PDA

Zobacz pełną wersję : Poważny problem z dyskiem



Łukasz28
11-01-2015, 01:04
Witam
Mam problem z dyskiem :( zeskanowałem go CrystalDiskInfo i wyszło dość niepokojąco.
http://i59.tinypic.com/28rkvub.png
http://i57.tinypic.com/2aj2cso.png
http://i62.tinypic.com/2mhaeiu.png
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś to przeanalizował i powiedział co robić.

jo44
11-01-2015, 01:10
Witam
Mam problem z dyskiem :( zeskanowałem go CrystalDiskInfo i wyszło dość niepokojąco.
http://i59.tinypic.com/28rkvub.png
http://i57.tinypic.com/2aj2cso.png
http://i62.tinypic.com/2mhaeiu.png
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś to przeanalizował i powiedział co robić.

Ja w takim wypadku SZYBKO kupuję nowy dysk i kopiuję co się da.

pwaos
11-01-2015, 01:32
Ja w takim wypadku SZYBKO kupuję nowy dysk i kopiuję co się da.

Potwierdzam. Wymontuj i zrób obraz dysku albo skopiuj surowe dane jak najszybciej tak, aby dysk nie zdążył się rozgrzać. Jeżeli dysk zaczął realokować choćby jeden sektor, to jest już "czerwona lampka" i trzeba go z bólem pożegnać. Dobrze że SMART pozwala uzyskać takie informacje. Podsumowując, nie ma się co zastanawiać, nie włączaj go do momentu kopiowania albo zrobienia obrazu. Polecam AccesData FTK Imager, program jest darmowy.

Łukasz28
11-01-2015, 12:38
Dysk w dodatku dziwnie stuka. Pewnie będę musiał się pożegnać z nim.

niceman
12-01-2015, 16:46
Zdecydowanie zalecam wymianę na nowy, też miałem podobny przypadek i zaraz szybko padł, że były problemy z kopiowaniem na niego itd.