Zobacz pełną wersję : Dobry filtr do fotografii nieba, krajobrazów
BBall_Freaker
26-03-2015, 13:26
Cześć.
Potrzebuję dobrego filtra, przede wszystkim do nieba i krajobrazów. Polecicie coś? Marka, model? Do Sigmy 150-500 (średnica 86mm). Cena w zasadzie nie gra roli.
Cześć.
Potrzebuję dobrego filtra, przede wszystkim do nieba i krajobrazów. Polecicie coś? Marka, model? Do Sigmy 150-500 (średnica 86mm). Cena w zasadzie nie gra roli.
Czego dokładnie potrzebujesz? Szaraka, szarej połówki, polaryzacyjnego?
Jeśli chcesz nakręcany to polar i byćmoże filtr szary pełny do długich czasów naświetlania. Tylko do tego drugiego (i nie tylko, bo same je można stosować) warto mieć jeszcze komplet trzech filtrów połówkowych szarych 0.3, 0.6 i 0.9. Ale jeśli filtry połówkowe szare to tylko w holderze a wtedy i pełny szary lepiej mieć w kwadracie aby można je stosować razem.
Bierz filtr CPL Hoya Pro 1 Slim lub jeśli cena nie gra roli Heliopan lub B&W. Odpowiednio stosując polar można uzyskać fajne efekty.
Z tego co widzę na stronie Hoya, ich największe filtry polaryzacyjne mają średnicę 82 mm (http://www.hoyafilter.pl/hoya-filtry-polaryzacyjne), więc będą za małe dla kolegi. Hoya może na zamówienie zrobić większy, ale cena znacznie przekroczy rozsądną i trzeba będzie długo czekać. Pozostaje właściwie Heliopan HT (http://www.stopfoto.pl/(4,,12647).aspx) lub PMC (http://www.stopfoto.pl/(4,,5348).aspx), też na zamówienie raczej, ale Heliopan ma je w stałej ofercie, więc czas oczekiwania znacznie krótszy.
BBall_Freaker
26-03-2015, 17:35
Potrzebuję czegoś, co mi nieco zniweluje odblaski, w zasadzie to jest najważniejsze. Więc raczej polar byłby najodpowiedniejszy. Tylko właśnie trochę tego mało na rynku...
(...) Tylko właśnie trochę tego mało na rynku...
Tam zaraz malo ;-) klik (http://www.amazon.de/dp/B000FG6COC/?smid=A26LJVRRYI661X&tag=idealode-mp-pk02-21&linkCode=asn&creative=6742&camp=1638&creativeASIN=B000FG6COC&ascsubtag=fVAwi7v3_wfOhtDjWRyxqA) klik (http://www.ebay.de/itm/like/261678413900?lpid=106&chn=ps) klik (http://www.foto-erhardt.de/product/405818/rodenstock-polfilter-hr-digital-86-mm.html?refID=google_base&utm_source=googlebase&utm_medium=organic&gclid=CNz8ncrWxsQCFWIUwwodVjgAzQ)
Cena w zasadzie nie gra roli.
BBall_Freaker
26-03-2015, 23:04
Tylko polskie sklepy.
Skoro Twój adres to Nepal zamawiaj skąd taniej. Sam kupiłem ostatnio kilka rzeczy z amazon.co.uk, bo mnie wyszło taniej niż z allegro. Paczka doszła w dwa dni.
Cześć.
Potrzebuję dobrego filtra, przede wszystkim do nieba i krajobrazów. Polecicie coś? Marka, model? Do Sigmy 150-500 (średnica 86mm). Cena w zasadzie nie gra roli.
Z doswiadczenia wiem ze w tele filtry raczej sie nie sprawdzają ( za duza inwestycja w stosunku do uzyskanej jakosci ), wydasz sporo kasy bo bardzo duza srednica, mało tego filtr zabierze Ci sporo swiatła. Jedyny sensowny i bdb filtr to 16 powłokowy polar Heliopana ( ale tylko ten, bo maja jeszcze 4 powłokowy, poza tym to najlepszy polar na rynku ) . Jednak nie znam ceny do takiej srednicy
BBall_Freaker
29-03-2015, 00:26
Z doswiadczenia wiem ze w tele filtry raczej sie nie sprawdzają ( za duza inwestycja w stosunku do uzyskanej jakosci ), wydasz sporo kasy bo bardzo duza srednica, mało tego filtr zabierze Ci sporo swiatła. Jedyny sensowny i bdb filtr to 16 powłokowy polar Heliopana ( ale tylko ten, bo maja jeszcze 4 powłokowy, poza tym to najlepszy polar na rynku ) . Jednak nie znam ceny do takiej srednicy
Dziękuję.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.