PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić zaćmienie śłońca



limak816
24-01-2015, 19:36
Witam, mam pytanie jak ustawić sprzęt do zrobienia zaćmienia słońca, czy trzeba posiadać jakiś specjalny filtr czy coś w tym stylu proszę o pomoc
Pozdrawiam

RobertMiernik
24-01-2015, 19:42
Tak samo jak żeby zobaczyć zaćmienie musisz mieć okulary do spawania, tak żeby zrobić zdjęcie musisz mieć szary filtr (i to bigstopper minimum).

limak816
24-01-2015, 19:52
czy możesz jakieś linki podesłać jak to wygląda albo gdzie można to kupić ?

jaś
24-01-2015, 21:36
pewnie zależy od kadru :) ostatnim razem fociłem bez filtra, ale oglądałem przez hoyję ndx400 czyli trochę mniej niż bigstopper, są również specjalne filtry z folii aluminiowej (baadera) do obserwacji powierzchni słońca może coś takiego kiedyś kupiłem i leżą w szafie może spróbuję przy najbliższym zaćmieniu.

sufenta
24-01-2015, 22:12
folia baader http://www.astroshop.de/filterfolien/baader-planetarium-sonnenfilterfolie-a4-20x29cm/p,2718 musisz tez miec dosc dlugi tele w przeciwnym razie ze slonca zrobi sie malutkie sloneczko.