PDA

Zobacz pełną wersję : Jak poprawić wykonanie panoramy



manfred
03-01-2015, 05:55
Jak w temacie bez statywu, bez głowic od 1 tys PLN do 10000 tys PLN. Warunki jak na zdjęciu. Czyli liczy się czas, szybkość wykonania i w miarę dobra poprawność. Oczywiście panorama wykonana z ręki. Głownie chodzi mi o wyeliminowanie tych martwych miejsc. Tu akurat nie wygląda to tak strasznie. Ale są zdjęcia gdzie pasowało by uciąć wierzchołek lub sztukować niebo. Może są jakieś dobre patenty i nie drogie poprawiające tylko i wyłącznie to o czym napisałem

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/146172764/Nikon/panorama.jpg)

TOP67
03-01-2015, 10:21
Wypełnij --> uwzględnianie zawartości.

Ale lepiej zrobić dwa wiersze panoramy.

manfred
03-01-2015, 10:36
Gdzie jest ta zakładka wypełnij? Dwa wiersze czyli fotografuję górę a potem dół?

TOP67
03-01-2015, 10:46
Zaznacz brakujący fragment z niewielką zakładką i naciśnij prawy klawisz myszy. A jak spłaszczysz zdjęcie, to wystarczy Del.

manfred
04-01-2015, 09:19
Chyba lepsze efekty daje łatka.

TOP67
04-01-2015, 10:21
Zdecydowanie nie. Ale czasem trzeba kilka razy zaznaczyć. No i to najlepiej działa w najnowszym PS.

bahuone
04-01-2015, 11:06
Mam zgoła odmienne wrażenie, wydaje mi się, że w CS6 lepiej działało wypełnienie niż w CC.

Borat1979
04-01-2015, 12:04
Gdzie jest ta zakładka wypełnij?
Shift+F5


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://public.dm2304.livefilestore.com/y2pOSGCJ4lTze3EoxCBF6X4-p1PgEkdJQhBMYhNthjIDufQ5BOT-YCfah2GTxXIvhabmrAXGM7LNUgadiUvjUz-rTzqWw2_mtoicklgh_LScG4/ps-wypelnienie.png?psid=1)

manfred
04-01-2015, 12:39
Dzięki chyba jednak bardziej będe się przykładał do podwójnego wiersza bo to chyba daje lepsze efekty.

Grochu7
05-01-2015, 13:38
Drugi wiersz może mieć problemy ze złożeniem - jednak niebo często ma mało obiektów nadających się na punkty do składania panoram (a chmury potrafią do tego dość szybko zasuwać). Nie wiem jak radzi sobie z tym PS, bo korzystam z Hugina, gdzie daje się zaznaczyć opcję "detect moving skies" (wtyczka Celeste).

TOP67
05-01-2015, 13:40
PS to najgorszy z możliwych programów do składania panoram. Dużo lepszy jest już Microsoft ICE.

muzyk219
06-01-2015, 00:54
PS to najgorszy z możliwych programów do składania panoram. Dużo lepszy jest już Microsoft ICE.

Popieram w 100%. Swego czasu miałem lekkiego bzika na punkcie panoram i już po pierwszej panoramie domysliłem sie ze trzeba robić dwa wiersze jeśli ma być więcej pola w kadrze niż pustych miejsc o które pyta autor wątku. Po zrobieniu kilku panoram jednego dnia wróciwszy do domu przetestowałem ok. 15 programów które często sie poleca w różnych zestawieniach. M.in. i Photoshop. Niestety, taki właśnie Microsoft ICE bije na głowę PS. Fakt, widać pewne niedoskonałości ale te wtedy poprawiam już w PS i wychodzi całkiem całkiem. Reasumując, polecam Microsoft ICE autorowi bo na jego zapytanie trudno udzielić porady w kwestii użycia jakiegoś sposobu w PS-ie

manfred
06-01-2015, 09:26
To może podejdę z innej strony do problemu. Szybko rozkładający się statyw i wyjątkowo lekki. (nie mam tu na myśli swojego 055 PROB ;-) oraz głowica i nie mam na myśli ninja) Coś co pozwoli mi na świetny efekt kosztem ceny i wagi . Wiem że chce gral i cuda których nawet w erze nie ma.

TOP67
06-01-2015, 11:18
Jeśli masz bliski pierwszy plan, to tylko głowica z punktem nodalnym. Statyw może być byle jaki, bo ma za zadanie tylko ustalić punkt, a nie wytłumić drgania.
Ale w górach zwykle wystarczą foty z ręki.

shaolin
06-01-2015, 11:21
Najpierw sie doszkol z teorii, a pozniej kupuj gadzety. Punkt wezlowy i trening, do tego ptgui albo cos tego pokroju i bedziesz trzaskal panoramy jak zly. Ogolnie im dalszy plan tym mniej dokladnym mozna byc...

EDIT: Tomek napisal wczesniej, ale mowimy o tym samym mniej wiecej ;)