PDA

Zobacz pełną wersję : Odzyskiwanie danych z karty - moje boje (i brak efektow)



c2h5oh
16-08-2005, 20:11
Sytuacja wyglada nastepujaco: mialem na karcie (Sandisk Ultra II) ok 800mb fotek ktore przenosilem (move) na twardy - w tym momencie z jakiegos powodu powiesil a chwile pozniej zrestartowal sie komp - zdjec nie ma ani na dysku ani na karcie.
Te na dysku zostaly czesciowo nadpisane podczas startu systemu i nie daja sie za bardzo uratowac, tak wiec zostalo mi ratowanie z karty, na czym spedzilem ostatnie 3 dni...

po przeszperaniu forum znalazlem co trzeba jesli chodzi o soft:
-Rescure Pro - ponoc swietny, ale wsiakla mi kopia ktora dostalem z karta i nie dane bylo mi sprawdzic
-Image Rescue - platny
-PhotoOne Recovery - platny
-PC Inspector Smart Recovery - nie obsluguje nefow z d70 (przyznaje tego jeszcze nie sprawdzilem - nie wiem czy ma to wplyw)
-PC INSPECTOR File Recovery - odzyskuje pliki w ok 2,5h, widac czesc miniatur, pliki otwieraja sie z bledem w viewraw, a photoshop twierdzi ze brakuje koncowek
-File Scavenger - platny
-GetDataBack for FAT - platny
-Easy recovery - wlasnie sciagam do testow

---dodam ze odzysk przeprowadzam przez aparat - nie mam czytnika---

Skonczyly mi sie pomysly co do softu - jakies sugestie?

Antonina
16-08-2005, 20:24
Witaj
wysłałam ci Digital Image Recowery na e-mail jeśli potrzebujesz rescue pro to też wyśle

sinner
16-08-2005, 22:37
chcesz rescure pro ?

Antonina
16-08-2005, 22:43
ReskuePro wysłałam !
Jak by nie pomogło to mam jeszcze Lexar Image Rescue 2.0
PhotoOne Recovery v2
File Scawanger v3.0.1
gdzies jeszcze sa jakieś inne ale to jak wstane to poszukam

Tomek
17-08-2005, 02:16
Skonczyly mi sie pomysly co do softu - jakies sugestie?
Właśnie przeprowadziłem test. Zrobiłem format karty w aparacie i... odzyskałem wszystkie fotki za pomocą programu GetDataBack.
Masz go w skrzynce.

Antonina
17-08-2005, 07:47
Znalazłam jeszcze Paragon Rescue Kit v4.0 Professional ale o ile pamietam to jest do twardych dysków

[ Dodano: Sro 17 Sie, 2005 ]


Skonczyly mi sie pomysly co do softu - jakies sugestie?
Właśnie przeprowadziłem test. Zrobiłem format karty w aparacie i... odzyskałem wszystkie fotki za pomocą programu GetDataBack.
Masz go w skrzynce.

Witaj ja jestem zainteresowana dobrych programów nigdy za wiele możemy się wymienić ile warzy ten program ??

[ Dodano: Sro 17 Sie, 2005 ]

Znalazłam jeszcze Paragon Rescue Kit v4.0 Professional ale o ile pamietam to jest do twardych dysków

[ Dodano: Sro 17 Sie, 2005 ]


Skonczyly mi sie pomysly co do softu - jakies sugestie?
Właśnie przeprowadziłem test. Zrobiłem format karty w aparacie i... odzyskałem wszystkie fotki za pomocą programu GetDataBack.
Masz go w skrzynce.

Witaj ja jestem zainteresowana dobrych programów nigdy za wiele możemy się wymienić ile warzy ten program ??

Sorki za zamieszanie mam ten i program w wersji 2.3.1 tak wiec nie wysyłaj chyba że masz jakąś nowszą wersje co nie zmienia faktu że jak byś chciał któryś z mich to ci wyśle

irekka
17-08-2005, 09:51
c2h5oh słusznie na początku wątku zaznaczył, ktróre programy są płatne. Niektóre z nich mają wersję demonstracyjną z ograniczeniami. Chyba nie jest w porządku wobec polityki legalności jaka jest prowadzona na tym forum pisanie o wysyłaniu programów komercyjnych. Wczoraj wysłałem autorowi wątku program ZERO ASSUMPTION DIGITAL IMAGE RECOVERY - testowałem kiedyś kilka różnych i musze przyznac, że ten najlepiej poradził sobie z plikami skasowanymi. Dodam ze strony autora "Zero Assumption Digital Image Recovery is freeware with no functional limitations"

Antonina
17-08-2005, 10:53
c2h5oh słusznie na początku wątku zaznaczył, ktróre programy są płatne. Niektóre z nich mają wersję demonstracyjną z ograniczeniami. Chyba nie jest w porządku wobec polityki legalności jaka jest prowadzona na tym forum pisanie o wysyłaniu programów komercyjnych. Wczoraj wysłałem autorowi wątku program ZERO ASSUMPTION DIGITAL IMAGE RECOVERY - testowałem kiedyś kilka różnych i musze przyznac, że ten najlepiej poradził sobie z plikami skasowanymi. Dodam ze strony autora "Zero Assumption Digital Image Recovery is freeware with no functional limitations"

Właśnie przetestowałam ten program o którym piszesz i ze sformatowanej karty nie odzyskał ani jednego zdjęcia a w dodatku kartę 256MB skanował prawie godzinę wiec szkoda żeby c2h5oh tracił czas na cos co mu nie pomorze dodam że jego karta ma 1GB albo więcej :!: :!: :!:

irekka
17-08-2005, 11:22
Ciekawe - bo ja mam karte 2GB i odzyskał z niej wszystkie nefy. Napisałem również że odzyskiwałem pliki skasowane a nie kartę sformatowaną. c2h5oh nie formatował karty, tylko przesuwał pliki, a to róznica. Oczywoście cieszy mnie Twoja troska o czas innych forumowiczów, ale sprawdź może jeszce raz w odniesieniu do plików skasowanych.

Antonina
17-08-2005, 11:31
Ciekawe - bo ja mam karte 2GB i odzyskał z niej wszystkie nefy. Napisałem również że odzyskiwałem pliki skasowane a nie kartę sformatowaną. c2h5oh nie formatował karty, tylko przesuwał pliki, a to róznica. Oczywoście cieszy mnie Twoja troska o czas innych forumowiczów, ale sprawdź może jeszce raz w odniesieniu do plików skasowanych.

Własnie robię test wszystkich programów jakie mam dla karty 256 SanDisc sformatowanej jak skoncze to napisze jakie efekty

drhardware
17-08-2005, 12:33
czekam, bo sam jestem zainteresowany. Czy zdolność niezdolność do odzyskiwania wiąze się z typem używanego czytnika? Pytam, bo kiedys sprzedawałem czytnik Smartmedia i kupujący pytali o cos takiego.

Antonina
17-08-2005, 12:59
A wiec tak test robiłam na karcie SanDisk 256 MB najpierw usunęłam z niej zdjęcia w aparacie następnie sformatowałam kartę też w aparacie

Więc tak
Zero Assumption Digital Image Recowery znalazł 0 zdjęć w czasie prawie godziny

RescuePRO SanDisc znalazł 101 zdjęć w czasie około 15 min z czego 7 było uszkodzonych ,widzi NEFY

PhotoOne Recowery znalazł 28 zdjęć z czego 2 uszkodzone

Get DataBack nie wiem jak go obsługiwać

Digital Image Recowery znalazł 101 zdjęć z czego 6 uszkodzonych ,widzi nefy , Polske meni

Lexar Media Image Rescue nie widział nawet mojego czytnika wbudowanego

Wszystkie zdjecia były w JPG zaraz sprawdzę jak to jest z NFAMI

Mam jeszcze File Scavenger nie testowany wieczorem będę miała trochę czasu to sprawdzę

irekka
17-08-2005, 13:10
Skasowałem kilka zdjęć z karty (nie formatowałem jej) i pusciłem programik Zero Assumption Digital Image Recowery. Odzyskał wszystkie pliki. Robiłem to w czytniku USB pracującym w standardzie 2.0 - podłączonym pod port USB 2.0 na płycie głownej.
Być może progrma który zachwalam nie lubi sformatowanych kart, być może lubi tylko mój czytnik. Nie wiem i nie wnikam. Nie będe tez przeprowadzał kolejnych testów. Uważam go za bardzo użyteczny i na stałe zagościł w moim komputerze. A swoją droga nigdy nie formatuję kart, zawsze po przegraniu kasuję pliki. I nigdy też nie przenoszę.

sinner
17-08-2005, 13:43
właśnie też polecam najpierw kopiować a nie wycinać

c2h5oh
17-08-2005, 16:12
Dzieki wielkie za wszystko co do mnie przyszlo jak rowniez porady.
Ponizej efekty testow:

-Zero Assumption Digital Image Recovery - odzyskal znakomita wiekszosc zdjec, ale trwalo to dlugo
-Digital Image Recovery (nie to samo co powyzej) - odzyskal +/- tyle samo zdjec, nieco szybciej
Oba programy to freeware

-Rescure Pro - Odzyskal wszystkie z wyjatkiem jednego, tego ktore akurat bylo kopiowane podczas padu komputera. Odzysk trwal ok 3x krocej niz w najszybszym z testowanych programow - dla porownania: nieskuteczny odzysk w PC Inspector File Recovery to dla ok 800mb fotek jakies 90-100 minut, Rescue Pro w granicach 15-17 (mowie tu o szybkiej karcie, ale ograniczonej czytnikiem D70).

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc.

W ramach odwdzieczenia sie za pomoc deklaruje ze zrobie pelen duzy test oprogramowania tego typu. - Bedzie gotowy w okolicach polowy przyszlego tygodnia.
Prosze wiec o podrzucenie linkow do stron internetowych konkretnych produktow w formie:

Bezplatne
Nazwa produktu - url strony produktu

Platne
Nazwa produktu - url strony produktu

Platne dlatego ze zamierzam napisac maile do ich producentow z prosba o udostepnienie np wersji dzialajacej tydzien do testow - ma byc mozliwie najpelniejszy przeglad - nie udostepnia to piratow testowac nie bede (a te dolaczane do kart wypozycze od posiadaczy odpowiednich kart)

Narazie mam:

Bezplatne
PC Inspector Smart Recovery - http:////www.pcinspector.de/smart_media_recovery/uk/welcome.htm
PC Inspector File Recovery - http:////www.pcinspector.de/file_recovery/uk/welcome.htm
Digital Image Recowery - http://63.141.194.5/dir/index.html
Zero Assumption Digital Image Recovery - http://www.z-a-recovery.com/digital-image-recovery.htm

Platne
Rescue Pro - http://www.lc-tech.com/software/rprowindetail.html
Lexar Image Rescue - http://www.digitalfilm.com/software/image_rescue.html
PhotoOne Recovery http://www.photoone.net/product_recovery.asp
File Scavenger - http://www.quetek.com/prod02.htm
GetDataBack for Fat - http://www.runtime.org/gdb.htm

ALF
17-08-2005, 16:50
NO PROSZĘ...wspólnym wysiłkiem szykuje się nam kolejny fajowy poradnik...a ludzie pytają - co moge zrobić dla forum czy SUN? :wink:
fajnie by było mieć gdzieś miejsce na FTPie i te bezpłatne tam umieścić do pobrania - oczywiście te najlepsze :P

irekka
17-08-2005, 18:36
Moim zadaniem lepszy jest link do strony producenta - zawsze jest wówczas najnowsza wersja.

ALF
18-08-2005, 01:45
linki też lubią się zmieniać, a niektórzy mają problemy z szukaniem na stronie co własciwie mają pobrać :wink:

irekka
18-08-2005, 07:28
Idąc tym tropem można powiedzieć, że FTP też zmienia adres lub przestaje działać. A dla mających problemy z szukaniem może ktos jakiś toturial przygotuje lub wysyłkę programu na cd pocztą polską ? :-)

c2h5oh
02-09-2005, 13:18
Przepraszam ze jeszcze nie ma testu - brak czasu & wystarczajacego dostepu do sprawnego kompa (ten ktory mam ma uwalone USB) - zaczne testowac w okolicach srody i postaram sie przed koncem tygodnia sklecic tekts.

Ponawiam prosbe o podanie kolejnych programow do testowania

Paweł M
09-02-2007, 23:16
t może ja się też podepnę. Odzyskałem zdjęcia z katalogu który przez przypadek usunąłem, ale niestety ACDsee pokazuje info, że zdjęcia są uszkodzone i nie chce ich otworzyć. Macie jakiś pomysł?