PDA

Zobacz pełną wersję : Filmy na nosniku w jakości 4K



HYPER
13-01-2015, 18:46
Czy ktos wie gdzie (i czy) mozna nabyc filmy zrealizowane w natywnej rozdzielczosci 4K?
Interesuje mnie film Gone Girl i Sony Polska podaje, ze zostal zrealizowany w jakosci 4K, ale nigdzie nie moge znalezc sklepu, ktory by ten film w jakosci 4K sprzedawal.
Prosze o info jak ktos ma wiarygodne info w temacie.

edyta: wlasnie doczytuje, ze nie ma opracowanego standardu zeby takie filmy rozprowadzac na fizycznych nosnikach (ktos zaspal ;)

mozna jedynie sciagnac wersje cyfrowa... tyle, ze nadal nie wiem gdzie ja znalezc, tzn kupic.

RAF7705
14-01-2015, 01:38
Zrobili telewizory 4k, tylko nie ma co na nich oglądać.
Niektórzy się nabrali...

ekonet
14-01-2015, 10:25
Zrobili telewizory 4k, tylko nie ma co na nich oglądać.
Niektórzy się nabrali...
No jak, w sklepie możesz oglądać aż do godziny zamknięcia sklepu. :)

HYPER
14-01-2015, 12:10
troche lipa. poki co mozna pograc na kompie w rozdzielczosci 4K jak ktos ma mega mocnego kompa.
pierwsze filmy na ultra Hd Blu-ray maja sie pojawic pod koniec 2015.
jedyne pocieszenie jest takie, ze filmy juz od jakiegos czasu sa krecone w 4K a Gone Girl byl pierwszym filmem calkowicie zrealizowanym w 6K.
http://www.4kshooters.net/2014/08/13/david-finchers-gone-girl-1st-feature-film-shot-entirely-in-6k/

Jak juz bedzie nosnik to te wszystkie filmy beda dostepne w UHD.

shaolin
14-01-2015, 12:34
To, ze byl zrobiony/krecony w 4K to nie znaczy, ze tak byl wydany...

qualin
14-01-2015, 15:30
Tasma filmowa 35mm ma rozdzielczosc 6K, takze to o niczym nie swiadczy w jakiej rozdzielczosci cos nagrano.

W 4K to co najwyzej filmy dla doroslych mozna sobie posciagac :P Nic innego nie widzialem w tej rozdzialce jeszcze.

freefly
14-01-2015, 15:50
Tasma filmowa 35mm ma rozdzielczosc 6K, takze to o niczym nie swiadczy w jakiej rozdzielczosci cos nagrano.



No chyba, że nie korzysta się z taśmy filmowej w kinematografii, a kamer cyfrowych.;)

HYPER
14-01-2015, 15:53
To, ze byl zrobiony/krecony w 4K to nie znaczy, ze tak byl wydany...

Byl zrobiony w 6K to raz (kamera REDa). A dwa to znaczy tyle, ze jak bedzie mozliwosc dystrybucji na fizycznym nosniku w jakosci 4K to na bank tak zostanie wydany... i na to czekam :)

prz3mo
14-01-2015, 16:56
Sony Polska podaje, ze zostal zrealizowany w jakosci 4K, ale nigdzie nie moge znalezc sklepu, ktory by ten film w jakosci 4K sprzedawal.


Nic dziwnego, że tak podają, bo większość materiałów w kinach jest też w tej rozdziałce, albo nawet wyższej. Nie znaczy to jednak, że wersja 4k kiedykolwiek i gdziekolwiek będzie do kupienia w handlu. Może być, ale nie musi.

kichu
14-01-2015, 17:22
poki co najwiecej materiałów 4K jest na youtube i vimeo :) i trzeba przyznać, że jakościowo jest mniam :)

qualin
14-01-2015, 18:05
YouTube i jakość to nie są słowa które powinno się ze sobą zestawiać :)

HYPER
14-01-2015, 18:10
@prz3mo (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=6482): uwazasz, ze producent majac film w jakosc lepszej niz 1080p i majac medium w postaci zatwierdzonego i ustandaryzowanego nosnika zawaha sie zeby na tym zarobic?
takich rzeczy handel jeszcze nie widzial.

kichu
14-01-2015, 18:17
YouTube i jakość to nie są słowa które powinno się ze sobą zestawiać :)

zdziwilbys sie, youtube czy vimeo pieknie streamuje filmy w 4k na tv 4k (wbudowana aplikacja) i jak sie pusci
np. najnowsza reklame gopro z ich firmowego profilu czy pare innych materialow w tej jakosci no to jest naprawde
apetycznie :) i niestety wszystkie materialy fullhd wymiękają :)

foto4deg
14-01-2015, 18:32
Oglądałem na nowym imacu z 5k film nagrany w 4k z vimeo - cud, miód i orzeszki.

freefly
14-01-2015, 18:33
@prz3mo (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=6482): uwazasz, ze producent majac film w jakosc lepszej niz 1080p i majac medium w postaci zatwierdzonego i ustandaryzowanego nosnika zawaha sie zeby na tym zarobic?
takich rzeczy handel jeszcze nie widzial.

Widział, widział, ponieważ będzie to niewypał. Nie przyjmie się. No, może wśród garstki. 99% ludzi jest wszystko jedno czy HD czy też fullHD, a co dopiero 4, 6 czy 100K.

foto4deg
14-01-2015, 18:36
Widział, widział, ponieważ będzie to niewypał. Nie przyjmie się. No, może wśród garstki. 99% ludzi jest wszystko jedno czy HD czy też fullHD, a co dopiero 4, 6 czy 100K.

To dziwne. W Japonii uruchomili chyba już programy tv w 4k, a u nas jeszcze dobrego fullhd nie ma...

freefly
14-01-2015, 18:44
To dziwne. W Japonii uruchomili chyba już programy tv w 4k, a u nas jeszcze dobrego fullhd nie ma...



Setki lat izolacji Japonii zrobiły swoje. Oni są specyficzni i jeszcze im nie przeszło. DO 2020 roku maja uruchomić nadawanie 8K.

RAF7705
14-01-2015, 19:28
O telewizorach HD w Japonii oglądałem program na heliosie jak miałem 12 lat, czyli 25 lat temu.
To jak u nich są programy 4k, to u nas za 25 lat i z tym się zgodzę.
No to biegiem do sklepu, żeby 4k TV nie wykupili :-)

qualin
15-01-2015, 01:00
To dziwne. W Japonii uruchomili chyba już programy tv w 4k, a u nas jeszcze dobrego fullhd nie ma...

full hd? u nas nawet o dobre hd ciezko. Zadna polska tv nie nadaje w 1080p, wiekszosc to material 480p skalowany do 720p. niekore stacje nadaja w 720p, ale mozna je na palcach jednej reki policzyc :P

Kurtz
15-01-2015, 01:46
Ciężko się dziwić, biorąc pod uwagę jaki byłby koszt przejścia na wyższą jakość. Często oznaczałoby to konieczność całkowitej wymiany sprzętu, od infrastruktury informatycznej, do wizyjnej. Pamiętajcie o tym, że Polska jest krajem biednym, z gospodarką która się zwija, a nie rozwija.

foto4deg
15-01-2015, 01:51
Pamiętajcie o tym, że Polska jest krajem biednym, z gospodarką która się zwija, a nie rozwija.

To nie jest dział humor.

Borat1979
15-01-2015, 02:01
W 4K to co najwyzej filmy dla doroslych mozna sobie posciagac :P Nic innego nie widzialem w tej rozdzialce jeszcze.
O matko to musi być szkujące doświadczenie zobaczyć w takiej rodzielczści te celulity, rozstępy i blizny po operacjach plastycznych szczególnie tych starszych przechodzonych aktoreczek ;)

Kurtz
15-01-2015, 02:07
To nie jest dział humor.

Nie jest.

freefly
15-01-2015, 18:17
O matko to musi być szkujące doświadczenie zobaczyć w takiej rodzielczści te celulity, rozstępy i blizny po operacjach plastycznych szczególnie tych starszych przechodzonych aktoreczek ;)

Japończyków kręcą takie rzeczy.:lol:

qualin
15-01-2015, 18:27
A co ich nie kreci :P

velaskez
15-01-2015, 20:47
Nie ma dostępnych 4K bo i na czym mieliby je rozprowadzać. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że np. filmy cyfrowe właśnie w 4K do kina (Multikino, Helios czy inne) przychodzą na zaplombowanych dyskach twardych :D W formacie JPEG2000, z maksymalnym bitratem na poziomie 250Mbit/s (1.3MB/klatke *24 klatki na sekundę). Film + 20-40min reklam waży 400GB. I na czym to sprzedawać w sklepie. Nikt filmu za 300 zł nie kupi, żeby móc w domu obejrzeć 4k, którego i tak na ekranie 40-50" nie zobaczy.

Dlatego dalej, mimo wszystko, chodze do kina :mrgreen: Czekam na "multisporta" na kino.

Sendilkelm
21-01-2015, 13:35
Wy tu o 4K, a Samsung pokazał już 8K :)

http://technowinki.onet.pl/3d-bez-okularow-na-110-telewizorze-samsunga-w-8k-na-ces-2015/mvdcj

kosi_
22-11-2017, 16:31
HYPER,
pisałem do Ciebie na skrzynkę i odpisałeś. Niestety nie jestem w stanie napisać bo masz zapchaną skrzynkę odbiorczą. Napisz mi proszę swojego maila na skrzynkę. Dzięki i czekam.

kosi_