PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon d5100, głośny AF



3vil
02-01-2015, 23:30
Hej. Na początku chciałabym dodać, że jestem świeżak i kompletnie się na tym nie znam, więc proszę mnie nie zjeść już po pierwszym zdaniu. Może znajdzie się dobra dusza która mi wytłumaczy po polsku. ;)

Czy to normalne, że AF jest taki głośny? Podsyłam filmik. https://www.youtube.com/watch?v=qrO7eoQC4Pc&feature=youtu.be

czy może jest to wada aparatu? Lub można to jakoś obejść, zrobić z tym cokolwiek? Czy sprzedać to padło i kupić canona z IS STM.

tor23
02-01-2015, 23:53
Tak, w tym modelu to normalne. Musisz sprzedać to padło.

zgera
03-01-2015, 08:17
W LV ten typ tak ma, rób zdjęcia przez wizjer, AF fazowy, jest szybszy i cichszy.

Tymonek
03-01-2015, 17:32
Niestety ja mam ten sam problem, szczególnie w trybie LV. To na pewno nie wina obiektywu?

Ketosz
03-01-2015, 18:01
To normalny dźwięk szarpiącego AF - podłączenie zewnętrznego mikrofonu pomaga, a już na pewno rezygnacja z używania AF ;)

kjakub
05-01-2015, 21:19
A jaki obiektyw? Mi się wydaje, że akurat nie jest z tych zbyt cichych. Jak porównywałem np. 18-55 VR do mojego 18-70, to mój staruszek jest dużo cichszy i szybszy :wink:

CODER_BEST
06-01-2015, 12:54
Wszystko w normie i używaj wizjera jest wygodniej i szybciej :) I nie ma aż takich dźwięków.

fotouśmieszek
06-01-2015, 14:15
To normalne.Wiekszosc puszek to ma,a jezeli nie halasuja to szarpią ;/ Drogie modele maja plynny AF. Ale - jak to ktos slusznie zauwazyl - kto uzywa AF-a w trybie filmowym? Poza tym masz to https://www.youtube.com/watch?v=4Qp0PWcYJ3E

kontrola manualna trybu filmowego w LV d5100 :-) swietna rzecz

piterdm
07-01-2015, 10:28
Może koleżanka nastawiona jest głównie na filmowanie i dlatego jej tak zależy żeby było cicho. Pozostaje więc chyba tylko mikrofon zewnętrzny.

zgera
07-01-2015, 14:29
Może koleżanka nastawiona jest głównie na filmowanie i dlatego jej tak zależy żeby było cicho. Pozostaje więc chyba tylko mikrofon zewnętrzny.

Mikrofon niewiele tu pomoże, wyeliminuje dźwięki pochodzące z silnika obiektywu, tylko że obraz w czasie filmowania przy użyciu AF-F będzie beznadziejny, w tym modelu tylko ręczne i umiejętne ustawianie ostrości da pożądany efekt.

fotoarte
08-01-2015, 10:44
Może koleżanka nastawiona jest głównie na filmowanie i dlatego jej tak zależy żeby było cicho.

To miała kupowac kamerę, a nie lustrzankę którą efektywne filmowanie jest uciążliwe.

Kali_69
10-01-2015, 10:02
To miała kupowac kamerę, a nie lustrzankę którą efektywne filmowanie jest uciążliwe.

Kolego Twoje komentarze zaczynają być męczące. Jeśli ogłoszą konkurs na "Trola roku" masz duże szanse;) Przeciesz dziewczyna ma jedyny i słuszny model Nikona (D5100). Czego jeszcze chcesz? Zmień jeszcze kilka razy awatara i miejscowość ( wcześniej Ustroń), żeby za bardzo nie wpaść ludziom (i moderatorom) w oko. Nie masz nic mądrego do powiedzenia to wybierz się na Równicę albo Czantorię jeśli jesteś z Ustronia.
A w temacie: jeśli chcesz filmować ( a masz chyba obiektyw 18-55, bo mam taki sam i jest on naprawdę głośniejszy od innych), to musisz ręcznie ostrzyć. Ja przymierzam się do LCD viewfinder Taka nakładka na wyświetlacz z okularem. Miałem to już zamówione, ale okazało się, że sklep na Allegro wystawił przez pomyłkę wizjery pasujące do innych aparatów(inne proporcje boków) i jakoś w końcu nie kupiłem. Ale jest to dobre rozwiązanie jeśli ustawianie ostrości będzie sprawiało kłopot. Po drugie trzymanie aparatu powoduje, że obraz się trzęsie. Myślę, że aparat przyłożony do oka przez to ustrojstwo będzie bardziej "stabilny" :)
Tu przykład dyskusji na ten temat, ale pewnie znajdziesz tego więcej w "szukalce" : http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=236489