PDA

Zobacz pełną wersję : Pierścienie pośrednie MAKRO wybór



Martin206
10-01-2015, 23:35
Witam

Kolejny mój zakup to pierścienie pośrednie. W sieci jest dosyć duży wybór pierścieni ale w oko wpadła mi oto ta aukcja

http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-af-do-nikon-automatyka-i4815778073.html

I teraz pytanie czy są to dobre pierścienie? czy lepiej kupić coś lepszego, jak tam poproszę o propozycję.
Przypomnę że mam body Nikon D3300

Dziękuję pozdrawiam Hej.

Rafix84
10-01-2015, 23:46
A z jakim szkłem mają współpracować?

Martin206
10-01-2015, 23:52
Tamron 90 F/2.8 MACRO 1:1 VC USD

Rafix84
11-01-2015, 00:17
To będziesz miał fajne makro:)
Marka pierścieni nie jest ważna, ważne by były dobrze wyczernione byś nie miał blików na zdjęciach.

Martin206
11-01-2015, 00:23
A te, które podałem w linku będą się nadawały?

Rafix84
11-01-2015, 00:31
Tak, masz przeniesienie automatyki czyli pomiar swiatła i af, ja np używam do makro heliosa i pierścieni czyli zdjęcia robię w pełnym manualu bez pomiaru światła bo mam puszke d3100

adrianek32
11-01-2015, 01:08
ja mam bardzo podobne, w tej firmie co podales kupowalem kilka razy - mam u nich rabat, wczesniej bylem zadowolony z obsłgu itd ale ostatnio tak mnie wkurzyli ze wole wiecej zaplacic niz u nich kupowac - chamska obsługa, dlugi czas wysylki i blednie wyslany towar, chyba zatrudnili nowego pracownika bo bledy sie zdazaja ale glupie i chamskie odpowiedzi to juz inna kwestia

Martin206
11-01-2015, 10:11
Zauważyłem to po olewatorskich, zdawkowych odpowiedziach na maila. Nie ukrywam że to mnie tez zniechęciło, ale zobaczymy skuszę się i ocenie solidność obsługi.

adriansocho
11-01-2015, 11:14
A to nie jest tak, że chyba podobnie wyglądające pierścienie pośrednie Delta są o stówę tańsze?

Martin206
11-01-2015, 11:17
No właśnie nie wiem. Zastanawiam się jeszcze nad tymi http://allegro.pl/3-x-pierscienie-alu-makro-aputure-ac-mn-do-nikon-i4822169839.html

adrianek32
11-01-2015, 13:49
te co podales troche drogie a nie sadze by byla duza roznica ja mam wlasnie pierscienie Delty i moge je polecic chociaż nie widze za bardzo ich w sprzedaży jedynie używane: http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-af-do-nikon-automatyka-i4977100830.html

motyl
11-01-2015, 14:01
Ja bym jednak kupił z metalowym bagnetem. Jeżeli jest kasa to polecam Kenko. Miałem kiedyś i uważam, że warte swojej ceny.

Rafix84
11-01-2015, 17:14
Fakt że bagnet metalowy to atut ale jest istotny jeśli miałyby być intensywnie ekspluatowane. Jeśli jest to zabawa od czasu do czasu spokojnie mogą być plastiki.

Martin206
11-01-2015, 20:09
Kupiłem takie http://allegro.pl/show_item.php?item=4958067404 jak przyjdą opiszę jakość

arkadiuszarek
12-01-2015, 19:04
Używam tych pierścieni i nie narzekam , wszystko z nimi ok.

Nixxor
26-02-2015, 15:03
Kupiłem takie http://allegro.pl/show_item.php?item=4958067404 jak przyjdą opiszę jakość

I jak jakosc tych pierscieni ? Masz jakies sample ?

barto28
11-03-2015, 16:31
Witam
również zakupiłem pierścienie pośrednie metalowe z przeniesieniem automatyki ale niestety dziś je odsyłam , pierścień 12mm nie chował do końca bolca blokującego obiektyw i mechanizmu od napędu AF.
Druga sprawa , z 12mm pierścieniem po podpięciu do body działy się cuda. Mrugała mi dioda od karty pamięci , pomiar światła cały czas się włączał , nie działał poprawnie AF , stwierdziłem ze pierścień jest uszkodzony. 2 pozostałe 20mm i 36mm bez zarzutu.
Czekam na zwrot pieniążków i zamawiam w innym sklepie.

motyl
11-03-2015, 17:58
Cenna informacja ale podaj jeszcze producenta pierścieni.

barto28
19-03-2015, 18:00
Trudno wyczuć jaki producent , nic nie pisało na opakowaniu.
Mogę powiedzieć na PW gdzie kupiłem nie działające pierścienie.

Mam już nowe , wczoraj przyszły :) teraz mam firmy Meike i jest wszystko ok.

zippo50
01-04-2015, 17:41
kupiłem pierścienie manual puszka D3100 wysyła info brak obiektywu,wiem mam przełączyć na M ale dalej to samo nie wiem jak zmienić piorytet.
proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkich życzliwych.

TOP67
01-04-2015, 17:47
Przecież odłączyłeś obiektyw, to czemu się dziwisz? Jeśli obiektyw ma pierścień przysłony, to rób zdjęcia w M. Jeśli nie ma, to wywal pierścienie.