PDA

Zobacz pełną wersję : Kompakt do 1000zł



Abaddon84
31-01-2015, 23:02
Witam szukam kompakta do plus minus 1000zł. Aparat ma być poręczny, posiadać w miarę jasny obiektyw i jakiś przyzwoity zoom. Fajnie jakby dało się też filmy kręcić. W necie wyszperałem coś takiego :
Canon powershot s120
Canon Powershot SX280HS
Sony DSC-HX50
Sony DSC-WX300
Samsung WB850F
Panasonic Lumix DMC-TZ40
Nikon Coolpix S9700
Nikon Coolpix P330
OLYMPUS Xz-2
Olympus XZ-10

ShoRtie
31-01-2015, 23:33
XZ-2 tych podanych albo pomyśl nad Samsungiem EX2F ewentualnie Panasonic LX7 matryce 1/1,7 cala i jasne obiektywy + filmy HD.

ichris
01-02-2015, 00:08
A ja polecam pomacać przed zakupem. Dla mnie np. ergonomia XZ-2 jest tragiczna i z tego względu wybrałem co innego.

Abaddon84
01-02-2015, 17:24
A co jeśli można wiedzieć?? A co powiecie o Panasonic Lumix DMZ-TZ60,SONY DSC-HX60, powiedzmy że mógłbym zwiększyć budżet do 1500 zł.

ShoRtie
01-02-2015, 18:50
W tej cenie to szukaj RX100 matryca 1 cal i wszystko pozamiatane. Te dwa co podałeś mają duże zoomy jak na kompakt ale malutkie matryce więc coś za coś.

ichris
01-02-2015, 19:17
Wybierałem około 15 miesięcy temu, między LX7, G15, G16, XZ-2, X10 i P7700. Zdecydowałem się na Nikona P7700. Z perspektywy czasu uważam, że wybrałem idealnie. W pełni gibki ekran, dobre video, idealna ergonomia, pełny manual, wbudowany filtr ND, dobry obiektyw z niezłym zoomem itd. Szczególnie gibki ekran pod kątem filmowania to bajka. W zasadzie mała matryca to jedyna istotna wada ale wtedy w tej cenie co dałem, musiał być jakiś słabszy punkt.

Nie sądzę abyś wyrwał RX100 za 1k. Ogólnie ceny kompaktów są teraz wysokie. Pojawiły się nowe modele z większymi matrycami ale w wyższej cenie. Ceny starych nie spadają zbyt wiele. Ja za P7700 dałem 1550 pln a dziś taki sam tylko z wizjerem P7800 kosztuje 1,8k.

Popatrz na te wymienione z pierwszym zdaniu, może wyrwiesz jakąś używkę z gwarancją w przyzwoitej cenie.

lukrobax
01-02-2015, 19:41
Ja wybrałem XZ-2 i jestem bardzo zadowolony.
Jakość zdjęć bardzo przyzwoita, a szkło jasne.
Co do ergonomii nie mam zastrzeżeń, kwestia przyzwyczajenia.
Dodatkowo jak na "kompakt premium" jest w miarę nieduży i poręczny.

ichris
01-02-2015, 20:48
XZ-2 to też fajny kompakcik i widziałem wiele dobrych fotek z niego wyprodukowanych. Ma dotykowy ekran a więc można focusować z palca co czyni go fajnym wyborem do streetu.

Wspomniałem o Nikonie ze względu na wymagania autora: "jasny obiektyw i jakiś przyzwoity zoom". Ale w zasadzie nie wiemy co autor chce focić.

Niemniej w cenie tych kompaktów dzisiaj poszedłbym raczej w bezlustro np. A3000 lub NX3000.

Abaddon84
01-02-2015, 23:03
Co bede focić ?? Wszystko aparat ma być poręczny mam małe dziecko i latać z nim, lustrzanką i dwoma obiektywami za wygodne nie jest dlatego ma być kompakt.Kompakt który będzie mogła bez problemu używać moja lepsza połowa. W sumie to zastanawiam się nad LX7, XZ-2, EX2F, DMZ-TZ60 w takiej kolejności. Jest jeszcze RX100 ale jest najdroższy ale pasowałby mi najbardziej. No i problem z XZ-2 jest bodajże dostępny tylko w jednym sklepie na necie (szukałem na ceneo).

ropusz
01-02-2015, 23:06
XZ-2 będzie fajny jako aparat ale z filmami to chyba nie najlepiej. Miałem XZ-1 i AF myszkował w trakcie nagrywania i strasznie to było wkurzające. Z tego co mi wiadomo to chyba w XZ-2 tego nie poprawili za bardzo ale do samych zdjęć to fajny jak na kompakt.

Abaddon84
03-02-2015, 00:02
Im więcej czytam na necie tym gorzej :/ na obecną chwilę najbardziej waham się między LX7 a DMZ-TZ60, dodatkowo jest jeszcze Nikon P7800. Za dużo tego i sam nie wiem już co wybrać.

ichris
03-02-2015, 10:27
Popatrz jeszcze na Fuji X30 - jest promocja z cash backiem 215zł

Abaddon84
04-02-2015, 17:40
LX7 zamówiony :)

tomtytus
06-02-2015, 12:29
Podepnę się pod temat bo również szukam czegoś z jasnym obiektywem, dużą matrycą do 1000zł - Twój wybór grubo wykroczył poza mój i Twój początkowy budżet :)

Biorąc pod uwagę powyższe, wybór pozostaje tylko jeden: Samsung EX2F...a w zasadzie nie ma wyboru bo to jedyny aprat spełniający kryteria i dostępny gdziekolwiek jako nowy (na popularnym portalu aukcyjnym jest jeden rodzynek Olympus XZ-2 ale używka).

Miał ktoś z nim styczność?

…tu jest trochę informacji:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=217637

Chyba nie ma alternatywy na obecną chwilę.

ichris
06-02-2015, 19:43
Godny uwagi jest jeszcze na Canon S120 acz obiektyw ma ciemniejszy.

Abaddon84
06-02-2015, 20:43
Ja dzisiaj odebrałem mojego LX7 aparat fajnie leży w dłoni jest mały i poręczny tak jak chciałem :) A to że przekroczył budżet no cóż niestety ale chciałem aparat z jasnym obiektywem. Początkowo byłem zdecydowany na XZ-2 ale tak jak mówisz jest trudno dostępny a nowy znalazłem tylko w jednym sklepie internetowym ( przed chwilą sprawdziłem już ostatnia sztuka niedostępna ). Co do Samsunga to jakoś lepiej leżał mi LX 7. Samsung ma odchylany ekran czego brakuje w LX 7.