PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to zrobić?



_Ocean_
12-02-2015, 00:33
http://www.maxmodels.pl/fotograf-_zazu_/akt-zdjecie-5532067.html#

Głowię się ze znajomymi jak uzyskać podobny efekt. W portfolio babki jest sporo podobnych zdjęć i się zastanawiam - raczej malowane, czy klejone taśmą to to nie jest. Jeżeli nie, to jak? Fotomontaż, światło z rzutnika?

spiritus
12-02-2015, 00:47
Jakiś rzutnik (może nawet lampa studyjna) właśnie potawiony i na nim naklejony wzorek :)
Widać to nawet na wlosach

_Ocean_
13-02-2015, 14:24
Tak właśnie myślałem, chociaż z rzutowaniem z rzutnika nie miałem nigdy do czynienia :P

adriansocho
13-02-2015, 16:28
Wystarczy dać coś, co rzuca czarny wzorek:)

A tak na serio - szukałem kiedyś info o zrobieniu rzutnika ze starego aparatu analogowego, znalazłem gościa, który w miejscu kliszy przykłada palnik lampy z przyłożonym wzorem. Wzór jest rzucany poprzez obiektyw aparatu (można precyzyjnie ustawić ostrość itp.). Tamten fotograf używał tego, żeby rzucać wzór na ścianę za modelką, ale dałoby radę to zaadoptować do tego co na zdjęciu.

sufenta
13-02-2015, 16:37
homemade gobo. mozna tez kupic.