PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji X100T na ślub ???



arturjb
04-02-2015, 13:51
Czy któryś z kolegów posiada fuj x100t i miał okazje wykonywać nim reportaż ślubny? Wymyśliłem sobie, że to może być dobry sprzęt do reportażu, szczególnie na wolnym powietrzu- a i w pomieszczeniach może się sprawdzić. Wygląda to to ładnie, obrazki daje ładne, amerykanie na forach ciepło o tym piszą, ale nie wielu szaleńców znalazłem, którzy focili x100t śluby. A może ktoś z kolegów ma podobne doświadczenia z wcześniejszymi odmianami x100 - jakie są Wasze opinie, interesuje mnie szczególnie informacja o celności pracy układu AF.

Franek_
04-02-2015, 14:00
Dlaczego szaleńcy? X100 to dobry aparat.

Panerai
04-02-2015, 14:42
Moim zdaniem to kapitalny prezent na ślub ! ... a sorry tytuł tematu mnie zmylił :)

qbic
04-02-2015, 15:00
Wszystko zależy, ślub można i polaroidem zrobić.

http://junebugweddings.com/wedding-photo-blog/photobug/wedding-shot-with-polaroid-film-by-ash-imagery/

GL
04-02-2015, 15:21
A może Iphon'em, w końcu też się da, no i dojdzie wtedy Instagram więc będzie można na bieżąco obrabiać.

Franek_
04-02-2015, 15:27
Fuji x100 robi ładne zdjęcia. Nie widzę powodu, dla którego miałby się nie nadawać.

arturjb
04-02-2015, 15:43
liczyłem raczej na jakieś konstruktywne odpowiedzi, poparte doświadczeniami a nie dywagacje typu jutro spadnie deszcz albo nie spadnie...

Franek_
04-02-2015, 15:48
Deszcz mało prawdopodobny, obecnie śnieg pada.

X100 to dobry aparat. Da radę, bo niby czemu miałby nie dać? Dyskretniejszy niż d700 z 35mm, a przy odbitkach takich do 20x30cm nie do odróżnienia.

stock
04-02-2015, 15:55
mam X100s i miałem to na ślubie i plenerze. Na plenerze dało radę, slub a w szczególności szybsze akcje i ciemna sala to będzie wyzwanie. AF w tym aparacie w takich warunkach pozostawia wiele do zyczenia. Popytaj Adama Trzcionki - ma chyba x100t i może miał to na slubie jakimś :)
Jedno jest pewne - obrazek z malucha spowoduje że będzie się chciało wywalić d700 :D

qbic
04-02-2015, 16:09
IMO jak ktoś poważnie podchodzi do tematu to X100T może być tylko uzupełnieniem. To fajny aparat, kieszonkowy daje obraz jak typowy crop z dobrym jasnym szkłem i tyle.

Franek_
04-02-2015, 16:13
Tutaj coś ślubnego z x100:

http://www.briankraft.com/Blog/fuji-x100s-wedding-photography-colorado/


Da się? Da.

tomek67
04-02-2015, 17:05
Bałbym się tego aparatu z dwu powodów na ślubie/ weselu.
Po pierwsze brak "prawdziwych" lamp w systemie Fuji.
Po drugie miałem wiele różnych bezlusterkowców w rękach,
AF działa dobrze gdy światło jest ok.
Gdy jest ciemniej to poruszający się obiekt przerasta często ich możliwości.
To Fuji ma za to jedną wielką zaletę o której tu nie pisano.
Na plenerze w słoneczne dni czas synchronizacji z lampą błyskową bije wszystkie lustrzanki Canona/ Nikona.
Można to kreatywnie wykorzystać do zdjęć z lampami nawet w pełnym słońcu.

arturjb
04-02-2015, 18:10
Akurat brak lamp mi nie przeszkadza, błyskam radiowo, zawsze w manualu, ttl nie chcę, boje sie tylko o AF

wdhiz
04-02-2015, 18:20
Tutaj coś ślubnego z x100:

http://www.briankraft.com/Blog/fuji-x100s-wedding-photography-colorado/


Da się? Da.

Hmm, te zdjęcia to jakieś wypadek? Nieszczęście? Trochę się zmieniły kolory Fuji od czasów modelu S2 ;)

hostman22
04-02-2015, 18:48
co mają kolory do tego, czy fuji x100t ogarnie zdjęcia ślubne (obrobić możesz sobie cukierkowo jak masz taki kaprys). Ogniskowa typowa pod repo, wnioski jakie mam po zabawie aparatem w sklepie, af da radę (chyba że daje się 1200 wyselekcjonowanych zdjęć) ;)

arturjb
04-02-2015, 19:22
co mają kolory do tego, czy fuji x100t ogarnie zdjęcia ślubne (obrobić możesz sobie cukierkowo jak masz taki kaprys). Ogniskowa typowa pod repo, wnioski jakie mam po zabawie aparatem w sklepie, af da radę (chyba że daje się 1200 wyselekcjonowanych zdjęć) ;)

Ani nie oddaję 1200 zdjęć, ani x100t nie będzie moim jedynym aparatem na ślubie - na drugim ramieniu będzie wisiał sobie D700

qbic
04-02-2015, 20:11
To temat można zamknąć, jako druga puszka sprawdza się bardzo dobrze - zwłaszcza tam gdzie trzeba coś pstryknąć dyskretnie.

gavin
04-02-2015, 20:57
Na plenerze w słoneczne dni czas synchronizacji z lampą błyskową bije wszystkie lustrzanki Canona/ Nikona.
Można to kreatywnie wykorzystać do zdjęć z lampami nawet w pełnym słońcu.

Znaczy jest krótszy niż 1/8000?

hostman22
04-02-2015, 21:33
raczej chodzi o elektryczną migawkę, co daje efekt HSS ;)

wdhiz
05-02-2015, 00:43
Sorry, oczywiście obróbka/dobór kadrów nie decydują o tym czy aparat się nadaje na śluby czy nie. Po prostu zaskoczyła mnie hmm, ekspresja tych zdjęć ;)

GL
05-02-2015, 01:24
http://blog.kennykim.com/2012/05/iphone-wedding-photography-101.html
:)

qbic
05-02-2015, 01:30
http://secrestweddings.com/photography/2014/11/camera-obscura-wedding-photography/

tomek67
05-02-2015, 10:42
Znaczy jest krótszy niż 1/8000?
Fuji ma zdaje się migawkę centralną.
Można stosować dużo krótsze czasy bez utraty mocy błysku.
Czas błysku typowej lampy wynosi bodajże ok. 1/1000s na pełnej mocy.
Gdy użyjesz krótszego czasu niż błysk lampy to pewnie utracisz nieco mocy.

arturjb
05-02-2015, 15:34
http://blog.kennykim.com/2012/05/iphone-wedding-photography-101.html
:)


http://secrestweddings.com/photography/2014/11/camera-obscura-wedding-photography/

Panowie, prosiłem, nie róbmy sobie jaj - a jeśli tak bardzo Wam na jajach zależy to poszukajcie innego wątku, przyszedłem tu zapytać o konkretne doświadczenia - bo temu forum służy, a przynajmniej służyło kiedyś. Teraz może nowe mody w internetach; dawno tu nie zaglądałem, ale napisałem, bo niniejsza grupa kojarzyła mi się do tej pory z kompetentnymi rozmówcami a nie 'cfanymi bystrzakami'. Nie interesują mnie żadne ahtystyczne projekty, tylko porady praktyków, mistrzów rzemiosła.

epicure
05-02-2015, 19:51
X100T zastąpi lustrzankę ze szkłem 35 mm ekw. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli uważasz, że lustrzanką z takim obiektywem z powodzeniem (i zadowoleniem klientów) uda Ci się zrobić ślub, to na Fuji się nie przejedziesz. Ja takiej odwagi nie mam, mimo że używam tego aparatu do większości swoich zdjęć aktualnie.