PDA

Zobacz pełną wersję : jaki filtr szary nd1000 wybrać - opinie



pawcio0404
03-01-2015, 17:28
witam jestem na zakupie filtr-a szarego nd 1000 na 77mm i mam dylemat między 2 firmami
Hoya pro
http://allegro.pl/filtr-hoya-szary-pro-nd1000-77mm-i4915516993.html

camdiox - nigdy o tej firmie nie słyszałem - czy warto w nią zainwestować ?
http://allegro.pl/camdiox-nd1000-77mm-filtr-szary-neutralnie-i4932254979.html

z góry dziekuję za szybką odpowiedź

ceny zbliżone hoya 230 / camdiox 249

arkadiuszarek
04-01-2015, 16:03
Przerabiałem ten temat dwa tygodnie temu, w środę będę miał tego camdioxa , fotki pewnie będą w przyszły weekend , sprzedawca mi mówił że filtr jest robiony przez firmę niemiecką na podzespołach firmy B&W , zobaczymy jak się sprawdzi w terenie , nie twierdzę jednak że Hoya jest gorsza , pozdrawiam.

arkadiuszarek
06-01-2015, 18:42
......robiłem dziś fotki z tym camdioxem , 30 sek naświetlania i wszystko ok , czysto bez przebarwień , oczywiście zakryty wizjer , samo opakowanie filtra budzi lekki niesmak , bo czuć chińszczyzną na odległość , jednak samo szkiełko jest ok , po tych kilku zdjęciach nie mam żadnych zastrzeżeń do filtra , więc polecam.

asche
18-01-2015, 22:20
Hoya Pro ND1000 (52mm) także nie daje zafarbu.

maniak666
18-01-2015, 23:06
http://srb-photographic.co.uk/77mm-camdiox-nd1000-filter-5944-p.asp

no to na alledrogo ktos niezle przycina

jaroo1
27-01-2015, 11:30
rzeczywiście goli jeleni

akustyk
27-01-2015, 16:33
sam jakis czas temu kupilem Haide (http://www.amazon.de/gp/product/B004HSQJBA?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o04_s00 ) i to jest bardzo sympatyczny filtr. fajnie wykonany, w fotach szerokatnych nie psujacy jakosci.

natomiast absolutnie nie szarpalbym sie z oswiadczeniami, ze filtr nie ma zafarbow, bo tego typu tezy odnosnie filtrow ND1000 moga miec chyba tylko osoby o powaznym zachwianiu percepcji kolorow ;) tak realnie. porobcie ludzie kiedys zdjecia wczesnym ranem albo poznym popoludniem i porownajcie dokladnie ich barwy!

w przypadku ww Haidy 1000 ten zafarb jest w porzadku, z gatunku tych przyjemnie dla zdjec cieplawych. na moje oko nawet mniejszy niz mam z B+W ND 64x...

male porowanie kolorystyki:

bez filtra:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16194513699_1d85aa3d3f_b-2.jpg
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7298/16194513699_1d85aa3d3f_b.jpg)

z filtrem:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16379834432_f869d058a1_b-2.jpg
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7434/16379834432_f869d058a1_b.jpg)

Dho'ine
08-02-2017, 15:03
Ktoś ma jeszcze doświadczenie z tańszymi filtrami? Przymierzam się do zakupu szarego, ND1000, 77mm na Sigmę. Na razie jest na oku Hoya, za około 250zł, czy jest sensowna alternatywa za około 150 ? Warto próbować zaoszczędzić?

faust1985
12-02-2017, 14:17
Tu masz zdjęcia zrobione bez i z Benro ND1000. Cena za 77 jakieś 180zł.
BEZ FILTRA I OBRÓBKI : D5200+sigma 17-50, ISO100, f11, t=1/60s
https://zapodaj.net/5a2171d83f890.jpg.html
Z BENRO: jw. t=15s
https://zapodaj.net/575fa7ecf84ba.jpg.html
BEZ DETAL:
https://zapodaj.net/6f50a7730b330.jpg.html
Z DETAL:
https://zapodaj.net/339f327a393ab.jpg.html

Ogólnie da się ten zimny tint do potrzeb hobbystycznych wyregulować w LR. Dla mnie wystarcza.

faust1985
19-02-2017, 21:28
Tu masz jeszcze Benro:
Bez filtra z korektą kolorów.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/cb4ec2bd9342.jpg.html)

Z filtrem i korektą kolorów (czas naświetlania 10 min. 40 sek.)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/194d71067b3f.jpg.html)

Żaby to do takiego poziomu zrównać dodaję +350 stopni temp. zdjęcia i +5 w stronę fioletu tint i wychodzi na to, że jest ciut ciemniejszy, niż big stopper bo musze jeszcze +0,4 expozycję, ale ogólnie mnie to wystarcza :)