Zobacz pełną wersję : Jak to zrobić?
http://www.maxmodels.pl/fotograf-_zazu_/akt-zdjecie-5532067.html#
Głowię się ze znajomymi jak uzyskać podobny efekt. W portfolio babki jest sporo podobnych zdjęć i się zastanawiam - raczej malowane, czy klejone taśmą to to nie jest. Jeżeli nie, to jak? Fotomontaż, światło z rzutnika?
spiritus
12-02-2015, 00:47
Jakiś rzutnik (może nawet lampa studyjna) właśnie potawiony i na nim naklejony wzorek :)
Widać to nawet na wlosach
Tak właśnie myślałem, chociaż z rzutowaniem z rzutnika nie miałem nigdy do czynienia :P
adriansocho
13-02-2015, 16:28
Wystarczy dać coś, co rzuca czarny wzorek:)
A tak na serio - szukałem kiedyś info o zrobieniu rzutnika ze starego aparatu analogowego, znalazłem gościa, który w miejscu kliszy przykłada palnik lampy z przyłożonym wzorem. Wzór jest rzucany poprzez obiektyw aparatu (można precyzyjnie ustawić ostrość itp.). Tamten fotograf używał tego, żeby rzucać wzór na ścianę za modelką, ale dałoby radę to zaadoptować do tego co na zdjęciu.
homemade gobo. mozna tez kupic.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.