PDA

Zobacz pełną wersję : Jak blokować automatyczne włączanie filmów i reklam.



elmo78
24-02-2015, 09:43
Forum nikoniarzy jak zawsze jest niezawodne we wszelkiego rodzaju poradach... Zobaczymy jak tym razem pójdzie.

Mam komputer podłączony do sprzętu grającego, gdyż często leci sobie spokojna muzyka dla relaksu. Na przykład żona sobie włącza i czyta jakąś gazetę na kanapie a ja siedzę przy kompie i czytam, na przykład wiadomości na wp.pl. Przesuwam stronę w dół i w nic nie klikam i nagle jebuuuttt włącza się od razu umieszczony tam filmik. Strasznie natrętne to jest bo teraz do każdego artykułu dołączają debilny filmik tylko po to, aby się sam włączał.

Pomóżcie, bo doprowadza nas to do szału. Ja nie chcę filmów, bo po to czytam, żeby mieć literki a nie wizję. Wizję mam w TV.

Dzięki wielkie

TOP67
24-02-2015, 09:52
Mam to samo... w pracy. Symuluję sobie pracę, a tu nagle wiadomości ;)

Już nie tylko czarne tło przeglądarki zwraca uwagę.

Saimon
24-02-2015, 09:55
Witaj
Ja używam AdBlock i nie mam takich przygód na Chromie. Może zainstalowanie tej wtyczki pomoże w Twoim przypadku na urządzeniach podłączonych do netu.

TOP67
24-02-2015, 09:57
Też mam Adblocka i nie pomaga. Tu nie chodzi o reklamy, tylko samostartujące filmy, które są w treści strony.

kolas
24-02-2015, 10:06
W win7 masz możliwość wyciszenia wybranych programów, więc może z tego skorzystaj. Muzykę puszczasz z playera a przeglądarkę wyciszasz.

thorcik
24-02-2015, 10:32
Wtyczka blokująca flash, proste. Np. taka (http://bit.ly/1D6sfxs).

GonzoG
24-02-2015, 10:46
W win7 masz możliwość wyciszenia wybranych programów, więc może z tego skorzystaj. Muzykę puszczasz z playera a przeglądarkę wyciszasz.
Chyba najlepsze rozwiązanie. Ja mam przeglądarkę wyciszoną.


Wtyczka blokująca flash, proste. Np. taka (http://bit.ly/1D6sfxs).
Nie takie proste. Masa reklam jest w HTML5.

thorcik
24-02-2015, 10:59
Nie takie proste. Masa reklam jest w HTML5.

Wiadomości na wp czy innej gazecie jeszcze we fleszu :razz:

spiritus
24-02-2015, 11:36
U mnie nic nie ma.
Wtyczki do opery (kiedyś też i chrome) jakich używam to adblock i adblockplus i to mi wystarcza - blokuje wszystko ;)

karollo1989
24-02-2015, 12:21
Tu chyba warto pokombinować z różnymi przeglądarkami: Chrome, Mozilla firefox, opera, internet explorer, na smartfonie miałem jeszcze dolphin. Ciekawostką jest to że np. w aplikacji facebook na androidzie po aktualizacji filmy same się odpalają, ale łatwo można to zmienić w ustawieniach. Może i któraś z przeglądarek w swoich ustawieniach też coś takiego oferuje? Ciekawe jest to że jak np. ogląda się stronę typu onet to te filmiki na dole są odtwarzane ciągle i tak od tematu silnego wiatru na mazurach, przechodzimy do pudingu malinowego. Ostatecznie można przesiąść się na smartfona lub na inne strony z podobną tematyką :)

wasilewk
24-02-2015, 12:28
Wg mnie wszystko zależy od położenia wskaźnika myszy w danej chwili. Jeśli jest z prawej strony, to filmy same się nie odpalą.

Dex
24-02-2015, 12:29
Ostatnio przerabiałem to na Operze. "Włączaj wtyczki tylko na żądanie" i nie odpala sie automatycznie nic z filmików i reklamy ruszające się też poblokowane. Dopiero jak klikniesz sie pojawia treść.

wasilewk
24-02-2015, 12:31
Ostatnio przerabiałem to na Operze. "Włączaj wtyczki tylko na żądanie" i nie odpala sie automatycznie nic z filmików i reklamy ruszające się też poblokowane. Dopiero jak klikniesz sie pojawia treść.

Nie musisz klikać, wystarczy najechać wskaźnikiem myszy i filmik się uruchamia.

Dex
24-02-2015, 12:35
Nie u mnie ;) Dopiero jak klikne sie odpala cokolwiek sie zablokowało. Do tego momentu jest zatrzymane z ikonką trójkąta.

RobertMiernik
24-02-2015, 13:16
gdzieś wsiąkło to co napisałem...

do Firefoxa są dwa rozszerzenia script i flash block, one to wyłączają. Pojawia się ikona trójkąta w kółeczku i dopiero kliknięcie na nią uruchamia filmiki, reklamy i inne śmieci

GonzoG
24-02-2015, 13:28
Nie musisz klikać, wystarczy najechać wskaźnikiem myszy i filmik się uruchamia.
Jak włączysz w Operze, że mają się odpalać po kliknięciu, to dopiero po kliknięciu.

sorevell
24-02-2015, 17:44
A dla Chrome jest jakiś sprawdzony patent?

TOP67
24-02-2015, 18:51
Wygląda na to, że flashcontrol załatwia problem. Ale żeby odtworzyć film nie wystarczy kliknąć play, trzeba odblokować stronę.

notdot
24-02-2015, 20:13
"dla firefoxa polecam narzędzia > dodatki > wtyczki > dla flash ustawić "pytaj o aktywację"
ponadto adblock oraz flashblock lub flashstoper

jasin
24-02-2015, 20:58
Flashstopper, właśnie zainstalowałem u siebie, działa jak należy.

elmo78
26-02-2015, 13:19
Dzięki za żywe zainteresowanie tematem. Problem w tym, że większość tych filmików chyba nie jest we flashu. Mam w Chrome opcję ręcznego włączania wtyczki flash po kliknięciu myszką, ale i tak większość filmów na to nie reaguje. Mam AdBlock+, który na jednej stronie średnio blokuje od 20 do ponad 40 modułów reklamowych (króluje chyba właśnie wp.pl, spamerzy zasrani).

Klikam sobie, na przykład, na tę stronę:
http://pogoda.wp.pl/kat,1035571,title,Prognoza-pogody-na-26-lutego-2-kolejne-dni,wid,17289600,wiadomosc_wideo.html

I w moim domu wyją te takie dwa prehistoryczne debile reklamujące zupki Vifon. Nie ma nawet pauzy, żeby zapauzować reklamę i czytać artykuł pod filmikiem, tylko przez 30 sekund dzikusy mi na cały regulator napier..tentego i pośród wrzasków głupiej reklamy ja muszę sobie czytać.

Więc ani flash block ani ad block się nie sprawdza, bo reklama nie jest ani flashem ani nie jest przez adblocka rozpoznawana... Masakra jakaś, strach przeglądarkę otworzyć.

Nadal szukam czegoś na Chroma, bo przeglądarki nie mogę zmienić: mam mnóstwo zakładek, zalogowany na wielu urządzeniach, no i żona się przyzwyczaiła... HELP :-(

TOP67
26-02-2015, 14:00
A mi na chrome wszystko poblokowało. Zwykły AdBlock + FlashControl. Jedyna wada jest taka, że zamiast stopklatki, pokazuje mi szarego puzzla. Jak klikne dwa razy, to film się uruchamia.

notdot
26-02-2015, 21:14
http://pogoda.wp.pl/kat,1035571,title,Prognoza-pogody-na-26-lutego-2-kolejne-dni,wid,17289600,wiadomosc_wideo.html
w ff + to co opisałem kilka postów wyżej i póki mam go w zakładce w tle to nic się nie uruchamia
dopiero jak wejdę w tę zakładkę to się film ładuje, poza tym żadnych reklam

Władca Pixeli
27-02-2015, 03:32
W katalogu

c:\Windows\System32\drivers\etc\

wystarczy do zbioru "hosts"
wpisać na końcu

127.0.0.1 asp24.pl
127.0.0.1 wpimg.pl
127.0.0.1 a.wpimg.pl
127.0.0.1 wp.tv

Zrestartować komputer i problem powinien zniknąć :mrgreen:

hydra_nt
01-03-2015, 15:16
Jest takie coś jak Ad Muncher - wpiszcie w googla.

wasilewk
01-03-2015, 15:28
Jest takie coś jak Ad Muncher - wpiszcie w googla.

Coś u mnie szwankuje - nawet strona nie daje się wyświetlić, ... o już jest: napisany w c++ i tylko na platformę 32bit (chyba w W8.1 emuluje) - wg mnie specjalną rewelacją nie jest.

wunat
01-03-2015, 22:51
Co emuluje?

jurasss1
02-03-2015, 02:02
Ja od lat korzystam z Firefoxa + Adblock Plus i reklamy mam tam gdzie tego chcę :)
Zainstalowanie Adblocka to nie wszystko, trzeba jeszcze zaimportować mu listy dla filtra, ja korzystam z BSI lista Polska oraz EasyList.

wasilewk
02-03-2015, 13:34
Co emuluje?

W systemie 64 bit emuluje system 32 bit.