Zobacz pełną wersję : Czy to jest oryginał Leiki?
stachmuszel
08-01-2015, 12:01
Panowie, jak w temacie. Czy to jest oryginał? Pokrętła za bardzo przypominają mi te z rosyjskich Zorek i Zenita E.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4938048273&ref=last-visited
http://www.l39sm.co.uk/leica-reid-fakes.php
http://www.l39sm.co.uk/leica-reid-fakes.php
Not Found
Not Found
Odśwież, strona wczytuje się bez problemów.
Niemozliwe :) jak nawet proxy u mnie w firmie znajduje te strone a czasem ma ono problemy ze znalezieniem Googla :)
stachmuszel
08-01-2015, 15:33
Dzięki Panowie!
moze jakis moderator sie zlituje i poprawi ten tytul...
tu dla przypomnienia:
Jako, że nawet poważne osobistości na Forum mają czasem trudności z odmianą tej, coraz popularniejszej wśród Nikoniarzy, niemieckiej nazwy "Leica", pozwoliłem sobie na małą powtórkę z gramatyki.
Odmiana tegoż rzeczownika przez przypadki, czyli deklinacja powinna wyglądać następująco:
Mianownik (kto? co?) Leica, Leiki
Dopełniacz (kogo? czego?) Leiki, Leic
Celownik (komu? czemu?) Leice, Leicom
Biernik (kogo? co?) Leicę, Leiki
Narzędnik (kim? czym?) Leicą, Leicami
Miejscownik (o kim? o czym?) Leice, Leicach
Wołacz Leico! Leiki!
Wątek dedykuję koledze ekonetowi (chyba nie muszę wyjaśniać, dlaczego) i proszę jego oraz innych moderatorów o przyklejenie.
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=1702755&postcount=1
Luftwaffe Leiki nie miały gapy, a sam numer poprzedzony był literami Fl. Ruscy wyprodukowali więcej podróbek niż było oryginałów.
stachmuszel
12-01-2015, 08:30
Zastanawiające, czy ludzie wiedzą co kupują? Skoro to podróba, to dlaczego taka droga :-)
http://allegro.pl/show_item.php?item=4938048273
Bo ma gape, jest zlotawe i stare. :D
Dlaczego ludzie kupuja podrobki torebek od LV? Z tego samego powodu. Proznosc i zdobycie +100 za kolekcjonerstwo/wyszukany gust/prestiz w swoim mini srodowisku.
2pompony
12-01-2015, 13:32
Napisłem kiedyś do gościa, czy wie, że wprowadza klientów w błąd sugerując że to Leica, na co odpisał, że nie wiedział, i poprawił opis (dopisał, że 'być może nie jest to oryginał'). Aukcja się skończyła i w nastepnej, ponowionej już nie było tej wzmianki i aparat się sprzedał.
moze jakis moderator sie zlituje i poprawi ten tytul...
No już, już. ;)
stachmuszel
12-01-2015, 14:33
Napisłem kiedyś do gościa, czy wie, że wprowadza klientów w błąd sugerując że to Leica, na co odpisał, że nie wiedział, i poprawił opis (dopisał, że 'być może nie jest to oryginał'). Aukcja się skończyła i w nastepnej, ponowionej już nie było tej wzmianki i aparat się sprzedał.
Też napisałem do sprzedającego, ale bez odpowiedzi.
Ludzie nie mają sumienia, sprzedając aparat wart ok. 100pln (Zorka) za ponad 2000pln. Świat się kończy.
Swiat sie nie konczy ale chec zysku i jak najszybsze zarobienie pierwszego miliona jest silniejsze od zwyklej przyzwoitosci i uczciwosci. Zakladam, ze sprzedajcy sam nie wie co sprzedaje i nieumyslnie wprowadza ludzi w blad. Jestem glupi i naiwny ale ciagle wierze, ze ktos nie robi tego celowo.
Czasem sam cos przedam na serwisie aukcyjnym, ale zawsze staram opisac sie przedmiot jak najwierniej, aby nikt nie mial potem do mnie pretensji, ze nie wiedzial co kupuje. Czasem te rzeczy ida za smiesznie male pieniadze, gdzie inni za taka sama rzecz dostaja od 50 do 100% wiecej, nie opisujac calej prawdy o oferowanym towarze. Jakos wole spokojny sen od nieuczciwych 100zl wiecej. Milionerem nie zostane z takim podejsciem ale jakos wisi mi to.
Swiat sie nie konczy ale chec zysku i jak najszybsze zarobienie pierwszego miliona jest silniejsze od zwyklej przyzwoitosci i uczciwosci. Zakladam, ze sprzedajcy sam nie wie co sprzedaje i nieumyslnie wprowadza ludzi w blad. Jestem glupi i naiwny ale ciagle wierze, ze ktos nie robi tego celowo.
Nie wierzę, że nie wie co sprzedaje. Zadał sobie trud by sprawdzić z którego roku pochodzą Leiki o tym numerze seryjnym. Leiki III były czarne lub chromowane. Nawet futerał nie jest oryginalny (nie jest leikowy, nie wspominając, że nie jest od LW Leiki).
Pomijając kwestie merytoryczne poruszane w dyskusji, to nurzki w opisie statywu to po prostu perełka :smile:
To jest coś do nurzania/zanurzania. ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.