Zobacz pełną wersję : Fotografia sportowa w hali
Jakie ustawienia stosujecie przy zdjęciach sportowych w hali? Ja z tym kombinuję jakiś czas i nie jestem zadowolony z efektów...
Rozumiem, że jedną z przeszkód jest jasność obiektywu, a reszta?
spiritus
21-03-2015, 23:24
Może inaczej.
Co Ci nie pasuje w tych zdjęciach?
Poruszone? Zbyt ciemne?
Pytanie za ogólne. Wszystko zalezy od oswietlenia.
Twoj sprzet jest za cienki. D300 to swietna puszka ze stara i ze slaba matryca, a obiektywy > f2.8 sa juz za ciemne.
Srednio: ISO 3200, 1/1000 i f2.8. Teraz pomysl sobie ze u Ciebie: ISO 1600 (max dla D300) i f5.6. Zostaje Ci zjechanie z czasem do 1/125 aby utrzymac te sama ekspozycje. Lipa.
no tak to chyba tłumaczy wszystko, faktycznie większość zdjęć robiłem na 1/125, 1/200 iso 2500, 3200 inaczej nie dawał rady mój sprzęt. wczoraj kupiłem używany N 80-200 Ed f2,8 chyba powinno trochę*pomóc na przyszłość? Czy zmieniać body?
spiritus
22-03-2015, 11:55
Tak jak docxxx napisł: wszystko od oświetlenia zależy.
Ja raz fotografowałem w hali przy podobnych czasach dla f2.8 i iso 800 - dało radę? Dało!
Archibald6803
22-03-2015, 12:46
no...............Czy zmieniać body?
Myślę, że będzie to nieuniknione.
D700
Aby robić w typowo polskich warunkach, nalezy miec puszke z dobrym ISO 6400 i szkielka 2.8. Nie ma innej rady.
Ew. rób tylko w nowoczesnych obiektach, jak np. w Zielonej Gorze, Zgorzelcu czy Szczecinie (w innych nie bylem, to sie nie wypowiem) ;)
Z puszek zostaje D700, D7100/D7200, D750, D810 i >=D3. Co istotne, do hal proponuje FF, bo 70/80-200 na DX jest za wąskie.
Wynalazki typu D7000, D6x0 sobie odpusc, chyba ze chcesz przezyc zalamanie nerwowe. D7100 i D7200 w sumei tez, ale to przy zalozeniu, ze poczekasz na D400 ;)
O skutecznym AF (w kontekscie tych "wynalazkow") nie musze wspominac?
navigator_s9
23-03-2015, 11:27
70/80-200 f/2.8 na DXie będzie za wąskie? Cóż ja do niedawna pracowałem na D700 + 50 mm f/1.8/ 180 mm f/2.8 i 300 mm f/2.8. więc zbyt szeroko nie miałem, a reportaże się spokojnie na tym sprzęcie robiło. Pytanie jaką dziedzinę głównie zamierzasz fotografować? Dla przykładu przy siatkówce DX + 70-200 f/2.8 to spoko połączenie. We Wrocławiu na Orbicie robiłem często na ustawieniach 1/800, f/2.8 i ISO 1600 i było wystarczająco jasno. Jak Twoim miejscem pracy będzie stosunkowo jasna hala to będzie ok, ale cudów i tak nie oczekuj.
A no tak, ja pisalem przez pryzmat kosza i siedzie praktycznie przy linii koncowej, gdzie zawodnikow mam na wyciagniecie reki (doslownie). Przy siatce rzeczywiscie, na DX i 300mm sie przyda.
Dziękuję za wyczerpujące informacje, na pewno skorzystam!
Dla autora wątku.
Do sportu na hali używam dwu zestawów D300 z Sigmą 17-50 2,8 i D7100 z Nikkorem 70-200 2,8. Oba ze stabilizacją. Czasami też stałek ze światłem 1,8. Jak sprawują się te zestawy to mogę na priva podać Ci linki do moich stron w celu obejrzenia. Tutaj zdjęć już nie umieszczam bo niektórzy spece mają na mnie alergię.
Plastek01
26-03-2015, 21:28
Dużo zależy od specyfiki hali i oszczędności organizatorów. Doskonałym przykładem są u mnie mecze ręcznej. Na Lidze Mistrzów na 2.8 mogę zejść z ISO nawet około 800 i czas w granicach 1/800, a już na zwykłych spotkaniach ligowych o takich parametrach mogę zapomnieć.
Plastek, dziwne, ale w Płocku nigdy nie szło robić przy ISO800 i sensownych czasach (nawet przy F2.0), a bywam tam właśnie na Lidze Mistrzów. Przy spotkaniach ligowych jest to samo, ale na tych już rzadziej bywam.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.