Zobacz pełną wersję : Słaby transfer po wifi
Po zmianie z neostrady na sieć lokalną mam pytanie jak zwiększyć transfer po wifi. Router Mikro Tik Routerboard RB 951G-2HnD. Prędkość na papierze 100 Mbit. Sprawdzałem po kablu i wychodzi mi ok 95 Mbit. Czyli wg mnie idealnie. Ale niestety router mam zainstalowany w przedpokoju i korzystam z sieci wifi. Laptop MSI GE60 na nim wychodzi mi jakieś 65 Mbit. Czy jest jakaś szansa na zwiększenie tego przesyłu bezprzewodowo no nie wiem jakaś inna karta karta zewnętrzna cokolwiek. Ostatecznie to pociągnę kabel wprost do stolika gdzie mam komputer i laptop tylko po co mi wtedy ten router.
Witaj
Oba urządzenia wspierają te same standardy WiFi (802.11 b/g/n).
Powodem słabego transferu mogą być przeszkody na drodze radia/ sygnału WiFi z rotera do laptopa zakładając, że oba urządzenia mają ustawiony ten sam standard WiFi lub autonegocjacje standardu. Sprawdź jak działa laptop w tym samym pomieszczeniu gdzie jest zainstalowany router.
Rozwiązaniem problemu może być antena o większym zysku podłączona do routera WiFi lub postawienie repeater'a.
Jeżeli router jest schowany lub przysłonięty meblami/ biurkiem, to też to ma wpływ na działanie WiFi. Drzewo bardzo dobrze tłumi sygnał.
Router jest w odległości 3 metrów od laptopa. Nie jest niczym zasłonięty. Chyba nie będe się bawił w żadne cuda. Tylko poprowadzę kabel dołem po podłodze i router postawie w biurku. Kablem podłącze komputer i laptop a jak będe chciał bezprzewodowo popracować na laptopie to odłączę kabel i połączę się przez wifi o słabszym sygnale. W komputerze mam kartę bezprzewodową tplinka z dwoma antenkami na 300 Mbit a jest jeszcze gorzej z przesyłem bo tam na tej karcie osiągam ledwie 45 Mbit. Nie chce inwestować 150 zł w nową kartę bo jednak taniej wyjdzie mi wezwanie ekipy która poprowadzi mi kabel tam gdzie chcę.
Zamiast ciągnąć kable po podłodze, może warto pomyśleć o czymś takim.
http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-PA251KIT
Nawet gdybym zastosował tylko dla jednego gniazdka to i tak wychodzi 200 zł za jeden komplet bo rozumiem że to jest tylko dla jednego gniazdka TP-LINK TL-WPA2220KIT
Na tym routerze wiecej raczej nie wyciagniesz. Pozostaje podlaczenie dodatkowego access pointa.
Na tym routerze wiecej raczej nie wyciagniesz.
Nie rozumiem na jakim routerze?
Nie rozumiem na jakim routerze?
Twoim mikrotiku Rb951g.
Edycja. Dziala on na tylko na czestoliwosci 2,4GHz i ma tylko dwie anteny, zatem standard 300n. Jesli masz dostep do jego ustawien mozesz mu zmniejszyc odrobine moc nadawania, bo domyslnie ma ja ustawiona bardzo wysoko i poszukac wolnego kanalu, lecz to da przyrost najwyzej o kilka Mbps, jesli w ogole.
A może masz częstotliwość pracy routera ustawioną na 5 GHz?? w UPC jest możliwość pracy na 5 GHZ oraz 2,4 GHz z tym, że przy 5 jest szybciej, ale warunek musi byc taki, że trzeba korzystać z internetu w tym samym pomieszczeniu, poza pomieszczeniem jest wolniej niż przy standardowym 2,4.
Twoim mikrotiku Rb951g.
Umowa jest na 100Mbit i do tego jest ten router. To co ja mam niby wiececj z niego wyciągnąć? Mi nie chodzi o router tylko o inne urządzenia czyli wifi w laptopie i kartę bezprzewodową w PC.
Z tymi ustawieniami to nie mam pojęcia.
Twoim mikrotiku Rb951g.
Przecież router ma porty Gb i standard WiFi n, czyli do 300Mbps w transmisji WiFi urządzenie -> router.
Umowa jest na pewno DO 100, a nie NA 100 ;)
Przecież router ma porty Gb i standard WiFi n, czyli do 300Mbps w transmisji WiFi urządzenie -> router.
Muszę cie zmartwić bo ten numer z "do" stosuje neostrada. Tutaj mam umowę na 100 Mbit. Zresztą to nie jest dla mnie problem.
"Do" a "Na" to ogromna różnica :) Rok temu sam miałem na umowie do 10MB a prędkość nie skakała nawet powyżej 5MB mimo iż miałem zapewniania prosto od Neostrady. Czasami zmiana routera nawet da rade poprawić trochę prędkość ale nie liczyłbym na nie wiadomo jakie cuda ;)
Przy łączach asymetrycznych (ADSL) takie zapisy to norma u Operatorów. Nikt niczego nie gwarantuje.
Gwarancję przepływności mamy tylko przy łączach symetrycznych, ale to już inna bajka cenowa.
Przy łączach asymetrycznych (ADSL) takie zapisy to norma u Operatorów. Nikt niczego nie gwarantuje.
Gwarancję przepływności mamy tylko przy łączach symetrycznych, ale to już inna bajka cenowa.
Ja mam symetryka i po kablu faktycznie jest zawsze 95-98 Mbps, ale po wifi juz niestety tak fajnie nie jest.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/4016654745-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/4016654745.png)
Czyli wifi ma ograniczenia i nic nie poradzę. Ratuje mnie tylko kabel od routera. To samo tyczy się karty bezprzewodowej choćbym jakąkolwiek kupił też będzie słabo.
Ale powiedz szczerze jaka to robi Tobie różnice czy masz 100 czy 60 Mbps?
A no taką że za 100 Mbit płacę 60 zł za 50 Mbit 45 zł. Dlatego staram się to wykorzystać.
A no taką że za 100 Mbit płacę 60 zł za 50 Mbit 45 zł. Dlatego staram się to wykorzystać.
W jaki sposób? Konkretnie manfred.
Ale sciagasz jakies wieksze pliki z internetu? Moze nie ma sensu placic za cos czego i tak nie wykorzystujesz. Po wifi zawsze bedzie slabszy transfer jak po kablu.
Obniżę sobie ten przesył na mniejszy nie rozumiesz. Po co mam płacić za 100 kę skoro mój sprzęt jest na tyle ułomny że max 45 przepuści.
To co może jeszcze wpływać na transfer po WiFi to "duży bałagan" w powietrzu. Należy przez to rozumieć wiele sieci na pokrywających się kanałach, czyli zakłócające się nawzajem. Dobrym narzędziem do diagnostyki jest wifi analyzer. Wybierasz kanał, który jest najmniej wykorzystywany przez sieci w okolicy.
Czy ten analizator jest programowy czy sprzętowy?
Do zainstalowaniu na Androidzie, programowy.
Niby mam zły kanał ustawiony. Lepsze są inne tylko jak mam teraz wejśc w ustawienia tego routera hmm
na routerze masz naklejke, a na niej adres jaki trzeba wpisac w przegladarce zeb wejsc w ustawienia, powinien tam byc tez login i haslo dmyslne.
192.168.0.0 lub zamiast 0 to 1
Login - admin
Hasło - admin
Może nikt nie zmieniał.
No tak tylko te barany przykleiły router na kleju z pistoletu i musiałbym pół ściany wyrwać
na routerze masz naklejke, a na niej adres jaki trzeba wpisac w przegladarce zeb wejsc w ustawienia, powinien tam byc tez login i haslo dmyslne.
Rozumiem że po kablu zmieniam ustawienia?
Podłącz kabel LAN do pierwszego portu w routerze i spróbuj się połączyć tak jak opisałem to wyżej. Jeżeli nie dasz rady to skontaktuj się ze swoim Operatorem.
MultiMedia na przykład ma swoją stronę do zarządzania routerami z WiFi i do konfigurowania nazwy sieci jak i kanału na którym nadaje SSID.
No nic zrobię to dopiero po Nowym roku.
Poszukaj w necie po nazwie routera adresu i hasła. Ewentualnie w papierach od routera zobacz czy nie ma.
Nie mam żadnych papierów do routera. Mam tylko protokół użyczenia. Sprawdzałem na kablu niestety nie otwiera się okno konfiguracji. No nic jutro zadzwonię do operatora i spytam o login i hasło
Wysłane listem poleconym
Leniwcze jeden tu masz instrukcje; http://i.mt.lv/routerboard/files/rb951G-2HnD-qg-140219101044.pdf
Tu adres do panelu: 192.168.88.1
Jezeli zapyta o haslo to jest nim 12 znakowy numer seryjny routera.
Strona internetowa jest niedostępna. Niestety ten adres u mnie nie działa.
Dziwny masz internet... :) U mnie działa.
Mnie tylko ciekawi dlaczego jest tak duża strata po wifi. Laptop jest ok 10 cm od routera a i tak strata jest 50 %
Jak chcesz żeby internet 100 Mbps po wifi działał z taką prędkością to kup router który obsługuje 300 Mbps. U mnie router 100 Mbps tez wyciągał max 50, router wymienilem na taki 300 Mbps i jest w miarę ok
No ale router obsługuje te nieszczęsne 100. Czy w takim razie router jest za słaby i dlatego w moim laptopie wifi nie wyciąga wiecej niż 50 ?
A co pokazuje ci ten MSI - tzn z jaka predkoscia ustanowil polaczenie z routerem? Moze kwestia "smieci" w powietrzu - innych routerow w bliskiej okolicy?
Moze to kwestia routera - podpiszesz umowe na nizszy transfer i okaze sie ze ten tez bedzie obciety o kilkadziesiat procent, bo moze MikroTik ma takie straty na przejsciu z WAN na WLAN? W MSI w ustawieniach karty wylacz wszystkie tryby poza N, wylacz oszczedzacze energii itp.
Edyta: moze pozycz od kogos router, podepnij po kablu do MikroTika i sproboj czy na tej nowej sieci tez bedziesz mial takie slabe transfery. Moze jeszcze kwestia tego MSI?
A co pokazuje ci ten MSI - tzn z jaka predkoscia ustanowil polaczenie z routerem?
A jak to mogę sprawdzić?
Co do innych routerów jutro jak uzyskam login i hasło zmienię kanał. Zaraz wejdę w ustawienia choć muszę najpierw poszukać jak to się robi.
Kliknij na ikonke Wi-Fi w dolnym prawym rogu paska zadan, jak sie rowinie lista sieci to prawoklik na sieci do ktorej jestes podlaczony i wybierz Stan. Pokaze Ci z jaka predkoscia nawiazal polaczenie z routerem (o ile masz Windoze 7 itp, o Linuksa mnie nie pytaj - nie mam bladego pojecia). Jesli masz telefon z Andkiem to zwykle przytrzymanie palucha na sieci Wi-Fi do ktorej jest podlaczony pokazuje predkosc z jaka ustanowil polaczenie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/146172764/Nikon/router.jpg)
Mam 150 ???
Nie masz 150.
Login i haslo masz w instrukcji, ktora Tobie podlinkowalem.
wpisujesz w przegladarce internetowej adres 192.168.88.1 i wyskoczy okienko do logowania. wpisujesz login: admin. hasla nie ma wiec dajesz enter. to cala filozofia nie wiem po co do takiej blahostki serwisanta zaprzegac.
Przecież to jest jakaś masakra. Rozłączam wifi. Podpinam kabel pod router. Łapię połączenie. Wpisuje adres i nic. Cały czas wyskakuje mi komunikat o braku połączenia z zadanym adresem. Zmieniłem chrom na ie i jest to samo.
Czyli teoretycznie 100 MBit powinno poleciec.... proponuje sciagnac z jakiegos serwera jakis duzy plik via WiFi (najlepiej w nocy kiedy na laczach mniejszy ruch) i zobaczyc ile czasu to zajmie. Kiedys dzialalo cos typu noc.gts.pl, ale nie wiem czy maja wystarczajaco szybki serwer zeby nasycic 100 Mbit/s.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/146172764/Nikon/Router%202.jpg)
>Jesli to jest router od dostawcy to moze miec pozmieniane adresy - wlasnie po to zeby w nim nie grzebac. Sprobuj 192.168.1.1, albo 192.168.1.2
Teraz sprawdziłem transfer po 40 cm kablu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/146172764/Nikon/Bez-nazwy-1.jpg)
Daje spokój do jutra gdy nie zadzwonię o wskazówki bo tak można do us... śmierci sie logować
Nie podlaczaj kabla. Masz byc zalogowany do routera przez wifi. Przez kabel robi sie tylko pierwsza konfiguracje, pozniej wszystko po wifi pykasz.
Predkosc lacza sprawdzaj na speedtest.net bo te operatorskie testy sa czesto zbyt optymistyczne.
Przecież to jest jakaś masakra. Rozłączam wifi. Podpinam kabel pod router. Łapię połączenie. Wpisuje adres i nic. Cały czas wyskakuje mi komunikat o braku połączenia z zadanym adresem. Zmieniłem chrom na ie i jest to samo.
Wejdź w szczegóły połączenia lokalnego i tam będzie adres, który musisz wpisać.
PS - Centrum sieci i udostępniania - zmien ustawienia karty sieciowej - No i gdzie to mam odczytać?
Zadne polaczenie lokalne. czytaj co napisalem w poprzednim komentarzu.
Nie masz 150.
wpisujesz w przegladarce internetowej adres 192.168.88.1 i wyskoczy okienko do logowania. wpisujesz login: admin. hasla nie ma wiec dajesz enter.
To masz na myśli?
Nie to, ze masz sie logowac przez wifi, a nie po kablu.
Pewnie jest zmieniony adres bo próbowałem już wszystkie. Jutro ,usze zadzwonić jaki mają login te routery.
Nie to, ze masz sie logowac przez wifi, a nie po kablu.
Bez znaczenia. Adres , który powinien wpisać (czy to przy połączeniu po kablu czy wifi ) znajduje się w szczegółach połączenia. To brama domyślna - adres routera.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/146172764/Nikon/router.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/146172764/Nikon/router.jpg)
Kliknij na szczegóły w będzie tam adres routera.
Win+R -> cmd
ipconfig /all
znajdź swoją kartę sieciową wśród wszystkich które się wyświetlą, będzie pozycja "Brama domyśla", wpisz ten adres do przeglądarki i próbuj
Albo w tym okienku, które ostatnio pokazałeś wciśnij Szczegóły i też będzie ta pozycja.
https://www.dropbox.com/s/rvavsjig08datfi/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png?dl=0
O to chodzi Koledze @ksviper. Wystarczy wywołać wiersz poleceń i wpisać ipconfig i pojawią się powyższe dane.
Idę po popcorn, dzieje się. ;)
Idę po popcorn, dzieje się. ;)
To idź i nie przeszkadzaj jak mężczyźni rozmawiają :-)
PS No i niestety tylko dostawca internetu może zalogować się na router i on może zmienić kanał. Ciekawe czy jak oglądam redtuba to też mnie śpiegują ;-)
Buehehe. Niezłego masz dostawce. Kup lepiej sobie swoj router :)
Buehehe. Niezłego masz dostawce. Kup lepiej sobie swoj router :)
No to powiem tak ze do tej pory miałem dostawcę z TP a teraz Orange i przez dwa lata ani razu nie grzebałem w ustawieniach w routerze. Czyli po co mam wywalić 200 stówy na nowy router? Czy kupując mocniejszy router lepszy jak zwał tak zwał pozbędę się kłopotów z transferem? A po drugie nie ma opcji bez routera. A do neostrady nie wróce za Chiny ludowe.
No np po to ze jak się Tobie jakiś Sąsiad podepnie pod wifi żebyś mógł sobie zmienić hasło lub też zablokować adresy mac itp.
No ale polityka firmy nie pozwala i co? A choćby nawet to muszę pewnie ze dwie stówy na nowy wydać a ten mam za darmo. Sam nie wiem
Masz w umowie zapis, że nie możesz używać swojego routera?
Daj mi 10 minut.
Cytuję słowa rozmowy
Dostawca - Aby lepiej świadczyć usługę zalecane jest stosowanie naszego routera.
Manfred - Czy jeśli wymienię na lepszy router z dwudziestoma antenami to coś mi poprawi się przesył?
D - w Pana przypadku nic to nie zmieni ( laptop do bani, karta bezprzewodowa TpLinka z dwoma antenami do bani)
Reasumując to jaki miałbym kupić router i co on mi pomoże oprócz blokowania adresów i zapory przed wścibskimi sasiadami ? No i ile na niego wydam.
Ty masz stacjonarny net z Orange czyli Neostrade 100Mbps czy jakiś mobilny?
A czy ktoś już napisał, że WiFi nie pracuje w dupleksie? Czyli 150Mbit to łączna prędkość wysyłania i odbierania. Po kablu są to niezależne wartości.
W tym 150Mbit mieszczą się wszelkie dane pomocnicze, zagubione pakiety itp. Im więcej sieci w kanale, tym mniejsza prędkość pojedynczej. Jak ktoś wyżej pisał, czasami pomaga zmniejszenie mocy (a wydawałoby się, że jest odwrotnie). Chociaż to przede wszystkim poprawi parametry innym.
Masz w umowie zapis, że nie możesz używać swojego routera?
Przecież używa, inaczej nie miałby wi-fi. Widocznie router jest cały czas własnością operatora.
Ty masz stacjonarny net z Orange czyli Neostrade 100Mbps czy jakiś mobilny?
Ja mam to i mam nadzieje, że za link nikt mi głowy nie urwie.
http://www.kompex.pl/index.php?id=cennik
Ja mam to i mam nadzieje, że za link nikt mi głowy nie urwie.
http://www.kompex.pl/index.php?id=cennik
I nie widzisz tam "do" i "max"?
Ja mam to i mam nadzieje, że za link nikt mi głowy nie urwie.
http://www.kompex.pl/index.php?id=cennik
To co pisałeś parę postów wcześniej ze obecnie masz z Orange net :P
I nie widzisz tam "do" i "max"?
A Ty już pojadłeś ???? No a jakie to ma znaczenie w produkcji liścia bobkowego?
Po zmianie z neostrady na sieć lokalną
No wydaje mi się, że to pisałem :-)
A Ty już pojadłeś ???? No a jakie to ma znaczenie w produkcji liścia bobkowego?
To, że napisałeś to, co poniżej, o czym nie pamiętałeś. ;)
Muszę cie zmartwić bo ten numer z "do" stosuje neostrada. Tutaj mam umowę na 100 Mbit. Zresztą to nie jest dla mnie problem.
Sprawdź system w lapku. Jeśli jest jakiś żarłok zasobów w tle, może to wpływać na prędkość pracy WiFi.
To, że napisałeś to, co poniżej, o czym nie pamiętałeś. ;)
Czepiłeś się tego jak rzep psiego ogona. Jeszcze raz Ci powtarzam że czy jest" do" czy jest nie "do" nie jest istotą mojego problemu weź już przestań trolować. Poszukaj innego wątku i tam wygłaszaj swoje mądrości.
Skup się na drugiej części mojego postu. I nie musisz mnie obrażać.
a wracając do tematu transferu to może podepnę się z zapytaniem - by nie tworzyc miliona podobnych wątków.
Mam net z firmy Korbank we Wrocławiu - internet + TV w pakiecie. Wtyczka wyłazi ze ściany, stamtąd kabelek do routera (standardowy Tp Link). Po drodze switch by TV działała. No i jest tak że jak mam uruchomionego kompa to jest git - wszystko działa, prędkośc taka jak w umowie z dostawcą. Po uruchomieniu laptopa dzieje się tak że w jednym urządzeniu mam prędkośc normalną a w drugim praktycznie zero (bo transfer 0.29Mb/s to prawie jak zero). Da się coś z tym zrobić ? To wina u mnie czy dostawca ma jakoś tak ustawione łacze że nie dzieli prędkości na ilośc podłaczonych do sieci urządzeń. Komp na kablu, lapek śmiga na wi-fi.
To moze byc kwestia ustawien routera, moze nie dzieli po rowno tylko kto pierwszy ten dostaje pelna predkosc.
Może tak być - wszak sam to podłaczałem :D Nawet jest to wielce prawdopodobne..
Czy jest jakiś magiczny skrót klawiszowy czy cóś by tenże router wraz z jego ustawieniami znaleźc ?
Obczaj adres bramki i właź tam przez przeglądarkę.
adres, login i haslo zawsze jest tez na naklejce od spodu routera.
Obczaj adres bramki i właź tam przez przeglądarkę.
Może jeszcze: adresik bramki, przeglądareczkę ?
To nie jest żadna bramka, tylko brama. Co wy ludzie macie z tym zdrabnianiem wszystkiego...
adres, login i haslo zawsze jest tez na naklejce od spodu routera.
Nie zawsze. Za to prawie zawsze jest w instrukcji.
(standardowy Tp Link)
A ja robię zdjęcia standardowym aparatem Nikona, proszę pomóżcie, jak włączyć dodatkowe informacje na podglądzie...
Po uruchomieniu laptopa dzieje się tak że w jednym urządzeniu mam prędkośc normalną a w drugim praktycznie zero (bo transfer 0.29Mb/s to prawie jak zero).
Testujesz w tym samym momencie? Jeżeli tak, to jest to w miarę normalny wynik.
Switch jest między "wtyczką wyłażącą ze ściany" a mydelniczką TPlink ?
Jak z zasięgiem WiFi? Masz na laptopie te "2 kreski" ?
router tp link -wr740n
rozgrzebałem wszystkie kable i zrobiłem tak: kabel z netem ze ściany wpakowałem w router (niebieskie wejście WAN), z routera z portu 1 pociągnąłem kabel do stacjonarnego.
Uruchamiam. Do tego teli tablet po wifi i z niego muzyka. Na kompie spotify, na lapku youtube. Odpalam jednocześnie speedtest i na dwóch kompach wszystko śmiga i wyniki są po połowie (13Mbps download i ok 6Mbps upload).
Jako komputerowy abnegat uznaję ze jest OK ?
Tylko teraz jak pomiędzy to władować switch by się nie sypło... :)
Rozumiem ze w ustawieniach routera nie musze w tej sytuacji nic zmieniać ? Zalogowałem się poprzez stronę http://192.168.1.1/ i hasło admin/admin. A jak zmienić to ewentualnie gdzie, w jakiej zakłądce ?
Zasięg wifi to nie kłopot - nie mieszkam na 200 metrach. Poza tym router mam puszczony przez ścianę do salonu - gdzie korzysta się z lapka. Odległość lapka od antenki mniej niż metr.
Zapomniałeś jeszcze napisać, że laptop to nadgryziony owoc. On wysysa wszystkie moce z Twojego routera ;)
@stock, a po co Ci tu jeszcze jakiś switch? Rozumiem, że masz jakiś tuner TV podłączany do internetu? Podłącz go do portu LAN 2 routera.
Sprawdź system w lapku. Jeśli jest jakiś żarłok zasobów w tle, może to wpływać na prędkość pracy WiFi.
Nie wiem co masz na myśli mówiąc że mam sprawdzić system. Jedyne co zrobiłem to sprawdziłem procesy
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/146172764/Nikon/Proces.jpg)
a bo ja wiem - tak mi spece od dostawcy internetu powiedzieli i przynieśli nawet rzeczonego switcha do domu więc uznałem że tak powinno być :)
Czyli mogę zrobić tak że ze ściany lece kablem do routera w niebieską dziurkę WAN i potem do żółtych portów 1 i 2 podłączam kolejno stacjonarny i TV ? Tak, TV mam przez internet i jakiś dekoder śmieszny :)
Nie ma 100% pewności że to tak zadziała, ale spróbuj. Nie wiemy, czy np. od dostawcy dostajesz dwa adresy IP (jeden dla dekodera TV, a drugi dla routera), itp.
Dekoder może mieć na sztywno przypisane IP, a za routerem dostanie z NAT.
otóż to - tego to już niestety nie sprawdzę bo nie wiem jak i nie bedę się w to wgryzał. Mam dwa urządzenia, trochę kabli, kilka dziur - bede testował. To zaledwie z milion kombinacji i ogarnę temat :) heheh Testy trwają.
EDIT:
Niestety jak podepnę wszystko pod router to nie działa TV. Net w dwóch kompach śmiga na pełnej mocy ale TV brak. Więc podejrzewam ze ten switch to własnie pod TV jest
beznadzieja - jeśli robię tak że ze ściany do routera i do routera stacjonarkę to bangla aż miło. (łacznie z lapkiem bez straty prędkości) Jeśli do routera dopne kabel z TV to nie działa TV (net jest). Więc pewnie TV musi iść przez switch --> podłączam TV do switcha i kabelek ze switcha do routera. Dupa - TV niet (net jest).
Wróciłem do poprzednich ustawień - czyli tych co mnie drażniły.
Uwaga bo podłączenie jest kosmiczne :
Ze ściany net idzie do switcha. Do switcha również idzie TV i stacjonarny. Czwart kabelek to router dopięty do switcha za pomocą niebieskiego wtyku WAN. Obraz jak po wojnie - TV działa, net działa ale jak dołączy się lapka to padlina. transfer siada do zera. Jak żyć ... ? :)
A podłącz tylko w ten sposób:
- kabelek ze ściany do switcha
- switch - dekoder TV
- switch - router port WAN (niebieski)
- komputer stacjonarny - router port LAN 1
tv i net ida po roznych zylach kabla, pomimo, ze ze sciany wychodzi jeden kabel. mam tak samo. do gniazdka idzie jeden kabel, a w gniazdku jest rozdzielany na net i na tv. Ty zamiast podzialu w gniazdku masz to zrobione na switchu. dlatego ni emozesz sie go pozbyc.
Że co?
O jakim wy switchu mówicie? Jaki kabel wychodzi ze ściany? Co to za kabel wychodzący ze ściany?
@qualin, to co napisałeś o switchu to zwykła bzdura i byłoby to niemożliwe do zrealizowania.
Zamiast ciągnąć kable po podłodze, może warto pomyśleć o czymś takim.
http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-PA251KIT
Mam TP-Linka tylko inny model i nie polecam. Wifi jest szybsze.
Używałem tego pomiędzy gniazdem ISP i routerem. Wywaliłem bo mi zwalniał internet do 15 Mb/s na kompie i często wieszał sieć.
teraz zrobiłem test szybkości łącze internetowe 40/2 (i tyle ma na wejściu do routera)
Na TPlinku miałem 26.26 Mb/s, na wifi 36.68 Mb/s. upload podobny 1.8 Mb/s na obu.
co do Wifi często się zdarza to w ustawieniach routera kanał jest domyślnie ustawiony na auto i w tym auto wybiera kanały które są mocno zagłuszone- to najlepiej strawdzić aplikacją na tablet/telefon- nie pamiętam nazwy i przypisać kanał na sztywno. Na pierwszy rzut oka może wyglądać że nie ma dużo sieci w okolicy ale część nie wysyla SSID publicznie lub może być mało sieci a podpiętych dużo urządzeń.
Druga podpowiedź to szybkość karty w laptopie. W moim routerze mam 2 SSID i- jedno szybko hula jak powyżej, a drugie jest dla starszych urządzeń które nie widzą tej szybkiej. Jak się przełączy standard wifi to mi net zwalnia.
Nie wiem co masz na myśli mówiąc że mam sprawdzić system. Jedyne co zrobiłem to sprawdziłem procesy
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/146172764/Nikon/Proces.jpg)
Dużo tych procesów- jak speedtest robisz to prędkość skacze czy raczej jest stałą?
.:Gerard:.
30-12-2014, 23:47
Ja właśnie wiszę na łączu telefonicznym z Telekomem bo jak mi dzisiaj pakiet polepszyli to mi prędkość łącza o pol spadła.
Będę jeszcze ich online molestował bo pewnie dzisiaj nikt nie odbierze telefonu ale jutro nie daruje.
@qualin, to co napisałeś o switchu to zwykła bzdura i byłoby to niemożliwe do zrealizowania.
Nie wiem nie mialem nigdy switcha. WIem tylko, ze u mnie dostawca ma swiatlowody pociagniete do kazdego bloku, w bloku siedzi jakis router lub serwer i od niego leci RJ-ka do mieszkania. W mieszkaniu mam gniazdko na dwie wtyczki. W jednym mam neta w drugim tv. jak podlacze odwrotnie to nie dziala nic. moze u kolegi to nie jest switch tylko jakis rozdzielacz czy cos?
Może po prostu... masz doprowadzone 2 kable do mieszkania, a nie jeden? Albo ktoś wykorzystuje, że Fast Ethernet potrzebuje tylko 2 par, więc używa jednej skrętki, żeby puścić po niej 2x fast ethernet.
Nie zmienia to faktu, że napisałeś bzdurę. Bez urazy, ale jak nie znasz się na temacie, to nie wprowadzaj dezinformacji.
Dużo tych procesów- jak speedtest robisz to prędkość skacze czy raczej jest stałą?
Jest stała.
Wysłane listem poleconym
A podłącz tylko w ten sposób:
- kabelek ze ściany do switcha
- switch - dekoder TV
- switch - router port WAN (niebieski)
- komputer stacjonarny - router port LAN 1
dzieki, spróbuje dziś po pracy przed pierwszym kielonkiem hehe :)
Ze ściany mam jeden wtyk tylko i on mi ogarnia cały net na chacie.
Jest stała.
Wysłane listem poleconym
Stała to oznacza że to nie wina procesów i kompa.
Sprawdzałeś kanały innych sieci w zasięgu i jak są ustawione na routerze?
zarzuć to na androida https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer
potem sprawdź całe mieszkanie na których kanałach i gdzie jest najmniej zakłóceń. Jak nie masz androida to jest też wersja na kompa.
Zaraz sprawdzę bo miałem ustawiony kanał 11 i zobaczę czy mi go zmieniono. Tak teraz mam kanał 5 którego nikt inny nie używa przynajmniej tak analizator pokazuje. Mi bardziej chodzi o to czy wifi w laptopie może więcej wyciągnąć czy to tylko jego kres te 50 Mbit
A w jakim standardzie masz WiFi w laptopie i w AP ?
54Mbps to jest max przepustowość 802.11g.
http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11
co jest w specyfikacji karty wifi? to 801. cośtam cośtam
O rany jak to sprawdzić? Mam Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC
802.11n
It operates at a maximum net data rate from 54 Mbit/s to 600 Mbit/s
zaloguj się na router i i tutaj lipa bo każdy ma inny panel kontrolny. Sprawdź żeby nadawał tylko w 802.11n. Tylko wtedy starsze karty nie będą widziały sieci.
w moim cisko mam 2 kanały z różnym SSID- ale router od ISP może nie mieć takiej opcji.
tutaj czysto teoretycznie- czy niektóre routery miały w ustawieniach max transferu do jednego urządzenia?
wyślij skypem plik z jednego urządzenia na drugie zobacz jaki jest transfer po sieci lokalnej. To chyba też można sprawdzić ściągając udostępniany plik w sieci lokalnej.
The high-speed FFT/IFFT paths, combined with BPSK, QPSK, 16QAM, and 64QAM modulation of the individual subcarriers and rate compatible punctured convolutional coding with coding rate of 1/2, 2/3, 3/4, and 5/6, provide higher data rates of 54Mbps and 150Mbps for IEEE 802.11g and 802.11n OFDM respectively.
Tu jest fragment specyfikacji tej karty. Tu nie jestem pewien czy to nie chodzi o szyfrowanie danych. jeśli o to, to się ustawia w opcjach zabezpieczeń routera. spróbuj zmienić na jakieś mniej bezpieczne szyfrowanie i zobacz czy transfer się zmieni. Bo jeżeli to dobrze rozumiem to im bardziej skomplikowane kodowanie to transfer spada.
Tu mnie proszę poprawić jeśli się mylę
Nie, nie chodzi o szyfrowanie. Chodzi o sposób transmisji danych/łączności.
@manfred
Takie problemy to norma przy WiFi.
Musisz pamiętać o kilku rzeczach:
- nie ma duplexu ( podawane prędkości to pasmo dla ruchu od Ciebie i do Ciebie łącznie )
- realna prędkość zależy od: zasięgu / jakości sygnału ( pogoda, ściany po drodze sygnału, odbicia sygnału, etc ), ilości sieci WiFi na danym kanale, jakości urządzeni na obydwu końcach i ich anten, oraz tego, co przesyłasz po sieci ( ale to w każdej sieci, przy WiFi po prostu bardziej to widać ze względu na funkcjonowanie tego nośnika )
- Przy średnich urządzeniach z poprzedniej epoki, uzyskanie 300Mbps jest czysto teoretyczne i często praktycznie niemożliwe nawet z odległości 2-3m.
- kabel > wifi. ;)
Jeżeli masz jakąś inną sieć WiFi na tym samym kanale, albo nie daj boże kilka ( norma w budynkach i na osiedlach - u znajomego widać ponad 20 sieci, z czego w 90% ten sam ISP == ten sam kanał ), masz jakieś przeszkody na drodze urządzeń które się komunikują, a sprzęt nie jest nowym, obsługującym nowe standardy ac, to 54Mbps to i tak dużo. To może się wahać w zależności od pogody, będzie spadać jak ktoś będzie chodził na drodze sygnału, etc.
Czyli jeśli chcę w miarę pełną prędkość to podłączam kabel. A jeśli mi nie zależy to pracuje na wifi.
A podłącz tylko w ten sposób:
- kabelek ze ściany do switcha
- switch - dekoder TV
- switch - router port WAN (niebieski)
- komputer stacjonarny - router port LAN 1
zrobiłem tak - wynik - TV działa, komp stacjonarny śmiga, lapek śmiga. Jedyny minus jest taki że przy jednoczesny odpaleniu speedtesta na lapku mam dokładnie o połowe słabszy wynik. Ale to i tak sukces bo po moim podłączeniu nie działało praktycznie wcale :)
No jeśli odpalasz speedtesta jednocześnie na lapku i na kompie stacjonarnym, to właśnie tak to powinno działać. Pasmo jest dzielone na dwa urządzenia. Przy normalnej pracy tego się nie odczuwa, no chyba że na stacjonarnym robisz backup Internetu i w tym czasie chcesz ściągnąć jakieś pliki na lapku.
czyli wszystko gites :) Zadnych cudów w necie nie robię więc prędkość jaką mam jest dla mnie w zupełności wystarczająca. Dzięki za pomoc :)
witajcie, mam podobny problem/pytanie
otóż mam w końcu jakiś normalny net (60Mbps /7Mbps) odczytane (Speedtest.net)po kablu z routera (nazwijmy go nr1) dostawcy,
po wi-fi z tego nr1 leci mi na komórce (40 i 7Mbps)
z tego routera nr1 mam podciągniętą skrętkę (ok.20m) do innego pomieszczenia i w nim z kolei routerem Linksys WAG 200G (router nr2) rozsiewa sygnał po kolejnych pomieszczeniach i tu problem się pojawia z prędkością.
Z kabla z nr2 oczywiście jest wszystko ok. , po wi-fi niestety już nie. Speedtest pokazuje na lapku w porywach ok.14Mbps zasysania i wysyłki (tu jest bdb, bo ok.6-7Mbps), komórka podobnie
Pytanie brzmi, czy router nr2 nie jest za stary ? rocznik 2007 standard b,g (brak tego najszybszego "n"), czy wymiana pomoże zwiększyć pobieranie przynajmniej dwukrotnie?
Nadmieniam, że nie ma tu problemu z nadmiarem innych sieci, czy ścianami (odczytuje z 2 metrów
Czyli drugi router ma max 53Mbps. To oczywiście teoretycznie. Spróbuj zmienić kanał.
ok, tylko, jak wpisuję w przegladarkę adres to mi się pokazuje router nr 1 (mam go po prostu odłączyć wyciągając kabel łączący nr1 z nr2 ?
Najprawdopodobniej router 2 nie działa jako NAT, tylko jak switch. Będzie problem z dostaniem się do niego.
problem, to nie znaczy niemożliwe ? :)
witajcie, mam podobny problem/pytanie
Z kabla z nr2 oczywiście jest wszystko ok. , po wi-fi niestety już nie. Speedtest pokazuje na lapku w porywach ok.14Mbps zasysania i wysyłki (tu jest bdb, bo ok.6-7Mbps), komórka podobnie
Pytanie brzmi, czy router nr2 nie jest za stary ? rocznik 2007 standard b,g (brak tego najszybszego "n"), czy wymiana pomoże zwiększyć pobieranie przynajmniej dwukrotnie?
Nadmieniam, że nie ma tu problemu z nadmiarem innych sieci, czy ścianami (odczytuje z 2 metrów
802.11g w teorii i marketingu ma mieć 54Mbit/s w praktyce dochodzi duży narzut przestarzałego protokołu. Twoje wyniki są znośne jak na ten sprzęt, w praktyce nie uzyskasz na g wiecej niż 20 kilka Mbit/s. N-ka powinna nieco poprawić sprawę.
802.11g w teorii i marketingu ma mieć 54Mbit/s w praktyce dochodzi duży narzut przestarzałego protokołu. Twoje wyniki są znośne jak na ten sprzęt, w praktyce nie uzyskasz na g wiecej niż 20 kilka Mbit/s. N-ka powinna nieco poprawić sprawę.
o ile, tak pi-razy-oko ?
zadowoliłbym się transferem Wi-Fi w okolicach 30Mbit/s , bo przecież nie po to "zakładałem" światłowód na 60Mb/s, żebym miał w okolicach 12-14Mbitps
zastanawia mnie transfer na komórce zmierzony, z tego nowego routera (dostawcy), gdzie mam ok.45 Mbps, czyli, że się da, tylko coś hamuje w tym starym Linksysu
zastanawia mnie transfer na komórce zmierzony, z tego nowego routera (dostawcy), gdzie mam ok.45 Mbps, czyli, że się da, tylko coś hamuje w tym starym Linksysu
Brakuje właśnie tego n (150 Mbps), zwłaszcza, że routery pracują teraz w 2*n czyli 300Mbps
Brakuje właśnie tego n (150 Mbps), zwłaszcza, że routery pracują teraz w 2*n czyli 300Mbps
Niektóre nawet obskoczą 450 na 3 antenach :)
Brakuje właśnie tego n (150 Mbps), zwłaszcza, że routery pracują teraz w 2*n czyli 300Mbps
no też właśnie mi o to chodzi, żebyście mnie utwierdzili w sensowności nowego zakupu :)
teraz pytanie nasuwa się kolejne, jaki model "rozsyłacza" zakupić, ma ktoś jakies dobre, sprawdzone typy, tak do ok.150zł ?
Dopóki nie podałeś kwoty to miałem :razz:
Dopóki nie podałeś kwoty to miałem :razz:
aż tyle ??? :???:
.. no dobra, dawaj śmiało, najwyżej pozbieram jeszcze makulatury i trochę butelek :-|
aż tyle ??? :???:
E no tak źle nie jest - pytałeś o godny polecenia i sprawdzony a taki mam tylko domowy RT-N66U :mrgreen: Drogi jak nieszczęście (i tak staniał do ~450 zł) ale kupiłem "na lata" (2 zakresy po 450mbps plus porządne rozsiewanie sygnału) jakoś świeżo po wypuszczeniu na rynek. Mieszkam na drugim piętrze, mam WiFi na ławce pod klatką :)
Proponuję zaczekać na alternatywne rozwiązania, nie jestem na bieżąco z ofertą takiego np. Tp-Linka.
mi wystarczy, jak dobrze rozsieje po kilku pomieszczeniach (6) na jednym poziomie, poprzegradzanych zwykłymi ścianami z pustaków i do tego "rozsiewacz" będzie w miarę na środku tych pomieszczeń
RT-N66U jest całkiem ok. Kupiłem taki drogim rodzicielom, co by ich przemądrzałe telefony miały aktualizacje. W swojej cenie bardzo dobry zasięg, niezłe prędkości ( oczywiście, jak ktoś ma sprzęt który je wykorzysta ). W samym paśmie bg też nie jest tragiczny.
filemoon
10-02-2015, 18:44
Czy jak podepniesz komputer kablem bezposrednio do routera 2 to tez wolno jest?
Czy jak podepniesz komputer kablem bezposrednio do routera 2 to tez wolno jest?
nie, wtedy jest ok
cyt:
"RT-N66U jest całkiem ok. "
trochę drogo :( ,
nie chce znowu przesadzić, bo "Mercedesa" nie potrzebuje do zwykłego "przemieszczania się"
wasilewk
10-02-2015, 18:49
o ile, tak pi-razy-oko ?
zadowoliłbym się transferem Wi-Fi w okolicach 30Mbit/s , bo przecież nie po to "zakładałem" światłowód na 60Mb/s, żebym miał w okolicach 12-14Mbitps
zastanawia mnie transfer na komórce zmierzony, z tego nowego routera (dostawcy), gdzie mam ok.45 Mbps, czyli, że się da, tylko coś hamuje w tym starym Linksysu
Kablówka Vectry daje taki:
http://www.klonex.com.pl/transmisja-danych/bezprzewodowy-modem-kablowy-voip-cisco-epc3928-8ds-x-4us-eurodocsis-3-0/
Ja mam Wi-Fi 18Mb/s na telefonie i tyle samo na laptopie - a po kablu 61.8Mb/s
Tyle lat przepracowałem w informatyce i od zawsze Cisco było na topie.
filemoon
10-02-2015, 19:06
Teraz jak kupowac to by mial 802.11ac. WiFi u mnie lata z predkoscia kolo 1Gb (realnie kolo 90 MB/s *90 megabajtow*) blisko routera.
Ale internet mam mega kulawy ;).
Cisco prezentuje jakosc ale tylko na urzadzeniach z IOS (nie mylic z systemem Apple).
wasilewk
10-02-2015, 19:10
...
Cisco prezentuje jakosc ale tylko na urzadzeniach z IOS (nie mylic z systemem Apple).
Sądzisz, że 'domowe' routery CISCO są byle jakiej jakości a te 19" są najlepsze na świecie ? Chyba nie jest aż tak źle.
filemoon
10-02-2015, 19:13
Cisco kupilo Linksysa i te domowe to linksys z logo Cisco (dzislac moze ok, ale stanowczo kosztuje za duzo jak na to co prezentuje).
wasilewk
10-02-2015, 19:17
Cisco kupilo Linksysa i te domowe to linksys z logo Cisco (dzislac moze ok, ale stanowczo kosztuje za duzo jak na to co prezentuje).
Żebym to wiedział wcześniej... ... za swojego dałem 50zł (tyle sobie Vectra liczy) ale i tak męczyłbym ich o prawdziwe Cisco...
P.S.
Ale nic straconego: sam skombinuję oryginalnego.
filemoon
10-02-2015, 19:28
50 zl to jak za darmo wiec nie ma co marudzic.
no też właśnie mi o to chodzi, żebyście mnie utwierdzili w sensowności nowego zakupu :)
teraz pytanie nasuwa się kolejne, jaki model "rozsyłacza" zakupić, ma ktoś jakies dobre, sprawdzone typy, tak do ok.150zł ?
Ja ostanio kupilem TP-LINK TL-WR841N za chyba 70 zl w media markt.
Po wifi osiaga 70-85 mbps na download i 60-70 na upload, na kablu 95-99 mbps, lacze mam 100/100 mbps.
Ja ostanio kupilem TP-LINK TL-WR841N za chyba 70 zl w media markt.
Po wifi osiaga 70-85 mbps na download i 60-70 na upload, na kablu 95-99 mbps, lacze mam 100/100 mbps.
no i proszę rozsądna propozycja :)
aż tak tanio, to nawet nie myślałem się "wykpić", zgodnie z powiedzeniem "chytry dwa razy traci" , ma ktoś jeszcze jakieś propozycje ?
takie coś da mi lepszą jakość od powyższego ? http://www.agito.pl/asus-rt-ac51u-2814-1054352.html?cid=756
Mieszkam na drugim piętrze, mam WiFi na ławce pod klatką :)
To jak na router za 450zł, to wręcz tragiczny wynik.
Ja mam starego Linksysa WRT160N z wbudowanymi antenami i zasięg pod klatką mam z 3-go piętra.
mi wystarczy, jak dobrze rozsieje po kilku pomieszczeniach (6) na jednym poziomie, poprzegradzanych zwykłymi ścianami z pustaków i do tego "rozsiewacz" będzie w miarę na środku tych pomieszczeń
Pytanie tylko jak te pomieszczenia jeszcze są rozmieszczone. Bo każda ściana/szyba to dla WiFi potworna przeszkoda.
Na wbudowanych antenach, czy nawet tych zewnętrznych pseudo-antenkach 2dBi, jakie są w większości tanich urządzeń, może być poważny problem aby pokryć wszystko zasięgiem.
Pytanie tylko jak te pomieszczenia jeszcze są rozmieszczone. Bo każda ściana/szyba to dla WiFi potworna przeszkoda.
Na wbudowanych antenach, czy nawet tych zewnętrznych pseudo-antenkach 2dBi, jakie są w większości tanich urządzeń, może być poważny problem aby pokryć wszystko zasięgiem.
90% wykorzystania wi-fi jest bez przeszkód (ścian, szyb) i z jedną ścianą, czasami (wychodek :) 2 ściany
na tym moim tplinku to lapie zasieg i 100 metrow od bloku, a mieszkam na 2 pietrze. w mieszkaniu calym mam bdb zasieg.
zewnętrznych pseudo-antenkach 2dBi, jakie są w większości tanich urządzeń, może być poważny problem aby pokryć wszystko zasięgiem.
ok 200 zeta można zanabyć urządzonko z 5dBi, da rade?
Jakie 200, wspomniany przeze mnie już router ma 2x5dBi :)
www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR841N#spec
Jakie 200, wspomniany przeze mnie już router ma 2x5dBi :)
www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR841N#spec
I ma 2 stale anteny, więc przy problemach z zasięgiem nic się nie zdobi...
Nie mówiąc już o tym, że to tylko 2.4GHz... A teraz juz prawie wszystko chodzi na 5.
Jeśli coś kupować, to również jestem zdania, że powinno juz mieć "ac", a nie samą "N".
Z Tp-Linka jest Archer C2 (200zl) - 1Gbit porty LAN i przepustowość WiFi do 750Mbps.
zakupiłem w końcu D-linka Go-Rt-Ac750 (130zł) z tymi nowymi bajerami i teraz prędkość mam (2,4GHz od 20-50Mbps 1 i 2 ściany po drodze), (5GHz nawet do 80Mbps 1 ściana po drodze).
Więc generalnie jestem zadowolony, ale dla tych, co chcieliby zasięg i przenikalność większą, to odradzam te urządzonko, gdyż przy trzech ścianach ma już wyraźny problem z zasięgiem (2,4GHz 1-2Mbps) (5GHz - 3Mbps) oczywiście wszystkie podane parametry to zasysanie.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.