PDA

Zobacz pełną wersję : Zaćmienie słońca Svalbard



foto4deg
20-03-2015, 12:05
Jakby ktoś chciał zobaczyć, to tu link do relacji live ;)
http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/Folg-solformorkelsen-direkte-her-7951252.html

elanek
20-03-2015, 12:15
Nuda :). Nikogo niedźwiadek nie pogonił...

!AGresT
20-03-2015, 12:18
E tam, fajne. Nie dość, że im przez parę miesięcy słońce nie świeci, to jeszcze mają pełne zaćmienie.
A co do Svalbardu, to polecam książkę Białe (wydawnictwa Czarne :) ) Ilony wiśniewskiej, która tam mieszkała.

foto4deg
20-03-2015, 12:20
Nuda :). Nikogo niedźwiadek nie pogonił...

Masz

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/c47389326d0966961dffe616f6469a3fjpgt5B05-2.jpg
źródło (http://imbo.vgc.no/users/bildespesial/images/c47389326d0966961dffe616f6469a3f.jpg?t%5B0%5D=crop %3Ax%3D0%2Cy%3D0%2Cwidth%3D4669%2Cheight%3D3113&t%5B1%5D=resize%3Awidth%3D1024&accessToken=bf297a6d47645390173ccd4b9da5a45f70974e 314da0437daeffb1e0b527f290)

A tu link, jak po norwesku czytasz ;)
link (http://www.vg.no/nyheter/innenriks/turister-angrepet-av-isbjoern-paa-svalbard/a/23417660/)

esperal
20-03-2015, 12:38
Glupota ludzka nie boli, choc moze w tym przypadku boli troche.

gen.PIRX
20-03-2015, 13:15
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=3536530#post3536530

foto4deg
20-03-2015, 13:46
Glupota ludzka nie boli, choc moze w tym przypadku boli troche.

Mówisz, że takie zdjęcie wstawiłem, czy że zastrzelili niedźwiedzia?

Zaatakował turystę, musieli, choć szkoda miśka...

Johny42
20-03-2015, 13:51
Właśnie mówili o tym w wiadomościach na TVN24.
Misiek wyciągnął turystę z namiotu.

esperal
20-03-2015, 14:16
Mówisz, że takie zdjęcie wstawiłem, czy że zastrzelili niedźwiedzia?

Zaatakował turystę, musieli, choć szkoda miśka...Chodzilo mi o tych turystow ktorzy nocowali w namiocie na terytorium niedzwiedzia. Nikt nie pomyslal zeby trzymac w nocy straz. Raczej nie nalezeli do MENSY i to jest podrecznikowy przyklad glupoty.

!AGresT
20-03-2015, 14:20
Poza strażą są tez takie ogrodzenia z drutu z materiałem wybuchowym - misio zahaczy, bum i z reguły ucieka. W obronie strzela się najpierw obok, w ostateczności misia ukatrupia. Każdy taki przypadek jest później dokładnie badany.

Andrzej1974
20-03-2015, 15:42
Szkoda miśka.

grzegorzps
20-03-2015, 16:25
Ludzka głupota, brak słów.

freefly
20-03-2015, 17:13
A szkoda, że selekcja naturalna nie zadziała.

yanoo
20-03-2015, 18:23
Zadziałała - wygrał silniejszy

freefly
20-03-2015, 20:18
Zadziałała - wygrał silniejszy

Wygrała technika. A szkoda, bo gen głupoty będzie przekazywany następnym pokoleniom.

elanek
23-03-2015, 08:52
Wygrała technika. A szkoda, bo gen głupoty będzie przekazywany następnym pokoleniom.

Słusznie, wygrała technika.
Całe szczęście Norwedzy dbają o białe miśki i jest tam ich dosyć dużo.

.:Gerard:.
24-03-2015, 00:53
Wygrała technika. A szkoda, bo gen głupoty będzie przekazywany następnym pokoleniom.

Bez przesady, to misiek zaatakował a nie człowiek, pewnie każdy z nas stąpa każdego dnia po siedlisku jakiegoś zwierzaka, a gdzie niby wybudowaliśmy domy ? także w tym przypadku chcesz czy nie to nie jesteśmy Ty czy ja lepsi od nich.

freefly
24-03-2015, 12:33
Bez przesady, to misiek zaatakował a nie człowiek, pewnie każdy z nas stąpa każdego dnia po siedlisku jakiegoś zwierzaka, a gdzie niby wybudowaliśmy domy ? także w tym przypadku chcesz czy nie to nie jesteśmy Ty czy ja lepsi od nich.

Jeśli jedzenie samo wchodzi na terytorium miśka, to czemu nie miałby skonsumować. A tak dzięki technice misiek sam stał się ofiarą, a nie nieroztropny homo sapiens.

elanek
24-03-2015, 14:47
Bez przesady, to misiek zaatakował a nie człowiek, pewnie każdy z nas stąpa każdego dnia po siedlisku jakiegoś zwierzaka, a gdzie niby wybudowaliśmy domy ? także w tym przypadku chcesz czy nie to nie jesteśmy Ty czy ja lepsi od nich.

Miśki są chronione. Człowiek wlazł właściwie do jego rezerwatu. Siedliska mrówek, myszy, saren czy zajęcy w sumie są mniej ważne od siedlisk zwierząt zagrożonych wyginięciem, między innymi z powodu działalności człowieka.

.:Gerard:.
25-03-2015, 12:06
Trochę racji w tym jest, na terenie rezerwatu powinni przedsięwziąć specjalne środki ostrożności, a o takie środki powinni zatroszczysz się np."zieloni" i właściciele, więcej informacji czy szkolenia dla turystów, jeżeli wtargnął to powinien być ukarany to było by przestroga dla innych.

Malowałem kiedyś kościół i musieliśmy uważać żeby nie spaść z rusztowania ponieważ nakazem "zielonych" musiała być zdemontowana barierka chroniąca "człowieka" a żeby "nietoperze" mogły wlatywać nie zabijając się przez okienko pod szczytem dachu.