sandor
23-01-2015, 16:46
Witam
Nie jestem pewien, czy w dobrym dziale...
Interesuje mnie temat przeskalowania zdjęcia. Jaka jest różnica /i czy wogóle/ pomiędzy przeskalowaniem zdjęcia, z np. 24 Mpix, na powiedzmy 12 Mpix, a ustawieniem w aparacie niższego standardu jpega, na taki żeby zajmował właśnie owe 12 Mpix /z tych 24/. Może pytanie laika, ale zainteresował mnie ten problem. Często podnosi się temat , że kitowe obiektywy sony e "nie wyrabiają" na matrycy 24 Mpix i przeskalowanie w zewnetrznym programie poprawia ostrość, czy jakość zdjęcia. Czy ustawienie w aparacie niższej jakości jpeg, to jest to samo?
Nie jestem pewien, czy w dobrym dziale...
Interesuje mnie temat przeskalowania zdjęcia. Jaka jest różnica /i czy wogóle/ pomiędzy przeskalowaniem zdjęcia, z np. 24 Mpix, na powiedzmy 12 Mpix, a ustawieniem w aparacie niższego standardu jpega, na taki żeby zajmował właśnie owe 12 Mpix /z tych 24/. Może pytanie laika, ale zainteresował mnie ten problem. Często podnosi się temat , że kitowe obiektywy sony e "nie wyrabiają" na matrycy 24 Mpix i przeskalowanie w zewnetrznym programie poprawia ostrość, czy jakość zdjęcia. Czy ustawienie w aparacie niższej jakości jpeg, to jest to samo?