PDA

Zobacz pełną wersję : Wtyka do PS co robi szumy...



romejo
12-08-2005, 21:50
Jak w temacie czy ktos zna i moze polecic jakis dobry plugin do PS ktory wytwarza szumy (ten ktory jest w PS w standardzie) jakos nie do konca mi odpowiada

stig
13-08-2005, 08:30
Dlaczego Ci nie odpowiada?
Zastosuj go na innej warstwie, z trybem mieszania i np. lekkim wygladzaniem... Mozliwosci jest od groma -- trzeba tylko pokombinowac... A to trwa przewaznie nieco krocej niz szukanie kolejnego plugina...

madmips
13-08-2005, 15:54
zgadzam się ze stigiem, może podaj jakiś przykład? Jakiego efektu oczekujesz a niby nie da się go zrobic podstawowym filtrem? :shock:

Jamal
13-08-2005, 16:07
Ja polecam zainstalowanie wtyczek z http://www.optikvervelabs.com
Oprócz podstawowego pakietu masz jeszcze dodatkowe wtyczki tutaj http://www.optikvervelabs.com/downloadextras.asp
Ja używam wtyczki Softgrain. Wydaje mi się, że fajnie szumi.

stig
13-08-2005, 16:17
Jamal; pluginy, do ktorych linki podales, robia dokladnie to, co robi PhotoShop... Nie wstyd Wam uzywac takiego kombajnu, o tak poteznych mozliwosciach, jako tylko podsystem dla durnych wtyczek, przewaznie z predefiniowanymi ustawieniami?
Fotografowie czy fotograficy, to ludzie z zalozenia kreatywni -- a w czasie oborbki chcecie uzywac szablonowych efekciorow jak masa innych ludzi, ktorzy PhotoShopa uzywaja jedynie od swieta? Nauczcie sie w koncu go uzywac, miast wyslugiwac sie jakimis pluginami. To wszystko mozna zrobic w samym PhotoShopie!

Jamal
13-08-2005, 16:30
Tu masz całkowitą rację. Te wtyczki są oczywiście dla niedzielnych fotografików.
A my uczmy się to robić bez wtyczek.

romejo
13-08-2005, 23:34
Dzieki za info
Oto przykladowa fotka ktora pocisnolem szumem z PS jakos nie do konca tego oczekiwalem link tutaj (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=141502#141502)
Jesli ktos chce orginal do zabawy i pokazania mi jak to mozna zrobic lepiej to sluze

stig
14-08-2005, 15:38
Jesli ktos chce orginal do zabawy i pokazania mi jak to mozna zrobic lepiej to sluze

Wystaw gdzies do sciagniecia... W wolnej chwili cos sie zrobi.

romejo
14-08-2005, 21:01
Ponizej orginalne zdjecie zmniejszone do szerokosci 800px i zjechana saturacja do 0. Bez ostrzenia itp


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zoo-planet.pl/fotogaleria/albums/userpics/10001/test.jpg)

cahe
14-08-2005, 21:22
mejbi sumtin baj grain surgery? :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img246.imageshack.us/img246/3286/test4vg.jpg)

romejo
14-08-2005, 21:30
cahe - jakos to nie to.

Leon13th
14-08-2005, 21:33
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img183.imageshack.us/img183/7917/test800iso7nd.jpg)

romejo
14-08-2005, 21:37
No tos Leon mnie zastrzelil ale to nie to.
To powinien byc subtelny szumik ktory bedzie wygladal jak z analoga

Leon13th
14-08-2005, 21:40
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img175.imageshack.us/img175/6976/test400iso3cy.jpg)

[ Dodano: Nie 14 Sie, 2005 ]
A teraz :?:

romejo
14-08-2005, 21:43
tez nie ja zrobilem tak (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=141502#141502) ale tez mi jakos nie lezy

madmips
14-08-2005, 21:48
a wiesz co by cie zadowolilo? pokaż przykład poprawnych szymów? ;)

romejo
14-08-2005, 21:51
Zadowolilo by mnie cos co sprawi ze ta fota zacznie wygladac ja z analoga, moze nawet taka delikatnie "stara fota" nie mam wzoru niestety jak to wygladac powinno, to tylko moje odczucia

Leon13th
14-08-2005, 21:57
Może coś takiego http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=624341 :?:

romejo
14-08-2005, 22:00
No moze ale na moim zdjeciu jest sporo szczegulow i nie wiem czy cos takiego nie spowoduje ze te szczeguly sie zatraca

stig
15-08-2005, 10:25
Romejo; z tego co piszesz -- nie chodzi Tobie tylko o sam szum. A przynajmniej ja to tak rozumiem, ze nie tylko wlasnie noise zalatwi sprawe. Zdjecia z kolorowej badz co badz i nowoczesnej matrycy, z dodanym szumem -- nie beda nigdy wygladac jak fotki robione analogowym aparatem na blonie b/w. Niezbedne sa dodatkowe czynnosci; _odpowiednia_ konwersja obrazu kolorowego do b/w, delikatne partialne zmiekczenia, odpowiednie dodanie szumu (np. na jednym tylko kanale i dodatkowo -- osobnej warstwie w jakims innym trybie krycia niz normal i nie pelnym kryciem i na koniec lekkim zmiekczeniem). Dodatkowo -- nieco podbity kontrast itd.
Godzinka zabawy powinna Ci dac zadawalajacy efekt, ktory pozniej zapiszesz sobie jako akcje i Twoj "plugin" gotowy... :)

Moja propozycja:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2005/08/noise2-1.jpg
źródło (http://www.saldat.pl/upload/_forum/noise2.jpg)

cahe
15-08-2005, 10:42
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/img217/2139/test5cl.jpg)

madmips
15-08-2005, 10:57
a tak?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://madness.pl/tutorials/photoshop/tmp/grain.jpg)

romejo
15-08-2005, 11:46
Dzieki wielkie za pomoc chyba cahe zrobil to moze za mocno jednak najbardziej zblizone to jest do mojej wizji
Dzieki moi drodzy :D

cahe
15-08-2005, 12:18
Wystarczy lekko efekt osłabić :-). A zrobiłem to wtyczką nik Color Efex -> old photo ;-)