PDA

Zobacz pełną wersję : Nie pasujący obiektyw



kasiaa92
06-03-2015, 20:37
Witam, jestem amatorem fotografowania niedawno kupiłam Nikona D3200 i osobno na allegro obiektyw Sigma 70-300. Niestety wejście obiektywu jest za duże do tego aparatu i chciałam się zapytać, czy muszę go odsyłać czy jest jakaś przełączka czy jakiś adapter czy cokolwiek co umożliwi wejście tego obiektywu w lustrzankę. Jak wspomniałam jestem osobą bardzo początkującą ;p Proszę o odpowiedz :)

Pozdrawiam :)

wasilewk
06-03-2015, 20:39
Pokaż link do obiektywu.

Antonioo
06-03-2015, 20:42
A sigma nie jest czasem pod canona albo sony ?

zgera
06-03-2015, 20:42
Może kupiłaś do Canona.

RAF7705
06-03-2015, 20:56
Na pewno nie do Nikona.

ropusz
06-03-2015, 21:42
Sigma robi takie same obiektywy ale z różnymi mocowaniami. Zatem jak piszą koledzy - masz obiektyw ze złym mocowaniem tzw. bagnetem.

adriansocho
06-03-2015, 23:59
Jeśli był na allegro w dziale obiektywów do Nikona, i nie pasuje (zakładamy, że umiesz zmieniać obiektywy - nie wiem co znaczy "początkująca"), to odsyłaj, a sprzedający niech kasę odda. Ale jedno proste zdjęcie bagnetu tego obiektywu - takie żeby było widać styki elektryczne - pozwoli nam określić, czy tak jest.

Borat1979
07-03-2015, 12:43
Bagnet wygląda tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pqjmfQ0DiDzZ-e91_wW3B3m1fFvvf67vYzS4u6-vudhRvyunSkkvorJjurStT00-d5a7CExqvHBgzegpMDNKLqYeylbYUTdewCc-beWzRCuk/bagnet-canon.jpg?psid=1)

Czy tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2p8QtSkiTcNzG5YZxbzWpEUJrr6PI_3t1SVeZnfR-I9Y8SO3PIU1ApWmE--0NV5xttqsaqH53ZU-gUz5q54Y7ufsFMLuZTnGCtSpHDR0C9HNI/bagnet-nikon.jpg?psid=1)


Ten pierwszy to Canon ten drugi Nikon.
Na pudełku masz napis jaki bagnet ma obiektyw:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pwzFh0khEvI3ivZz7qv0VACY-AC7llxHQgRou7KMNIJ4sX2ApzMDUQoCC1ie_w37T43SiTMqRFa gKTV-JlvxPcexikU5ois17lWm2rlE81AQ/sigma.png?psid=1)

Jacek_Z
07-03-2015, 12:55
A może nie zdjęła kapselka zabezpieczającego? ;)

qbic
07-03-2015, 13:24
...a może nie ustawia kropki do kropki...
WR5nZ4Bqrzw

Antonioo
08-03-2015, 18:50
no i autora "wsysło"

ropusz
08-03-2015, 22:32
A może to tylko podpucha jakiegoś Canoniarza była? ;)

piwko2
08-03-2015, 23:46
Sprawdziła o co chodzi i głupio się odezwać po niektórych komentarzach...