Zobacz pełną wersję : Nikon d700 vs d7100
Marcin110388
31-12-2014, 23:36
Witam!
Ktory aparat lepiej kupic do slubow(d700 z przebiegiem 90k czy nowego d7100)? Mam potrzebne szkla pod DX a pod FX niekoniecznie.
Help!!!
nikoniarz
31-12-2014, 23:38
Witam!
Ktory aparat lepiej kupic do slubow(d700 z przebiegiem 90k czy nowego d7100)? Mam potrzebne szkla pod DX a pod FX niekoniecznie.
Help!!!
A jakie są Twoje priorytety jeśli chodzi o fotografię? Czego brakuje w obecnym sprzęcie? Zapytałeś mało precyzyjnie więc odpowiedzi również będą mało precyzyjne...
nikoniarz
31-12-2014, 23:41
Co tu dyskutować, D700.
Tak, szczególnie w przypadku braku szkieł FX :)
Marcin110388
31-12-2014, 23:45
Potrzebuje dobrego iso do zdjec w kosciele bez blysku? A i wszystkiego dobrego w NOWYM ROKU!!!
Rynek jest pełen szkieł FX.
Dla kogoś kto zajmuje się tym zawodowo nie widzę problemu.
Tu nie ma kompromisów.
nikoniarz
31-12-2014, 23:58
Mając do wyboru D7100 lub D700 to niestety widać, że w grę wchodzą kompromisy. Szczególnie cenowe. Ale faktycznie jak chodzi o ISO to jednak FX. W dodatku otrzymasz pewny AF. Pozostaje dokupić szkła.
Marcin110388
01-01-2015, 00:09
w fx potrzebuje tylko 35 i 85 mm. Tylko przebieg.w d700 naet 100k mnie zastanawia czy jeszcze pociagnie?
nikoniarz
01-01-2015, 00:13
Tylko przebieg.w d700 naet 100k mnie zastanawia czy jeszcze pociagnie?
Może pociągnąć 10 klatek a może przeżyć i 100.000 pstryków.
w fx potrzebuje tylko 35 i 85 mm. Tylko przebieg.w d700 naet 100k mnie zastanawia czy jeszcze pociagnie?
To kup z mniejszym przebiegiem.
I
Pewnie pociągnie ale szukaj z mniejszym przebiegiem.
W UK za 600 funtów, poniżej 50tys.
Marcin110388
01-01-2015, 12:30
A oprucz migawki co lubi pasc w lustrzance jeszcze.
wasilewk
01-01-2015, 12:35
A oprucz migawki co lubi pasc w lustrzance jeszcze.
oprócz - mechanizm podnoszenia lustra (tak wyczytałem). Mając kilka różnych serwisów w kraju (w tym jeden Nikona) nie przejmowałbym się tak bardzo.
Pzdr.
nikoniarz
01-01-2015, 12:38
Oprocz migawki i mechanizmu lustra warto dolozyc popychacz przyslony. I w sumie kazda inna czesc. Ale jak wyzej- nie przejmowal bym sie tym zbytnio. Oczywiscie zakladamy ze posiadasz drugie body jako backup.
cz4rnuch
01-01-2015, 12:56
Potrzebuje dobrego iso do zdjec w kosciele bez blysku? A i wszystkiego dobrego w NOWYM ROKU!!! Kolega TOP67 się napocił więc czemu nie skorzystać z efektów jego pracy(od postu nr 3): <<klik>> (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=238167)
myślę, że do ślubów dobrze by mieć obydwa, w każdym bądź razie w przypadku padnięcia podstawowego body mieć czym skończyć reportaż na zadowalającym poziomie.
Marcin110388
03-01-2015, 09:13
myślę, że do ślubów dobrze by mieć obydwa, w każdym bądź razie w przypadku padnięcia podstawowego body mieć czym skończyć reportaż na zadowalającym poziomie.
Wrazie padniecia to mam juz zapas...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.