PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki telekonwerter i rybie oko wypożyczyć?



sebo74
07-01-2015, 22:17
Czesc
potrzebuje zmontowac sprzet amatorski na wyjazd pilkarski (kibice, zawodnicy, stadiony cel zdjec)
,okolo 10 meczy (7 wieczorem)

mam D5100
Sigma 70-200mm f2.8 APO DG HSM
mysle nad wypożyczeniem tele konwertera = jaki ?
obiektywu szerokatnego =?
rybie oko ?

czy ktos moglby mi doradzic cos w tym temacie?

Dzieki

Zelber
07-01-2015, 23:35
Jaki rozmiar boiska?
Jakie oświetlenie na nim?

sebo74
08-01-2015, 00:17
stadiony ,roznych gabarytow od b.duzych na 50 tys do malych na 10tys ,
cel-80%kibice 20%pilkarze .z roznych miejsc nie bede przyspawany do jednego miejsca

adrianek32
08-01-2015, 00:26
zalezy jakie masz mozliwosci wypozyczenia sprzetu, moze Sigme 8-16 albo Tokine 11-16, fisheye Tokina 10-17 albo Nikkor 10,5 ew Samyang 8mm

na temat telekonwertera sie nie wypowiadam bo nie uzywalem

Migacz112
01-02-2015, 18:16
Samyang 8mm fajny ale ostry od f/5,6 wiec może być ciemnawo, bo na f/3.5 jest najprawdziwsza mydelniczka

_13_jacek
02-02-2015, 17:37
Czesc
potrzebuje zmontowac sprzet amatorski na wyjazd pilkarski(kibice,zawodnicy,stadiony cel zdjec)
,okolo 10 meczy (7 wieczorem )

mam D5100
Sigma 70-200mm f2.8 APO DG HSM
mysle nad wyporzyczeniem tele konwertera = jaki ?
..........
Dzieki
Z moją Sigmą APO 300mm f4 Tele-Macro świetnie dogaduje się Tamron SP AF 1.4X Tele- Converter Nikon Mount 140F-FNs.
Obrazek wychodzi praktycznie bez straty na ostrości, af też działa także, mogę polecić wypróbuj w wypożyczalni ten konwerter.

TOP67
04-02-2015, 00:52
Do Sigmy tylko konwerter Sigmy. Zamienniki często nie działają. Właśnie w 70-200 AF myszkował z Tamronem i Kenko.

sebo74
06-04-2015, 12:52
Panowie, jeszcze jedno pytanie, jaki wybrac filtr?

Migacz112
06-04-2015, 19:02
@Sebo74 Filtr o jakim zastosowaniu? Do szerokiego kąta na wyjazd piłkarski?

sebo74
07-04-2015, 02:11
tak