PDA

Zobacz pełną wersję : Prostowanie tła



projacek
06-05-2007, 21:44
Witam!

Jak w Photoshopie wyprostować tło. Wiem, ze robi się to chyba jakoś za pomocą siatek. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak wykonać tą rzecz.

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

herbatnik
06-05-2007, 21:56
Nie za bardzo wiem o co chodzi z tym ''tlem'' ale moze masz na mysli prostowanie perspektywy...

Wlaczanie widoku siatki:
>Widok >Pokaz >Siatka

Natomiast jesli chcesz skorygowac perspektywe na fotce to ja najczesciej robie tak:
Narzedzie ''Zaznaczanie prostokatne (M)'' > Zaznaczam cale zdjecie > Klikam prawym klawiszem >Swobodnie przeksztalc > I znow w zaznaczone prawym klawiszem i najczesciej wybieram opcje ''Znieksztalc''

Mam nadzieje ze o to chodzilo...

Al Bundy
06-05-2007, 22:14
Filtr - Zniekształcenie - Korekcja Obiektywu

projacek
06-05-2007, 23:18
Źle to napisałem. Przypuśćmy, że mam takie zdjęcie...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img169.imageshack.us/img169/7633/052om0.jpg)
... i chciałbym je trochę wyprostować, chodzi mi o ten płot i całe tło. Żeby zdjęcie nie było takie krzywe, wiem, ze taka opcja jest w Picasie, ale nie wiem jak to zrobić w Photoshopie.

JK
06-05-2007, 23:22
Taka opcja to jest w każdym szanujacym się programie do obróbki zdjęć i nazywa się OBRÓĆ. Wybierasz funkcję, podajesz kąt i masz. Trzeba tylko wykadrować. Niektóre programy mają jeszcze mozliwość wyznaczenia dowolnej linii poziomej lub pionowej bez podawania kąta obrotu. Resztę robisz tak samo.

Gawronnek
07-05-2007, 00:18
pytanie powinno brzmieć jak wyprostować zdjęcie ;)

prz3mo
07-05-2007, 00:42
Menu OBRAZEK\Swobodnie\Wpisujesz wartość w % oraz kierunek (prawo/lewo), potem kadrujesz :)

Gawronnek
07-05-2007, 01:18
a nie lepiej obracać przy kadrowaniu?

blueblood
07-05-2007, 04:44
Niewiem czy ja dobrze zrozumialem ale autorowi tego watku chyba chodzi jak obrocic tlo czyli ten plotek i budynek wzgledem postaci na zdjeciu ?

matka997
07-05-2007, 08:55
mozesz też
przy kadrowaniu zaznaczyć kwadrat perspektywa i wtedy ustawiasz jak ci pasuje

Valdek_Tychy
07-05-2007, 09:10
Panowie, kombinujecie jak koń pod górę a sprawa jest tak prosta,że prościej się już nie da:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img129.imageshack.us/img129/6984/beznazwy1sx9.jpg)

1-z palety narzędzia wybierasz linijkę (domyślnie w tym miejscu jest kroplomierz)
2-linijką przeciągasz po lini ktorą chcesz wyprostować (w tym wypadku płot)
3-obrazek -> obróć obszar roboczy -> swobodnie i ok. a PS obróci obrazek tak,że zaznaczona linia będzie pozioma

Al Bundy
07-05-2007, 11:28
Valdeczku - a nie prościej poprostu przy kadrowaniu sobie to obrócic? Tak czy inaczej trzeba będzie kadrować po korekcji więc po co 2 razy robić? :D

projacek
07-05-2007, 11:34
Wielkie dzięki, już wiem jak to zrobić, nie wiedziałem, ze to jest takie proste :)

pozdrawiam

Gawronnek
07-05-2007, 14:11
toć pisałem że najlepiej przy kadrowaniu, czyżby nie było widać moich postów ;(

Valdek_Tychy
07-05-2007, 17:25
Valdeczku - a nie prościej poprostu przy kadrowaniu sobie to obrócic? Tak czy inaczej trzeba będzie kadrować po korekcji więc po co 2 razy robić? :D

No pewnie,że tak ale to jest proste jak budowa futerału na cepy i wydawało mi się,że nie musze o tym pisać :D