Zobacz pełną wersję : Obiektyw MAKINON MC 75/150 p 4,2
Mam taki obiektyw jak w tytule, dokupiłem pierścień - redukcję i mogę go mocować do Nikona. Nie ostrzy na nieskończoność ale można wyostrzyć tak na około 2,5 m. Zrobiłem nim na szybko kilka fotek i nie wiem do czego bym mógł go używać, i czy w ogóle mogą się takie fotografie podobać. Poniżej linki do tych fotek. Proszę o opinie.
1.https://www.dropbox.com/s/whfhgopi5zeqrvj/_DSC8711%20zmniejszone.jpg?dl=0
2 https://www.dropbox.com/s/66v7fbloh5yi6c0/_DSC8729%20ZMNIEJSZONE.jpg?dl=0
3 https://www.dropbox.com/s/4nghc7ublqsqsk5/_DSC8735%20ZMNIEJSZONE.jpg?dl=0
4 https://www.dropbox.com/s/awz60ax5bufzort/_DSC8739%20ZMNIEJSZONE.jpg?dl=0
wasilewk
27-02-2015, 20:05
Fotki ok. Dobrze kombinujesz: tylko wyświetl sobie histogram każdej z nich - wykres powinien być prawie symetryczny względem środka - u Ciebie są niedoświetlone.
Pzdr.
Fotki ok. Dobrze kombinujesz: tylko wyświetl sobie histogram każdej z nich - wykres powinien być prawie symetryczny względem środka - u Ciebie są niedoświetlone.
Tu akurat histogram nie jest potrzebny żeby stwierdzić, że są niedoświetlone ;) Widać to gołym okiem.
Drogi Autorze wątku! Jeśli na Twoim monitorze te fotki wyglądają OK, to może trzeba go przynajmniej ustawić (nie wspominam o kalibracji, bo pewnie do niczego Ci się nie przyda i tylko zmarnujesz na to pieniądze). Jeśli Tobie również wydają się nieco ciemnawe, to powalcz z ekspozycją (wyższe ISO, dłuższy czas)
A jeśli chodzi o zastosowania tego szkła, to masz pole do popisu. Powalcz na przykład z kwiatkami przy ciekawym świetle (podczas złotej godziny), zrób zdjęcie psa, kota, ślimaka - zobacz, czy efekty będą Cię zadowalały. Nie każdy manualny obiektyw daje to "coś" - sporo jest bezpłciowych, a ten Twój jest dość ciemnawy.
Tu akurat histogram nie jest potrzebny żeby stwierdzić, że są niedoświetlone ;) Widać to gołym okiem.
Drogi Autorze wątku! Jeśli na Twoim monitorze te fotki wyglądają OK, to może trzeba go przynajmniej ustawić (nie wspominam o kalibracji, bo pewnie do niczego Ci się nie przyda i tylko zmarnujesz na to pieniądze). Jeśli Tobie również wydają się nieco ciemnawe, to powalcz z ekspozycją (wyższe ISO, dłuższy czas)
A jeśli chodzi o zastosowania tego szkła, to masz pole do popisu. Powalcz na przykład z kwiatkami przy ciekawym świetle (podczas złotej godziny), zrób zdjęcie psa, kota, ślimaka - zobacz, czy efekty będą Cię zadowalały. Nie każdy manualny obiektyw daje to "coś" - sporo jest bezpłciowych, a ten Twój jest dość ciemnawy.
Poczekam jeszcze na lepsze warunki. kwiatki, owady a na razie wstawię jeszcze trzy ostatnio zrobione tym obiektywem na tamie bobrów.
1
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/jpg9489zmniejszone-1.jpg
źródło (http://static.pokazywarka.pl/i/5635183/665905/jpg9489-zmniejszone.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/jpg9490zmniejszonemakinon-1.jpg
źródło (http://static.pokazywarka.pl/i/5635183/290262/jpg9490-zmniejszone-makinon.jpg)
3
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/jpg9486zmniejszony-1.jpg
źródło (http://static.pokazywarka.pl/i/5635183/853329/jpg9486-zmniejszony.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.