PDA

Zobacz pełną wersję : Rozliczenie karty podatkowej za 2014



mariaczi666
28-01-2015, 12:37
Koledzy, szukam po internetach od wczoraj i nadal jestem tak samo głupi jak byłem :)
Jestem na etacie a działalność foto rozliczam na Karcie Podatkowej. Chcę rozliczyć PIT-16A.
Składki miesięcznej do ZUSu wpłacałem w wysokości 270,40 z racji zniżek. Rozumiem, że tę kwotę wpisuję w PIT w polach "Zapłacona kwota stawki" za każdy miesiąc. Według czego mam wyliczyć to co wpisuję obok, czyli "Odliczona kwota stawki"?? Mam stary PIT, ale wtedy były inne stawki i nie pamiętam skąd te sumy mi wyszły :)
Prosiłbym o podpowiedź.
Pozdrawiam!

nightfall
28-01-2015, 13:18
W jednym polu wpisujesz kwotę jaką ustalił Urząd Skarbowy w następną kwotę zapłaconej składki,
nie robisz żadnego podliczenia na końcu.

mariaczi666
28-01-2015, 15:17
Płacę sam ZUS - 270,40. Podatku nic bo kwota jest niższa od składki ubezpieczeniowej. W lewym polu 270,40 a w prawym? Na money.pl piszą, że 232,85, czy to o tę kwotę chodzi?