Zobacz pełną wersję : Pentacon 50 1.8 +nikon d5100 nie ostrzy
natalia90185
26-01-2015, 00:28
Cześć. Mam pentacon 50 1.8( sprawny) + nikon d 5100 i adapter z soczewka.Bez soczewki ostrzy mi do 1,5 m. Problem polega na tym ze nie mogę przekręcić pierścienia na nieskończoność bo czuć opór. Jak mam rozwiązać ten problem? Da się wyjustować ten obiektyw żeby użyć adaptera bez soczewki? Jak to zrobić? proszę o odpowiedz.
Sprawdź czy cofająca się soczewka obiektywu nie dotyka tej z adaptera.
dareksad
31-01-2015, 00:32
Cześć. Mam pentacon 50 1.8( sprawny) + nikon d 5100 i adapter z soczewka.Bez soczewki ostrzy mi do 1,5 m. Problem polega na tym ze nie mogę przekręcić pierścienia na nieskończoność bo czuć opór. Jak mam rozwiązać ten problem? Da się wyjustować ten obiektyw żeby użyć adaptera bez soczewki? Jak to zrobić? proszę o odpowiedz.
Jak chcesz, to możesz mi wysłać lub przywieźć (40km) obiektyw i zrobię by ostrzył na nieskończoność bez soczewki :-)
Jak będziesz zainteresowana pisz PW
natalia90185
01-02-2015, 21:48
Sprawdź czy cofająca się soczewka obiektywu nie dotyka tej z adaptera.
tak dotyka;/ tylko dlaczego skoro przy innych nikonach nie ma tego problemu? Dostałam ten obiektyw od kumpla który używał go na nikonie.
tak dotyka;/ tylko dlaczego skoro przy innych nikonach nie ma tego problemu? Dostałam ten obiektyw od kumpla który używał go na nikonie.
Bo to pewnie jest problem samej przejściówki, a nie obiektywu. Swoją drogą oglądałem gdzieś niedawno na jakiejś zagramanicznej stronie sesję portretową zrobioną tym pentaconem i ostrość była powalająca.
natalia90185
01-02-2015, 22:07
a gdzie mogę kupiuć dobry adapter? bo za ten dałam 90zł nie działa tak jak powinien;/
Zdecydowanie lepiej wytłuc tą soczewkę i przejustować obiektyw.
dareksad
03-02-2015, 23:41
Zdecydowanie lepiej wytłuc tą soczewkę i przejustować obiektyw.
Święte słowa :-)
Amen.
qasiqf33
14-02-2015, 18:00
witam :-) prosiłabym o odpowiedź na poytania czy taka przeróbka jest trudna do wykonania dla amatora i jak coś takiego zrobić?
witam :-) prosiłabym o odpowiedź na poytania czy taka przeróbka jest trudna do wykonania dla amatora i jak coś takiego zrobić?
A google wyłączyli ??
http://lmgtfy.com/?q=pentacon+50+1.8+justowanie
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.