PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon d7000 jak zrobic zdjecia hdr tym aparatem



greg89a
12-01-2015, 18:34
Jak zrobic hdr nikonem d 7000 pierwsza lustrzanka moja

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

mamil_km
12-01-2015, 19:49
statyw+bracketing+złożenie w programie. Tak w skrócie telegraficznym :)

Saimon
12-01-2015, 19:55
statyw+bracketing+złożenie w programie. Tak w skrócie telegraficznym :)
Lub wykorzystanie dostępnych programów do tworzenia HDRów z NEFów lub JPEGów.

mamil_km
12-01-2015, 21:48
Czyli zacząć od przeczytania instrukcji ;)

biegly
13-01-2015, 00:45
Pytanie studnia :)
Polecam poczytać co to HDR i jak się*go robi.
Następnie instrukcja i odszukać opcji "bracketing" - choć nie jest wymagany "bracketing" aby robić HDRy i pochodne ;)
Wystarczy zrobić na manualu 2-3 różne naświetlania, takie jakie się*chce - ale to trzeba już wiedzieć co potrzebujesz :)
Oczywiście warto poszukać oprogramowania, które nam to połączy i jak edytować te pliki by zdjęcie nie straszyło :D
Chyba wszystko, co powinieneś odszukać ;)
Powodzenia

TOP67
13-01-2015, 01:02
Podejrzewam, że pytający chce uzyskać HDR prosto z puszki. W tym modelu tego nie ma.

greg89aa
13-01-2015, 01:28
nie ma tego w tym modelu. więc ktoś mi napisze jak w menu mam ustawic te opcje . wiem 3 rózne wartosci expozycji a jaki program do łaczenia 3 zdjec? Dynamic-Photo HDR 5 HDRExpress2 — skrót Photomatix Pro 5.0.1 (32-bit) takie mam aktualnie

greg89a
13-01-2015, 01:58
U1 nie moge ustawic roznych wartosci

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

TOP67
13-01-2015, 08:27
Przycisk BKT koło guzika od lampy.

greg89a
13-01-2015, 10:22
Ale na u1 tego nie zmienie niw wiem czemu

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

yarocz
13-01-2015, 13:54
Wciśnij przycisk BKT i trzymając wciśnięty pokręć pokrętłem ( z tyłu Body ).
Patrz na mały wyświetlacz.

TOP67
13-01-2015, 14:37
Obydwoma kółkami należy kręcić.

greg89a
13-01-2015, 20:07
Potrzebny jest statyw?ciezko uchwycic 3jednakowe zdj .aparat jest poruszony zdj zmienianpozycje

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

mamil_km
13-01-2015, 22:26
Potrzebny jest statyw?ciezko uchwycic 3jednakowe zdj .aparat jest poruszony zdj zmienianpozycje

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Tak, albo inne podparcie typu murek, szafka itd.

greg89a
13-01-2015, 22:48
Tak myslalem porobilem pare zdj ale .roznia sie i nie zmatuje je w calosc. Nie pasuja do siebie . W programie musza byc 3 takie same zdj o roznych ekspozycjach.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Wyrwiząb
13-01-2015, 23:17
Tak myslalem porobilem pare zdj ale .roznia sie i nie zmatuje je w calosc. Nie pasuja do siebie . W programie musza byc 3 takie same zdj o roznych ekspozycjach.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

A czy do tego HDR nadaje się program "startrails"? Nigdy nie próbowałem robić takich zdjęć.

greg89a
14-01-2015, 00:04
Jaki program polecisz do hdr ? Jestem poczatkujacy .prosze o zrozumienie heh

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

TOP67
14-01-2015, 01:22
zacznij od sns-hdr lite z GUI

greg89a
14-01-2015, 12:58
Jak uruchomic ten program mam czarne tlo i txt

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

TOP67
14-01-2015, 13:48
To program konsolowy, trzeba pobrać GUI

greg89aa
14-01-2015, 15:36
AF-S DX NIKKOR 18-105mm f / 3.5-5.6G ED VR mam takie obiektyw tym obiektywem na jakich zdj moge sie skupiac i wyłacznie?

mamil_km
14-01-2015, 18:49
Na jak najładniejszych. Obiektyw uniwersalny. Kup sobie książkę o fotografii albo poczytaj jakieś portale.

yarocz
14-01-2015, 21:51
Spróbuj może programem Fusion.
Jest bardzo prosty.

adriansocho
15-01-2015, 12:03
Zastanawiam się, czy na początek koledze nie polecić zmiany zakresu dynamicznego (D-L) z poziomu aparatu. Chociaż, gotów jeszcze pozostawić to na stałe, a to psuje czasami jakość.

EMILjo
15-01-2015, 19:07
Na jak najładniejszych. Obiektyw uniwersalny. Kup sobie książkę o fotografii albo poczytaj jakieś portale.

Autor zaraz pewnie napisze, że chce poczytać "to" na tym forum... i to odnoszę wrażenie że pojawi się adnotacja "by było krok po kroku" ;)