PDA

Zobacz pełną wersję : fotografia ludzi - niekorzystna obróbka zdjęć



myforroom
15-02-2015, 13:09
Chciałbym zaprosić wszystkich do dyskusji na temat niekorzystnego wpływu obróbki zdjęć na wygląd fotografowanych ludzi.
Przykład: nadmierne wyostrzenie, nadmierne wyciąganie cieni, za duży kontrast, lub jaka powinna być równowaga pomiędzy poszczególnymi zakresami świateł itd...
To tylko przykłady. Jeśli macie jakieś ciekawe spostrzeżenia to zapraszam do dyskusji.

GonzoG
15-02-2015, 14:05
Chciałbym zaprosić wszystkich do dyskusji na temat niekorzystnego wpływu obróbki zdjęć na wygląd fotografowanych ludzi.
Przykład: nadmierne wyostrzenie, nadmierne wyciąganie cieni, za duży kontrast, lub jaka powinna być równowaga pomiędzy poszczególnymi zakresami świateł itd...
To tylko przykłady. Jeśli macie jakieś ciekawe spostrzeżenia to zapraszam do dyskusji.

Obróbka to wizja fotografującego. Nie ma żadnego wzoru jak to powinno wyglądać, ani co jest za dużo czy za mało.
Są tacy co przesądzają, ale może też i oto im chodzi.

I w sumie na tym powinna się ta dyskusja zakończyć, bo o gustach się nie dyskutuje.

pawulon
15-02-2015, 15:26
Do dla jednego jest przesadą, inni są gotowi za to zapłacić. :P W poszukiwaniu indywidualnego stylu robi się różne rzeczy.

GaijinPawel
15-02-2015, 18:01
Wpływ na obróbkę i późniejszą opinię o kolorach zdjęcia ma również kalibracja monitora.

pawulon
15-02-2015, 18:28
No tak, bo 90% laptopów świeci na niebiesko...

spiritus
15-02-2015, 18:32
No tak,, bo 90% laptopów świcie na niebiesko...

Np w moim :D

Mogę to jakoś sklalibrować?

pawulon
15-02-2015, 18:35
Albo laptop na programową regulacje temperatury barwowej, albo w ustawieniach koloru karty graficznej. Ale to i tak mocno na oko.

GonzoG
15-02-2015, 19:16
Np w moim :D

Mogę to jakoś sklalibrować?

Najlepiej kalibratorem.
Nie da to idealnych efektów, ale zawsze będzie lepiej niż standardowe kolory.

spiritus
15-02-2015, 19:35
Najlepiej kalibratorem.
Nie da to idealnych efektów, ale zawsze będzie lepiej niż standardowe kolory.

Trzeba będzie gdzieś w okolicy poszukać kogoś takiego co kalibruje.