Zobacz pełną wersję : 20 marca zaćmienie słońca
Witam
Niedługo nastąpi zaćmienie słońca. Czy ktoś ma propozycje dotyczące przygotowania aparatu do takich zdjęć (praktyczne)?
Wojteksw
17-03-2015, 09:45
Trzeba wykonać filtr odpowiedni, można użyć odpowiedniej folii http://deltaoptical.pl/folia-filtr-sloneczny-baader-planetarium-nd-50-10-x-10-cm-2459282,d269.html lub http://deltaoptical.pl/folia-filtr-sloneczny-baader-planetarium-nd-50-10-x-10-cm-2459282,d269.html
Filtry do spawania, colofan, mocne filtry ND (np. 2x ND1000).
thekrycha
17-03-2015, 11:18
Tylko pamiętaj, żeby zdjąć filtr przy pełnym zaćmieniu ;) wtedy widoczna jest tylko korona słońca, która daje znacznie mniej światła i jest bezpieczna i dla oczu i dla puchy.
Wojteksw
17-03-2015, 14:52
Poradnik na 20 marca https://www.szerokikadr.pl/poradnik/sfotografuj-czesciowe-zacmienie-slonca/?utm_source=Szeroki%2BKadr%2Bnewsletter&utm_medium=email&utm_campaign=marzec+2015+-+czekasz+na+za%E4%87mienie+s%E5%82o%E5%84ca%3F+sze roki+kadr+si%E4%99+szykuje%21
Znając życie i patrząc na prognozy, to u mnie akurat będzie bez problemu - chmury załatwią sprawę.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.