Zobacz pełną wersję : Samsung NX1
Daniel*1977
28-01-2015, 00:46
Cześć, dłuuugo się nie pokazywałem na forum... życie :)
W związku ze sporym zainteresowaniem nowym modelem Samsunga jako jego posiadacz chciałem podzielić się tym co mam :)
Mam ponownie przyjemność uczestniczyć w programie Imagelogger, w związku z tym od ponad tygodnia jestem bardzo zadowolonym posiadaczem NX1.
Niestety nie dotarły do mnie najnowsze obiektywy i grip, ale za to mogę sprawdzić jak działają poprzednie szkła.
Do tej pory miałem kilka modeli NX, a ostatni był NX20.
Pomiędzy NX1 i NX20 jest moim zdaniem przepaść :), nie miałem okazji używać NX30 więc może nie jest ona tak duża.
Jedynka w porównaniu do poprzednich modeli jest duża ( osobiście bardzo mi to odpowiada ), ale nadal trochę mniejsza i lżejsza niż lustrzanki.
Do wykonania nie mam zastrzeżeń, poza miejscem na kartę SD - karta po wysunięciu jest zbyt płytko i trochę ciężko ją wyciągnąć.
Sprzęt prezentuje się bardzo solidnie, chociaż obawiam się o to jak będzie działał dotykowy wyświetlacz za jakiś czas.
Dotykowy wyświetlacz w aparatach tego typu zawsze uważałem za jakąś fanaberię - teraz już tak nie myślę.
Co prawda nie wyobrażam sobie obsługi aparatu w trybie Zombie, ale gdy położy się go na ziemi i odchyli ekran, okazuje się, że robienie zdjęć za pomocą dotyku jest przydatne - można wybrać kilka wariantów.
Nie ogarnąłem jeszcze wszystkich możliwości aparatu, ale ostrzenie działa błyskawicznie nawet w złych warunkach oświetleniowych, tryb seryjny - 22 pliki RAW ( 30-38MB) - za jednym naciśnięciem spustu migawki - aparat w zasadzie od razu jest gotowy do pracy, nie czeka się na zapis pików tak jak w poprzednich modelach.
Migawka działa cichutko z jak by wygłuszonym klapnięciem.
Wysokich czułości jakoś nigdy często nie używałem, jak dla mnie jakość zdjęć przy ISO3200 jest więcej niż bardzo dobra, wyższych jeszcze nie używałem.
Niestety nie wiem na obecną chwilę, kiedy i w jakiej cenie będzie dostępny NX1.
Jeżeli macie jakieś pytania to dawajcie, postaram się na nie odpowiedzieć, lepiej wychodzi mi robienie zdjęć niż pisanie ;)
Zdjęcia zostały wykonane aparatem Samsung NX1 otrzymanym od firmy Samsung Electronics. Co, Ltd.
1 ISO3200
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16307321401_d330f017c6_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qR2hvP)Spin (https://flic.kr/p/qR2hvP) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
2
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16120551578_e303b29639_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qyw3ms)Enjoy a chess game (https://flic.kr/p/qyw3ms) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
3 ISO1600 zdjęcia w świetle mieszanym, sztucznym.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16283183866_297123a08f_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qNTzgq)AG-3 (https://flic.kr/p/qNTzgq) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
4
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16309135165_97ccd1ae40_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qRbzFB)AG-11 (https://flic.kr/p/qRbzFB) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
5
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16121594928_aef2526e99_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qyBovf)AG-14 (https://flic.kr/p/qyBovf) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
6
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16308290912_e085ee1086_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qR7fHw)AG-16 (https://flic.kr/p/qR7fHw) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
7
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16333993491_ece574a273_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qTnZcr)Lens distortion (https://flic.kr/p/qTnZcr) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
8
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16133196688_3728d7502c_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qzCRiA)Food lessons (https://flic.kr/p/qzCRiA) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
9
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16149551359_6e44b82a05_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qB5EYF)Yay (https://flic.kr/p/qB5EYF) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
10
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16148153078_fa2c60c812_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qAXvjo)Ninja style (https://flic.kr/p/qAXvjo) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
11
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16349209222_cbab7b928b_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qUHYiC)Point on the wall (https://flic.kr/p/qUHYiC) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
12
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16162726840_c59375d109_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qCfcA9)It's snowing (https://flic.kr/p/qCfcA9) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
Tu link do reszty, staram się aktualizować w miarę często
https://www.flickr.com/photos/didmyself/sets/72157649908912507
To jest aparat stworzony do filmu, a Ty go profanujesz robieniem zdjęć :-) A tak na poważnie, chciałem go kupić (do filmowania), ale niestety w Polsce jest niedostępny, bo Samsung Polska woli sprzedawać telefony :-(
Daniel*1977
28-01-2015, 02:38
Ja wolę filmy oglądać :) może się jakoś zmuszę i spróbuję filmowania.
Z dystrybucją jest to niestety wola "nieba", ale miejmy nadzieje, że pojawi się szybko w sprzedaży.
Lucas1981r
28-01-2015, 03:14
Daniel*1977 mogles wrzucic te zdjecia do tematu Samsung NX :)
Daniel*1977
28-01-2015, 08:53
Nie ma problemu, chyba że jest na sali moderator :)
Jak sprawdza się af-s af-c w cięższych warunkach gdzie iso 3200-4000 to minimum ;) Wstaw też ze 2-3 rawy na wyższych iso typu 4000-6400 :)
Daniel*1977
28-01-2015, 20:31
Zrobiłem na szybko 3 zdjęcia na ISO 6400.
Z wtyczką tylko RAW wyeksportowany do JPG, osiedle 4 pliki - RAW > JPG
Moim zdaniem AF w złych warunkach oświetleniowych spisuje się bardzo dobrze. Na załączonych zdjęciach, ostrość łapana była na środku, na najwyższym piętrze z jasnym oknem.
Odszumianie w aparacie ustawione na "normal", można wybrać 4 tryby: brak, niskie, średnie wysokie.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16203875987_f2574ae8a3_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qFT6Nc)6400_DNG_JPG_ (https://flic.kr/p/qFT6Nc) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/15767322014_037e6bec99_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/q2iDvy)6400_JPG_JPG_F8 (https://flic.kr/p/q2iDvy) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16203879347_1c7693cdef_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qFT7N8)6400_DNG_JPG_F8 (https://flic.kr/p/qFT7N8) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16388858812_ca45928192_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qYebKf)6400_JPG (https://flic.kr/p/qYebKf) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16202377750_ecd7b6b9c7_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qFKqqw)6400_DNG_JPG (https://flic.kr/p/qFKqqw) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
Tu można pobrać pliki wyeksportowane oraz prosto z aparatu (https://www.dropbox.com/sh/o5b8ggdg4994b1t/AACmND265cnIg0VduuXGTqlXa?dl=0)
Dzięki ! Pytam się odnośnie af ponieważ czytałem na necie test fotografa z innego kraju i pisał że w kiepski warunkach af nie daj zbytnio rady, natomiast w dobrych warunkach jest supcio ;/ Iso 6400 ładnie wygląda, myślę że lepiej niż w moim staruszku d700
Daniel*1977
28-01-2015, 21:10
Aparat jest bardzo świeży, na pewno sporo w nim mogą jeszcze oprogramować.
Dopiero co wyszedł nowy FW, który wniósł masę poprawek, więc mają co robić.
Jak będę miał chwilę, to spróbuję go w podziemnym garażu pomęczyć, gdzie jest dosyć ciemno i światło jarzeniowe.
AF testowałem na córkach - dawał radę :D
MariuszJ
28-01-2015, 21:13
Daniel!
Wiesz że czekam na Twoje nowe zdjęcia! Nie chromol mi tu o sprzęcie! ;)
Daniel*1977
31-01-2015, 15:29
Kilka nowych sztuk
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16163229058_55d7bf6ffe_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qChLT5)By night (https://flic.kr/p/qChLT5) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16324871766_66d477f827_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qSzeCj)Warszawa Centralna (https://flic.kr/p/qSzeCj) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16349078741_75bb2905d1_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qUHivX)Fast lines up (https://flic.kr/p/qUHivX) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16364001786_f3ab847147_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qW2MBQ)Wet weather (https://flic.kr/p/qW2MBQ) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
Na Lego było tragicznie ciemno, zdjęcia bez statywu / lampy dało się robić dopiero od ISO1600.
AF celował szybko i bez problemu w takich warunkach.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16219454977_f338e59eac_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qHfWTt)Army (https://flic.kr/p/qHfWTt) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16217725748_0ff5067bb9_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qH75Rb)Star Wars (https://flic.kr/p/qH75Rb) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16405360605_0bd7fbc46b_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qZFL9V)Toilet paper (https://flic.kr/p/qZFL9V) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16403604391_717d160072_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qZwL6n)Brazier (https://flic.kr/p/qZwL6n) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16219446287_0b5e85b8ef_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qHfUiD)Secretly (https://flic.kr/p/qHfUiD) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/15782868334_4f91db24c5_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/q3FjTy)Attack (https://flic.kr/p/q3FjTy) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
motoluka
08-02-2015, 20:07
Koledzy jak ocenilibyscie potencjał czujnika NX1 w stosunku do czujników Sony np. A6000. Wiem, ze to całkowicie inne aparaty ale interesuje mnie NX500 a ma ten sam czujnik ta sama matryce. Samsunga używałbym albo z kitem albo 16mm f/2,4 a A6000 z Sony 20mm f/2,8.
@Daniel
standardowo twoje zdjęcia "każą" kupić Samsunga.. Jak byś ocenił pracę AF NX1 względem NX10. Rozumiem że jest to przepaść i nie ma czego porównywać. Mam rację?
Daniel*1977
09-02-2015, 21:52
@boeing, standardowo twoje zdjęcia "każą" kupić Samsunga. DZIĘKUJĘ BARDZO!!! :)
Do tej pory miałem NX20, który był szybszy od NX10 chociaż AF nie był tam wyczynowy. W NX1 jest i kontrastowy i fazowy, można używać obu, albo każdego osobno.
Robiłem zdjęcia na wystawie Lego, gdzie było po prostu ciemno i bardzo dużo ludzi, więc czasu mało i warunki okropne. Mogę tylko powiedzieć, że bez problemu AF robił swoje.
Ostatnio znowu robiłem zdjęcia u nas w klubie, gdzie jest mix światła - jarzeniówki i żarówki. Wszystko szło na ISO 1600 i 3200, sport może nie jest dynamiczny ( pozory), nie było również problemów z AF, dodam, że nie mam najnowszych obiektywów, które są skrojone pod Jedynkę, ze stałek które mam najmniej zadowolony byłem z 85mm. Najsprawniej działa mi 60mm macro, przy włączonym limicie ostrości - wyłączone makro.
Takie były warunki, gdzie AF działa bez problemu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16278825937_6147b59cf7_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qNveNH)AG_-11 (https://flic.kr/p/qNveNH) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
NX 30mm F2
F/2.2
30.0 mm
1/160
1600
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/15844627163_21ca3a4000_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/q98RCX)AG_ (https://flic.kr/p/q98RCX) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
NX 60mm F2.8 Macro
F/2.8
60.0 mm
1/160
1600
Tu AF teżnie zawiódł, udało się nawet wyciągnąć 16 klatek na sekunde, pomimo deklarowanych 15 :D
https://www.dropbox.com/s/8a59v8dvxe8prr9/BJJ.mp4?dl=0
To nie moje, ale pokazuje jak działa AF https://www.youtube.com/watch?v=tkFoXTSaDkE
A tu ciekawe porównanie. Długie, ale chyba dosyć wartościowe.
Z tego co pamiętam było robione na pierwszym FW https://www.youtube.com/watch?v=GmlzqAy5Q68
Daniel*1977
15-02-2015, 15:26
Gdyby ktoś chciał pooglądać to zapodam kilka zdjęć ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16263941318_c99d5932a8_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qMbX8m)Straight lines (https://flic.kr/p/qMbX8m) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
NX 20mm F2.8
F/3.2
20.0 mm
1/80
400
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16450025106_714911d42a_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/r4CFmw)Cold light (https://flic.kr/p/r4CFmw) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
NX 60mm F2.8 Macro
F/10.0
60.0 mm
1/160
100
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16484491951_659ddb34b0_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/r7Fk9t)Red dust (https://flic.kr/p/r7Fk9t) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
NX 60mm F2.8 Macro
F/6.3
60.0 mm
1/250
800
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16460250786_658430ab23_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/r5x66m)Open mind (https://flic.kr/p/r5x66m) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
NX 60mm F2.8 Macro
F/16.0
60.0 mm
0.6
100
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/15863719884_cf92a493b8_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qaPHeN)Tangle (https://flic.kr/p/qaPHeN) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
NX 60mm F2.8 Macro
F/25.0
60.0 mm
2
100
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16503708426_f0d7448cd3_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/r9nPx1)Black mark (https://flic.kr/p/r9nPx1) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
NX 60mm F2.8 Macro
F/8.0
60.0 mm
1/250
100
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16351310657_b2af4cd2ff_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qUUJZg)Glass (https://flic.kr/p/qUUJZg) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
NX 60mm F2.8 Macro
F/5.0
60.0 mm
1/250
400
Bez problemu AF ustawił się na szkle
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16537232895_def638c866_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rckDc6)Hallucinations (https://flic.kr/p/rckDc6) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
NX 60mm F2.8 Macro
F/5.0
60.0 mm
1/250
400
Daniel*1977
16-02-2015, 12:48
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/15927054363_288a50d353_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qgqjnz)Jump, taken with Single AF setting. (https://flic.kr/p/qgqjnz) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
Skok, z pojedynczym AF
Daniel*1977
23-02-2015, 08:14
Dodam kilka nocnych zdjęć, chociaż na ISO100 to nie sztuka je robić :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/15975840243_d45fff7b21_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qkJmHr)Curve (https://flic.kr/p/qkJmHr) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16594987022_69c3902957_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rhrDtU)In and Out (https://flic.kr/p/rhrDtU) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16594429051_bd3d066a9c_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rhoMBH)Yellow lines (https://flic.kr/p/rhoMBH) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/16569622236_0f1ac5ccd0_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rfcDq1)Black bus (https://flic.kr/p/rfcDq1) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/15973449224_a64c824db4_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qkw6WY)MUSEUM (https://flic.kr/p/qkw6WY) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
Daniel*1977
07-03-2015, 14:37
Nie wiem, czy kogoś zainteresuje, ale wklejam coś takiego.
Zdjęcie w RAW wykonane raczej średnio źle, ale jak widać wyciągnąć można sporo z niego.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16740419311_46cea9147e_z-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rvi2ra)Before and after - RAW NX1 file (https://flic.kr/p/rvi2ra) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
Prawidłowo zrobione zdjęcie, bez obróbki.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16715794746_d08ccf8eb6_z-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rt7PpG)Before and after - RAW NX1 file_ (https://flic.kr/p/rt7PpG) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
Daniel*1977
08-03-2015, 21:57
Dorzucam jeszcze coś na ISO6400 z użyciem "Auto korekty".
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16568873298_b5c5db84d0_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rf8NMh)TNF (https://flic.kr/p/rf8NMh) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16136500583_517b57b407_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qzVMri)TNF_ (https://flic.kr/p/qzVMri) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
Daniel*1977
13-03-2015, 21:26
A takie tam z nowego metra
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16175466404_b4cca078b7_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qDnuBN)Entrance (https://flic.kr/p/qDnuBN) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16590498837_1a1332e13a_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rh3Dip)Wide open (https://flic.kr/p/rh3Dip) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16797779745_fe34d880f6_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rAn1Ga)Rectangles (https://flic.kr/p/rAn1Ga) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16797778875_2856e4f128_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rAn1ra)Parallelism (https://flic.kr/p/rAn1ra) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16796668461_b79cec3a85_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rAgjm6)Slow down (https://flic.kr/p/rAgjm6) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16796666781_1a4f68ac42_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rAgiR8)3 ways (https://flic.kr/p/rAgiR8) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16797774965_fe98dddc18_c-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/rAmZgK)Into the dark (https://flic.kr/p/rAmZgK) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/camera_overall_score_new-3.jpg
źródło (http://www.dxomark.com/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/camera_overall_score_new2/115896-1-eng-US/camera_overall_score_new.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/scores-3.jpg
źródło (http://www.dxomark.com/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/scores11/115900-1-eng-US/scores.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/rating_hybrid-1.jpg
źródło (http://www.dxomark.com/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/rating_hybrid/115908-1-eng-US/rating_hybrid.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/nx1_nx30_scores-1.jpg
źródło (http://www.dxomark.com/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/nx1_nx30_scores/115920-1-eng-US/nx1_nx30_scores.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/comparison2-1.jpg
źródło (http://www.dxomark.com/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/comparison25/115940-1-eng-US/comparison2.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.