PDA

Zobacz pełną wersję : Nagranie zacina sie na komputerze



OlgaIks
16-01-2015, 13:43
Witam serdecznie,

chce zadac pytanie odnosnie odtwarzania filmow/nagran nikon d5100 na komputerze. Zacina sie, leci sam dzwiek. Zmenilam format mov na mpg-jest duzo lepiej,ale wciaz nie ma doskonalej plynnosci. Czy to wina komputera?
Przy okazji o ile to mozliwe poleccie mi jakies programy do scalania filmikow w formacie mpg,jesli taki ma pozostac.

wunat
16-01-2015, 15:48
mysle ze to wina kodekow

Hopekmlotek
20-01-2015, 00:10
Może słaba karta zintegrowana ? Chociaż powinno pójść nawet na słabej, chyba, że nie wiadomo co tam masz xD

pgi
20-01-2015, 12:51
Zainstaluj PotPlayer'a (http://www.videohelp.com/tools/PotPlayer), który jest jednym z najlepszych odtwarzaczy wideo i ma własne, wewnętrzne kodeki. Jeśli wideo nadal będzie przycina to oznacza, że masz za słaby komputer.

Konwersja do mpeg z h264 powoduje degradację obrazu. Lepszą opcją jest zmiana kontenera (remux) do mp4 lub mkv.

sl011
20-01-2015, 14:14
Zacząłbym od zmiany programu do odtwarzania i/lub kodeków. Zmiana w oprogramowaniu może przynieść nawet wielokrotny wzrost wydajności odtwarzania.
Ja na co dzień używam sm playera. Nie jest to może rekordzista wydajności, ale jest uniwersalny - odtwarza wszystko, co mam. W przeciwieństwie do windowsowego media playera.

Maciek N
20-01-2015, 14:46
Proponuję wrzucić pliki na inny (najlepiej jakiś w miarę nowy) komputer. Będzie pewność że to brak mocy lub zła konfiguracja.
Wydajność komputera zależy praktycznie od wszystkich podzespołów. Najbardziej mają wpływ procesor, pamięć operacyjna, szybkość dysków. Do tego dochodzi higiena. Jeśli komputer jest zaśmiecony, zawirusowany to jego wydajność także mocno spada.
Jeśli idzie dźwięk bez obrazu lub odwrotnie to brak lub konflikt kodeków. Można spróbować doinstalować pakiet kodeków lub zmienić odtwarzacz.

sylwuskaaa
29-01-2015, 17:32
proponuje przekonwertować plik na inny format

Pablo998
31-01-2015, 21:06
Napisz jaki masz PC :)