PDA

Zobacz pełną wersję : Kompakt z RAW i trybami manualnymi do 800 czy istnieje coś wartego uwagi?



gswito
26-01-2015, 14:38
Witam.
Szukam aparatu dla mojej dziewczyny którą przerażają rozmiary mojego nikona d5100 z sigmą 18-200, jednocześnie chcę kupić aparat który będzie uzupełnieniem lustrzanki i będzie miał trochę opcji z których będę korzystał ja. Zależy mi przede wszystkim na trybach manualnych P, S, A, M, oraz zapisie w raw. Aparat musi być mały z tego względu że chcę go również używać w miejscach gdzie ciężko chodzić z lustrzanką zawieszoną na szyi (np. szlaki górskie z łańcuchami). Oczywiście zależy mi na jak najlepszej jakości za tą cenę. Znalazłem w sumie 2 aparaty. FUJI F770EXR który niestety pozwala tylko naświetlać klatkę przez max 8s co może być trochę mało nocą oraz Olympus XZ-10 który z tego co czytałem mógł by być. Może znacie jakieś inne aparaty które spełniały by moje wymogi :) Aparat raczej musi być nowy z gwarancją w końcu będzie to prezent dla dziewczyny z którego będę korzystał i ja :)
Pozdrawiam.

d90
26-01-2015, 14:49
Ten Olek da rade mz.
Widziałem z niego wiele fajnych fotek.

morzon
26-01-2015, 15:12
Może jakiś bezlusterkowiec? Starsze samungi spokojnie w tej kasie wyrwiesz, a w porównaniu do kompaktu jakość znacznie lepsza. Ciut większy będzie przez szkło, ale i tak mniejszy niż lustrzanka.

http://allegro.pl/samsung-nx100-obiektyw-20-50-zestaw-5-skladnikow-i5016167408.html
http://allegro.pl/aparat-samsung-nx200-obiektyw-18-55-mm-20-3-mpix-i4893742868.html
http://allegro.pl/samsung-nx1100-obiektyw-20-50-mm-czarny-nowy-i4996072648.html

wyrwiflak
26-01-2015, 18:34
Nikon 1 S1, Panasonic GF3, Samsung NX1000/1100

marcin_G
26-01-2015, 19:19
Jeśli ma być keiszonkowy przy okazji, to szukaj Coolpixa P330 - na ebayu do wyrwania zacząco poniżej 800 zł.

Strus
07-04-2018, 08:31
Odkopię :)

Szukam jak najtańszej i małej "małpki" z RAW. Jakieś sugestie na dzień dzisiejszy ? Znalazłem za 400zł Lumix DMC-LX3.