Zobacz pełną wersję : Jakie kolory widzicie na monitorze
Wojteksw
27-02-2015, 21:22
Jakie kolory widzicie na monitorze, test na dobrze skalibrowany monitor, czy na postrzeganie kolorów przez nasz mózg.
Ciekawe jak widzicie sami.
http://technowinki.onet.pl/internet-i-sieci/internetowa-debata-na-temat-koloru-sukienki-bialo-zlota-czy-niebiesko-czarna/3sp9x
Dla mnie jest niebiesko-czarna :) dla żony biało-złota :)
Wojteksw
27-02-2015, 21:34
Identycznie ja mam w domu, żona chce abym kupił biało-złotą, ja godzę się na niebiesko-czarną.
a to ciekawe na moim starym monitorze widać biało złotą ale w miarę jak patrzę pod innym kątem staje się niebiesko czarna
Krzychoo_
27-02-2015, 21:50
To jest test na źle dobraną ekspozycję i zły balans bieli. Przykład dosyć ekstremalny, ale pouczający. Nie rób na automacie.
Andrzej1974
27-02-2015, 23:15
Zielono-pomarańczowa... ;-)
No to ja muszę iść do okulisty.
Choćbym na głowie stanął, widzę biało (z lekką dominantą niebieskiego)-złotą.
zbyszekD7000
28-02-2015, 00:17
co wy pijecie? (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=206622) ;)
No to ja muszę iść do okulisty.
Choćbym na głowie stanął, widzę biało (z lekką dominantą niebieskiego)-złotą.
Otwórz w PS i zjedź z poziomami
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/2m49642-2.jpg
źródło (http://i59.tinypic.com/2m49642.jpg)
spiritus
28-02-2015, 01:18
A ja tak: niebieska z elementami lekkiego brązu :D
Jestem odmieńcem? ;)
EDIT:
Ten lekki brąz to niby a być czarne :/
Dalton(istą) nie jestem ;)
Na Samsungu Galaxy S3 widzę niebiesko ciemnozłotą :)
Po południu na komórce widziałem biało-złotą, w nocy niebiesko-czarną :-)
GaijinPawel
28-02-2015, 08:29
Czyli jednym słowem to kiepskie zdjęcie i dyskusja nie potrzebna.
Nie rozumiem. W jaki sposób "kiepskosc" zdjęcia sprawia, że ludzie odbierają kolory w różny sposób ?
Ja widze takie kolory jakie wyswietla moj monitor... :mrgreen:
Gruby malo co zawalu nie dostal tlumaczac co i jak pod artem... :twisted: Na gorze bialo-zlota, na dole niebiesko-czarna :razz: :twisted:
To nie jest test na dobrze skalibrowany monitor, ani test na nic tak naprawde. Pytanie w arcie brzmi jasno - jakiego koloru jest sukienka, a nie jaki kolor widzimy. Do tego zdjecie z tylka wiec pewnie dlatego wiekszosc ludzi opisuje to co widzi, a nie jakiego koloru jest dany obiekt we wlasciwym oswietleniu :razz:
Czy chodzi o to, że na zdjęciu są kolory z pogranicza (np coś między niebieskim i białym) zamiast czystego niebieskiego (lub białego) i nie jest to żadne specjalne zdjęcie?
Na szczęście widzę dokładnie to co pokazuje pipeta w próbniku
i żona widzi to samo co ja, hmm czyżbym był kobietą?
A tak dla zainteresowanych, jak się zmienia postrzeganie w zależności od otoczenia.
To jest ta sama sukienka z tym samym kołnierzykiem.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/dress_color-2.png
źródło (http://petapixel.com/assets/uploads/2015/02/dress_color.png)
Władca Pixeli
28-02-2015, 17:53
Czy B jest jaśniejsze?
https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/illusion-shaow400.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/illusion-shaow400.jpg)
Szare czy srebrne? :mrgreen:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/illusion-optical400.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/illusion-optical400.jpg)
GaijinPawel
28-02-2015, 17:59
Nie rozumiem. W jaki sposób "kiepskosc" zdjęcia sprawia, że ludzie odbierają kolory w różny sposób ?
Przy "kiepskim" zdjęciu nie widzisz rzeczywistych barw fotki, bo jest ona zaburzona przez jej jakość. Czyli w tym przypadku przez złe oświetlenie.
Przy "kiepskim" zdjęciu nie widzisz rzeczywistych barw fotki, bo jest ona zaburzona przez jej jakość. Czyli w tym przypadku przez złe oświetlenie.
To nie tłumaczy dlaczego różni ludzie widzą zupełnie inne kolory.
Czy B jest jaśniejsze?[/IMG]
Od czego? Jak od A to tak.
Szare czy srebrne? :mrgreen:
Chyba nie powiesz ze tego samego koloru ?
Chyba nie powiesz ze tego samego koloru ?[/QUOTE]
A przyłóż sobie palec na linii łączenia :) ten sam kolor :)
Władca Pixeli
28-02-2015, 20:18
Chyba nie powiesz ze tego samego koloru ?
:mrgreen: Po wymazaniu
https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/illusion-shaow400-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/illusion-shaow400-2.jpg)
https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/illusion-optical400-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/illusion-optical400-2.jpg)
Sebastianito
28-02-2015, 20:35
sinokoperkowy- róż
Moje oczy sa ok i widze dokladnie tak jak pokazuje kuler od adobe. Chcialbym zobaczyc niebiesko czarna ale nie ma takiej mozliwosci... za kazdym razem bialo (z niebeiskim zafarbem) zlota.
Andrzej1974
28-02-2015, 23:57
sinokoperkowy- róż
Raczej sinopapuciasty beż... ;-)
Jakie kolory widzicie na monitorze, test na dobrze skalibrowany monitor, czy na postrzeganie kolorów przez nasz mózg.
Ciekawe jak widzicie sami.
http://technowinki.onet.pl/internet-i-sieci/internetowa-debata-na-temat-koloru-sukienki-bialo-zlota-czy-niebiesko-czarna/3sp9x
Misie z technowinek zdefiniowały nowy kolor/zestaw: niebsko-czarny.
.:Gerard:.
02-03-2015, 18:24
Ja widzę tak jak "Komentarza od Adobe, twórców Photoshopa"
moja córka widzi lekko niebiesko-czarna a zona biało-musztardowa
mało się z nią nie pokłóciłem bo tłumaczę jak wołu, gdyby to było białe to by się zlało z tłem i by zostały tylko paski "musztardowe" no chyba ze większość nie rozróżnia odcieni.
Władca Pixeli
02-03-2015, 20:26
Ja widzę tak jak "Komentarza od Adobe, twórców Photoshopa"
moja córka widzi lekko niebiesko-czarna a zona biało-musztardowa
mało się z nią nie pokłóciłem bo tłumaczę jak wołu, gdyby to było białe to by się zlało z tłem i by zostały tylko paski "musztardowe" no chyba ze większość nie rozróżnia odcieni.
Może problem jest inny :mrgreen:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/colors.png
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/colors.png)
Umowmy sie, ze w ogole ta sukienka nie ma bialego koloru. Tam jest niebieskawy, blekitny i jakis musztardowy wlasnie. Bialego to tam ani widu ani slychu.
No chyba ze spojrzymy fotograficznie jak na biel ze zle ustawionym balansem bieli (zbyt zimnym). Kompletnie nie rozumiem jednak jak tam mozna widziec czarny kolor....
.:Gerard:.
02-03-2015, 20:54
@Władca Pixeli, ze kobiety maja szeroki wachlarz nazewnictwa barw to wiem ale skąd wzięła tam kolor biały to nie wiem.
potem usłyszałem, "to zdjęcie jest złe zrobione", i tu dobrze kombinowała ale wraz się pomyliła przypuszczając ze z białego, a po piątym moim pytaniu usłyszałem BIALY !!!, odszedłem.
Kompletnie nie rozumiem jednak jak tam mozna widziec czarny kolor....
Zaraz wróci corka do domu to robię jej test, może jest daltonistka ...., ale nie, bo przecież niebieskawy widziała.
KaleidoStar
02-03-2015, 21:41
Moja koleżanka widzi raz tak, raz tak. Czasami kolor zmienia jej się w trakcie patrzenia, czasami jak na chwilę spojrzy w inne miejsce. Na początku myślała, że to gif jest dwukolorowy :P
Co tam kolory ;) W którą stronę kręci się tancerka?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Spinning_Dancer.gif
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Spinning_Dancer.gif)
Co tam kolory ;) W którą stronę kręci się tancerka?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Spinning_Dancer.gif
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Spinning_Dancer.gif)
Nad tym to sie juz chyba Pilsudski zastanawial.
Valdek_Tychy
02-03-2015, 22:12
Pacze i pacze i nijakiego niebieskiego nie widzę,bardziej mi to zielenią zalatuje :D
.:Gerard:.
02-03-2015, 22:25
@PiKa, ja nie znam tego, dla mnie w prawo
Podsumowujac:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/201502_1334_hddei-2.png
źródło (http://www.kappit.com/img/pics/201502_1334_hddei.png)
A laska sie kreci w ta, w ktora chce, zeby sie krecila :twisted:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/Qu5oAz7-2.gif
źródło (http://i.imgur.com/Qu5oAz7.gif)
Carlos_lo
03-03-2015, 12:54
wczoraj sluchalem audycji i to jest typowy viral, pani przyznala ze jaja sobie robia i ze zmieniaja kolory a ludzie o tym mowia... udalo im sie;)
Sent from my iPhone using Tapatalk
wczoraj sluchalem audycji i to jest typowy viral, pani przyznala ze jaja sobie robia i ze zmieniaja kolory a ludzie o tym mowia... udalo im sie;)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Przychodzą do mnie do domu i podmieniają zdjęcie na komputerze? o.O Ja widzę niebiesko-czarną, siedząca obok żona biało-złotą, jak oni nam zmieniają te kolory? :D
Dla mnie to nic innego jak percepcja ludzkiego oka. Jak wiadomo nasz mózg też bardzo łatwo oszukać. Nie ma znaczenia, czy zdjęcie miało źle ustawiony WB.
Niektórzy widać zapomnieli że kolor zależy od koloru światła w otoczeniu. Np. w fotograficznej ciemni wszystko co czerwone wydaje się białe. A tu postrzegany kolor zależy od oświetlenia - żarowe lub dzienne światło podkreśla niebieski, a wieczorne zimne lub z ekranu LCD - białe.
wczoraj sluchalem audycji i to jest typowy viral, pani przyznala ze jaja sobie robia i ze zmieniaja kolory a ludzie o tym mowia... udalo im sie;)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ktos Cie kolego mocno wkreca, moja zona i mama widza niebiesko czarna ja nie. Zaznaczam ze pokazywalem im po prosru zdjecie i nie wiedzialy o co kaman. A taka teorie viralem (czym do licha? Co to jest? Jaka podmiana zdjec? Gdzie na serwerze u mnie w ps na hdd czy jak?) mozna sobie ta pani miedzy slomki z butow wlozyc.
Carlos_lo
03-03-2015, 16:47
posluchajcie sobie podcastu z bbc radio2 godz ok 17-18, moze uda mi sie znalezc to wrzuce
http://m.bbc.co.uk/news/blogs-trending-31659395
Sent from my iPhone using Tapatalk
KaleidoStar
03-03-2015, 23:42
Ale z wydrukowanym zdjęciem jest tak samo...a tu już nijak nie wiem jak można je podmieniać :P
Carlos_lo
04-03-2015, 01:43
mysle, ze trzebaby drukowac 3d, tam pewnie ksztalty slonia mozna zobaczyc;) niektorzy widza mrowki... ale to juz kolejny bajer,
a tak na serio to wlasnie wydrukowalem reprodukcje obrazu i tez widze inne kolory, uderze w dzial drukarek, pewne ktos bedzie wiedzial co i gdzie lepiej ustawic na ipf6400
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ale z wydrukowanym zdjęciem jest tak samo...a tu już nijak nie wiem jak można je podmieniać :P
Można wydrukować dwa i pokazywać na zmianę :twisted:
Golderka
11-03-2015, 13:54
Na jednym monitorze jest inna, na drugim inna. Gdybym miała trzy, ciekawe jaki byłby kolor na trzecim ;]
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.