Zobacz pełną wersję : Dodawanie i odejmowanie jednostki czasu
Jak szybko wykonać takie działanie 47 minut minus 6 minut i 12 sekund. Następnie do otrzymanego wyniku ponownie dodać 47 minut. Wynik najlepiej aby był w pełnej formie czyli godzina, minuta,sekunda.
Znowu rozwiazujesz zadania swojego dziecka? :mrgreen:
Takie cos mozna zrobic w excelu w sekunde.
Boryszuk
14-03-2015, 14:44
Sprowadź wszystko do wspólnej jednostki
Znowu rozwiazujesz zadania swojego dziecka? :mrgreen:
Ponoć nie ma głupich pytań a tylko głupie odpowiedzi. Niestety nie rozwiązuję zadania swojego dziecka tylko staram się dodać czas interwałów biegowych.
Znalazłem taki kalkulator i sobie poradziłem.
http://kalkulator.jednostek.pl/godzinowy
Wiesz, ze zyjemy w 21. wieku? Szkoda zycia na jakies smieszne kalkulatory jak byle Strava (np. odpalona na tel, a najlepiej wsparta jaims Garminem ForeRunnerem albo innym porzadnym sprzetem) da Ci 100x wiecej info na temat Twojego biegania niz to co pokazales wyzej.
Wiem, że żyjemy w 21 wieku choć ja żyję w XXI ale mniejsza o to. Zdaję sobie sprawę że pulsometr pomoże mi w planowaniu trasy, określi gdzie biegałem z jakim czasem. Tylko , żeby te pomocne gadżety nie zrobiły z nas całkowicie od nich uzależnionych debili. A na kupnie jestem i pewnie za tydzień już nie bedzie mi potrzebny kalkulator i kartka papieru.
Boryszuk
14-03-2015, 15:00
Sprowadź wszystko do jednej jednostki, w tym przypadku sekundy.
Ja uzywam Garmina do jazdy na rowerze (tylko ja uzywam Edge 1000), atakuj po gadzet i powodzenia w bieganiu! :mrgreen:
velaskez
14-03-2015, 15:19
Każdy trochę bardziej zaawansowany kalkulator może liczyć w minutach (tylko że kątowych, trzeba skojarzyć że to to samo :-P ) Wciskasz 47 (przycisk stopnia) 12 (przycisk stopnia) i 6 (przycisk stopnia) i potem dodaj 47 (przycisk stopnia) 0 (przycisk stopnia) 0 (przycisk stopnia). I tak dalej.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/32zqmw0-1.jpg
źródło (http://oi57.tinypic.com/32zqmw0.jpg)
O dzięki zaraz sprawdzę czy mój laptopowy coś takiego posiada.
Władca Pixeli
14-03-2015, 21:29
O dzięki zaraz sprawdzę czy mój laptopowy coś takiego posiada.
Jak już uruchamiasz laptop to uruchom program EXCEL lub podobny, ustaw wszystkie komórki jako czas (nie jako data) i możesz dodawać tak jak liczby. :mrgreen:
program EXCEL
Nie używam tego programu. Dla mnie jest całkowicie niezrozumiały. Może stary jestem z uprzedzeniami. Dlatego zdecydowanie łatwiej mi to zrobić na internetowym kalkulatorze.
Borat1979
14-03-2015, 21:59
Nie używam tego programu. Dla mnie jest całkowicie niezrozumiały. Może stary jestem z uprzedzeniami. Dlatego zdecydowanie łatwiej mi to zrobić na internetowym kalkulatorze.
Faktycznie niesamowite wyzwanie wklepać kilka cyfr do komórek, ustawić komórki na czas i wcisnąć Σ :)
Faktycznie niesamowite wyzwanie wklepać kilka cyfr do komórek, ustawić komórki na czas i wcisnąć Σ :)
A TY to chyba należysz do takich co to wszystko potrafią :-) No ja mam wiele fobii (exel)
A TY to chyba należysz do takich co to wszystko potrafią :-) No ja mam wiele fobii (exel)
Przecież to można w kilka sekund w pamięci policzyć.
Przecież to można w kilka sekund w pamięci policzyć.
Proszę Cię miałem tutaj wpisać wszystkie wyniki z moich interwałów :-)
Proszę Cię miałem tutaj wpisać wszystkie wyniki z moich interwałów :-)
To ile tych wyników dziennie masz do policzenia?
A to różnie dziś miałem dokładnie 39 czasów minutowo sekundowych.
A to różnie dziś miałem dokładnie 39 czasów minutowo sekundowych.
To przecież kilka minut liczenia w pamięci i z kartką. Dobre ćwiczenie dla "mózgownicy" poprawiające sprawność tego organu.
mehmet efendi
14-03-2015, 22:35
Kombinujesz, jak z młynkiem.
:smile:
Kombinujesz, jak z młynkiem.
:smile:
Nie wiem kim jesteś i o czym mówisz ale możesz nie trolować i przenosić konwersacji z innego forum.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.