PDA

Zobacz pełną wersję : Był D50, później D90, co następne...?



Amstil
12-01-2015, 13:38
Witam,
Przymierzam się powoli do zmiany body, bo D90 zaczyna mnie lekko irytować, głównie ze względu na AF. Robię zdjęcia dzieciom, a jak wiadomo to obiekt ruchliwy i AF potrafi sprawić czasami niemiłą niespodziankę, szczególnie w ciemniejszych pomieszczeniach.
Jestem typowym amatorem, głównie fotografie rodzinne, dlatego nie chciałbym jakoś szczególnie przepłacać. Wiadomo, chyba najlepszym wyborem byłby D7100, ale może warto zainteresować się czymś tańszym? Jakieś sugestie? Z góry dzięki za pomoc.

adriansocho
12-01-2015, 13:46
Lampka AF w lampie błyskowej nie pomaga przy robieniu zdjęć przy gorszym świetle? U mnie doskonale daje radę zestaw D40+18-55+SB-400, więc może problem jest gdzie indziej?

Ned Stark
12-01-2015, 13:47
Myślę, że przy zmianie na d7100 irytacja nie zniknie ;-), ale będzie ciut mniejsza. Osobiście sam nie zmieniłbym d90 na żadne body pokroju d3xxx czy d5xxx.

pchelcok
12-01-2015, 13:55
Miałem D90 przez dwa lata, oraz miałem w rękach D5100 na kilkanaście zdjęć, nie zmieniłbym D90 na D5100, wiec zapewne na nowsze modele D5xxx też nie :)

Wysłane z mojego HTC One

sl011
12-01-2015, 14:02
Myślę, że z lustrzanek Nikona, D7100 to minimum.

nikoniarz
12-01-2015, 14:05
Nie wspomniales nic o funduszach. Jesli w D90 irytuje Cie przede wszystkim AF to rozwaz D300. Smieszna cena a zadbana sztuka Cie nie zawiedzie.

Amstil
12-01-2015, 15:45
OK, chyba najpierw podjadę do jakiegoś sklepu i pobawię się d7100 organoleptycznie, a następnie zdecyduję, czy zagości on u mnie w torbie. Co do funduszy, jestem w stanie przeznaczyć te ~3300 na d7100, ale zawsze im taniej, tym lepiej. Natomiast d90 posiadam już od jakiegoś czasu i faktem jest, że na początku mnie satysfakcjonował, ale jednak AF jakoś dziwnie się zachowuje (często nie trafia tam gdzie chcę), niezależnie z jakim szkłem. Jak będę miał chwilę, podjadę do serwisu (chociaż z pół roku temu jak byłem na czyszczeniu matrycy i wspomniałem o problemie, serwis nic nie znalazł), aczkolwiek jest to pewien impuls do zmiany sprzętu na lepszy ;-)
Pozdrawiam.

Ned Stark
12-01-2015, 15:48
Jak tak patrzę na twoją stopkę to zauważam raczej braki po stronie szkieł :P I gdybym miał do wywalenia na twoim miejscu 3 koła to kupiłbym sobie jakieś mega fajne szkło :D Tamrona 24-70 vc na przykład ;-) (no może trochę by brakowało ale niewiele) Albo sigmę 18-35... Albo sigmę 70-200 i tak pewnie mógłbym wymieniać i wymieniać :D

Grzesiek_G
12-01-2015, 19:29
Miałem taki sam przebieg historycznie, z tym że zdecydowałem się na pełną klatkę i wybrałem d700. Jako, że masz szkła DX-owe, to nie polecam - zbyt duzy wydatek na raz. Natomiast zakup D300 leczy wszystkie Twoje bolączki, to kultowa puszka fotografujących samoloty. TO w sumie obiekty równie trudne do złapania jak dzieci :). Dodatkowo uszczelnienia sa jakąś tam ochroną na ślinę , wodę ciasta okruszki i co tam jeszcze dzieci lubią :).

knieszporek
14-01-2015, 12:00
Jak zmieniać body, to pomocny może być Ulimate Upgrade Guide Hogana http://www.dslrbodies.com/cameras/camera-articles/ultimate-camera-upgrade/you-have-a-d70-d70s-d80-d90.html
Ale warto też poczytać jego serię Improving the Photographer http://www.dslrbodies.com/technique/technique-articles/improving-the-photographer/,
a w szczególności Blame the Equipment http://www.dslrbodies.com/technique/technique-articles/improving-the-photographer/blame-the-equipment.html :)

Jurek Ż
14-01-2015, 15:31
Zerknij na D5300. Jakość obrazu nie ustępuje D7100. Wiele nowych i praktycznych rozwiązań.:shock:

nikoniarz
14-01-2015, 15:46
Zerknij na D5300. Jakość obrazu nie ustępuje D7100. Wiele nowych i praktycznych rozwiązań.:shock:

Moze jakis konkret odnosnie tych rozwiazan?

Ned Stark
14-01-2015, 15:52
Jakość obrazka z d3100 też nie ustępuje temu z d7100. Jednak najważniejsze funkcje są w d7100.

szymon708
14-01-2015, 15:59
Lampka AF w lampie błyskowej nie pomaga przy robieniu zdjęć przy gorszym świetle? U mnie doskonale daje radę zestaw D40+18-55+SB-400, więc może problem jest gdzie indziej?

Oczywiście, że problem jest gdzie indziej. 35ka ma problemy z trafieniem i wiadomo o tym nie od dziś, a podejrzewam, że kolega używa jej w "ciemnych pomieszczeniach".

mamil_km
14-01-2015, 16:27
Napiszę krótko: miałem D50 zamieniłem na D90, teraz mam D7100 i jestem bardzo zadowolony. Rozważałem jeszcze D300S ale nie odczuł bym poprawy obrazka (matryca). Innych modeli nie rozważałem ze względu na koszta. D7100 spełnił moje oczekiwania i zdecydowanie polecam. Względem D90 : na plus - ergonomia (mi pasuje), obrazek (iso, rozdzielczość), zdecydowanie lepszy AF z super pokryciem kadru, mikroregulacja. To te najważniejsze rzeczy. Zaraz po przesiadce co zauważyłem: tamron 17-50 vc - celny, bezproblemowy (na D90 kapryśny), AF-C i szybki obiektyw (dość szybki tamron 70-300 vc) pozwala robić zdjęcia biegającego szybko psa w stronę aparatu, większość zdjęć w serii ostra. Szybka seria (w porównaniu z D90) przy opcji crop x 1.3. Ja polecam, dla mnie nie było opcji aby kupić body z niższej półki, na D800 szkoda mi było kasy.

Comret
14-01-2015, 16:58
Podpiszę się pod powyższym, mam identyczne odczucia po przesiadce z D90.