Maciek_66
12-01-2015, 19:51
1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/DSC_5216f_zps0fd7849c-2.jpg
źródło (http://s48.photobucket.com/user/d5mzywcz/media/forum%20nikoniarze/DSC_5216f_zps0fd7849c.jpg.html)
2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/DSC_5308f_zps8b763154-2.jpg
źródło (http://s48.photobucket.com/user/d5mzywcz/media/forum%20nikoniarze/DSC_5308f_zps8b763154.jpg.html)
3.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/DSC_5212f_zps372d06b0-2.jpg
źródło (http://s48.photobucket.com/user/d5mzywcz/media/forum%20nikoniarze/DSC_5212f_zps372d06b0.jpg.html)
4.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/DSC_5305f_zpsadfb96c1-2.jpg
źródło (http://s48.photobucket.com/user/d5mzywcz/media/forum%20nikoniarze/DSC_5305f_zpsadfb96c1.jpg.html)
Jestem modelarzem i czasem odwiedzam wystawy modelarskie. Odbywają się one w salach gimnastycznych szkół lub podobnych. Oświetlenie jest słabe, różnorodne, tło też potrafi być kolorowe. Powyższe zdjęcia zrobiłem właśnie na takiej imprezie.
2 i 4 bez lampy modele wyglądają fajnie, ale przeszkadza mi tło. Potrafi to byś jakaś pstrokata makatka lub kręcący się widzowie. Poza tym rzadko można się ustawić ze statywem, oglądający trącają, przechodzą i na niektórych wystawach to po prostu niemożliwe.
1 i 3 z lampą wbudowaną (bez obróbki) - dzięki temu jestem niezależny, oświetlony jest model, który fotografuję, a to co poza nim, niknie w ciemnościach. Niemniej jednak są kłopoty z kolorami (z lampą ustawiam BB na "lampa błyskowa") no i nie są te modele tak doświetlone, cienie itp.
Mam D5100 i AF-S 60 mm macro (i kit 18-105). Co mógłbym zrobić, żeby poprawić jakość tych zdjęć? Myślałem o lampie SB-700. Oczywiście nie jest możliwe rozstawianie studia na imprezie, przestawianie modeli - jest jak jest i muszę się dostosować. Może poprawić coś w ustawieniach aparatu? Proszę o poradę.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/DSC_5216f_zps0fd7849c-2.jpg
źródło (http://s48.photobucket.com/user/d5mzywcz/media/forum%20nikoniarze/DSC_5216f_zps0fd7849c.jpg.html)
2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/DSC_5308f_zps8b763154-2.jpg
źródło (http://s48.photobucket.com/user/d5mzywcz/media/forum%20nikoniarze/DSC_5308f_zps8b763154.jpg.html)
3.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/DSC_5212f_zps372d06b0-2.jpg
źródło (http://s48.photobucket.com/user/d5mzywcz/media/forum%20nikoniarze/DSC_5212f_zps372d06b0.jpg.html)
4.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/DSC_5305f_zpsadfb96c1-2.jpg
źródło (http://s48.photobucket.com/user/d5mzywcz/media/forum%20nikoniarze/DSC_5305f_zpsadfb96c1.jpg.html)
Jestem modelarzem i czasem odwiedzam wystawy modelarskie. Odbywają się one w salach gimnastycznych szkół lub podobnych. Oświetlenie jest słabe, różnorodne, tło też potrafi być kolorowe. Powyższe zdjęcia zrobiłem właśnie na takiej imprezie.
2 i 4 bez lampy modele wyglądają fajnie, ale przeszkadza mi tło. Potrafi to byś jakaś pstrokata makatka lub kręcący się widzowie. Poza tym rzadko można się ustawić ze statywem, oglądający trącają, przechodzą i na niektórych wystawach to po prostu niemożliwe.
1 i 3 z lampą wbudowaną (bez obróbki) - dzięki temu jestem niezależny, oświetlony jest model, który fotografuję, a to co poza nim, niknie w ciemnościach. Niemniej jednak są kłopoty z kolorami (z lampą ustawiam BB na "lampa błyskowa") no i nie są te modele tak doświetlone, cienie itp.
Mam D5100 i AF-S 60 mm macro (i kit 18-105). Co mógłbym zrobić, żeby poprawić jakość tych zdjęć? Myślałem o lampie SB-700. Oczywiście nie jest możliwe rozstawianie studia na imprezie, przestawianie modeli - jest jak jest i muszę się dostosować. Może poprawić coś w ustawieniach aparatu? Proszę o poradę.