Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Jak eksploatować drukarkę Epson XP-750?



adrian9627
20-03-2015, 18:50
Witam.
Zakupiłem używaną drukarkę Epson XP-750 i odrazu założyłem nano kardridże oraz zakupiłem 6-ciopak tuszu do dolewana Ink Tec - Premium Ink.

Z początku drukowała w paski więc czyscilem ją kilka razy aż poszły całe zbiorniczki i byłem zmuszony dolać.
Czytałem że dobrze jak poleży troche i się odpowietrzy bo z testu dysz wyszło mi że to powietrze...

Pytanie jak długo taka drukarka musi leżeć żeby się odpowietrzyła sama ?
Może jakimiś dźwiękami ją potraktować czy coś ?

Druga część problemu jest taka ,że nie resetują mi się tusze po wyjęciu kardridża.
Raz czy dwa sie udało ,a teraz nic pomimo dolania pod sam korek.
Czy muszę czekać aż wywali komunikat na jednym z kolorów i dopiero podnieść wszytkie w docisnąć spowrotem ?

GonzoG
20-03-2015, 19:05
1. Z testu dysz wiesz tylko i wyłącznie, że któreś nie drukują - nigdy Ci ten test nie powie że drukarka jest zapowietrzona...

2. Zapowietrzenie zazwyczaj objawia się tym, że niemal cały kolor nie drukuje - czyli niedochodzącym tuszem do głowicy - przepchanie to wydrukowanie dosłownie kilku kartek papieru...

3. Ty masz zaschnięte dysze - czyszczenie przez drukowanie nie jest trafionym pomysłem. Do czyszczenia zapchanych dysz używa się alkoholu czy rozpuszczalnika do tuszy.
Najlepiej jest wymyć głowicę w myjce ultradźwiękowej - czyli trzeba ją wymontować z drukarki.

adrian9627
20-03-2015, 19:08
Wiem że zapowietrzone bo drukując już każda z dysz mi się pokazała.
Co innego jakby było tak żę dana kreseczka na wydruku nie pojawiła się nigdy.
Ale jakby nałożyć na siebie te kartki z testów to jest wszystko zadrukowane.

Poniżej test dysz.
https://drive.google.com/file/d/0BwCufdeohjoNc1M4SV9fc0lTejQ/view?usp=sharing

GonzoG
20-03-2015, 19:32
Wiem że zapowietrzone bo drukując już każda z dysz mi się pokazała.
Co innego jakby było tak żę dana kreseczka na wydruku nie pojawiła się nigdy.
Ale jakby nałożyć na siebie te kartki z testów to jest wszystko zadrukowane.

Poniżej test dysz.
https://drive.google.com/file/d/0BwCufdeohjoNc1M4SV9fc0lTejQ/view?usp=sharing

Skoro wiesz, że zapowietrzone, to odpowietrzaj nadal...

Ja tam z tego testu to widzę tylko, że masz PRZYTKANE dysze... nie ma tam śladu po powietrzu w dyszach.

adrian9627
20-03-2015, 19:47
Nieznam się więc pytam na forum.
Stwierdziłem tak po przeczytaniu tej strony.
http://www.inks.pl/655,instrukcja-czyszczenia-glowic-piezo-w-drukarkach-epson-formatu-a4-i-a3

adrian9627
24-03-2015, 12:20
Poleżała 2 dni i jest wszystko ok.