PDA

Zobacz pełną wersję : Galaxy Life Pocket Adventure na PC



wasilewk
21-02-2015, 15:59
Jestem miłośnikiem gry Galaxy Life. Działa pięknie na PC oraz na iPhonie (wersja Pocket Adventure). Jest już też wersja Galaxy Life Pocket Adventure na Androida ( na Samsungu chodzi ok).

Pytanie: Jak zainstalować Galaxy Life Pocket Adventure na PC ?

Próbowałem normalną drogą, ale program instalacyjny poszukuje telefonu z androidem (Samsunga), bo oczywiście odpuściłem wersję na iPhone'a. Jak to obejść ?

Wersję tej gry na PC znam w miarę dobrze a wersja Pocket Adventure na iPhonie jest dla mnie jak czarna magia i na PC chciałem ją lepiej poznać. Próbowałem też na ajpadzie samsunga: wersja na PC nie chce dać się uruchomić, bo wtedy można by z komputera w ogóle zrezygnować.

Szukam bratniej duszy z tym samym problemem, dzięki za odzew.

RobertMiernik
21-02-2015, 17:03
Nie sądzę, żeby dało się ją na Windowsie zainstalować...
Nie to żebym szukał rozwiązania - sorrki, ale gry na androida i iosa są raczej tylko telefonowe...

wasilewk
21-02-2015, 17:08
Nie sądzę, żeby dało się ją na Windowsie zainstalować...
Nie to żebym szukał rozwiązania - sorrki, ale gry na androida i iosa są raczej tylko telefonowe...

No dobra, ale gdzie ta 'telefonowość' jest zapisana ? Jak to obejść ? Tak jak pisałem, próbowałem PC-tową wersję na ajpadzie i nic z tego (na telefonie nie próbowałem PC-towej wersji) - bardziej zależy mi właśnie na " udawaniu telefonu przez PC-ta." Jakie wartości i gdzie to wpisać w przeglądarkę ? Taaak ! Zapomniałem dodać, że jest to gra na przeglądarkę.

Pzdr.

RobertMiernik
21-02-2015, 17:10
Aa na przeglądarkę...

jak wrzuciłem w googla to znalazło mi wersję na androida i ifona, myślałem że chcesz to na komputerze uruchomić.

Jak przez przeglądarkę, to ciut nie rozumiem (podaj adres) przecież przeglądarka z definicji jest 'na PC' więc wchodzisz i grasz - tak?

W czym problem?

wasilewk
21-02-2015, 17:14
Aa na przeglądarkę...

jak wrzuciłem w googla to znalazło mi wersję na androida i ifona, myślałem że chcesz to na komputerze uruchomić.

Jak przez przeglądarkę, to ciut nie rozumiem (podaj adres) przecież przeglądarka z definicji jest 'na PC' więc wchodzisz i grasz - tak?

W czym problem?

Tak, dobrze myślałeś: chcę wersję telefonową uruchomić na PC - obie wersje chodzą na przeglądarkę: telefonowa chodzi na Safari a PC-towa na wszystkich przeglądarkach, jakie znam --> nawet na chińskim 64-bitowym Maxthonie.

Pzdr.

RobertMiernik
21-02-2015, 17:31
pokaż te linki w takim razie, bo jedyne co znalazłem to aplikacja do pobrania z marketu - to nie jest wersja przeglądarkowa! To aplikacja - tego się nie da uruchomić na PC.

Jeśli PCtowa wersja chodzi na wszystkich przeglądarkach jakie znasz - to wybacz dalej nie rozumiem gdzie jest problem - chodzi czyli uruchomiłeś na PC czyli co dalej chcesz uruchomić skoro uruchomiłeś?

wasilewk
21-02-2015, 19:27
pokaż te linki w takim razie, bo jedyne co znalazłem to aplikacja do pobrania z marketu - to nie jest wersja przeglądarkowa! To aplikacja - tego się nie da uruchomić na PC.

Jeśli PCtowa wersja chodzi na wszystkich przeglądarkach jakie znasz - to wybacz dalej nie rozumiem gdzie jest problem - chodzi czyli uruchomiłeś na PC czyli co dalej chcesz uruchomić skoro uruchomiłeś?

No więc tak:
1. Właścicielem gry jest Ubisoft (z Barcelony).
2. Główny serwer gry jest w Barcelonie a z nim mają połączenia grający poprzez swoje lokalne serwery (nie bezpośrednio).
3. W Polsce najpopularniejszym serwerem jest serwer FB (nie trzeba danych podawać przy rejestracji, bo sam je ściąga z danych konta FB) ale zaraz za nim jet serwer http://www.gry.pl/ .
4. Jeśli już masz konto na "gry.pl", to wybierasz obrazek 'Galaxy Life' i możesz zacząć grać. Dostajesz unikatowy numer ID z serwera centralnego w Barcelonie i grasz z tej przeglądarki, z której wybrałeś serwer 'gry.pl' lub FB. Nie ma żadnej instalacji na PC.
5. Do poprawnego grania jest niezbędny Flash - ale to już domena każdej przeglądarki.
6. Inaczej ma się sprawa z wersją na telefon - tzw. Pocket Adventure. Tutaj (ja od dwóch lat gram na iP5) jest niezbędna instalacja gry, która na iPhone jest darmowa. Przy pierwszym uruchomieniu trzeba podać dane z iTunes Store i wybrać nazwę dla zawodnika. Gra się uruchamia (chyba za pomocą przeglądarki Safari) i na iP5 wszystko działa szybko i sprawnie a na Androidzie - to porażka ! Długo nie było wersji na Androida (do tej pory wycofano Flasha, bez którego ta gra nie działa).
7. W takim stanie j/w chcę uruchomić wersję telefoniczną na PC, choć wiem, że nie ma wersji telefonicznej na przeglądarkę pod Windows 8.1 --> liczę tu na jakiś wpis w przeglądarkę, który spowoduje, że instalator tej gry (np. pod Androida) będzie myślał, że ma do czynienia z telefonem. Może też być inny sposób: PC emuluje jakiś telefon z Androidem i wtedy już nic nie trzeba !
8. Kwestia jest tylko taka, że ja tego nie próbowałem i nie mam tu żadnego doświadczenia. Liczę na pomoc mądrzejszych.

Pzdr.

RobertMiernik
21-02-2015, 19:30
Od początku:
1. Na Sony Z Ultra gra śmiga bez najmniejszego problemu
2. Aplikacji z Androida nie da się uruchomić na komputerze, ani z Androida ani z Iphona, to są programy napisane konkretnie pod te systemy i nie da się ich uruchomić inaczej niż na nich.

Dalej nie rozumiem dlaczego nie grasz jak piszesz przez fb czy gry.pl?

wasilewk
21-02-2015, 19:40
Ależ od 3-ch lat gram na PC ! Ale od 2-ch na iP5 - tylko ta gra na takim 'znaczku pocztowym' nie pozwala mi na jej lepsze poznanie --> na PC byłoby miodzioo. Obie wersje gry mają wspólną nazwę "Galaxy Life" i grafikę. Pozostałe założenia są inne: inna ilość budynków, wojska i inna punktacja.

Pzdr.

prz3mo
22-02-2015, 12:45
Albo poszukaj emulatora np. Androida na PCeta.

RobertMiernik
22-02-2015, 13:06
Amulatory są koszmarnie wolne, nie da się na nich pracować.
Nawet programując pod Androida używa się podłączonego kabelkiem urządzenia fizycznego a nie emulatora, bo to kupa jest!

Już lepiej poszukać aplikacji, która ekran z telefonu na komputerze udostępni i będzie można klikać myszką...

wasilewk
22-02-2015, 19:19
Amulatory są koszmarnie wolne, nie da się na nich pracować.
Nawet programując pod Androida używa się podłączonego kabelkiem urządzenia fizycznego a nie emulatora, bo to kupa jest!

Już lepiej poszukać aplikacji, która ekran z telefonu na komputerze udostępni i będzie można klikać myszką...

No właśnie o tym nie myślałem... ...żeby ekran dotykowy wyświetlić na Monitorze z działającą myszą (oczywiście za pomocą PC-ta i uruchomionej na nim jakiejś aplikacji). Poszukam jeszcze.

Kłopot w tym, że mam iP5 (Samsunga S Advance ma mój wnuczek i nie chce udostępnić do prób) - a nie mam iMaca-a. Apple, jeśli w ogóle ma emulator iP5 to pewno na Mac-a a nie na PC.

Pzdr.

RobertMiernik
22-02-2015, 19:25
Tak w ogóle gupia ta gra atakuje i atakuje i miliardy jednostek trzeba wysłać na proste działko bo giną jak mrufki (swoją drogą może te robale to mrówki są?).

KASZMAR! ;P

wasilewk
22-02-2015, 19:43
Tak w ogóle gupia ta gra atakuje i atakuje i miliardy jednostek trzeba wysłać na proste działko bo giną jak mrufki (swoją drogą może te robale to mrówki są?).

KASZMAR! ;P

He, He ...

Który poziom bazy masz ? (na iP5 mam 8 i wszystkie 11 kolonii - niestety na 6-tym).
Spróbuj na PC (tu mam wszystko na 9-tym levelu) - te 'mrówki' to S-Trike-i. Gdybyś je miał na ostatnim levelu (7), to poznałbyś co potrafią - zdecydowanie najlepsze wojsko.

Poza tym gra w sojuszach wciąga jeszcze bardziej.

Pzdr.

wasilewk
22-02-2015, 23:11
A z innej beczki:

FB działa jednocześnie na telefonie i na PC. Może by coś pokombinować, żeby i ta gra tak działała ?

RobertMiernik
23-02-2015, 11:31
FB jako aplikacja Facebooka?
To są dwie różne aplikacje - one wyglądają tak samo ale to nie jest ta sama aplikacja.

Excel na OsXa też wygląda jak ten na PC ale ich na 'krzyż' nie uruchomisz.

Nie każdy musi być informatykiem, ale musisz mi niestety na słowo uwierzyć - nie ma rozsądnego sposobu na uruchomienie na komputerze aplikacji z androidowego sklepu.

Idź w kierunku tego wyświetlenia ekranu komórki na laptopie bo w tą stronę to może działać.

wasilewk
23-02-2015, 20:46
Chodziło mi raczej o to, że na Facebooku na telefonie umieszczam zdjęcia a potem na PC na Facebooku je czytam (to samo konto). Te same wiadomości i ten sam rozkład stron.

Pzdr.

RobertMiernik
23-02-2015, 21:11
Tak, rozumiem ale przy grach bardzo często - to w sumie reguła prawie, że serwery są rozdzielone między platformami.

wasilewk
24-02-2015, 12:20
Wczoraj taki przypadek, mój syn mnie zaskoczył: ustawił na telewizorze ze 20 piosenek dziecięcych video dla swojego synka --> za pomocą telefonu Samsunga - korzystając z internetu (konkretnie Youtube). No, ale on ma telewizor w sieci wewnętrznej. Mój przypadek jest raczej odwrotny (tak myślę...).

Pzdr.