Zobacz pełną wersję : Nikon d7000 jak zrobic zdjecia hdr tym aparatem
Jak zrobic hdr nikonem d 7000 pierwsza lustrzanka moja
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
mamil_km
12-01-2015, 19:49
statyw+bracketing+złożenie w programie. Tak w skrócie telegraficznym :)
statyw+bracketing+złożenie w programie. Tak w skrócie telegraficznym :)
Lub wykorzystanie dostępnych programów do tworzenia HDRów z NEFów lub JPEGów.
mamil_km
12-01-2015, 21:48
Czyli zacząć od przeczytania instrukcji ;)
Pytanie studnia :)
Polecam poczytać co to HDR i jak się*go robi.
Następnie instrukcja i odszukać opcji "bracketing" - choć nie jest wymagany "bracketing" aby robić HDRy i pochodne ;)
Wystarczy zrobić na manualu 2-3 różne naświetlania, takie jakie się*chce - ale to trzeba już wiedzieć co potrzebujesz :)
Oczywiście warto poszukać oprogramowania, które nam to połączy i jak edytować te pliki by zdjęcie nie straszyło :D
Chyba wszystko, co powinieneś odszukać ;)
Powodzenia
Podejrzewam, że pytający chce uzyskać HDR prosto z puszki. W tym modelu tego nie ma.
greg89aa
13-01-2015, 01:28
nie ma tego w tym modelu. więc ktoś mi napisze jak w menu mam ustawic te opcje . wiem 3 rózne wartosci expozycji a jaki program do łaczenia 3 zdjec? Dynamic-Photo HDR 5 HDRExpress2 â skrót Photomatix Pro 5.0.1 (32-bit) takie mam aktualnie
U1 nie moge ustawic roznych wartosci
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Przycisk BKT koło guzika od lampy.
Ale na u1 tego nie zmienie niw wiem czemu
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Wciśnij przycisk BKT i trzymając wciśnięty pokręć pokrętłem ( z tyłu Body ).
Patrz na mały wyświetlacz.
Obydwoma kółkami należy kręcić.
Potrzebny jest statyw?ciezko uchwycic 3jednakowe zdj .aparat jest poruszony zdj zmienianpozycje
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
mamil_km
13-01-2015, 22:26
Potrzebny jest statyw?ciezko uchwycic 3jednakowe zdj .aparat jest poruszony zdj zmienianpozycje
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Tak, albo inne podparcie typu murek, szafka itd.
Tak myslalem porobilem pare zdj ale .roznia sie i nie zmatuje je w calosc. Nie pasuja do siebie . W programie musza byc 3 takie same zdj o roznych ekspozycjach.
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Wyrwiząb
13-01-2015, 23:17
Tak myslalem porobilem pare zdj ale .roznia sie i nie zmatuje je w calosc. Nie pasuja do siebie . W programie musza byc 3 takie same zdj o roznych ekspozycjach.
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
A czy do tego HDR nadaje się program "startrails"? Nigdy nie próbowałem robić takich zdjęć.
Jaki program polecisz do hdr ? Jestem poczatkujacy .prosze o zrozumienie heh
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
zacznij od sns-hdr lite z GUI
Jak uruchomic ten program mam czarne tlo i txt
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
To program konsolowy, trzeba pobrać GUI
greg89aa
14-01-2015, 15:36
AF-S DX NIKKOR 18-105mm f / 3.5-5.6G ED VR mam takie obiektyw tym obiektywem na jakich zdj moge sie skupiac i wyłacznie?
mamil_km
14-01-2015, 18:49
Na jak najładniejszych. Obiektyw uniwersalny. Kup sobie książkę o fotografii albo poczytaj jakieś portale.
Spróbuj może programem Fusion.
Jest bardzo prosty.
adriansocho
15-01-2015, 12:03
Zastanawiam się, czy na początek koledze nie polecić zmiany zakresu dynamicznego (D-L) z poziomu aparatu. Chociaż, gotów jeszcze pozostawić to na stałe, a to psuje czasami jakość.
Na jak najładniejszych. Obiektyw uniwersalny. Kup sobie książkę o fotografii albo poczytaj jakieś portale.
Autor zaraz pewnie napisze, że chce poczytać "to" na tym forum... i to odnoszę wrażenie że pojawi się adnotacja "by było krok po kroku" ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.