95652_zpspkwqfjka-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_9565-2_zpspkwqfjka.jpg)

popi
02-02-2017, 22:11
Fajne zdjęcia, szacun, że chce Ci się wychodzić na dwór z aparatem!

Ale ale: amazonki są, kurtki typu "western" też, więc jak zejdą śniegi czekam na zdjęcia z rodeo :)

kajmakowa
02-02-2017, 22:19
Było super, choć ciężko tak biegać za nimi po zaspach :)

Rodeo, to znaczy jakie? :D

popi
18-03-2017, 15:12
No takie z lassem ;)
...

Moi drodzy, wiosna idzie, tak że ruszmy "co nieco" w temacie :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/17311124_1086734808099114_1283566807145721010_o.jp g?oh=1736b994309badd60ef65217daa2cd9c&oe=595897D2)

popi
31-03-2017, 20:20
Jak nie Wy to ja ruszę :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17554333_755103014652355_8394950112213511237_n.jpg ?oh=2db9902635bb37239fbeacd0dfef2ab7&oe=595AFF34)

popi
06-04-2017, 18:23
Koledzy/koleżanki - gdzie jesteście???
Ja tu stare kotlety końskie odgrzewam a Wy już macie świeżynki :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17795974_759432727552717_3609268343064709111_n.jpg ?oh=a58e72a0f87fd81582c3c22b877ca833&oe=59951BA2)

kajmakowa
06-04-2017, 23:10
Pięknie odgrzewasz i ładna świeżynka :) Mam nadzieję nadrobić zaległości w przerwie świątecznej i nie mogę się doczekać :)

popi
11-04-2017, 03:30
No ja też :)

W międzyczasie zahaczyłem o "parkury otwarte" na Śląsku:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17862432_1108192035953391_1706275119488146759_n.jp g?oh=20058e2482b6bbc02e651bd8201995cd&oe=594C8479)

oraz trening ujeżdżeniowy:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17799081_1108207972618464_504939869683113703_n.jpg ?oh=d9562255b88e5287f24810d0eec9db4f&oe=598F17BA)

kajmakowa
11-04-2017, 22:36
Świetna fotorelacja Piotrze (o tej widzianej na Fb mówię, bo tutaj tylko okruszek wstawiłeś), a takie ujeżdżenie w wersji dynamicznej bardzo mi się podoba :) Jest moc
"Zrobiłam" ostatnio fragment zawodów skokowych, ale nie pykło. W pierwszy dzień obiektyw, który do tej pory nei zawsze, ale jednak przeważne trafiał z ostrością, całkowicie się rozregulował. Nie wiem jak możliwe jest wystąpienie nagłego BF, ale nic mnie już chyba nie zdziwi. Dlatego drugiego dnia próbowałam ujęć ostrzonych manualnie, co przy zakresie ogniskowych 55-200mm było też niezłą loterią, ale zawsze celniejszą, niż użycie autofocusa.
I tak oto zapaliłam się do tych sesji wiosennych i zaraz potem zgasłam. Zostaje mi jeszcze walczyć stałkami, ale one nie wprawiają mnie w taki entuzjazm :(

popi
12-04-2017, 00:07
Nie przejmuj się, tak bywa... Życie.
Gdzieś wyczytałem, że w większości zoom-ów prędzej czy później rozjedzie się af bądź optyka (dlatego osobiście preferuję stałki choć mają swoje ograniczenia pod względem kadrowania).

Jeśli "to" co oglądałem na Twojej stronie było z manuala to wypada mi powiedzieć tylko jedno: szacun! Ja nie trafiłbym w ten sposób nawet w stodołę :)

kajmakowa
24-04-2017, 19:47
Co do ruszania "co nie co" w temacie. Poniższe strzały ostrzone manualnie (wciąż bardziej celnie niż popsuty autofokus).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/DSC_0985_zpsrwis2eso-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_0985_zpsrwis2eso.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/DSC_0893_zpsb1bomc7p-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_0893_zpsb1bomc7p.jpg)

I dwa kucykowe gratisy; pierwszy niewypał ostrościowy, ale muszę przedstawić jakich mam uzdolnionych i odważnych modeli, a ostatni stałką 50/1.8


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/DSC_0801_zpsfgnxflgw-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_0801_zpsfgnxflgw.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/04/DSC_0747_zps4gpee6qh-1.jpg
źródło (http://i1379.photobucket.com/albums/ah160/aniapirdziu/DSC_0747_zps4gpee6qh.jpg)

popi
26-04-2017, 19:28
Pięknie! Są emocje i o to chodzi!

A z wadliwym af zwróć się może do TOP67.

spiritus
26-04-2017, 20:11
Siema :)

Mozna o cos zapytac? :D

Znacie jakies porzadne szkoly jazdy? Chcialbym sie nauczyc jezdzic konno i miec moze jakies zaswiadczenie o tym.

Wojewodztwa: dolnoslaskie, lubelskie, podkarpackie

nikoniarz
26-04-2017, 20:18
kajmakowa, jeśli już musisz używać MF, to w pewnych sytuacjach możesz sobie pomóc na tyle dobrze, by mieć 100-procentowo celne kadry. Otóż przy skoku przez przeszkody ostrzysz na "płotek" i czekasz na skok. W innym przypadku ostrzysz nawet na samo podłoże i czekasz aż obiekt "wpadnie" w to na co ostrzyłaś. Jedyny problem to "wprawne oko" by ustawić odpowiednio ostrość...

kajmakowa
26-04-2017, 21:02
nikoniarz, właśnie metodą "na płotek" było to łapane :)

nikoniarz
26-04-2017, 21:12
nikoniarz, właśnie metodą "na płotek" było to łapane :)

Czyli zabrakło "oka"...

popi
27-04-2017, 16:05
[...]dolnoslaskie, lubelskie, podkarpackie

Ładny kawałek dzieli pierwsze od dwóch pozostałych ;)
Mógłbym polecić w małopolskim (w miarę pomiędzy) ale w w/w nie znam. Choć z drugiej strony jeśli zaczynasz raczej żaden instruktor "krzywdy" Ci nie zrobi :)


nikoniarz, właśnie metodą "na płotek" było to łapane :)

"Oko" niepotrzebne (choć można pobawić się w zmianę matówki na taką z rastrem - http://www.focusingscreen.com/work/d300en.htm - ale po przymknięciu przysłony będzie ciemniej w wizjerze) ponieważ jest inny sposób. Pamiętacie "pułapkę ostrości", która występowała w niektórych analogach?
W d300 działa to chyba w ten sposób:
a) w AF: priorytet ostrości, Single, pkt pojedynczy,
b) ostrość ustawiamy pod spustem migawki (nie pod AF-ON),
c) przełącznik na obiektywie na A,
d) ostrzymy na określony pkt (np na belkę),
e) przed najazdem konia naciskamy (i trzymamy) wciśnięty spust migawki do momentu gdy aparat zrobi zdjęcie.

W którymś z analogów działało to inaczej: można było ustawić "pułapkę ostrości" i iść do domu a aparat robił zdjęcie za każdym razem (aż do wyczerpania się rolki filmu) gdy coś pojawiło się w wybranym obszarze ostrości (jeśli dobrze pamiętam).

popi
07-05-2017, 17:14
Hej, co tu tak cicho?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17759669_1111643065608288_5423618419090188084_n.jp g?oh=f93042968fefff6ca66ac63b23d5e33e&oe=5976B758)

Kiedyś myślałem, że strzyże się tylko owce i psy ;)

kolorowooka
07-05-2017, 23:44
Koń sam w sobie piękny, tak jak i zdjęcie. Ale nie jestem w stanie zrozumieć tego golenia ( bo strzyżeniem tego nazwać nie można ) :(

popi
10-05-2017, 00:02
Spytam przy okazji co było celem tego golenia.

popi
03-06-2017, 07:55
Spytam przy okazji co było celem tego golenia.

Po zimie sierść zrobiła się gęsta i gruba także gdy nastały słoneczne dni koń szybciej się pocił.
...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18622271_786686651493991_382502069375483067_n.jpg? oh=a1491b68863b8be643e10e452fcd95eb&oe=59AE57C3)

kajmakowa
04-06-2017, 12:19
popi, bardzo mi się podobają te stonowane, klasyczne kolory :)

popi
04-06-2017, 12:37
Cieszę się :)

popi
07-07-2017, 22:40
... a życie galopuje dalej...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19732356_813869072109082_3786010495628989029_n.jpg ?oh=373da8c31c3431f04a592d5fd8399aec&oe=5A027175)

kajmakowa
07-07-2017, 22:44
Oj, galopuje jak szalone. Aż nie mam czasu wrzucić zdjęć.
Ładny kadr i model zapatrzony w fotografa, ale drażni mnie ta linka w tle

popi
08-07-2017, 02:13
Jak to linka ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19748911_813958828766773_741171852720244107_n.jpg? oh=859a5afa9d8e184e59ec881b81a5e1da&oe=59D3DF9B)

popi
16-07-2017, 15:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20106829_818931124936210_1687687881737689110_n.jpg ?oh=41f78b2e54199e8fd1828e23cb120ea4&oe=5A0D5A72)

...

Był może ktoś z Was na zawodach międzynarodowych w skokach przez przeszkody CSI4* w Poznaniu?

popi
26-07-2017, 06:43
Niestety, 85tka ma to do siebie że przy szeroko otwartej przysłonie (w tym przypadku 1.6) ostry staje się tylko pierwszy plan; oczywiście można było przymknąć szkło (tak żeby twarz amazonki również znalazła się w głębi ostrości) ale wtedy zarysowałyby się zbyt wyraźnie kontury tła. Chyba pomyślę o jakimś uniwersalnym tele...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20264572_1204275116345082_8483689530262957091_n.jp g?oh=5398f4c6e49f3ffb518f990f7e349841&oe=5A36BA21)

popi
29-07-2017, 08:15
A tu, niejako, w ramach pożegnania ze sprzętem (D4, 85/1.4G) zdjęcia z ostatniej sesji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20430113_1206815352757725_1793198618657931553_n.jp g?oh=b854de98b7a2bcfa5803862fc2a7bbd5&oe=59FB38DC)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20294187_1206815709424356_3234670413386289587_n.jp g?oh=c37d1f69c61d4b5c527c361113b8bade&oe=59F60DCD)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20430136_1206816179424309_1834321836853840202_n.jp g?oh=08b7a9e146fb0a2a3c519136b0f9cc4c&oe=5A08D787)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20374325_1206814826091111_4713346410882755538_n.jp g?oh=77856d19e373806a99d475836e4f2a4f&oe=5A31B616)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20431459_1206816692757591_6587524389493251675_n.jp g?oh=a265f6c7e81c9effd82a0a8401815957&oe=5A04FCA7)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20294574_1206816032757657_1940728108403778323_n.jp g?oh=e788b60010fdfac6b59db05dc66ff29a&oe=59FEA6AE)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20429663_1206814882757772_7396168308990420007_n.jp g?oh=c6d6a3c3635fa4fb0835c649fcd3ce56&oe=59FC5314)

Nikomat
29-07-2017, 14:29
Młodziak z Pustyni Cziłała


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/hl2tytpvn/)

popi
29-07-2017, 17:40
Cziłała? Pewnie chodziło o Chihuahua :)

popi
29-07-2017, 20:54
Ale tak czy inaczej zapodaj więcej zdjęć!

Nikomat
30-07-2017, 22:14
Tak - Cziłała.
Jest taki Stan w Meksyku, pustynia, psy i inne faftanskie tematy.
My Polacy w Polsce uzywamy jezyka polskiego :grin:

A co mam wstawiac wiecej, konie czy Cziłały ?

Nikomat
30-07-2017, 22:48
Zgaduje, ze jednak konie :)
A prosze :
kiedys bylem przez kilka lat fachowcem od latajacych koni :twisted:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimg.org/image/4zy811gsj/)

popi
02-08-2017, 20:54
Ale pikne błocko :)

Kilka lat i tak mało wstawiasz fot? ;)

popi
03-08-2017, 07:06
AF w N85/1.4G na 2.8 nie może powiedzieć pass:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p526x296/20479994_828574670638522_6077503465493380031_n.jpg ?oh=9b05574e01bf93a7d8a5f737f6de83a0&oe=59EB873D)

kajmakowa
11-08-2017, 23:25
Nikomat, świetne to zdjęcie :D Wstaw coś więcej, proszę popi, operujesz tą 85-tką tak, że nie potrzeba żadnego zoomowego szkła

Nie wiem, gdzie zapytać, więc spytam tutaj. Jako, że ze mnie amator i raczej zazwyczaj nie pobieram lub pobieram symboliczne wynagrodzenie, to mam zagwozdkę.
Dostałam propozycję fotografowania na dużej imprezie sportowo-hodowlanej końsko-bydlęcej. Dwa dni.
Dużo biegania z jednego miejsca w kolejne, bo rzeczy się dzieją w dwóch miejscach na raz i ze wszystkiego organizatorzy chcą mieć zdjęcia.
Sprzęt biorę swój i drugi, z innym szkłem mam od nich na czas imprezy.
Poproszono abym zaproponowała "godziwą" stawkę, która mnie zadowoli. Prawda jest taka, że nie wiem ile zaproponować.

Czy ktoś z Was ma doświadczenia/propozycje? Liczę na jakąkolwiek podpowiedź, bo nie mam kogo spytać, a nie chciałabym rzucić jakiejś kosmicznej kwoty.
Z drugiej strony poniżej pewnego pułapu w ogóle nie chce mi się z tym uganiać. Równie dobrze mogę pojechać, zrobić zdjęcia kilku znajomym i miło spędzić czas na rozrywce.

Nikomat
12-08-2017, 02:20
Ale pikne błocko :)

Kilka lat i tak mało wstawiasz fot? ;)

Blocko pikne, mniej jak trzeba bylo przez nie przejsc na wewnetrzny tor trawiasty :mrgreen:
Malo tu mam, moze pare wykopie ...
Wszystko na wymontowanych HDD, o ile te nie padly ...

Nikomat
12-08-2017, 19:23
Nikomat, świetne to zdjęcie :D Wstaw coś więcej, proszę

Cos wykopalem, wiec dorzucam :^)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://postimages.org/)

Tytul - Niewlasciwy obiektyw.


A co do obiektywow - to zawsze byly conajmniej 200mm/2.8
I w Canonach i w Nikonach.
A body, jakie bylo w reku - o ile dobrze pamietam to pierwsze, firmowe bylo D60 :shock:

- - - - kolejny post - - - - - -

"zaproponowała "godziwą" stawkę, która mnie zadowoli."

To Twoja praca i Twoja godziwa placa. Musisz sama wiedziec za ile sie zgodzisz.
Pamietaj, ze to nie tylko radosne pofocenie na imprezie ale takze pozniejsza zmudna obrobka i obsluga klientow itd itp

popi
25-08-2017, 07:22
[...]popi, operujesz tą 85-tką tak, że nie potrzeba żadnego zoomowego szkła[...]

Czekałem w N na nową 135tkę a dali 105tkę dlatego łamię się już nad jasnym zoomem.


Poproszono abym zaproponowała "godziwą" stawkę, która mnie zadowoli.[...]

Jedynie co mogę podpowiedzieć: ustal stawkę za godzinę pracy podczas robienia zdjęć (pamiętaj tylko to co napisał Nikomat odn.późniejszej obróbki na którą, prócz ślęczenia, składa się również koszt prądu, zużycie matrycy monitora, itp.).


[...] Tytuł - Niewlasciwy obiektyw.

Może temu panu chodziło o zamykającego stawkę ;)

nikoniarz
27-08-2017, 19:07
Dziś po trzyletniej przerwie odwiedziłem parkur...


https://dl.dropboxusercontent.com/s/9f83mo70zq6enpi/DSC_4231.JPG?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/9f83mo70zq6enpi/DSC_4231.JPG?dl=0)

https://dl.dropboxusercontent.com/s/ev924t9at9ace6q/DSC_4411.JPG?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/ev924t9at9ace6q/DSC_4411.JPG?dl=0)

https://dl.dropboxusercontent.com/s/gzgrhmth1f1rq7p/DSC_3829.JPG?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/gzgrhmth1f1rq7p/DSC_3829.JPG?dl=0)

popi
28-08-2017, 11:21
Piknie :)
...

Ale to chyba nie parkur aktualnej opozycji?

;)

nikoniarz
28-08-2017, 11:28
Chodzi o barwy? :D

cz4rnuch
28-08-2017, 13:08
Bardzo niefortunnie zasłonięty napis na pierwszym zdjęciu :(

nikoniarz
28-08-2017, 15:05
Bardzo niefortunnie zasłonięty napis na pierwszym zdjęciu :(

Faktycznie... Lokowanie produktu :D

kolorowooka
01-09-2017, 00:55
Dawno mnie tu nie było
Popi, Nikoniarz piękne zdjęcia :)
Ja tam nie ma takich ładnych ale muszę pochwalić się zdjęciami z pokazu jazdy konnej dzieciaków z szkółki syna. Są to zajęcia dla dzieci z różnymi problemami zdrowotnymi. Scott od roku był w grupie zaawansowanej i trenerka postanowiła zrobić show dla rodziny i przyjaciół. Dla niektórych z nich, nich umiejętność samodzielnego kierowania to wielkie osiągnięcie. Scott i jeszcze dwie inne dziewczynki dostali zielone światło do przejścia do normalnych lekcji jazdy konnej.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/kolorowooka9107-1.jpg
źródło (https://www.dl.dropboxusercontent.com/s/p9mfd699aeod37v/kolorowooka-9107.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/kolorowooka9170-1.jpg
źródło (https://www.dl.dropboxusercontent.com/s/brbeictqxf5ivdd/kolorowooka-9170.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/kolorowooka9287-1.jpg
źródło (https://www.dl.dropboxusercontent.com/s/c58j9miqemr8hnw/kolorowooka-9287.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/08/kolorowooka9271-1.jpg
źródło (https://www.dl.dropboxusercontent.com/s/8owj844d3kshukc/kolorowooka-9271.jpg)

popi
11-09-2017, 23:18
Dawno mnie tu nie było[...]

No właśnie :)
Bardzo ładne zdjęcia i świetna pamiątka!

popi
13-09-2017, 22:03
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/21462946_848526908643298_2081772827084963953_n.jpg ?oh=97362732cee611b4629032a04ae5ac7c&oe=5A460C54)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/21463311_848526915309964_7854819213347137978_n.jpg ?oh=9d5db4a9798fdfadfcd49f8ac238da0e&oe=5A57E426)

...


[...]Są to zajęcia dla dzieci z różnymi problemami zdrowotnymi. [...] Dla niektórych z nich, nich umiejętność samodzielnego kierowania to wielkie osiągnięcie. [...]

Marzy mi się podobny ośrodek. Czy jest coś wspanialszego od bezinteresownego pomagania innym?

kolorowooka
14-09-2017, 10:42
popi pracuje tam jako wolontariusz. I tak jak piszesz nie ma nic piękniejszego, niż widzieć uśmiechnięte buzie tych dzieci a nawet pierwsze kroki stawiane przez nie. Pamiętam dziewczynkę, około 4-5 lat, która jak zaczynała lekcje w naszej grupie, to mama przywoziła ją na wózku, bo dziecko miało problemy z utrzymaniem równowagi. Po roku dziewczynka zaczęła chodzić jedynie z lekkim podparciem :D

gniady
29-09-2017, 16:01
http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/m_1.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/m_1.jpg)

pozdrawiam

nikoniarz
21-10-2017, 17:24
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=285270

nikoniarz
23-10-2017, 16:15
To może jeszcze takie coś... http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=285280

popi
04-11-2017, 21:28
gniady, nie krępuj się i wstawiaj więcej zdjęć :)

popi
05-11-2017, 18:30
Zapomniałem, że z fb lepiej wrzucać 960px na dłuższym boku niż 900; ale niech leci:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23172648_876025279226794_5000982250383594041_n.jpg ?oh=2b08cbc1c45884001c5de1da13939987&oe=5AA5B1B6)
D4 + N/AF-S 300 f/4E PF ED VR (iso100, 1/800s, f/4)

nikoniarz
05-11-2017, 18:34
Zapomniałem, że z fb lepiej wrzucać 960px na dłuższym boku niż 900

A co to zmienia poza niewielką różnicą we wielkości?

popi
09-11-2017, 19:44
Ponoć jakość ;)

popi
06-06-2018, 00:34
"Houston, we've had a problem." ... But we came back.
;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/34447627_996416913854296_2880648777473982464_n.jpg ?_nc_cat=0&oh=efa032b258adc222d2291d26518cce08&oe=5B826923)

FF + Nikkor AF 28-105 mm f/3.5-4.5D IF

popi
17-06-2018, 23:20
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/35473016_1005149109647743_2063398414661451776_n.jp g?_nc_cat=0&oh=13741fc4a581a691dadd966d68f82c63&oe=5BA5F2E6)

FF + N85/1.4G

gniady
31-07-2018, 11:45
Stadnina koni arabskich w Michałowie

Krótka relacja z powrotu koni z pastwisk do stajni.



1. Cisza przed burzą

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_1.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_1.jpg)

2. Cisza przed burzą

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_2.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_2.jpg)

3. Zaczęlo się...

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_3.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_3.jpg)

4.

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_4.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_4.jpg)

5. Wyrodna matka...

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_5.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_5.jpg)

6.

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_6.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_6.jpg)

7. Ja i tak zdążę...

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_7.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_7.jpg)

8. Na moją komendę...

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_8.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_8.jpg)

9. Yyyyyy

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_9.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_9.jpg)

10. Sielanka

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_10.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_10.jpg)

11. Lot w kłusie...

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_11.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_11.jpg)

12. Jestem piękna...

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_12.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_12.jpg)

13. Po piciu do stajni...

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_13.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_13.jpg)

14. ... żeby po całym dniu na pastwisku żreć siano...

http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_14.jpg
źródło (http://mojeswietokrzyskie.pl/images/inne/michalow/michalow_14.jpg)

Pozdrawiam

czupacabra
31-07-2018, 11:51
popi super fota



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

czupacabra
31-07-2018, 11:52
gniady fajny secik a piękna jest bardzo piękna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

popi
16-12-2018, 12:36
Hej, byłem ostatnio na zawodach konnych i, ku memu zdziwieniu, największa furorę wśród amazonek robiły zdjęcia... z upadków ;)

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48381906_1159327864229866_7106899865208094720_n.jp g?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=6c0998d9660a678cb69de54e1774d416&oe=5CAD320C

popi
16-12-2018, 12:37
Hej, byłem ostatnio na kilku zawodach konnych i, ku memu zdziwieniu, największa furorę wśród amazonek zrobiły zdjęcia... z upadków ;)

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48381906_1159327864229866_7106899865208094720_n.jp g?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=6c0998d9660a678cb69de54e1774d416&oe=5CAD320C

nikoniarz
16-12-2018, 12:42
Hej, byłem ostatnio na kilku zawodach konnych i, ku memu zdziwieniu, największa furorę wśród amazonek zrobiły zdjęcia... z upadków ;)

Sam się przekonałem o tym 2 lata temu. Może dlatego, że nie dzieją się one co przejazd czy nawet co godzinę...

popi
16-12-2018, 19:23
nikoniarz, jakich obiektywów najczęściej używałeś?

PS. Przez przypadek dwa te same posty poszły.

nikoniarz
16-12-2018, 19:36
nikoniarz, jakich obiektywów najczęściej używałeś?

Już kiedyś dyskutowaliśmy chyba o tym... http://forum.nikoniarze.pl/threads/285270-je%C5%BAdziectwo-III-Memoria%C5%82-Andrzeja-Kubika?highlight=

popi
16-12-2018, 22:02
Fakt :) Skleroza nie boli... Ciekawe jak Sigma 60-600 Sport sprawdziłaby się na parkurach zamkniętych (przy 200mm czasem było za krótko).

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48418230_1159658720863447_8378613709886455808_n.jp g?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=747240cd3d84f2fdabe7ee4d9b3cca32&oe=5C97AB89

kajmakowa
17-12-2018, 19:55
popi, bardzo ładne i poprawne te zdjęcia z halowych zawodów. Miło się ogląda na Fb :)

Furorę może robią zdjęcia upadków czy spektakularnych wyłamań z rozbudowywaniem przeszkód, szczególnie na zawodach niższego szczebla.
Jakiś czas temu jeden z bardziej znanych polskich trenerów zwrócił mi uwagę na w sumie bezzasadność robienia zdjęć momentom "porażki".
Tłumaczył to jako demotywujące, nieprzydatne i nic nie wnoszące. Może rzeczywiście takie jest, ale jak widać statystyki mówią same za siebie :)

nikoniarz
17-12-2018, 20:08
@popi (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=4682), bardzo ładne i poprawne te zdjęcia z halowych zawodów. Miło się ogląda na Fb :)

Furorę może robią zdjęcia upadków czy spektakularnych wyłamań z rozbudowywaniem przeszkód, szczególnie na zawodach niższego szczebla.
Jakiś czas temu jeden z bardziej znanych polskich trenerów zwrócił mi uwagę na w sumie bezzasadność robienia zdjęć momentom "porażki".
Tłumaczył to jako demotywujące, nieprzydatne i nic nie wnoszące. Może rzeczywiście takie jest, ale jak widać statystyki mówią same za siebie :)

Ja po reportażu gdzie miałem okazję uwiecznić "gleby" zostałem poproszony o usunięcie tychże zdjęć. Argumentacja była jak powyżej.

popi
17-12-2018, 21:10
kajmakowa, dzięki za pozytywną krytykę :)

Z upadku (wcześniej zamieszczonego) dziewczyny porobiły sobie tapety na smartfony a sama autorka upadku napisała, że nic bardziej nie motywuje do dalszej nauki jak taka przygoda (podeszła do tego z humorem).

Mi pozostaje się tylko cieszyć, że wszystkie gleby, które miałem okazję oglądać/uwiecznić nie skończyły się niczym groźnym w skutkach zarówno dla jeźdźców jak i koni.

Ale na wyższych rangą zawodach jest pewnie tak jak piszecie - takie zdjęcia to ewidentne faux pas.

popi
17-12-2018, 23:21
Zauważyliście coraz większe zainteresowanie kucykami?

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48375126_1160419160787403_8384340125357703168_n.jp g?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=26705f773d6c55c42ae93bf8d9693dc8&oe=5C9E9A9D

Mówię do znajomego (którego synowie aktywnie uczestniczą w konkursach skokowych) "kupiłbym za 2 lata dla córy takiego kuca, tak za parę tys..." na co słyszę "za parę tysięcy to kupisz sobie kosiarkę do trawy, przeznacz kilkadziesiąt to może coś z tego będzie".

Tia...

kajmakowa
19-12-2018, 00:29
Są kucyki i kucyki :) Za kilka tysięcy kupisz kucyka, ale jeśli ma to być kuc do sportu, to znajomy ma rację

popi
19-12-2018, 19:33
Pożyjemy, zobaczymy ;)

kajmakowa, pochwal się ostatnimi setami :)

kajmakowa
20-12-2018, 00:40
Oj nie ma czym. Ostatnie sety to wrzesień. Aparat leży nieużywany. Zerrorował mi się podczas wyjazdu do Londynu i muszę do oddać na serwis łobuza.
Mam ogromny dylemat, bo z jednej strony chciałabym zmienić sprzęt i nabyć pełną klatkę i jasne tele do koni i na zawody, a z drugiej coś bardzo lekkiego, ale dającego świetną jakość zdjęć na wypady w góry. Jestem w kropce i błądzę od lustrzanek do bezlusterkowców, i nadal nie wiem nic. Może coś wiecie i poradzicie Koledzy? :)

popi
22-12-2018, 16:51
Co dla Ciebie znaczy "bardzo lekkie"? ;)

nikoniarz
22-12-2018, 17:06
Oj nie ma czym. Ostatnie sety to wrzesień. Aparat leży nieużywany. Zerrorował mi się podczas wyjazdu do Londynu i muszę do oddać na serwis łobuza.
Mam ogromny dylemat, bo z jednej strony chciałabym zmienić sprzęt i nabyć pełną klatkę i jasne tele do koni i na zawody, a z drugiej coś bardzo lekkiego, ale dającego świetną jakość zdjęć na wypady w góry. Jestem w kropce i błądzę od lustrzanek do bezlusterkowców, i nadal nie wiem nic. Może coś wiecie i poradzicie Koledzy? :)

Przerabiałem to całkiem niedawno. Na wypady dokupiłem sobie małe bezlustro Panasonica.

kajmakowa
22-12-2018, 17:56
popi, to znaczy co najmniej połowa masy D300s-ki z jednym tele i ze stałką 35mm w zapasie, a najlepiej jeszcze lżej :) Choć oczywiście za masą idzie trochę jakość, a robić zdjęcia małpką to mało satysfakcjonująca sprawa po przesiadce z lustra.
nikoniarz, i jak się sprawuje? Gdzieś można zobaczyć efekty? Jesteś zadowolony?

nikoniarz
22-12-2018, 18:45
Do codziennego pstrykania to sprzęt ponad miarę. W końcu matryca M4/3 jest tylko nieznacznie mniejsza niż FX, także możliwości sprzętu są znaczne. Jakość obrazu trochę lepsza od D300 którego miałem wcześniej. Także coś na poziomie D300s.

popi
29-12-2018, 11:19
kajmakowa, pytanie zasadnicze brzmi: ile chcesz wydać?

kajmakowa
30-12-2018, 00:46
6-8 tysięcy. Raczej coś używanego

popi
30-12-2018, 14:17
Nie jestem ekspertem w sprawach sprzętowych ale nie wiem czy da się pogodzić doskonałą jakość obrazka z lekkiego zestawu w podanej kwocie... Gdybym ja szedł w góry (aczkolwiek nie chodzę) zdecydowałbym się chyba na D750 (odchylany ekran, fajna nieprzeładowana matryca) + N70-200/4 (świetny kolor, kontrast, ostrość od pełnej dziury). Większą wagę zestawu zrekompensowałbym świetnym obrazkiem a i na konie takie combo dobrze się sprawdzi.

A propos koni (czy raczej kucyków) ;)

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48406692_1754621754643746_6997177181805740032_o.jp g?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=1eb0329c26b437b7bb47aaf700b56ac9&oe=5CC9D055

kajmakowa
31-12-2018, 18:35
Dziękuję. Właśnie coś w ten deseń myślę i będę szukać.
Fajny kucyk :) Taki huculasty jak na kuca

Kojocisko
31-12-2018, 19:21
Potwierdzam, że D750+ 70-200 lub 24-120(105)/F4 jest znakomitym i ciągle dosyć poręcznym zestawem.
A jakościowo w zasadzie bezkompromisowym.
Zestaw w porównaniu do BL ciągle jest klocem, jednak w moim przypadku rozstałem się z XT-10 i zostałem przy D750 jako jedynym aparatem.
Teraz zmieniam korpus na większy, zobaczę, czy nie zatęsknię za D750.

popi
01-01-2019, 18:18
Dziękuję.Właśnie coś w ten deseń myślę i będę szukać.[...]

Jeszcze nie dziękuj ;) tylko zerknij na tę stronkę: https://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en

A tu masz quiz "jaki obiektyw wybrać": https://www.whatthelens.com/nikon/ (zaznaczasz zdjęcia i - mniej więcej - wychodzi jakiej ogniskowej/obiektywu potrzebujesz).

Kojocisko, na jakiego "kloca" zmieniasz? :)

Kojocisko
01-01-2019, 18:55
Robię upgrade pierwszej cyferki korpusu z 7 na 8. Póki co czekam na dostawę z ABfoto. Zobaczę, czy będę żałować czy nie. Póki co mam zaskakująco dużo obaw.

popi
02-01-2019, 15:13
Jakieś uzasadnione wątpliwości?

madebyzosiek
02-01-2019, 15:35
Robię upgrade pierwszej cyferki korpusu z 7 na 8. Póki co czekam na dostawę z ABfoto. Zobaczę, czy będę żałować czy nie. Póki co mam zaskakująco dużo obaw.Obawy dotyczące D850 mogą być związane jedynie z komputerem, na którym będziesz obrabiać zdjęcia i kartami pamięci. Inne są bezzasadne ;)

Kojocisko
02-01-2019, 16:13
Pocieszasz mnie, dzięki. Tak naprawdę mam obawy związane z tym że jest duży (przymierzałem sie do niego już w marcu w Japonii) i że de facto nie poczuję, że robię (i otrzymuję) fajniejsze zdjęcia. Choć opinie na forum przesiadkowiczów z D750 są zachęcające. Przy moich zastosowaniach XQD 64 (a pewnie kupię 128) w zupełności wystarczy. Mój laptop też raczej sobie poradzi, a jak nie, to zażądam z firmy silniejszego.

kajmakowa
02-01-2019, 23:10
popi, quiz dobrał mi D800, Nikkora 70-200 f/2.8 i 16-35 f/4. Wstrzymam się jeszcze.
Ogarnę D300s-kę i szkiełka pod sprzedaż i jak się uda, to wtedy będę myśleć ambitniej.
Zastanawiałam się też nad jakimś Canonem, ale może mi się uda pobyć po znajomych i sprawdzić jak się spisują oba systemy oraz co mi bardziej leży w ręce i mniej waży :)

Jurek Ż
03-01-2019, 01:03
D850 i Nikkor AF-S 70-200 mm f/2.8G ED VR II 19397

aga_wawa
18-01-2019, 19:13
O proszę wątek idealny dla mnie :D Mam zamiar odkurzyć sprzęt, trochę kupić, trochę zmienić, trochę zostawić. Zastanawiam się nad nowym szkłem, podpowiecie? ;) Oczywiście fotografuje głównie konie (i psy ;) )
Najczęściej używam tele AF-S 70-300 VR 4.5-5.6 G, sporadycznie Nikkor 50 1.8. Zastanawiałam się nad 85 1.8 nie drogie a fajne szkło ale się nalatam jak durna ;)
Żeby nie było że ja tylko z pytaniem to dorzucę coś z jesieni :)

20067

kajmakowa
20-01-2019, 21:17
85 fajna do portretów, jeśli masz statycznych psich lub końskich modeli. Cuda można wyczarować.
Sprawdzałam Nikkora 55-200, teraz używałam 55-300 f/4.5-5.6, ale myślę, że do takiej fotografii najlepiej się sprawdza jasny teleobiektyw. Zapewne jakiś 70-200 f/2.8 byłby w porządku.

kon
23-01-2019, 21:44
Orawski:
20304

niedzielny_pstrykacz
23-01-2019, 21:46
Niedaleko domu mam łąkę na której pasa się zawsze konie

20305

kon
23-01-2019, 21:47
Jest zima..

popi
30-01-2019, 13:36
Ale to jest magiczna łąka :)

aga_wawa, 85tka to bardzo fajna ogniskowa

popi
06-04-2019, 10:53
Już tyle razy przymierzałem się "prywatnie" do jakiegoś zoom-a... a i tak zawsze kończyło się optyką stałoogniskową (pomijam zawody bo tam musiałbym mieć chyba trzy body żeby nie przepinać konkretnych ogniskowych).

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/56331052_1237660129729972_2503747598905507840_o.jp g?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=a12a9c54f0c8205e69181fa04590bdcc&oe=5D39AC58
58mm: f/1.4, 1/3200s, iso64

nikoniarz
02-06-2019, 21:19
Sezon w pełni, a tu taka cisza?

https://dl.dropboxusercontent.com/s/f1c5lszip68h51w/DSC_8313_2019_05_26_00003496_2019_06_02_00003497.J PG?dl=0

berta
03-06-2019, 09:33
Z Hubertusa 25779

nikoniarz
15-06-2019, 21:29
Troszkę więcej koniuf jakby ktoś chciał zerknąć https://forum.nikoniarze.pl/threads/297750-zawody-konne-Regionalne-Zawody-w-Skokach-przez-Przeszkody-%28maj-2019%29

nikoniarz
15-08-2019, 13:08
https://dl.dropboxusercontent.com/s/y8w1iicg0rkpzjc/DSC_0996_2019_08_11_00007154_2019_08_15_00007156.J PG?dl=0

https://dl.dropboxusercontent.com/s/exxqmzr5xddbn2z/DSC_1339_2019_08_11_00007155_2019_08_15_00007157.J PG?dl=0

Nikoś88
26-09-2019, 12:26
Glenn prezentuje się znakomicie:) ja również jestem miłośnikiem koni...na razie żadnego nie posiadam ale w ciąu miesiąca zamiezrzam kupić fajnego konia...

garnus
26-09-2019, 12:36
Może ktoś polecić stajnie w Warszawie albo okolicach gdzie mogę córkę(lat 8) zapisać na jazdy?
Dotychczasowa instruktorka wyjechała z miasta.
Rzucają córkę raz do jednej Pani raz do drugiej i bardzo nie podoba się to mojej młodej.

popi
30-05-2020, 20:20
Co tu taka cisza??

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/101435709_2687561658016413_8420000366938030080_o.j pg?_nc_cat=106&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=aBASJVmKse0AX96mcMv&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=93e663e6a94d291c066caf1da2c5b43d&oe=5EF889DF

popi
08-07-2020, 02:04
[...]w ciąu miesiąca zamiezrzam kupić fajnego konia...

Jakiego konia kupujesz?

abru
11-10-2020, 20:37
Chyba pierwszy raz w tym sennym ostatnio wątku, bo konie nieczęsto focę

Dej gryza ;)
44047