Satman
18-02-2015, 21:04
Posiadam Pixel Pawn, którego dawno nie używałem. Dzisiaj miałem potrzebę użycia go jako wyzwalacza aparatu - i jak to zwykle bywa - odmówił posłuszeństwa akurat wtedy, gdy był potrzebny. Wcześniej nie miałem problemów.
Bez problemu wyzwala lampę (SB900). Podłączony do aparatu zapala tylko zieloną kontrolkę (czyli komunikuje się z nadajnikiem) ale dalej nic się nie dzieje: nie ustawia ostrości, nie wyzwala migawki. Kabelek od odbiornika oczywiście podłączony do gniazda aparatu, nie ma widocznych uszkodzeń.
Czy muszę coś zmienić w menu aparatu? Uszkodzony odbiornik? Uszkodzony układ w aparacie, odpowiedzialny za odbieranie sygnału z odbiornika? Czy ktoś miał podobny problem?
Bez problemu wyzwala lampę (SB900). Podłączony do aparatu zapala tylko zieloną kontrolkę (czyli komunikuje się z nadajnikiem) ale dalej nic się nie dzieje: nie ustawia ostrości, nie wyzwala migawki. Kabelek od odbiornika oczywiście podłączony do gniazda aparatu, nie ma widocznych uszkodzeń.
Czy muszę coś zmienić w menu aparatu? Uszkodzony odbiornik? Uszkodzony układ w aparacie, odpowiedzialny za odbieranie sygnału z odbiornika? Czy ktoś miał podobny problem?