pawulon
11-03-2015, 13:55
Witam,
Jestem w przeddzień podawania pewnego Hotelu do sądu za złamaie praw autorskich.
Wygląda to tak, że ustnie zamówili u mnie sesję wnętrz. Były 2 sesje. Umowa nie była podpisywana.
Z jednej sesji wysłane zostały w postaci miniaturek 960px nieobrobionych, a potem obrobionych zdjęć do akceptacji przed wystawieniem rachunku.
Z drugiej sesji wysłałem miniaturki zdjęć obrobionych z sygnaturą także do akceptacji.
Na kilkukrotne maila z prośbą o odzew w sprawie zdjęć nie otrzymałem odpowiedzi.
Zdjęcia które wysłałem do wglądu zostały po części użyte na stronie internetowej hotelu, serwisach hotelowych typu booking oraz na targach hotelowych w prezentacji.
Jako dowody mam porobione screeny stron gdzie są widoczne moje zdjęcia oraz zdjęcia poszczególnych slajdów prezentacji z targów.
Po konsultacji z prawnikiem, wysłałem poleconym informacje o złamaniu praw autorskich wraz z wezwaniem do zawarcia umowy pod grośbą podania do sądu. Nie otrzymałęm odpowiedzi i teraz czas to zrobić.
Czy ktoś miał już z tym do czynienia i może mi udzielić jakichś porad?
Pozdrawiam
Jestem w przeddzień podawania pewnego Hotelu do sądu za złamaie praw autorskich.
Wygląda to tak, że ustnie zamówili u mnie sesję wnętrz. Były 2 sesje. Umowa nie była podpisywana.
Z jednej sesji wysłane zostały w postaci miniaturek 960px nieobrobionych, a potem obrobionych zdjęć do akceptacji przed wystawieniem rachunku.
Z drugiej sesji wysłałem miniaturki zdjęć obrobionych z sygnaturą także do akceptacji.
Na kilkukrotne maila z prośbą o odzew w sprawie zdjęć nie otrzymałem odpowiedzi.
Zdjęcia które wysłałem do wglądu zostały po części użyte na stronie internetowej hotelu, serwisach hotelowych typu booking oraz na targach hotelowych w prezentacji.
Jako dowody mam porobione screeny stron gdzie są widoczne moje zdjęcia oraz zdjęcia poszczególnych slajdów prezentacji z targów.
Po konsultacji z prawnikiem, wysłałem poleconym informacje o złamaniu praw autorskich wraz z wezwaniem do zawarcia umowy pod grośbą podania do sądu. Nie otrzymałęm odpowiedzi i teraz czas to zrobić.
Czy ktoś miał już z tym do czynienia i może mi udzielić jakichś porad?
Pozdrawiam