PDA

Zobacz pełną wersję : Sandisk Extreme czy extreme Pro. Porada.



andyeudezet
05-01-2015, 12:18
Witam.

Do tej pory jakoś radziłem sobie sam, ale przyszedł czas kiedy muszę skorzystać z waszej porady.

W swoim D3200 obecnie mam Toshibę 16Gb Class 4, przyszedł czas na zmianę bo zaczyna mi coś nawalać i pojedyńcze badsectory wyskakują.

Zdecydowany jestem na Sandiska 16GB z serii Extreme (http://allegro.pl/16gb-45mb-s-sandisk-sdhc-extreme-uhs-1-hd-tanio-i4925461552.html), ale wacham się jeszcze pomiędzy Extreme Plus i Extreme Pro

http://allegro.pl/16gb-80mb-s-sandisk-sdhc-extreme-plus-do-pro-tanio-i4925462231.html

http://allegro.pl/karta-pamieci-sandisk-16gb-sdhc-extreme-pro-95mb-s-i4926481170.html


Czy są tu użytkownicy, którzy mieli wyżej wymienione modele bądź je testowali?

Testy w internecie przejrzałem, ich prędkości znam...ale moim postem szukam porady czy warto pakować prawie 100 wiecej na Extreme Pro, czy wypośrodkować i Extreme plus? Nie wiem czy w swoim D3200 wykorzystam takiego demona predkosci jak Pro w pełni, czy w zupełności starczy Extreme.


Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam, Andrzej

TOP67
05-01-2015, 12:59
Tu masz test na D3300. http://www.cameramemoryspeed.com/nikon-d3300/fastest-sd-card-tests/

W D3200 raczej będzie wolniej, on ma chyba max 50MB/s.

Przy 4kl/s wymagania dla karty nie są tak duże. Moim zdaniem wystarczy karta 45MB/s.

andyeudezet
05-01-2015, 13:20
W D3200 raczej będzie wolniej, on ma chyba max 50MB/s.



Nie wiedziałem tego, że aparat fizycznie też ma ograniczony zapis. Czyli jeśli tak jest to mija się z celem Extreme Pro i Plus, zwykłe Extreme jest maksimum dla niego, tak?

TOP67
05-01-2015, 13:23
Pierwszym aparatem Nikona, który przekroczył 50MB/s był D7100.

andyeudezet
05-01-2015, 13:35
Pierwszym aparatem Nikona, który przekroczył 50MB/s był D7100.

Czyli zamawiam Extreme. Dzięki za pomoc i zaoszczędzone złotówki, które w tym wypadku pewnie poszły by na marne :)

Pozdrawiam.

Pabloo
05-01-2015, 13:39
Pierwszym aparatem Nikona, który przekroczył 50MB/s był D7100.

A przekroczył do jakiej prędkości? Jak będzie dla niego najodpowiedniejsza karta tak by wykorzystać w pełni i nie przepłacać?

TOP67
05-01-2015, 13:39
Teoretycznie 105 MB/s

Jarkod
06-01-2015, 00:53
A przekroczył do jakiej prędkości? Jak będzie dla niego najodpowiedniejsza karta tak by wykorzystać w pełni i nie przepłacać?

Extreme Pro. (https://www.youtube.com/watch?v=cqv-AldrnM0)

Mane
07-01-2015, 23:23
Polecam Samsung PRO kupiłem, 2 sztuki w cenie 1 Sandiska, w D7100 sprawuje się znakomicie.