PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka do domowych zdjęć do 600zł



blazer1983
27-02-2015, 23:35
Witam wszystkich.

Jaką polecicie drukarkę do drukowania zdjęć na własne potrzeby?
Cena do 600zł.
Chciałbym jak najtaniej drukować dobrej jakości zdjęcia w formacie A4 i mniejsze.

Myślałem o Canon MG6450 lub IP7250 albo Epson L110 lub L300.

Na plus Epson'a zasługuje niewątpliwie fabryczny system CISS.

Liczę na Waszą pomoc :)

Dodatkowo proszę podać jakie tusze i papier sprawdzone do druku foto przy konkretnej drukarce, którą polecicie.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Johny42
03-03-2015, 15:06
Przeczytałeś choć jeden wątek z tego działu? http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=128

mini21
04-03-2015, 10:13
Johny42 (http://www.forum.nikoniarze.pl/member.php?u=61251) - ale pomogłeś...
I serio chciało Ci się to pisać?

Johny42
04-03-2015, 11:22
Johny42 (http://www.forum.nikoniarze.pl/member.php?u=61251) - ale pomogłeś...
I serio chciało Ci się to pisać?

W tych wątkach naprawdę jest wszystko, sam tam parę razy pisałem, nawet dokładnie odpowiadając na zadane wyżej pytania (przynajmniej część z nich).
Wydaje mi się, że czasem ludzie nie bardzo mają pojęcie gdzie i czego szukać (sam tak czasem mam ;)) i wskazanie im miejsca, też może pomóc.
Nie było więc w tym żadnej złośliwości z mojej strony. Jeżeli tak zostało odebrane, to przepraszam.

PS. Tak swoją drogą to Twój wpis chyba wniósł do tematu jeszcze mniej ;)

mini21
04-03-2015, 11:30
Wiesz, męczy mnie pisanie w stylu "poszukaj", "wujek google"...
W takim razie zamiast forum może lepiej zrobić "encyklopedię dobrych rad", gdzie będzie wymienione "drukarka do 100 zł", "drukarka do 500 zł" itp.
Po co ktoś ma pytać skoro WSZYSTKO już w internecie jest.

Każdy ma swoje preferencje i powinno podchodzić się indywidualnie.

A jeśli już idziemy w tym kierunku, to proponuję założyć duży wątek "Jaką drukarkę wybrać" i tam umieszczać wszystkie takie posty/pytania.

Johny42
04-03-2015, 11:41
Wiesz, męczy mnie pisanie w stylu "poszukaj", "wujek google"...
W takim razie zamiast forum może lepiej zrobić "encyklopedię dobrych rad", gdzie będzie wymienione "drukarka do 100 zł", "drukarka do 500 zł" itp.
Po co ktoś ma pytać skoro WSZYSTKO już w internecie jest.

Każdy ma swoje preferencje i powinno podchodzić się indywidualnie.

A jeśli już idziemy w tym kierunku, to proponuję założyć duży wątek "Jaką drukarkę wybrać" i tam umieszczać wszystkie takie posty/pytania.

Zgadzam się z Tobą i tak jak napisałem, nie było z mojej strony złośliwości.
W wątku Czornyj'a o canonie pixma są odpowiedzi na wszystkie zadane przez blazer1983 pytania.

Obiecuję, że jak autor wątku się odezwie, to pomogę jak będę mógł (przynajmniej jeśli chodzi o MG7150) ;)

blazer1983
04-03-2015, 19:27
Przeczytałem i to nie jeden. Problem w tym, że większości polecanych tam drukarek nie ma już w sprzedaży.
Zabawa w używki moim zdaniem mija się z celem.
W sumie temat może już pójść do zamknięcia.
Zakupiłem MG5650 z dwoma kompletami tuszu (zamienniki) za 265zł.
Szkoda trochę, że nie ma szarego tuszu ale myśle, że do moich domowych potrzeb w zupełności wystarczy :)
Myślałem też o modelu 6650 ale różni się tylko i wyłącznie szybkością druku. Dla mnie nie ma to aż takiego znaczenia, a różnica 150-200zł to dużo.



Jako ciekawostkę dodam, że odkurzyłem ostatnio starego Epsona SX105. Ze dwa lata go nie uzywałem i o dziwo zrobiłem tylko czyszczenie głowicy i kalibrację i drukuje bez problemu :D głowica piezo, z tego co czytałem odporna na zatykanie itp. I jak widać jest to prawda.
Dodam tylko, że jechałem na tanich zamiennikach z przed 3 lat i jak dla mnie jakość druku była wystarczająca. Dlatego myśle, że MG5650 spełni moje oczekiwania.

P.S. Panowie nabiliscie 5 postów, które nie wnoszą zupełnie nic do tego tematu.
To chyba nasza Polska mentalność, że zamiast pomagać to najlepiej kogoś odrazu krytykować.

Pozdrawiam

Johny42
05-03-2015, 03:17
Przeczytałem i to nie jeden. Problem w tym, że większości polecanych tam drukarek nie ma już w sprzedaży.
Zabawa w używki moim zdaniem mija się z celem.
W sumie temat może już pójść do zamknięcia.
Zakupiłem MG5650 z dwoma kompletami tuszu (zamienniki) za 265zł.
Szkoda trochę, że nie ma szarego tuszu ale myśle, że do moich domowych potrzeb w zupełności wystarczy :)
Myślałem też o modelu 6650 ale różni się tylko i wyłącznie szybkością druku. Dla mnie nie ma to aż takiego znaczenia, a różnica 150-200zł to dużo.



Jako ciekawostkę dodam, że odkurzyłem ostatnio starego Epsona SX105. Ze dwa lata go nie uzywałem i o dziwo zrobiłem tylko czyszczenie głowicy i kalibrację i drukuje bez problemu :D głowica piezo, z tego co czytałem odporna na zatykanie itp. I jak widać jest to prawda.
Dodam tylko, że jechałem na tanich zamiennikach z przed 3 lat i jak dla mnie jakość druku była wystarczająca. Dlatego myśle, że MG5650 spełni moje oczekiwania.

P.S. Panowie nabiliscie 5 postów, które nie wnoszą zupełnie nic do tego tematu.
To chyba nasza Polska mentalność, że zamiast pomagać to najlepiej kogoś odrazu krytykować.

Pozdrawiam

Pokaż mi choć jeden wpis, który by Cię krytykował. Jedyną krytykowaną osobą w tym wątku byłem ja.
Pytanie zadałeś w sposób, który nie pozwalał na ocenę Twojego doświadczenia w "domowych wydrukach".
Pytałeś o papier i tusze używane przez innych użytkowników, więc wskazałem Ci, gdzie uzyskasz potrzebne informacje. We wskazanych wątkach nie raz pisałem jakie tusze testowałem i jaki papier używam.

P.S. Dziwne wnioski IMO wyciągnąłeś po przeczytaniu "nie jednego" wątku, skoro za dwa komplety zamienników zapłaciłeś tyle kasy.

Również pozdrawiam i życzę pięknych wydruków

blazer1983
05-03-2015, 07:54
Pokaż mi choć jeden wpis, który by Cię krytykował. Jedyną krytykowaną osobą w tym wątku byłem ja.
Pytanie zadałeś w sposób, który nie pozwalał na ocenę Twojego doświadczenia w "domowych wydrukach".
Pytałeś o papier i tusze używane przez innych użytkowników, więc wskazałem Ci, gdzie uzyskasz potrzebne informacje. We wskazanych wątkach nie raz pisałem jakie tusze testowałem i jaki papier używam.

P.S. Dziwne wnioski IMO wyciągnąłeś po przeczytaniu "nie jednego" wątku, skoro za dwa komplety zamienników zapłaciłeś tyle kasy.

Również pozdrawiam i życzę pięknych wydruków

No to widać jak czytałeś mój post.
Za drukarkę i 2 komplety.

Co do papieru to wiem gdzie kupować i tusz tez wiem jakiej firmy.
Pytałem bo może ktoś testował w tych drukarkach co podałem i mógł by się podzielić wrażeniami.

mini21
05-03-2015, 08:22
blazer1983 - jak już będziesz miał urządzenie, to podziel się spostrzeżeniami.
Jestem ciekaw bo mój epson już dogorywa i czeka go niedługo wymiana.
Szczególnie ciekawy jestem jakości wydruku zdjęć w BW.
W moim Px730 niestety powstawał zafarb, mimo oprofilowania drukarki.

blazer1983
06-03-2015, 04:18
blazer1983 - jak już będziesz miał urządzenie, to podziel się spostrzeżeniami.
Jestem ciekaw bo mój epson już dogorywa i czeka go niedługo wymiana.
Szczególnie ciekawy jestem jakości wydruku zdjęć w BW.
W moim Px730 niestety powstawał zafarb, mimo oprofilowania drukarki.

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale jak na moje potrzeby to zdjęcia wyglądają rewelacyjnie :D
Druknąłem też parę fotek B&W i moim zdaniem wszystko ok.
Dodam, że to wszystko na tuszach zamiennikach i to nawet nie wiem jakiej firmy :P
Papier ze strony papierdozdjec.pl :)

mini21- jak masz jakieś namiary na specjalne strony testowe do drukowania celem odwzorowania kolorów to podeślij.
Wydrukuje, a potem zrobię scan i sam ocenisz jakość druku :)

P.S. myślałem, że będę musiał oprofilować drukarkę bo kilka pierwszych fotek coś mi nie wychodziło ale okazał się banał - dysza od Cyan się chyba zapowietrzyła i nie dawała wogole koloru. Program dokładnego czyszczenia dyszy załatwił sprawę :D

blazer1983
06-03-2015, 18:16
Tak wyglądają zescanowane zdjęcia testu B&W:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imagizer.imageshack.us/v2/513x373q90/661/cbs2EW.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imagizer.imageshack.us/v2/513x373q50/633/K1dvHf.jpg)
Zdjęcia drukowałem z opcją druku w skali szarości, a scanowałem w kolorze w rozdziałce 600dpi.

mini21
06-03-2015, 19:10
Nie wiem, czy tylko u mnie to tak wygląda, ale bardzo mocno wpada w cyan.
Powiedziałbym wręcz, że szarości to tu mało...
To samo mniej więcej miałem u siebie w Epsonie (tylko chyba skala trochę mniejsza jednak...).

blazer1983
06-03-2015, 19:18
Wszystko kwestia ustawien monitora :(
Zrobiłem tak jak powiedziałeś i oglądałem fotki w świetle dziennym.
Jak dla mnie jest ok ale specem nie jestem ;)
Może jak by ją oprofilować to by było lepiej.
A tak BTW to jak może wpadać w cyan skoro dałem druk B&W?
W druku B&W używany jest chyba tylko kolor czarny?

mini21
06-03-2015, 19:21
A jak Twoim zdaniem powstaje szary?
Miesza się czarny z czym?
Szary powstaje ze wszystkich kolorów - stąd właśnie ochyły.
Monitor (może nie najwyższej klasy - Eizo S2243) mam skalibrowany, więc o poprawność raczej się nie martwię.

mini21
06-03-2015, 19:24
Tak wygląda u mnie wyduk BW (historię opisałem w tym (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=249911) wątku):

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/p640x640/10467028_685322548199641_1026343845769401006_o.jpg )

blazer1983
06-03-2015, 19:43
No faktycznie jest różnica.
Myślałem, że szary tworzy się poprzez zmniejszanie ilości atramentu, u mnie i kropla to 2pl stąd taki mój tok myślenia lol :P