PDA

Zobacz pełną wersję : Czy obiektyw Nikorr 70-200 f/2.8 VR jest szczelny?



bugdi
16-08-2005, 09:54
Tak ja w temacie, poprosu czy bedzie wciagal paprochy podzczas zoomowania. Wydaje mi sie ze powinien byc szczelny bo to wyższa połka niż kitowy zoom.

Antonina
16-08-2005, 10:44
Witaj nie wiem jak konkretnie jest z tym obiektywem ale wiem że Nikkor AF S VR 200mm ma uszczelkę na bagnecie no ale to już naprawdę wysoka półka

matej
16-08-2005, 10:48
no jesli nie ten, to juz nie wiem, ktory zoom mialby byc bardziej szczelny :)

jjjkkk
16-08-2005, 14:04
W.w. obiektyw nie zmienia swojej objętości podczas zmiany ogniskowej ani przy ostrzeniu.
W czasie "akcji" obracają się jedynie pierścienie ogniskowej i ostrości. Zatem efekt ssania nie występuje.
Co do uszczelek, to są identyczne jak w szkle kitowym(mówię o tym co jest po stronie mocowania). Innych z zewnątrz nie widać. Wszystko jest ciasne ja u dziewicy:-)

bugdi
16-08-2005, 14:22
dziekuje za odpowiedzi i czekam jeszcze na nastepne spostrzeżenia z tym obiektywem

jjjkkk
16-08-2005, 14:36
Nie wiem co by Cię mogło jeszcze interesować....
Generalnie szkło jest zaj...te.
Kosztuje niemało ale już obrasta legendą i kreowane jest na nikonowskie szkło kultowe.
Wzorzec ostrości, bokehu i szybkosci AF.
Brać i cieszyć oko tym co szkiełko rejestruje.

trigger
16-08-2005, 21:13
A ja ci powiem tak zmieniać obiętość to się zmienia zajrzyj przez przednią soczewką i spójrz na poruszające się elementy w środku. Jednak nic się z niego nie wysuwa itd. tzn nie zmienia długości. jedyne "dziury" to przód i tył. tył jest w aparacie na przód nakręcasz filtr uv i jest szczelno :wink:

chrup
16-08-2005, 21:47
70-200VR nie zmienia objętości podczas zoomowania/ostrzenia, nie kręcą się też pierścienie, którymi się zoomuje/ostrzy, ma uszczelnienie na bagnecie. Nie sądzę też by filtr UV wpływał w jakikolwiek sposób na wspomnianą szczelność...

trigger
17-08-2005, 07:27
No nie zmienia objętości na "zewnatrz", ale spójrz do środka obiektywu - tam podczas zoomowania przesuwa się element (taka jakby tuleja z soczewkami) który wływa na ruch powietrza wewnętrz, bo to właśnie zmienia objętość.

chrup
17-08-2005, 10:16
Tylko, że ponieważ obudowa jest szczelna to ruch wewnątrz nie powoduje zasysania/wypychania powietrza do/z obiektywu a z nim paprochów...

jjjkkk
17-08-2005, 10:30
Własnie to samo miałem napisać :) , chrup uprzedziłeś mnie.
Skoro szkło jest zamknięte, uszczenione i nie zmienia wymiarów zewnętrznych to co się dzieje wewnątrz nie ma znaczenia na wciąganie śmieci.

chrup
17-08-2005, 11:06
A w ogóle obiektyw jest ekstra praktycznie pod każdym względem. Trenowałem go na wakacjach (również z konwerterem 1.7) - miodzio! Gdyby jeszcze mniej ważył... Chyba kupię plecak, od torby mi się ramię ugina...

trigger
17-08-2005, 11:19
A w ogóle obiektyw jest ekstra praktycznie pod każdym względem. Trenowałem go na wakacjach (również z konwerterem 1.7) - miodzio! Gdyby jeszcze mniej ważył... Chyba kupię plecak, od torby mi się ramię ugina...

No co do tego to chyba raczej nie można mieć innego zdania - no bo w sumie jak nie ten to jaki inny :wink: A nadgarsetk boli boli :wink:

jjjkkk
17-08-2005, 14:10
Masz jakieś sample współpracy z konwerterem 1.7?(nikonowski?)
Przymierzam się do zakupu jakiegoś, ale nie wiem czy nie za bardzo okroi mi jakość fotek.

chrup
17-08-2005, 21:45
Nikonowski TC-17E II. A próbkę mogę Ci wysłać na maila - łatwiej.