PDA

Zobacz pełną wersję : Ciągłe telefony z numeru +033



foto4deg
05-02-2015, 15:09
Miał ktoś coś podobnego?

Nie wyświetla się nic poza +033, dzwoni 3-4 razy dziennie od kilku dni. Ktoś przypuszcza, co to może być?

wasilewk
05-02-2015, 15:45
A u jakiego dostawcy masz telefon ?

morzon
05-02-2015, 15:53
Może odbierz i zapytaj :D

thorcik
05-02-2015, 15:55
Może odbierz i zapytaj :D

Raczej odbierz i rozstrzelaj :twisted:

esperal
05-02-2015, 16:48
To sprzedawcy dzwonia, mnie tez nie dawali spokoju.

foto4deg
05-02-2015, 18:00
Ja w Norwegii żyję. Zablokowałem numer. Po godzinie zadzwonili z +1(210) 249 0033. Jakaś masakra, telefon z Texasu :p Też zablokowałem. Zobaczymy, co dalej.

esperal
05-02-2015, 18:09
Co z tego że żyjesz w Norwegii, czym się różni telemarketing w Norwegii i Polsce? Tak samo dokuczliwy;)

thorcik
05-02-2015, 19:02
U nas sprzedają ubezpieczenia, w Norwegii miecze, topory, tarcze i drakkary :mrgreen:

foto4deg
05-02-2015, 20:05
Kolega pytał u jakiego dostawcy mam telefon :p
Thorcik, mówi coś Ci Pb? :p

FHR
05-02-2015, 20:18
Thorcik, mówi coś Ci Pb? :p

95 czy 98? ;)

thorcik
05-02-2015, 21:54
Thorcik, mówi coś Ci Pb? :p

Jak zapomnę o tabletkach to tak :razz:

kakersik
05-02-2015, 22:12
Widzę, że Waldek wszystkim, w każdym wątku grozi zatruciem Pb :mrgreen:

foto4deg
05-02-2015, 22:39
Widzę, że Waldek wszystkim, w każdym wątku grozi zatruciem Pb :mrgreen:

Ja nie grożę, tylko grzecznie pytam :p :mrgreen:

tomfoot
06-02-2015, 00:19
jak 33 to pewnie z Bielska Białej ktos dzwoni. Moze masz tam ciotkę?

foto4deg
06-02-2015, 00:38
jak 33 to pewnie z Bielska Białej ktos dzwoni. Moze masz tam ciotkę?

Toś popłynął teraz :p

tomfoot
06-02-2015, 00:47
Ups. Teraz doczytalem, ze aktualnie dzwonia ze Stanow. Musi być rodzina z USA niepokoi sie, ze od ciotki z Bielska nie odbierasz i dlatego dzwonia!

mir
09-02-2015, 14:26
Ups. Teraz doczytalem, ze aktualnie dzwonia ze Stanow. Musi być rodzina z USA niepokoi sie, ze od ciotki z Bielska nie odbierasz i dlatego dzwonia!
Poległem..:smile:

pil74
09-02-2015, 14:35
Ups. Teraz doczytalem, ze aktualnie dzwonia ze Stanow. Musi być rodzina z USA niepokoi sie, ze od ciotki z Bielska nie odbierasz i dlatego dzwonia!
Ja też leżę :)

karollo1989
23-02-2015, 20:54
To jest tak że jak dostajesz nowy numer to mógł go już ktoś wcześniej używać. Serio! Bo jak np. ktoś kilka lat temu kupił sobie kartę sim z numerem 123456789 i narobił sobie z tego numeru przyjaciół, potem kartę wyrzucił, to ten dawny numer trafił teraz z powrotem do bazy numerów, które są wolne. Nie pamiętam ile lat musi taki numer nie być używany, ale coś ok. 2 lata chyba. Teraz masz umowę z operatorem a jskiś Waldek Kiepski sobie przypomniał że poznał kiedyś taką osobę i ma gdzieś numer zapisany i dzwoni. Ot historyja...

Yabby
23-02-2015, 22:31
To jest tak że jak dostajesz nowy numer to mógł go już ktoś wcześniej używać. Serio! Bo jak np. ktoś kilka lat temu kupił sobie kartę sim z numerem 123456789 i narobił sobie z tego numeru przyjaciół, potem kartę wyrzucił, to ten dawny numer trafił teraz z powrotem do bazy numerów, które są wolne. Nie pamiętam, ile lat musi taki numer nie być używany, ale coś ok. 2 lata chyba. Teraz masz umowę z operatorem, a jakiś Waldek Kiepski sobie przypomniał, że poznał kiedyś taką osobę i ma gdzieś numer zapisany i dzwoni. Ot historyja...
Potwierdzam na własnym przykładzie... dzięki temu dowiedziałem się że jestem znakomitym mechanikiem z Mazur, mam mnóstwo roboty i wszyscy mnie polecają :D
Szkoda tylko, że jak polecają to podają już nieaktualny numer. Na początku myślałem że to pomyłka, za drugim że zbieg okoliczności, za trzecim już wiedziałem, kim jestem ;) Na szczęście po zmianie operatora mam spokój, nie wiem na ile to zasługa zmiany sieci (a ile przypadku) od tamtego czasu mam spokój.

karollo1989
23-02-2015, 23:42
To nie zasługa zmiany sieci :) Raczej poprzednik co miał ten numer prowadził spokojny tryb życia. Poinformował wszystkich by pousuwali ten numer, co nie znaczy że kiedyś nie odezwie się albo jakiś pan Janusz co na gwałt będzie potrzebował kasy od dawno nieodwiedzanego kuzyna, lub pani Krystyna, która pamięta starego dobrego wujaszka z dzieciństwa a teraz wygrała w totolotka grubą kasę i chce mu trochę podarować. Oczywiście druga opcja fajniejsza.

foto4deg
23-02-2015, 23:47
Już rozwiązałem zagadkę, jakiś telemarketing.

Co do odziedziczonych telefonów - kiedyś miałem telefon, który posiadał numer należący uprzednio do ginekologa :D

karollo1989
24-02-2015, 00:07
Dobrze że się rozwiązało. Polecam jednak blokadę numerów premium. Wiadomo że wtedy jakiś tam płatnych streamów nie zobaczymy, ale chyba lepiej być przezornym. PS. Zazwyczaj te numery trafiają ponownie do obiegu po...kilku miesiącach. Oj...Ginekolog...Drażliwy temat dla mężów tych pań ;)

doktor
24-02-2015, 00:25
Oj...Ginekolog...Drażliwy temat dla mężów tych pań

Chyba nie rozumiem. Czy urolog byłby drażliwym tematem dla żon tych panów?

karollo1989
24-02-2015, 00:30
Chyba nie rozumiem. Czy urolog byłby drażliwym tematem dla żon tych panów?
Urolog zajmuje się obiema płciami, zazwyczaj chodzi tu o choroby. Ginekolog to inaczej położnik. Jak dzwoni kobita ze swoją sprawą lub nawet jej mąż to lepiej gdyby chodziło o kopertówen za bezbolesny poród ;)

doktor
24-02-2015, 00:44
Ginekolog to nie zawsze jest położnik. Ginekolog bywa chirurgiem, a wtedy położnikiem zwykle nie jest. Niekoniecznie, w tym względzie kobiety zwykle regularnie chodzą do ginekologa, (za co im chwała, gdyż mają więcej rozumu w pięcie niż mężczyźni w głowie) więc telefon do ginekologa nie jest niczym niezwykłym.

Borgan
12-03-2015, 10:07
Ostatnio miałem jakieś telefony ze Sierra Leone +23221950428. 2 sekundy i 2zł poszło.

RobertMiernik
12-03-2015, 10:19
Miałem telefon i 2zł poszło jakoś nie pasują,
w sensie, że oddzwoniłeś?

tomfoot
12-03-2015, 23:08
Może kupił za 2 zł dwa telefony od sir Leona?

foto4deg
13-03-2015, 00:28
Czasami wystarczy odebrać, aby połączenie było płatne. link (http://kierunekirlandia.eu/news/2268/nie-odbieraj-ani-nie-oddzwaniaj-na-ten-numer-38681897022-slono-zaplacisz)

freefly
13-03-2015, 09:38
Czasami wystarczy odebrać, aby połączenie było płatne. link (http://kierunekirlandia.eu/news/2268/nie-odbieraj-ani-nie-oddzwaniaj-na-ten-numer-38681897022-slono-zaplacisz)


Cytat z artykułu:
"Odbierając takie połączenie lub oddzwaniając narażamy się na dodatkowe - wysokie koszty. Na razie nie ustalono dokładnie ile kosztować nas będzie 1 sekunda połączenia, jednak stawka takiego połączenia zwykle jest znacznie wyższa od pakietowych."

W końcu ustalono w ciągu ostatnich 2 lat od daty opublikowania tego artykuły ile będzie kosztować 1 sekunda połączenia ?:wink:

rb_zg
13-03-2015, 09:56
Połączenia przychodzące - jeśli nie jesteśmy w roamingu - nie mogą być płatne. No chyba że jakiś operator ma taką taryfę. Ale to użytkownik takiej taryfy jest na pewno o tym poinformowany.

freefly
13-03-2015, 10:11
@rb_zg, jeśli w internetach napisali, że są, to są. Nie podważaj autorytetów.;)

foto4deg
13-03-2015, 13:15
Ja się nie upieram. To, że tak napisali, nie znaczy, że tak musi być :p

sinner
13-03-2015, 14:00
na razie ten przekręt dotyczy oddzwaniania, miałem dwa takie telefony będąc w Niemczech z Sierra i jest to zazwyczaj jeden krótki dzwonek, tak żeby nie zdążyć odebrać i jeśli dręczy Cię kto dzwonił to oddzwaniając bulisz, na szczęście wcześniej wygoglowałem o co biega ;)