PDA

Zobacz pełną wersję : "Statyw"/nakładka na kij trekkingowy/narciarski



PiKa
29-01-2015, 14:22
Cześć, czy są jakieś nakładki do mocowania na kije np. trekkingowe czy narciarskie, które zrobią z takiego kija coś w rodzaju statywu?

Saimon
29-01-2015, 14:44
Witaj
Możesz spróbować tego rozwiązania.
http://joby.com/

PiKa
29-01-2015, 14:55
A którego konkretnie? Bo te statywy na nogach jak u marsjan to raczej nie będą dobrze trzymać się na kijku.

nikoniarz
29-01-2015, 15:08
Jesli chcesz by kijek sluzyl jako monopod to zlec jakiemukolwiek tokarzowi wykonanie odpowiedniej koncowki z jednej strony nachodzacej na koncowke kijka a z drugiej z gwintem statywowym. Koszt niewielki. No chyba ze chodzi o cos zupelnie innego.

PiKa
29-01-2015, 15:14
Dokładnie o coś takiego. Miałem nadzieję, że jest coś gotowego...

nikoniarz
29-01-2015, 15:17
Moze jest. Nie szukalem wiec nie wiem. Aczkolwiek wykonanie tego jest bardzo prosta sprawa. Ja bym sugerowal zrobic taka koncowke z szerszym wejsciem na kijek i ewentualne wymmienne tulejki redukcyjne- wieksza pewnosc ze bedzie bardziej uniwersalne

PiKa
29-01-2015, 17:14
Jakby chcieć żeby było dobrze to trzeba by mieć jakiś system mocowania regulowany, żeby pasowało do różnych średnic kijków. Powinny być jakieś gumy żeby nie uszkodzić kija. Otwierane, żeby przeszło przez główkę lub stopę kija. Może nachylana głowica, chociaż tu nie wiem czy jest potrzebne, może wystarczy przechylać kijek, a taka relacja by powiększyła mocowanie. Najlepiej jakby można było założyć mocowanie na kijek i nie zdejmować, wiec musi być lekkie i małe.

Ja bym montował mały kompakt wiec dla mnie nie musi być bardzo sztywne.

nikoniarz
29-01-2015, 17:27
Wszystko zależy od Twojego pomysłu na tą część.

PiKa
29-01-2015, 23:51
Trochę poszukałem.

Najfajniejszy wydaje się być Ultrapod (http://www.industrialrev.com/tripods/). Tani, mały, z rzepem - szybko się zapina.

Podobny: Trekmount KT7.0 Adapter (http://www.trekmount.com/?option=com_content&view=article&id=1) - bardziej minimalistyczny, lżejszy, też na rzep.

Trzecia opcja: uchwyt rowerowy (https://www.google.pl/search?q=bike+camera+mount).

Przeglądy:
https://www.youtube.com/watch?v=UH8xWAvsOGQ
http://briangreen.net/2011/07/trekking-pole-camera-mounts.html

Inne możliwości:

Action Clamp & Locking Arm (http://joby.com/action-series/action-clamp-locking-arm)
Trek-Tech OptiMount (https://www.youtube.com/watch?v=Z4Tajw3onMc)

nikoniarz
29-01-2015, 23:57
Trekmount wg. mnie najciekawszy.

PiKa
30-01-2015, 00:12
Ale z drugiej strony Ultrapod może być użyty jako zwykły statyw

Staff
31-01-2015, 01:09
Jest też takie, dedykowane do kijów Kohla rozwiązanie
http://http://www.tatratrade.com.pl/?strona,doc,pol,glowna,1342,0,135,1,1342,przystawk a_na_aparat_fotograficzny,ant.html
Przystawka pasuje do kijów o średnicy do 18mm, koszt ok. 65 PLN

PiKa
31-01-2015, 22:39
Jest też takie, dedykowane do kijów Kohla rozwiązanie
http://http://www.tatratrade.com.pl/?strona,doc,pol,glowna,1342,0,135,1,1342,przystawk a_na_aparat_fotograficzny,ant.html
Przystawka pasuje do kijów o średnicy do 18mm, koszt ok. 65 PLN

Coś ten twój link nie działa, tu jest lepszy: http://www.outdoorzy.pl/2198-kohla-przystawka-do-kijow-na-aparat-fotograficzny.html

Masz taki? Jak wygląda mocowanie? Do 18 mm średnicy to dużo, moje kije trekkingowe mają 8-9 mm średnicy. Narciarskie pewnie podobnie.

Staff
01-02-2015, 16:05
Masz taki? Jak wygląda mocowanie? Do 18 mm średnicy to dużo, moje kije trekkingowe mają 8-9 mm średnicy. Narciarskie pewnie podobnie.
Niedawno kupiłem kompakt na górskie wycieczki i myślę o takim rozwiązaniu. Do lustra to się ihmo słabo nadaje.
BTW. Cieniutkie masz kije, muszę zmierzyć swoje, ale raczej są bardziej "porządne" :wink:

PiKa
20-04-2015, 09:59
Będę kupował tego Pedco UltraPod II (http://www.amazon.com/gp/product/B000ANCPNM/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER) - ktoś się jeszcze pisze? Podzielimy się kosztami przesyłki.